Споделена история от Спорт и красота

Трайно изправяне на коса
Здравейте. Момиче съм на 15 г. Понеже косата ми не е естествено права (а искам да е), приятелки ми казаха да отида във фризьорски салон, за да ми направят трайно изправяне и ми казаха, че ефектът продължавал около половин година, но пък нашите ми казаха, че ефектът трае докато си измия косата. Искам да знам, наистина ли е трайно изправянето?

Коментари

1.   Има различни видове трайно изправяне. Някои държат по-дълго (месеци), други няколко седмици или до следващо измиване. На място да те информират. Имай предвид обаче, че такива процедури разрушават косъма и ако искаш да имаш дълга и хубава коса, не са за препоръчване.

2.   Може и до 6 мес. да изкара така, но имай предвид, че това се прави с канцерогенни химикали, които са много опасни за здравето. Проникват в кожата, може да получиш тежка алергия, както и увеличава риска от рак. Разбира се, това фризьорите няма да ти го кажат.

3.   Ако искаш на 25 косата ти да прилича на метла и скалпа ти да е раздразнен и с повишен риск от рак, давай.

4.   Ще ти изгорят косата.

5.   Само с едно трайно изправяне и може косата ти да остане наполовина по- рядка, а това трудно се лекува.
Направи си кичури, но не я изправяй.

6.   Аз пък на 15 години отидох да си направя трайно къдрене, защото имаше такава мода и заприличах на овца.