Дали е по-добре постепенно да се отдръпна?
Здравейте, моята история май не е за точно този раздел , но той съдържа в себе си думата "интимност" и затова я пускам тук!

Имам нуждата от съвет. Става въпрос за едно момиче, с което си пишем от сравнително дълго време. Тя е доста умна, привлекателна и от добро семейство. Звучи банално, но тя наистина е различна. Има сериозни стремежи и амбиции за живота си, бори се за тях и разбира се успява.

Трудно допуска някой до себе си и е изключително чувствителен човек, макар и да не го показва. Макар и двамата да не сме тинейджъри, има неща които ме карат да си мисля че тя все още не е била сексуално с мъж.

Мен това не ме притеснява, дори напротив - не е трудно за една жена да бъде с някого, но при нея това е осъзнат избор, защото знае какво търси и иска.
Дълго време не ме допускаше до себе си и май точно това ме амбицираше най - много, но като че ли това отскоро започна да се променя.

До тук всичко предполагам звучи много добре, но този неин ход ме накара да се замисля всъщност аз самият до къде искам да стигна относно нея. Парадокса е, че винаги съм търсил точно такова момиче, но преди малко повече от година, прекратих дългогодишна връзка с човек който много ме ограби емоционално и на този етап не съм способен да предложа нищо на никого.

Освен това ние сме хора от различни социални слоеве, сещате се че това е важно за един мъж и може би това ми удря по самочувствието, колкото и да е глупаво - това е факт! Въпреки че всичко е в много начален етап, мился че точно сега е момента да си дам сметка за моите намерения към нея, боя се че ако ме допусне повече до себе си, бих могъл да я нараня, а аз не искам за нищо на света това да се случи!

Аз самият започнах да я харесвам твърде много, а се боя това да не прерастне в нещо повече от моя страна, просто не съм готов за това. Не знам как да се държа с нея, от една страна не искам да изгубим контакт, но дали не е по - добре постепенно да се отдръпна?

Модератор - слагам я в раздел Любов и изневяра, защото сякаш става повече въпрос за чувства, от колкото за секс и интимност. :)

Коментари

1-50 от 87

1.   Ще я нараниш жестоко. Щом имаш чуства бъди с нея предразположи я да те допусне да правите секс. Дай и шанс

2.   Казваш, че си пишете, а ти виждал ли си я на живо? Как се запознахте? ако не е тайна, все пак интересно ми е, и кое ти даде повод да смяташ, че тя не е била с мъж? Тя на колко години е, а ти? Много въпроси, но съм любопитна, за да те посъветвам някои неща...

3.   Щом си се влюбил в нея не я изпускай!!! Ще съжаляваш много (аз много съжалявах когато нараних гаджето си, от 2 седмици не ми говори, много ми е тъжно, отидох до тях и започнах да викам;Съжалявам за това;Държах се като нещасница;Обичам те!!!! Прости ми!!! Той излезе навън и ме прегърна започнахме да се целуваме после влязохме у тях качихме се в спалнята аз му казах ;Толкова ми липсваше;той започна да ме докосва нежно после започнахме да правим секс)СЪВЕТВАМ ТЕ;не я изпускай момичето в което си влюбен!!!

4.   Според мен ти не знаеш тя дали те обича. Това, че ти пише в скайпа не е гаранция, че те обича. Също, ако имаш чувства към предишната ти приятелка, новото момиче няма да те спаси да забравиш, защото на нея й е нужен мъж, който да й бъде първия, всичко да е нежно, все пак първи път, нали знаеш, а ти ако имаш чувства към предишни, няма да си добре дошъл в нейния свят.... защото няма да си толкова искрен...

5.   Mоже би тя ще ти даде това от което имаш нужда ..емоционално ..но я пази ..не допускай грешката която е допуснал човекът с който си бил ..т.е който те е ограбил емоционално ..не постъпвай и ти така с нея ...не си играй с чувствата и ..не я наранявай !!

