Не знам дали мога да му имам доверие
Здравейте,
От 1 седмица си общувам с един мъж непрекъснато. Много се харесваме и искаме да имаме сериозна връзка. Той е на 29 години, хубав е, висок, няма мускули. Познат е на едно мое бивше гадже и сме се виждали в една дискотека преди година. Аз бях с бившия ми тогава и той беше в компанията. Има ми фейсбука, но никога не сме си писали и не сме се зарибявали за тази една година.
Всичко стана внезапно. Аз видях, че бившия ми си е качил профилна снимка с една жена и го питах дали е тази, с която ми изневеряваше и той каза, че е същата и че са сгодени. Тъпа история, ама за мене тоя човек отдавна е минало. Питах от любопитство, а и просто се чудех как изобщо след толко изневери може да стане нещо сериозно от това. Аз вярвам в доброто и не ми харесва някой да си гради щастието върху чуждото нещастие, още по-малко моето.
Новият мъж в живота ми предложи да се чуем по телефона и от дума на дума прекарахме цели три часа в сладки разговори. Оттогава вече една седмица не е спрял да ми пише от сутрин до вечер и да ми звъни, за да си приказваме. По няколко часа на ден си общуваме. Постоянно ме пита какво правя и ме ревнува сладко. Не иска да се виждам с други хора, камо ли мъже, защото ме смята за ужасно красива и искал да си ме пази само за себе си. Той смята комуникацията с други мъже за изневяра. Против е да излизам с други по кафета, както и да си чатя с тях. Твърди, че иска сериозна връзка, семейство.
След една седмица активно общуване се видяхме наживо. Отидохме на ресторант и на бар. Имаше и физически контакт - целувки, прегръдки цяла вечер, закара ме до нас после.
Той живее в друг град и пътува по час и половина, за да се видим. Каза, че е готов, ако трябва и всеки ден да пътува, само и само да сме заедно. Подари ми огромен букет с цветя при срещата ни, много е внимателен, нежен и страстен с мен и като цяло за първи път ми се случва такова нещо.
След първата ни среща се прибрах да си спя вкъщи, не го поканих, нищо, че е от друг град. Отишъл е на хотел да спи, защото беше 2 през нощта и трябва да пътува още час и половина до вкъщи. Днес от сутринта се чухме вече три пъти. Постоянно ми пише, звъни и се държи супер любовно.
При срещата ми, когато ме изпращаше, ми каза, че иска да живеем заедно и да имаме сериозна връзка. Не можело така да сме в различни градове. Най-добре било да съм при него, само че аз няма как да напусна работа.
Като цяло не виждам нищо притеснително в поведението му. Аз също бих заживяла с някой, ако се държи толкова добре с мен и нямам против да е почти веднага.
Той ми каза, че съжалява, че по-рано не ме е срещнал, защото вече сме щели да бъдем сгодени. Можеше още преди година да ме потърси, когато се запознахме, но явно сега е дошъл моментът, защота стана случайно. С бившия ми приятел се разделих преди година, малко след ката се запознах с този мъж заради изневери и лъжи.
Много се радвам, че съм срещнала човек, който ме уважава и цени и показва такова невероятно отношение.
Вие какво мислите? Смятате ли, че това може да е истинска любов и мъжът, с когото да се задомя?

Коментари

1.   Чета и не вярвам на очите си.
Бившия ти е много отдавна в миналото, но ти му държиш сметка за снимка с жена, която е в неговия профил.
След това случайно се зачистваш с негов познат и цели 3 часа си чатите без спиране. После цяла седмица така и ти му казваш, че нямаш нищо против да заживееш с него, щото се държал добре. Той пък ти говори също за годеж, а теб това някак те радва, логично е, все пак цяла седмица сте си чатили нон стоп. Даже може да си направите вдна дата за сватба с бившия за по-евтино, сещаш се общи познати другите неща, всичко ще е идеално.
Чак питаш дали това е любов. Затрито поколение безделници, дето не са свикнали и на най-малката болка, от там правят такива страхотни глупсоти, че после и да искат, няма изход.

2.   Вие сте луди, как да за 1 седмица, вече единият ще се мести при другият.

Виж дали след 6 месеца, ще е със същият ентусиазъм, то така в начало всеки дава най-доброто от себе си и показва маска, малко или много.

И какъв е тоя индивид, по цял ден да ти пише и да говори с теб, работа няма ли тоз човек, от къде това време.

Аз докато свърша работа и после фитнес и да трябва да си готвя и то станало 8 часа вечерта. Не знам как бих могъл да отделям часове наред в разговори с приятелката ми.

