Приятелки- предателки!!!!
Здравейте!
Жена съм!
От една година имам нов приятел всичко между нас е чудесно, но от няколко месеца моите приятелки се държат необичайно и много ме дразнят с отношението си спрямо моя приятел. Постоянно искат някакви "услуги" от него, а той не им е длъжен с абсолютно нищо, но не не спират.

Ще ви дам примери:

Пишат му за щяло и нещало...
Да идват с нас на екскурзия, когато искаме да сме си двамата? !? И никой не ги е поканил....
Той да ги закара до някъде
Да им ходи на рождените дни
Да ги изкарва от някакви каши с бивши
И тем подобни глупости.
Да излезем всички да обикаляме с неговата кола.
Мен това нещо ме дразни страшно много. Аз никога не съм си позволявала да се натрапвам някъде, където не са ме поканили и всичко останало което те правят...

Едната приятелка всеки път ме пита дали всичко е наред между нас при положение че не съм й казала че сме се скарали, но този въпрос винаги присъства независимо от ситуацията.
Имам чувството че очаква да й кажа "не не е наред" и тя да го "открадне" все едно само това чака.

Другата приятелка пък всеки път е в някаква каша и все търси помощ уж от мен, но все споменава моя приятел...
Всеки път "не може ли той да ми помогне" от какъв зор по дяволите? !? !

Виждали са го точно 6 пъти и вече го имат за най-добър приятел ли? !? Не го разбирам това...

Много ме дразнят с тези неща и съм им го казала, но и двете продължават да го правят харесват ли го какво искат наистина не мога да си обясня? !?

Коментари

1.   Твоят приятел флиртува с тях. Това е, затова правят така. Пишат си тайно от теб. Явно той смята, че е нормално, че така показва колко уважава приятелите ти.

2.   Ти си си виновна. Ти си им го натикала в полите им приятеля ти. Ако беше със всичкия си приятелките ти изобщо нямаше да го познават дори. Даже те си мислят, че ти го правиш умишлено и искаш да се отървеш деликатно от него като си намери някоя друга от приятелките ти и затова им го тикаш на срещите ви. Няма какво друго да си помислят. Кой нормален човек съчетава излизанията с приятели и излизанията с гадже в едно. Или си с приятелки или си само с него. Гаджето е за секс, приятелите за компания.

3.   Сега остава да уточниш на 18 ли си или на 38. Има малка разлика. Иначе ясно, че искат да ги шиба всичките.

4.   Ами не е нормално, явно ти завиждат и не ти мислят доброто. Дистанцирай се незабавно от тях!

5.   Твоят приятел да не би да ти изневерява с тях?
Как така те ще звънят ма приятеля ти, а не на теб.
Вземи телефона на приятеля си и ги блокирай като номера.

6.   Извинявай, но в случая той, ако желае може да постави границите много ясно и с едно "не ме занимавайте" да им прекъсне напъните. Да, повечето жени са змии, не всички, разбира се, а това не са ти никакви приятелки, в случая той ако иска лесно може всичко това да го прекъсне.

7.   Явно мъжа ти е желан и затова така се случва...

8.   Не!
Започни да им го казваш често. Всеки път като го споменат.
Те да нямат личен контакт с него. Откъде-накъде ще му пишат? !?
Даже може да си по-директна и да им кажеш "Не припарвайте. Той е ЗАЕТ. " Те може да се направят на ударени или дори да не се правят, знам ли до къде им стига арогантността. Но да го чуят.
И в крайна сметка може и ти да стигнеш до извода, че не си заслужава да прекарваш време с тях.

9.   Как така, твоите приятелки му пишат на него? Да ти пишат на теб. п. п. ти нямаш приятелки.

10.   Тия двечките не са ти приятелки да знаеш пази си го имай си едно на ум!

12.   Изглежда, че имат интерес към твоя приятел и се стремят да привлекат вниманието му. Интересите са преди приятелствата. Когато си пием биричката, всички сме приятели, но за пари и жени (в твоя случай за мъже) всеки е сам за себе си. Човек трябва да помисли добре кои хора са му приятели. Поради близоста ви, един приятел получава лична информация - какво имаш, какво нямаш и в някакъв момент може да използва това в твоя вреда. Както се казва, приятел в нужда се познава. Не само за това дали ще ти помогне, а и въобще как ще реагира. Проличава си, че на някои "приятели" всъщност им харесва, че имаш неприятности.