6.   Най-интересното е, че ти не си готов за това, обаче може и тя да не е готова за това....
Парите не са от значение, не се подценявай.. относно пари, не ги гледай.... те са просто хартийки... Едва ли й правят впечатление, като до сега не си е хванала богаташи, защото не си мисли, че не е имала кандидати... Млади момичета, винаги има кой да ги хареса... Това, че изчаква може би е защото чака истинската любов, и просто като не я е срещнала и не мисли да си губи времето във връзки, които са напразни, и е предпочела да учи през това време.. а може да е влюбена била в някого, който да я е разочаровал и още да го забравя. А може и някой да я чака, ти не знаеш, така че не си мисли, щом не е била с мъж, тя ми е сто процента за мен, даже обратното, точно обратното... не е гаранция че някога ще иска да бъде с теб, просто за да не лъже.... че те обича...

7.   Хей, щом си пишете, няма как да загубите контакт, нали ти й имаш емайл, скайп, така че няма страшно, няма да загубите контакта... Според мен я остави, защото тя трябва да преживее истинската любов, и да е щастлива...
На такива момичета като нея дори трябва да се държи много повече, отколкото на такива, които нали знаеш за една вечер и ти вземат парите, защото те дори не са се напънали и един изпит в университета да вземат, но разбира се парите мъжете трябва да им ги дават, и мъжете дават, разбира се, който е глупав... И така, намери си човек, който да обичаш, да си сигурен че я искаш, че тя те обича и не търси това момиче, което определено щом не ти обръща внимание, още от началото, то сега че ти е обърнала повече, това е просто от култура... А ти все пак не бъди толкова сигурен, че не е била с друг, не знаеш тя дали все пак не си има друг мъж, който да я чака...

8.   Познат ми е този страх - "да не прерастне в нещо повече". Всеки от нас подсъзнателно или напълно съзнателно се страхува от сериозни връзки, но според мен, ако наистина мислиш, че такова момиче си търсил досега, не се колебай! Действай, ухажвай я, най-важното е да не бързате да задълбочавате нещата. Колкото по-бавно се случва, толкова по-добре и за двамата.

9.   Не се отдръпвай!! Щом тя е всичко, което си търсил - не допускай да я изпуснеш! Ще съжалявай само ти накрая! Случайности няма - не си я срещнал просто така.. Може би е време вече да започнеш да изпитваш чувства - не е правилно цял живот да страниш от любовта, защото веднъж са те наранили! Да, боли- много боли.. но само любовта е в състояние да излекува раните ти! Ами ако тя е твоята половинка? Зарежи тези глупости за социалните своеве! В любовта това не е важно! Помисли сериозно дали си струва да я изпуснеш и да страдаш заради миналото... кое си струва повече- да се вкопчиш в болката или да преоткриеш щастието наново? Пиши все пак какво се случва...

10.   Автор:
Благодаря Ви за отговорите!
Мисля да не и' губя времето, а и " всяка жаба, да си знае гьола ".... :) Смятам, че и без това не отговарям на изискванията за " него "!

Поздрави на всички :)

11.   Според мен няма изисквания, за да се влюбиш! Не си мисли, че ти не отговаряш на изисквания...
Ако тя пък е харесала друг, едва ли е гледала колко е богат... по-скоро отношението му към нея е гледала.
Даже жени като нея ги отвращават мъже, които са женкари. Предполагам, че ако е харесала друг, то е заради това, че е бил нежен с нея или я е накарал да се чувства добре....
При любовта става нещо като химия, или я има, или я няма. Но също може и да се получи с времето, в по-късен етап.
Ако си имал преди приятелка, тя може да не ти вярва също, че ще искаш да си с нея.
Но ако искаш да бъдеш с нея, първо не трябва да бързаш, после трябва да я накараш да те обикне...
Бързата работа... някой път е срам за майстора!