3.   Tц, тц, цяла седмица си говорите и вече искаш да се задомиш? ! Той, пък, много те ревнува и разговори с други мъжа са изневяра? ! Между другото- вие нещо работите ли, учите ли, че не виждам рУмантиката как ще ви се получи?
Моме, внимавай много!

4.   От човек с опит по въпроса

Със съпругата ми се запознахме по интернет, но сме от много по-далечни градове и за пръв път се видяхме едва след няколко месеца. И то, когато вече духовно и душевно се бяхме харесали много, и бяхме вече убедени, че сме един за друг! И оставаше само да си допаднем и визуално, за да се получи.

И слава на Бога - всичко се осъществи! Въпреки че минахме през доста трудности и проблеми, докато сключим брак(и църковен също) и създадем семейство.

И вече от няколко години сме много добро, сговорно, задружно и сплотено семейство, и живеем в мир и любов!

Така, че това е възможно!

Вече зависи от вас двамата!

При нас жена ми също имаше хубава работа, и преди това никога не беше мислила да се мести в друг град, но понеже и двамата смятаме, че е редно и правилно жената да отиде при мъжа, затова тя дойде при мен.

Но и в моя град си намери, дори още по-хубава работа, и слава Богу - всичко се устрои!

Но съветът ми е: остави все пак нещата да да се движат естествено:, не ги форсирай прекалено, но и не ги забавяй!

Струва ми се, че прекалено бързо движите нещата!

Гледай и преценявай внимателно характерът на човека: дали е добър, благочестив, сериозен, отговорен, жертвоготовен.

Гледай също дали имате общи възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота?

Ако тези условия са налице и се обичате - тогава сключвайте брак(църковен също) и създавайте семейство!

Успех!

5.   "Не иска да се виждам с други хора, камо ли мъже, защото ме смята за ужасно красива и искал да си ме пази само за себе си. Той смята комуникацията с други мъже за изневяра"
За мен това е огромен червен сигнал!
Комплекси, чувство за собственост, изолиране от приятели дори... Внимавай!!!
Провери му реакциите все пак: да си пишеш с приятели, да излезеш с приятели т. н... Изневяра било писането с хора? ! Колеги, приятели, хобита? !
Не, че и ти не си бутнат нещо- за седмица вече виждаш брак и семейство, от отчаяние ли?

6.   Ти си направи сметката как, след като още няма нищо между вас ти държи сметка, че говориш с други мъже, а след като заживееш с него ще има шамар или здрав бой и тогава ще пускаш друга тема, но от Пирогов. Даже в случая това, че ще те изчука и зареже ще е далеч по-малкото зло.

7.   Да не иска да общуваш с други мъже, освен ако се налага по работа и други задължения, е логично като сте във връзка. Обаче да не иска да общуваш с други хора изобщо е странно и притеснително. Също, ако настоява ти да напуснеш работа и да отидеш при него в друг град, в който нямаш приятели, роднини и т. н., това си е доста голямо изискване. Внимавай, не бързай, опознай го. Виж как ще се развиват нещата поне няколко месеца, преди да си правиш заключения и да предприемаш сериозни стъпки. Успех.

8.   Това което би трябвало да те притеснява е, че те ревнува и не ти дава да се виждаш и говориш с други мъже. Вие сте в началото на връзката, а той се държи като върл мюсюлманин. Ако връзката ви прерасне в нещо много повече, ще си затворена в клетка, само защото си красива и той те иска само за себе си. Мъж съм, но трябва да ти светне червената лампа. Сладките приказки са едно, но съвместен живот е съвсем друго. Да не стане така, че да се молиш да си с изневеряващия? В началото е сладка ревност, но като сте заедно, постоянни скандали, а след това и бой. Всички насилници действат по този начин. Съседка, която е бита много години, докато най-накрая се развежда, каза, че в началото той съвсем не е бил такъв. Напротив. Точно такъв си е бил, но тя се е кефела на това какъв юнак е забърсала. Тези неща е добре да ги изясните точно сега. Ако има само намек за ревност, това е край на връзката. Ако чакаш той сам да поумнее, това само ще задълбочи ревността му. Добре, красива си, но звучиш като отчаяна и готова да се хвърлиш надолу от скалите, макар да не знаеш колко е дълбоко или плитко морето долу. Звучи много стряскащо, но го имай предвид, за да няма друг пост за това как не можеш да се отървеш от него.

9.   Ако го мислиш много няма да го измислиш. Дайте си още малко време. Наблюдавай, усещай и анализирай. При поява на някакви трудности, тогава си проличава същността на един човек. Секса също е много важен за пълноценната и дългосрочна връзка. Но ревността не е градивна- имай го предвид.