За голите думи
Отварям темата, защото съм дълбоко наранена от това, което сама си причинявам по отношение на един човек.
Не знам как вярвам на приказки, след като многократно съм си казвала, че се гледат делата...
И понеже вярвам, че един мъж е такъв, само ако си държи на думата... за мен тези думи са много важни, изречени от такъв.
Никога не ми е правил комплимент освен може би един единствен - че съм била като желязната лейди.
Даже не знам дали е комплимент.
Не си мислете, че ще говоря за това как ме е наричал красива, невероятна, най-добрата и т. н.
Такова нещо от него не съм чувала.
Тук ще говоря за:
"Като отидем тук... "
"Трябва да гледаме този филм... "
"Като дойдеш да живееш при мен... "
"Ще дойда с теб... "
"Ще ти се обадя после... "
И всички подобни, за които дори не искам да говоря, защото ми засяда буца в гърлото.
Ще кажа само, че не исках пари, имоти, бижута, почивки... даже и внимание, исках просто да си държи на думата.

Коментари

1.   Ако си добра жена, не очаквай добро отношение. Трябва да си гаднярка, за да го получиш.
Ако не си спазва обещанията, не ти трябва.

2.   Евалата, рядко виждам мъже, които да не преиграват ухажвайки. Държал се е като истински пич. Тва другото са някакви глупсоти пак в този род, аз лично не разбирам такива жени, които квото и да напишат, ще се появят една сурия жени и ще кажат, бе мани го тоя е.
Ама реално нито те е обиждал, нито те е биел, държал се е явно добре, ама пак ти е крив.

3.   Кажи му тези неща на него, дано си вземе поука и да се държи с теб, както трябва.

4.   Е ако "думата" му е измъкната с заплахи и тропаме е напълно нормално да обещава нещо което въобще няма мамерение да изпълни!
Например за да ти кажат "ще ти се обадя после" и не го сторят, просто ти искаш да говориш с него по тема която не го интересува по време, което не е удобно за него и единствения начин да се измъкне без да се сърдиш или да вдигнеш скандал на момента е да обещае че после ще се обади, а той се занимава с нещо което го интересува и въобще не е разбрал кога е отминал деня.

5.   От горчив опит ти казвам. Няма по - важно от това един мъж да държи на думата си. Голи думи и голи обещания водят до никъде. Празен и пропилял живот.

6.   Номер 5, точен коментар.

7.   Той си те баламосва докато може. И може.
Той проблем няма. Има Си там някоя, която за две голи думи без покритие забравя всички предишни две голи думи.
Тук въпросът е: ти защо продължаваш така отчаяно да се връзваш на голите му думи?
Мислиш, че ще се промени за теб? Не, няма! Нито за те нито за друга. Човекът си е такъв, не поема отговорност за без/действия и си левитира в живота. Все едно му е какво искаш и и си мислиш ти или който и да е друг. Той нали си оцелява в ниското, даже и за секс се урежда.
Утре ще му върже някоя, дали ти, дали друга, ще му роди 1-2 деца, ще гледа него и децата... Какъв му е проблема?

На теб обаче какъв ти е проблемът, че продължаваш да натискаш да изцедиш нещо от празното?
И ти ли си празна, нямаш ли какво да предложиш на качествен и коректен мъж, че се буташ насила да си около този?

8.   Аз оставих един такъв, чиито думи по никакъв начин не се покриваха с действията му. Не съм материална и не съм искала, нито очаквала да ми засвидетелства отношение посредством някакви материални неща, той и на практика не е бил с възможности, че това да ме е водило. Водеше ме любовта и надеждата, че и той изпитва искрени чувства и е лоялен. Нищо подобно не се оказа, само приказки, игрички и лъжи, оказа се че му бях необходима, за да си помпа егото с мен и да си има някоя резерва докато си зарибява и други, и да ни върти, в зависимост от ситуацията. Жалка работа, нямаща нищо общо с представата ми за достойнно и почтено отношение, теглих му чертата и прекъснах контакт.

9.   И аз съм на същото мнение. Пропилях си една година в отношения в които само думи дела никакви. Абсолютно никакъв смисъл да си губиш времето. То един мъж ако е точен ще бъде още от самото начало.

10.   Виж сега, авторке - не се опитвай да нагласяш и променяш човека- според твоите изисквания! Този подход - НЕ РАБОТИ!

Просто като имаш определени изисквания - търсиш човек, който да отговаря на тях! Това - работи!

И в случая - явно този човек не е за теб!