12.   Здравей! Трогна ме историята ти! Аз съм жена и като такава, мога да ти дам съвет от женска гледна точка. Това момиче определено е започнало да ти обръща внимание. Теб от какво те е страх? Излиза, че ти си страхливецът, а не тя. Тя ти дава шанс, поговорете, защо си на 100 % сигурен, че тя иска чак толкова сериозна връзка? Защо го казвам ли. Ами аз съм живият пример, всичките ми приятели покрай мене, ме съжаляваха, че нямам сериозна връзка.... А аз повече от две години, имах връзка с обвързан мъж. Но си държах устата затворена, макар и той да беше от друг град! Държах на него и не исках заради една тръпка, която имах към него, да му проваля семейството. Мълчах и ревностно пазех тайната си. Не си ли се замислял, че тя може да има друга връзка, която крие и пази ревностно в тайна от всички. Защо реши, че не е била с мъж? Моят съвет - не се отдръпвай, глупаво е. Разбери тя какво иска, говорете, бе хора, стига с тези недомлъвки. Говорете, излезте, покани я просто на кафе, по дяволите. Ако я обичаш, ще се бориш... А ти постъпваш като страхливец. Недей си изпуска шанса! Тя е решила явно да ти даде шанс, дай и ти.

13.   Не мога да те разбера човек? за теб важи поговорката хем го сърби, хем го боли.... хем си хлътнал, хем умираш от ужас... ще я изпуснеш, после ще е късно... ще тичаш след нея-но няма да я има. усещам че теб те е страх не дали ще нараниш нея, а умираш от ужас, ти да не си наранения, отново... не се оправдавай с момичето... преживял съм го същото. ако можех да върна времето назад но моето момиче е вече е в чужбина със семейство с деца.... загубих я. имам също жена и деца но сега си давам сметка че може би тя беше моето момиче...

14.   Както казва № 12 говорете, излезте. При вас младите липсва комуникацията "очи в очи". Лесно е да се скриеш зад монитора и просто да си пишеш. Ако си достатъчно смел и пораснал, че така и на разбрах на колко си години и най-важното ако си мъж, постъпи мъжки - вижте се очи в очи и говорете. С писане нищо не става. Ако аз и мъжът ми бяхме седяли зад компютъра и си пишехме сега нямаше да го има нашето малко слънчице! :)

15.   Автор:

Може да съм всичко друго, но не и страхливец :))))
Дори бих казал, че съм малко по - напорист от необходимото! Не мисля за никакви сериозни връзки, те тези неща сами си стават....! Просто ми допада и ме влече нещо към нея, но аз съм си човек на реалното и без физически контакт не бих могъл да имам ясна преценка нито намерения, не ги разбирам тези виртуални любови :) Проблема е, че е прекалено дръпната и ако сега всичко е наред, след един момент от нищото се отдръпва крачки назад. Мен това ме изморява и ме отблъсква.
Относно миналата ми връзка, не виждам какво общо има тя тук, всичко е отдавна и категорично погребано, не съм от хората които агонизират толкова дълго, макар и да ми е било тежко. Но пък точно това ме предпазва сега да не се вкарвам в някакви нови филми. Аз съм прям и искрен човек, макар и често да ми липсва точен подход, мисля че във времето вече би трябало да ме е рзбрала що за личност съм. Така че, аз бях до тук :) Смятам да се отдръпна, всичко си зависи от нея вече....

16.   Мисля си, че ако се дърпа, или нещо я е наранявало в миналото, или трябва да създадеш доверие в нея постепенно, за да не се дърпа и да се изгради връзката, но според мен жените са така.. Днес се дърпат, утре са мили, нали знаеш месеца на жените, 8ми март, като характера на баба Марта, днес весела, утре тъжна, другиден е добре, после пак нещо... -хи-хи.. Разбира се има различни жени, и различни характери...
Айде успех!

17.   ЩОм мислиш, че ти не си готов за това, щом не си, се отдръпни. А тя не те е пускала дълго време и си се амбицирал от това, сега те е пускала, после пак не те пускала до теб дълго време.. Вие на гоненица ли си играете, Том и Джери? Не зная какво е това вашето... хем я искаш, хем не.. , хем тя те пуска до себе си, хем се дърпа... Тя бяга, ти казваш, че не искаш да ти се дърпа после, а всъщност ти харесва, защото те амбицира.. Много смесени чувства, много.. Не си мисли, че като пишеш с нея, е виртуална любов задължително, защото можете да бъдете приятели, също е начин да си изясните нещата...
Но ситуацията ми се струва заплетена, ти не знаеш какво искаш, тя не знае какво иска.. МАй трябва време, за да разберете... смесени чувства имате... и двамата..

