Не знам какво да правя с живота си след тази ситуация
Здравейте, с приятелят ми живеем заедно от година и половина. На 23 и 27 сме. От известно време постоянно имаме скандали помежду си. Но това е най-малкия проблем. Имам чувството, че съм изгубила себе си страшно много. Нямам желание за нищо, предпочитам да седя вкъщи, работя от вкъщи също така. Човек съм без много приятели, защото си подбирам кръга. Станала съм страшно дребнава към всички. Постоянно правя проблем на приятеля си, постоянно ми изчезва настроението от буквално нищо. Той е говорил милиони пъти с мен, аз все му обещавам, но не знам как да го оправя.. усещам как вече започва да му писва, през деня когато той е на работа вече по-рядко започнахме да си пишем, а не както преди. Захващам се за всяка една негова дума и той ми е казвал, че това писва, защото вече е започнал да си мери приказките и не знае какво да ми каже, за да се захвана… промених отношението си към роднини/приятели също, станах по-нервна, по-докачлива… моля ви дайте ми съвет какво да правя, наистина се чувствам все едно съм в една дупка, а преди бях много позитивна, усмихната. Сега искам да контролирам всичко и винаги да става на моето, без значение какво е. Дайте ми съвет, отчаяна съм….

Коментари

1.   Я излез сред хората да те поочукат и да ти поорежат крилцата. Седиш си вкъщи и си го изкарваш на най-близкия човек, на приятеля ти. Превръщаш се в егоцентричен човек, в егоист, липсва ти коректив, а коректив могат да бъдат другите хора, тяхното присъствие, а ти ги отбягваш, за да не се съобразяваш с тях. Скоро и приятелят ти ще те зареже и няма да има с кого да се съобразяваш въобще, честито...

2.   Помага ли ти тоя приятел вкъщи в готвене, чистене? Пазарувате ли заедно? Излизате ли с компания, или само двамата? Ходите ли на почивки? По гости? Подарявал ли ти е скоро цвете, или нещо?
Ако Не, нищо чудно, че си такава. Живеете скучно и не ти е опора. Тиработиш от вкъщи и домакинстваш. Той се прибира, ядете и така. То пенсионерите живеят по-добре.
Повечето мъже се омързеливят като заживеят с някоя и я вържат до печката. Ми излезте някоя вечер щато двойка или си поръчайте храна вкъщи и някой готин филм. Отидете почивните дни някъде.

3.   Секс

4.   И аз съм така. Постоянно сме на контра, само че той допринася за това.
Не знам как да ти помогна, нито на себе си мога.
Ще следя темата.

5.   Остави напълно всякакъв контрол за една седмица. Вземи си малко багаж и САМА върви на гарата, купи си билет за първият автобус/влак за където и да. Прекарай там 2 дни. После два дни на друго място и така поне седмица.
Без да пишеш, без да звъниш на приятелят си.
После ще си разказват кой какво е правил.
Кажи му само, че ще се поставиш на "изпитание" и евентуално отключване на душата си...
Направи нещо, иначе не само него ще загубиш, по-страшното е, че себе си почти си изгубила, а още не знаеш какво е отключило такова поведение, страхове, контролиращият човек ВИНАГИ е такъв от страх!

6.   Струва ми се, че той ти втълпява подобно отношение. Така както го описваш не си щастлива с този мъж. Раздели се с него, защото нещастието и караниците няма да спрат.

7.   Може би, заради работата от вкъщи нямаш контакти.
Защо не отидете на почивка?

9.   Излез от вкъщи и хоум офиса.

10.   Вероятно е заради по- изолираният начин на живот. Трябва да разчупиш модела, в който си се затворила. Все пак хората са социални животни, а ти от това, което описваш, живееш по-отшелнически. Това неминуимо се отразява на психиката и поведението. Излизай по-често, контактувай с различни хора, спортувай, намери си работа с реален контакт. За това се вторачваш в някакви дребнавости и си заядлива. По този начин рискуваш да отблъснеш човекът до теб и да станеш обсебваща и безинтересна.

11.   Излез!
Спи!
Яж!
Чети!
Танцувай!
В момента мразиш себе си. В депресия си.
Ставаш утре. Взимаш душ! Гримираш се! Работиш! Ядеш!
Започни с това като минимум.
И се моли момчето ти да те обича. Да може да издържи това.
Нещастна си. Направи се щастлива!
Спомни си, че си ценна, че си човек, че животът е хубав, мамка му.
Бъди заета. Вярвай! Направи нещо щуро, та ако ще и да преспиш в районното.
Просто направи. Действай! Бъди!
Мотивирай се