13.   Ако си си намерила страхотен мъж, нормално е и другите да го харесват. Това само показва, че си направила правилния избор.
Важно е той как се държи - дали гледа на тях само като на твои приятелки или като на обект за забежки.
Не ревнувай ако няма реална причина. Ако приятеля ти беше смотаняк - нямаше нищо да искат от него, но и ти нямаше да го искаш.

14.   Мхм, искат твоя мъж.
Разкарай ги тия паразити.

15.   Всеки има такива приятел(к)и, каквито си е избрал сам. Твоите са прости и нахални.
Не е трябвало да им споделяш нищо за приятеля си, нито да ги запознаваш с него. Това пак си е твоя грешка.
Трябва да им заявиш категорично, че няма да получат никакви услуги от него и да си решават проблемите сами. Като не им харесва, прекратяваш отношенията с тях и толкова. За такова "приятелство" няма за какво да се съжалява.

16.   Приятелките са ясни. На твое място обаче, бих използвала тази прекрасна възможност за да проверя реакциите на човека до мен.
Чак после бих го подарила с чушка в дупето и лимон в устата или разкарала приятелките и ще знам, че е ТОЙ моят човек.
Ти решаваш.

19.   Имах такава "приятелка" преди години. Тайни разговори с приятеля ми, тайни срещи уж по работа. Помагал и да си намери работа, запознава я с приятелите му... Накрая се разбра, че искала него.

20.   За нищо не си виновна това че някой хора в коментарите го казват не е така.
Ти не отговаряш за чуждите действия щом си го запознала с тях това си напълно в реда на нещата.
И не гаджето не е само за секс както беше споменато в коментарите ако си 16 да го ползваш само за това но там е друга тема!

Вместо да се ядосваш го приеми като хем разбираш колко са ти "приятелки хем дали ТОЙ държи на теб. Според мен той със сигурност държи на теб, защото в историята си не споменаваш него като проблема така че мога да направя заключение че проблема са приятелките но не тъжи по-добре че имаш възможност да разбереш що за хора са такива не ти трябват

21.   Приятелките ти искат да го ебат, а когато една жена иска, трудно е за мъжа да откаже, освен ако не е доста отвартителна.
Не е нормално някак си за 6 м да си имат телефоните и да си пишат, айде ако от години се познавате, да речем че при нужда някоя услуга може да се направи, но ако той не им отказва, значи се води по техните желания, а оттам е ясно какво следва. Та ми се струва, че този мъж не е за тебе, така или иначе.

22.   Всяка жена има такива приятелки, да не говорим че и мъжете имат по някой друг такъв. Истината е че ако двамата се обичате и си имате доверие няма значение какво правят хората около вас. И ние бяхме така в началото жена ми ревнуваше от приятелките си и се страхуваше, че някоя ще ме привлече повече от нея. С времето разбра, че никоя друга не ме вълнува. Изградихме здрава и силна връзка с безрезервно доверие доказало се във времето и вече такива глупости не ни вълнуват изобщо. Към ден днешен като ходим на плаж (жена ми е от Бургас) и двете с най-добрата и приятелка се пекат по монокини. Тоест съм и виждал циците хиляди пъти и никога не съм искал да я чукам. Нейният мъж не ходи на плаж по никакъв повод, но знае че двете се пекат така от деца и също не го бърка. През годините съм и оправял колата толкова пъти, че ако взимах по 10лв на ремонт щях да си купя една лодка. Та така в твоя случай няма нужда да ревнуваш, но все пак имай едно на ум, че тези твой приятелки, вероятно те използват.
П. п За протокола не съм си писал с нейни приятелки за нищо друго освен честитки за празници.

23.   Приятелката ти е такава, каквато е. Свободна е да мисли както си иска и да търси каквото иска. Твоето мислене не съвпада с нейното, ок. Какво тогава те свързва с нея? Прекрати отношенията и толкова, не е трудно. Не е нужно всеки да има по някой душеприказчик, който да му слуша излиянията до безкрай.
Жена съм, но с женските приятелства приключих отдавна, откакто една тръгна с моето гадже зад гърба ми, друга разпространяваше клюки за мен, трета се смяташе за много умна и длъжна да ми налива "акъл".