19.   Автор:

Не знам, мисля че ме смята за голям идиот :) Може би не се държа по най - добрият начин с нея и затова е така. Тя наистина е специален човек, но нямам подход явно! Имам малко по особен хумор и ако човек не ме познава, вероятно би се засегнал от това! Честно каано, мисля че нямам никакви шансове с нея :( Въпреки това ми е приятно да си комуникираме и се надявам с времето да ме опознае по - добре!

Благодаря на всички за мненията! :)

20.   Точно защото е много чувствителен човек, и трудно допуска някого до себе си, това означава, че трябва да се отнасяш повече от добре с нея и нежно. Може да е имала проблеми в детството си, или да има някакви проблеми в семейството си, или нещо което да я безпокои.. за да не е била до сега с мъж, тоест нещо я е накарало от миналото, някакъв опит, дали от родители, дали от нещо друго, но да изчака правилния човек..

Но трябва да караш постепенно с нея, първо приятели, после повече.. иначе няма как да се привърже към теб, трябва първо да й докажеш, че ще бъдете приятели, после постепенно да
се превърне в обич... но без бързане.. Тук нещата трябва да стават постепенно.. Чувствителността означава, че има нужда от обич.. и любов, но без бързане.. Определено не
изглеждаш идиот в очите й, според мен тя оценява твоето желание, но я е страх да не се нарани или не зная... но просто карай с нея по-бавно, и с повече хубави моменти!

21.   Ами замислял ли си се дали и тя не те харесва, а в същото време не може да разгадае сигналите, които й даваш.

Моят съвет е или да доведеш нещата докрай, ако наистина мислиш, че тя е специална, или да се спреш окончателно.

Аз имах същото преживяване скоро, само че бях на мястото на госпожицата. Въпросния мъж всячески се мъчеше да се доближи до мен, виждах, че ме иска но изведнъж се спря от страх да не ме нарани, поне така каза. Така и не разбрах какво точно целеше с това негово поведение, сега продължава да показва интерес, но аз изрично му казах да спре да ме занимава щом не знае какво иска.

А какво преживявам заради него само аз си знам... и виждам че и на него му пука!!! Още не мога да си го избия от мислите, но ще се помъча скоро да стане, защото не издържам.

Та с този пост исках да кажа, че ако си сигурен, че тя е за теб, направи опит да бъдеш с нея. Не знаеш дали тя няма да се окаже най- специалната и обичана жена за теб. Да, вярно е че няма гаранции за това дали някой ден няма да те нарани, или ти нея, но пък едно е сигурно- ако не опиташ да си с нея, никога няма да разбереш какво би могло да се случи! Успех! :)

22.   Здравей!
Хората винаги се нараняваме. Мен ме нарани най-много когато ми каза... по-добре без чувства, че раздялата ще е тежка.
За чувства не говорим:-). Който каквото си чувства си го чувства. Всеки показва и дава каквтото прецени. Всеки си казва и показва какво би искал и кое би го направило щастлив, но без очаквания. И е толкова хубаво когато другия направи за теб, това което си споделил, че те прави щастлив. Много съм влюбена и страдам за него... сутрин когато се разделяме си мисля, че е за последно, защото нямам очаквеането че ще се видим и утре... Всичките ми приятели казват да го оставя, че не е за мен и си губя времето. Скоро разбрах, че има дете и приятелка... за което той отрече за нея потвърди за детето. Аз обаче не се отказах от него. Ако го бях разбрала в началото нямаше да има продължение. Той се държи много добре с мен. Грижовен е и мисли за мен аз да съм добре, да не ме наранява. Дори той ми казва, че не може да ми дадето това което смята, че ми е нужно, защото е бил наранявам, защото вероятно не иска други деца, защото аз съм образова и от добро семейство... а той от село и приятелите му и средата нямат нищо общо с моето обкръжение. Два свята се сливат и сблъскват едновременно.... Най-якото е че и двамата изживяеаме неща които никога до този момент не са ни се случвали. Изненадваме се всеки от себе си. Май звуча не само като влюбена, но и ужасно загубена. Страх ме е, че ще свърши защото той така каза.. когато му дойдело времето. Прави се на корав и се държи така сякаш владее положението... когато загуби контрол изпада в безтегловност и отчаяние. Тогава виждам какво се крие отдолу:-))) може да си помислите, че съм гадна защото ми е приятно да виждма, когато е и слаб. Страх ме е, че мисля прекалено много за него и че с голям ужас от това споделяне много съм го заобичала. Чувствам се и щастлива и нещастна и трептяща и го мразя на моменти... ;-) като торба с емоции... АВТОРЕ аз съм много чувствителна и в никаквъв случай не искам да му казвам и показвам колко много съм хлътнала... не че той е сляп, но до колкото мога се ограничавам... Предполагам, че той ще ме остави в един момент и сега с въздишка се примирявам пред този факт, но такъв е живота... АВТОРЕ, животът е твърде кратък и аз гледам да го живея не зависимо каква е цената. Господ никога не дава болка по-голяма от тази която можем да понесем. Любов от която нямаме нужда. И най-вече съм сигурна, че ни среща с хората от които трябва да се учим. След всичко което излях.... моля не ме наранявайте много с коментарите си... знам колко съм лоша. АВТОРЕ, ако има обич в теб към това момиче дай й. Ако, няма какво да и дадеш, а само я излъжеш като създадеш в нея илюзия, че има какво да и дадеш то тогава със сигурност ще я НАРАНИШ и измамиш. Бъди верен на себе си и уважавай нея. По-важно от уважението няма... без него и любовта загива. ОБИЧАМ ВИ ХОРА! ПРОЩАВАЙТЕ АКО ИМА НЕЩО:-)

