На първа среща - той ме зарази с грипа :(
Историята е следната:

Миналата седмица имах първа среща с едно момче. Отидохме на кафе, допаднахме си, харесах го за приятел, като го видях на живо и мислено реших да му дам шанс, ако е свестен, нещата да потръгнат. На срещата ми сподели, че има болки в раменете и е леко изморен. Тогава не обърнах внимание.

Но след 2 дни се разболях. С болки в раменете, болно гърло и температура. Той ми писа и сподели, че е болен. Разбрах, че явно ме е запазил (добре, не го виних, може да не е знаел).

Майка ми започна да се грижи за мен и взех, че заразих и нея, а тя е възрастна :( и имам угризения :(
Много тежко и аз и тя го караме.
Днес той ми писа, че се чувства оздравял и довечера ще излиза на нощен живот...!!! та няма ли да зарази така и други???

Много се разочаровах... не е ли кретен? И какво да му кажа?

Коментари

1.   Хаха
Има инкубационен период
Може да не е мислел, че е нещо заразно.
Хората се заразяват постоянно, дори и до магазина да идеш можеш да пипнеш нещо.
Грипа идва и отминава ама голям нощен живот

2.   За мен не е направил нещо кой знае какво по-скоро ти си гузна заради майка си

3.   Еми следващия път иди на първа среща със скафандър. Така никой няма да те зарази с нищо.

Не знам какъв отговор точно очакваш, при положение че темата ти е идиотска.

4.   На такъв не бих писала повече. Имам остра непоносимост към хора на които не им пука че са болни и си щъкат свободно кихащи, сопиливи и кашлящи. Мен три пъти колеги ме заразиха с Ковид. Защото парата им е по-важна, както и на управителя. Третия път бях напълно без глас - онемяла и шепнеща десет дена. Защото една пръдла реши че щом тя го кара на крак всички сме така. А шефът е щастлив когато работниците са на линия, не се лигавят, и не драматизират когато са болни. Пълен кретен е. Разкарвай го докато е време.
ж, 27

5.   Е защо да е кретен, минали са десетина дни, оправил се е, едва ли е заразен. Или е кретен, че не те е поканил да излезете заедно, ама нали още си болна?

6.   Пожелай му приятно прекарване и му кажи, че като оздравееш и ти ще го удариш на живот, но без него.

7.   Ковидът ви проми мозъка. Всички ги гони параноята. Преди 4 години нямаше да мислиш така. Ама населието вече не е същото.
Може да се заразиш от абсолютно всеки, ама ти си набедила някакво момче, което си видяла за 1-2 часа. Колко ще да е възрастна тая майка? ! 80-90? Максимум е на 50-56. Може и 50 да няма.
Като искаш, крий се в бункер. Докладвай го на властите, че не се крие като мишка по цели седмици. Ти кри ли се вкъщи и по цял ден ли лежиш? Не живееш ли нормално, а се изживяваш като неизлечимо болна? Странно ми е, ако имаш дете, и то се разболее. И от него ще страниш.

8.   За жалост ей такива са на 95% от българите! Болни, ама не могат да си седнат на гъза, по цял ден на кефета, ресторанти, клубове, с приятели. Аз когато съм болна винаги спирам с излизанията (освен ако не съм сама, разбира се), дори и да се чувствам добре, защото не искам да заразявам околните! Когато съм болна и ми се наложи да ида някъде с голямо струпване на хора, винаги слагам маска, отново за да ги опазя. Въпреки, че почти никой от нашето общество въобще не се съобразява, а ходи нагоре - надолу и пръска зарази. Не може в градският транспорт например, ти да кашляш, като охтичав и дори да нямаш елементрната култура да си сложиш ръката на устата, да не говорим за такива "тъпотии" като маска. Заради такива прости индивиди - здрава, болна, аз в градският транспорт винаги съм с маска.

9.   По-добре грип, отколкото нещо по-венерическо.

10.   Аман от лигогии, лепнали и грип и драмата е пълна. Можеше да е който и да е в магазин, транспорт, на работа т. н

11.   Да, кретен е. Първия път може да не е знаел. Въпреки, че при това, че не се е чувствал добре е трябвало да си остане вкъщи, а не да ходи по срещи. Ама след това пак хукнал по дискотеки.
Много се дразня на хора, които с видими симптоми, не спират да обикалят, да се навират в другите и да разнасят зарази.

12.   Най-добре е повече да не излизаш с него, че нямате съвпадение и е редно да си намерите подходящи за вас хора - ти някой, който "пази" обществото, а той някоя, която не параноясва.
Ж

13.   Номер 9, ако е безотговорен тип, който не спазва правила и не му пука за околните, днес ще заразява с грип, утре с венерически болести, вдругиден ще се напие и ще се качи на колата да убие човек.

14.   8, ковидът е промил и твоя мозък. Сигурно се криеш по цели седмици вкъщи.
Авторке, при положение, че хората правят секс на първа среща, или правят изобщо без предпазни средства, лепват всякакви полови болести, ама да кашляш било по-страшно. Има много по-страшни болести от грип, който минава за седмица. Влез в някое онкоотделение, или подобно и виж истинска болест какво е. Не се изживявай като мъченица, защото кашляш.