12.   5 от 10 коментара- гениални. Почивката та почивката :)
Е вие като сте били на почивката, та кво дирите в сайт за взаимопомощ, та чак раздавате на драго сърце тва дето го немате. То ако ставаше с почивката, всичко щеше да е втасало и вместо в психодиспансера или при психолога, всичко щеше да се случва на почивката.
До авторката: Така става, когато имаш адски много свободно време да ги мислиш тия неща. Няма никакво значение дали си в къщи или навън, мухите в главата ти си ги правиш ти. Нямаш цел, нямаш хоби от там нямаш почва под краката ти.
Любимия човек на който си го изкарваш, някак май не ти е много любим. Ако имаш респект към него, надали ще можеш да си позволяваш волности, пък чак да говорите за това, направо някак като домашен любимец го описваш.
Желаеш ли го, привлича ли те? Някак само подмяташ някакви неща, ама нещо ми се губи цялата картинка.
Така няма как някой да ти помогне.

13.   Намери подходяща работа, посещавайки курс по рисуване, спорт или танци, прави живота си интересен, така ще имаш хубави емоции и ще си в кондиция.

14.   Звучиш депресирана но поне разбираш проблема. Трябва ти друг вид емоция. Излез от черупката си на комфорт. Захвърли опасенията си и търси приятното, съзидателното и се усмихни на живота- не му се цупи.

15.   За пореден път забелязвам как жените тук започват да търсят вина у приятеля за Нейнините проблеми. Авторката описва състоянние на личността, те я пращат на почивка. Това няма да реши проблемите според мен, защото те са вътре в нея, а не резулат на живота, който живее... Най- вероятно на младежа ще му писне и ще я пусне да си ходи, никой не иска отровен човек до себе си. Тя явно осъзнава това, но не е готова да промени себе си, за за го реши...

16.   Звучи като да имаш хормонални проблеми. Как се храниш? Спортуваш ли? Имаш ли достатъчно и качествен сън?

17.   Според мен е точно обратното, което са ти казали хората.
Проблемът е в теб, защото очакваш, че твоят приятел трябва да ти задоволи абсолютно всички емоционални нужди, ама няма как.
Работата от вкъщи е удобна и пести пари от храна навън, постоянно купуване на нови дрехи, транспорт и т. н, но ти отнема двойно повече. Колкото и интровертна личност да си, то в теб е заложено да общуваш с хората, да срещаш хора. Разговорите станаха чатене с емотиконки, убиване на време. Не е същото като да проведеш разговор очи в очи с някого, да си в компанията му.
На първо място помисли има ли възможност да започнеш поне 3 дни в седмицата да работиш от офиса, а не от вкъщи. Ще видиш, че ще си по-добре, ще имаш рутина. Събуждаш се рано, приготвяш се, пътуваш. Ще си създадеш график с твоя приятел кой и кога ще пазарува, върши домакинската работа. Ще си освободиш и време да сте заедно, за разнообразие.

18.   Смири се!

Обърни се към Бога!

Покай се!

Въцъркови се в Православната църква!

Върви и поговори с опитен православен свещеник за твоята ситуация!

19.   Н 15, в грешка си. Тя трябва да излезе от зоната си на комфорт, се отдалечи от всичко и всеки, който е достъпен за контрол. Да "загуби почва" под краката си, за да почувства напълно страховете си и евентуално не само открие причината, но и след страхът, почувства свободата от чувството да е отговорна само към себе си.
Приятелят и със сигурност има пръст в състоянието и, най-малкото като наблюдател и дори само защото не е действал и/или поставял лимити на време. Често се случва така, когато единият във връзката прехвърли всички отговорности върху другият, дори за себе си.
Имам подозрение, че това е част от проблема. Тя да е поела всички или по-голяма част от ангажиментите на двамата, а той да е свободен на неин гръб...
Но тя може да види себе си като страничен наблюдател само ако излезе от тази нейна "сигурна" зона, която е станала неин емоционален и физически затвор.

Н 5

20.   Много хора живеят като във вашата връзка, малко ще го признаят, което не значи, че е нормално. Трябва да чувства донякъде твоята липса, за да не си му досадна и от време на време да има ревност, да вижда, че си харесвана жена. Мъжете се държат драстично по-добре с жени, на които други мъже хвърлят по едно око. Тук може да ме оплюят, но погрижи се за себе си и се чувствах жена! Няма да решите нищо със скандали, прави си извода наум като мъдра жена, а в момента, в който с някой мъж се разминавате, вместо да хабиш сили и нерви го зарязвай. Млади хора сте, а той те третира като бабичка. Дребни изненади? По някое кафе? Защо не пътуване? Нямате още деца, а сте се затворили и мислите в противоречия: такива ще имате цял живот. Полети си добре кошницата преди 30 да имаш добър и свестен за семейство, защото бързо ги обират такива. Не му мисли. Поддържай се. Обичай се повече и не си хаби нервите. В коментарите повече говорят за сегашната ти ситуация и не мислят в перспектива. Говоря ти в перспектива. Ж, 34