23.   Автор:

Темата вече не е актуална... за съжаление! Номер 21, хубави думи, но... колко повече да опитвам и как? !? Само това правих толкова време!
Съжелявам за това което ще кажа, но това е... просто една жена... Може би би се получило нещо красиво между нас, но не аз съм този който не е наясно, просто както каза за приятеля си номер 22 и аз така съм силно нараняван и вече тези емоционални несполуки , не ги приемам особено тежко, не и за много дълго.. Имам на този етап много по - важни неща за вършене и ще гледам да не си пълня главата с излишни неоправдани мисли! Никой не е толкова велик, че да го чакаш и да му търчиш след - д-то толкова много време и да го чакаш да узрее за едно простичко нещо - просто да излезете и да се запознаете наяве...

Благодаря на писалите, за мъдрите думи! :))) Успех на всички! :))

24.   21 съм.. Е щом за един месец от актуална темата се е превърнала в неактуална, значи лесно си я преодолял, блазя ти! :))) Аз моя човек не мога да го забравя, защото снощи ми звънна и се държеше все едно не съм му казала да ме остави на мира хаха. Надявам се и на мен скоро да ми мине, защото положението става нетърпимо.

25.   Автор :

21, 24 - Какъв е проблема тогава, след като и двамата се харесвате? Той те търси, ти го искаш, ама.... се дърпаш! Ами след като се притеснява да не те нарани, значи наистина му пука за теб и и си дава сметка за нещо!!! Нали не иксаш да си с някой, който не се страхува да те нарани? :))
Не си мислете, че е много лесно за един мъж, да изразява чувствата и намеренията си! Трудно е почти колкото и за вас, бъдете по - толерантни като харесвате някого, дори правете и вие някакви крачки в името на това...!
По моя въпрос - тя темата е от месец, но нещата са от доста повече време! Не казвам, че съм я преодолял, но и това ще стане, просто като няма смисъл - няма! Тя така реши, явно за нея е по - добре, няма да се тръшкам сега нали!? !
Айде и дай шанс на твоето момче, не му бягай :))))
Казвай какво се случва :))

26.   Здравей, авторе.... не знам защо, но историята ти ми прозвуча много близка. С тази разлика, че аз имам и дете/а и се бяхме виждали с него 2-3 пъти/, прекратих отношенята си с човека, с който исках много да бъда. После ужасно съжалявах, но беше късно. Отговорът му беше:''Забрави ме!! За добро и на двама ни!! ''Ей така-от днес за утре.... :) И до сега се опитвам да разбера какво стана... Постоянно се лутам в крайни отговори. А всичко явно идва от моята нерешителност.. и от това, че някак си не можах да разбера дали той наистина има интерес/много изчакваше, ... никога не беше как да кажа-инициатор, напорист.. /. И най-важното може би... какво разбрах-при таква ситуации не трябва много да се мисли и премисля, трябва да се опознаят двамата/при желание и от двете страни и задължително на живо/, без значение какво е стане насетне... Една връзка винаги започва и със секс, и никога не се знае до кога ще е... а и нчма смисъл да ги мислим тези неща... времето само си показва.. :) Много здраве и късмет... и винаги усмивки:)