15.   """Много се разочаровах... не е ли кретен? И какво да му кажа? """ Разбира се, че е кретен и лумпен-дегенерат. Но трябва да Ви кажа, че вашето разказче, много ме развесели, та чак го прочетох на съпругата ми, та и тя да се повесели. То не е за смях, но Вие така сте го описали, че няма как човек да не се разсмее //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

16.   Ето до това води мазовата психоза, на която ни подложиха. Успешен социален експеримент. Комични ситуаци като маски в планински курорти на висока надморска височина, маски на плажа и в морето. Хората успешно се дресираха. Още си искат глупавите мерки.
Човек е нормално да се разболее 1-2 пъти в годината. Така се изгражда имунинет. Ти го изкарваш като все едно си смъртница вече. Я гугълни опасни болести и виж какво е истинско заболяване. Дразниш се защо ходил по заведения? Ами да се завие вкъщи с юргана и да охка ли? Да се изживява като мъченик и прокажен? Гугълни и това какво е.
С такава като теб семейство не се създава. Никой не обича хипохондрици. При болно дете, ще избягаш в съседния град, да не се заразиш.

17.   Само на мен ли ми направи впечатление, че човека излиза по нощни барове, без да му пука, че момичето, с което излиза, е болно?

18.   16 - Ти гледал ли си болно дете?

20.   17, че те не живеят заедно. Какво като е болна? Да седне момчето и да плаче пред вратата ѝ?
Я, по-сериозно, бе, хора.
Жена съм, но ей такива префърцунени глезиш ми идва да ги напердаша.
Момчета, бягайте с 300 от подобни. Ще ви съсипят.

21.   18 от 16
Да. И мен са ме гледали като дете. Нашите не си вдигнаха чукалата в други градове, за да не се заразят. Нито са хипохондрици като авторката и други в темата. Човек трябва да се страхува от реални и опасни заболявания. А такива има. Това е нищо. Не ми се отваря темата за какви абсурдни времена бяха и как плата на устата нищо не те пази. Но все пак населението вече се дресира и по-лесните за манипулиране са вече необратимо променени.
17, какво излизане? Видели са се веднъж преди 7 дни. Нямат връзка, нямат нищо. Никой не е длъжен на другият.

22.   До разните там маскъри и хипохондрици като номер 8: Когато си болна и сложиш маска, може да си докараш много сериозни усложнения. Всичко, което е предвидено за изхвърляне от тялото, после си го вдишваш и вгълтваш наново и става мазало. Кога успяха да ви промият толкова мозъците?

23.   Е само грип ли, а можеше да е сифилис, някой го хващат и на първа среща, ама на авторката е пропуснала сифилис на устната кухина.
Авторке, спри да обвиняваш човека, нямаш абсолютно никакви доказателства къде и точно от кого си се заразила с въздушникапкова инфекция. Той може също да се е заразил заедно с теб, а може да си хванала от бармана който е пипал чашата и сламката, може от сервитьора, може човек на съседната маса да е кихнал, може да си го хванала в магазина на опашката, може в автобуса. Можеш да обвиниш момчето само ако от поне седмица си била изолирана и си се срещнала с него в изолирана среда.
За болестта на майка ти той въобще няма вина, ти защо я допусна до себе си като знаеш че си болна а тя е възрастна и прихваща лесно?

24.   Кофти случайност, че те е заразил точно на първа среща. Просто сезонът е такъв, има грип и винаги има риск да се заразиш. Няма как да се опазиш освен ако не спреш всякакви социални контакти и работа навън напълно.

25.   Виж колко са долни хората тук, 0 състрадание към другите. Кретен е да, защото не се грижи или тревожи за теб като си болна, и то заради него. Това е егоист. Не ти трябва такъв.

Звездичка

26.   25, на практика са непознати, какви грижи?

27.   Звездичка, просто човекът е нормален, а не хипохондрик.
Толкова ли ви промиха мозъците, че забравихте, че си е сезона на гриповете например? Дори обикновената настинка вече я приемат някои като "смъртоносна" болест.
Пък и от една страна е добре дошло за имунната система на авторката, ама си трябва малко и да се образова човек.
И да, не и трябва нормален човек, че ще му отрови душицата с параноите си.

Ж

28.   Авторката е повлияна от новините по телевизията, колко е страшен грипът! Такива новини се отразяват на психиката и оттам на имунната система. Хората, които по-малко се страхуват карат всяка болест по-леко. Защо изобщо се мисли кой кого заразил, все едно за някакво престъпление става въпрос?

29.   Един човек ако истински те харесва, ще го е грижа за теб. Казах "кретен", защото тя пита и той не се е поне извинил. Можел е да бъде по- внимателен. Това е.

Звездичка

30.   29, за кое да се извини?
Би било по-шокиращо и престъпно да и лепне някоя полова болест. Грипът отдавна и е минал.