Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с учител по математика
Здравейте, искам да споделя мой проблем и да чуя друго мнение и още по-добре съвет как да се оправя в ситуацията. Ученичка съм в 11 клас и отскоро имам проблеми с оценките по математика, при тази учителка винаги съм имала над 4 и за срокове и години съм завършвала с 5 - 6. Проблемът е доста сериозен, защото на решени задачи правилно тя започна да ми пише двойки и когато отида да попитам защо ми е писала конкретната оценка тя отрича и обяснява колко са верни задачите и че няма от какво да се притеснявам. Родителите ми не ми се каран, а ми помагат относно оценки, уроци и така нататък, но учителката ми пише така двойка за срока на база нищо, защото няколко пъти ме е вдигала, обяснява как всичко е наред и накрая ми пише двойка, но без добрите оценки, което повлиява на срочна, а мен ме притеснява, че щом първо срок имам две има опасност да повторя годината само заради този предмет. Нямам идея дали е добре да се говори с директор, учителката не е много наред със здравето и като цяло има проблем с помненето, но това не оправдава оценките които ми нанася, защото те рефлектират не само на диплома а и на годишна оценка и нямам идея какво да правя. Ходя на уроци по математика, но учителката не зачита начините които ни дават там за решаване на задачи. От курсът учителите познават въпросната учителка, но не направиха нищо по въпроса, защото нали можеха да звъннат да видят какъв е проблема и да го оправим. Ако някой е имал подобен проблем или има съвет как да процедирам в тази ситуация ще съм много благодарна. На мен не ми е проблем и да съм за две, но да ми се даде причина и над какво да наблегна, а аз чувам само браво, браво, знаеш всичко и накрая завършвам първи срок с две!

Коментари

1.   Трябва да отидеш при директора и да му разкажеш всичко. Ако се налага, ще се оплачеш в РУО.

2.   Има ли други деца с твоя проблем? Ако има и други, идете при директора и кажете какво се случва с вас, дано се намери решение.. ,

3.   Или премълчаваш нещо, или тази е за пенсиониране.
Ако си сигурна в себе си, подаваш молба пред директор за изпитваме с комисия. Т. е оспорваш срочната оценка. И започваш война с даскал

4.   Начини за решение на сложни задачи са много, учителката е длъжна да ви научи поне на няколко начина, когато обаче ти не възприемаш новия преподаден от нея начин за решение и си решаваш задачите по твоя си начин заучен на частните уроци е напълно нормално да ти кажат че решението е вярно и да ти пишат две, заради това че отказваш да възприемеш начина, който ви обяснява дадената учителка.
За задачите в училище трябва да се научиш да изписваш поред кое как си получила а не да изписваш само верния отговор. Вероятно това е проблема.

5.   до 4 - в случая ги решавам както останалите от класа ми и затова е проблем, решавам задачите както и в клас

6.   Много странно. Върви с вярното контролно, оценено с две при директора и искай обяснение.

7.   Тая май иска пари или нещо друго. Значи задачите верни, да не се притесняваш и двойка в същото време. Прилича на изнудване.