27.   Според мен не се отдръпвай. Искам да ти кажа при мен как беше. Значи аз 1година си пишех с едно момче, но не исках да излизаме, защото имах много проблеми, освен, че учех за изпити. Не исках да му кажа, че имам проблеми и казвах повечето пъти, че имам за учене, защото не ми беше удобно да споделя. Не знаех дали ме харесва, но си пишехме постоянно в скайп и той не ме остави през това време, но не споделях нищо, защото едва ли той би ми помогнал, трябваше да се справя сама с проблемите. И аз съм сериозна, и съм чувствителна. Точно това искам да ти обясня, че за да се дърпа от нещо, значи има проблеми, или не зная.. Аз съм много благодарна на момчето, което обичам, че ме изчака това време, и бяхме само по скайп това време, защото за мен беше важно и аз разбрах, че ме обича дори и да не се виждаме..

28.   Твоята история ми влезна в сърцето... И исках да ти дам съвет отново:
Ако я обичаш, бори се за нея, дори и да си първо приятел с нея! Не се отказвай! По-късно може да се омъжи, а да не говорим, че след това следва и деца, и тогава вече е загубена каузата. По-добре сега се бори, отколкото след време, когато вече няма да има смисъл....

29.   Автор:
Разбира се, че няма да се отказвам! :)
Такъв човек не се среща всеки ден, достатъчно ми е само да си говорим дори... Обаче както казах, си зависи всичко от нея. Хубавото е, че отново си пишем :) Обаче тя е доста притеснителна и трябва да съм много внимателен :) Не знам, наистина съм очарован от нея. Харесвам я с разум, не е просто симпатия или увлечение. Когато общуваме свободно, всяко нещо е на място, има ясно мнение и категоричност. Външно привидно е студена и безразлична, но това е само капсула, вътрешно е изключително ммека и нежна душа! Стабилен и урвановесен човек, а не лигла! Момиче с характер, чаровна и сдържана, има положение и възпитание, деликатност! Лошото е че се подадох на студеното и' и провокативно отношение в началото и всичко това го разбрах по не особено подходящ начин и поведение от моя страна с което я отблъснах сериозно... Все пак, мисля че ме преценява правилно и може би има надежда да се срещнем някой път! Въпреки, че не съм от търпеливите, съм готов да я изчакам колкото реши, а и аз не бързам за никаде :)

30.   Браво, авторе! Дано да имаш търпение да я изчакаш. Дано да се окаже, че всичко е споделено. Пожелавам ти го от сърце. Аз съм 21 между другото... разпознавам себе си в това момиче честно казано. И аз съм една такава дръпната и прикрита, не показвам нищо, дори да изпитвам чувства към някой. При мен се дължи на травма от детството, просто е оставило белег това нещо и не ми е лесно да изразявам чувства и да съм отворена към другите, дори към тези които харесвам. А за въпросния мъж, за който бях споменала... е, не ми минава :D дори не се оглеждам за други, искам него, не мога да срещна друг който да ме заинтригува така. Снощи реших да му пиша, дори не очаквах отговор. Преди това и двамата си бяхме дали пълен игнор. Странно, но ми отговори и то доста мило. Ще направя всичко възможно отново да достигна до него чрез приятелство, пък дори и да не се получат нещата. Все пак никой не е длъжен да отговаря на чувствата ми, но аз съм длъжна да опитам. В крайна сметка каквото сабя покаже. Реших, че той е човек който си заслужава борбата, независимо дали ще се получи. Повече ще съжалявам, ако не опитам въобще. За първи път си правя труда аз да се боря за някой, но както хората казват винаги има първи път. Авторе, ако има развитие, казвай каквото и да е то. Аз също ще споделям какво се случва. :)))) Успех!

31.   'Никой не е толкова велик, че да го чакаш и да му търчиш след - д-то толкова много време и да го чакаш да узрее за едно простичко нещо'... А сега пак си пишете... Авторе, май ти не си наясно какво искаш.... И ми е много любопитно да разбера кой поднови комуникацията... Как така лесно се отказваш... Това означава, че или не ти пука особено или си нерешителен, които са следствие в твоя случай май.. Писах и по-горе, но сега като препрочитам ми звучиш много лековато някак... И пак ти казвам: повярвай ми, докато не се видите на живо, нищо не е от значение. Може би си разменяте някаква информация един за друг или възгледи, но в същото време е напълно безсмислена виртуалната комуникация... Това ти го казвам от личен опит.. Докато не се видите на живо, нищо няма смисъл.. Пълна заблуда.. Пожелавам ти само хубави мигове :)

32.   Автор:
31 - Така е, точно това казах! Готов съм да приема неуспеха и тогава мислех, че няма връщане назад! Разбира се, че аз поднових комуникацията, то не съм я спирал честно казано. Прав си за реалният контакт напълно, затова и аз искам толкова упорито да се видим. не мисля обаче, че нещо ще се промени от моя страна, не съм със розовите очила и знам кой стои срещу мен. Тя не иска да рискува още просто, тогава не го разбирах това. Нямам опит с такъв тип жена, не е глупачка и не е лековата, просто за нея това е нещо ново и има нужда от време. Аз съм съгласен и да сме приятели само дори, защото ми харесва като човек на първо място!

33.   Извинявай авторе, но не знаеш кой стои срещу теб... Ако трябва промени подхода или начина на общуване, за да я предизвикаш да поиска да се видите.... Дори и да не е в твой стил, ако наистина го искаш, трябва да го направиш.. Между другото- жена съм... и колкото и да е ненормално /така казано/, аз имам доста задръжки по ред причини от миналото и понякога съм нерешителна.. Но ако имам интерес и видя такъв от другата страна, бих направила нещо.. Повярвай ми, не оставяй нещата прекалено дълго във виртуалният свят.. има опасност да си останат там, и ти и тя да си изградите грешна представа един за друг, въпреки всичко.. А във виждането наяве няма риск- поне посред бял ден/ако говорим за някакъв вид страх/.. Ако иска да се убеди в нещо друго, необходимо е да я убедиш, че трябва жив контакт!! Наистина и ако силно го искаш.. Ако ли не- можете да си останете само скайп-приятели щом те устройва.. И доколкото схванах, отдавна пишете... колко още и е нужно, за да няма риск... и по-точно риск от какво???? Нещо не ми се връзва.. А може би неправилно разбирам историята ти..

34.   Автор:
33 - тя е много мнителен човек - явно се нуждае от повече време.... Вече и аз взех да се обърквам много, за мен също това разтакаване не е нормално и започвам да си мисля, че съм просто един разнообразяващ монотонното ежедневие събеседник... Мисля си и куп други неща, но май - май истината започва да лъсва!
В началото споменах, че сме от различни социални слоеве. Принципно за мен това няма значение , но само принципно.... За нея явно това не е така. От известно време съм без работа и в този зимен период никак не е лесно да се намери такава. Макар че съм образован ( то кой не е вече ), не съм особено претенциозен и съм готов да работя какво да е вече, не ми се стои на едно място и това доста ме подтиска напоследък. Наскоро и споменах, че съм се насочил към една непретенциозна работа и реакцията и по повода ме сдуха тотално, просто нацели слабото ми място... Цялото ми самочувствие се срина просто. освен това, на няколко пъти ми спомена, че са се мъчили да я използват преди и ми е ясно какви са и притесненията относно мен.... тя е мнителна към и за всичко, уморих се от това, а и вече определено нямам никакво самочувствие спрямо нея. Така, че - всяка жаба да си знае гьола. За съжаление парите имат и винаги са имали значение в този свят. Аз съм си просто един най - обикновен средностатистически човечец, а всички знаем добрите длъжности как се придобиват в тази страна - на монархичен принцип, наследствено! Определено нямам никакви шансове и ако продължавам, само ще се сдухам още повече. Тук нещата не опират вече до борене и желание. Дори и да се получи нещо между нас, винаги ще се чувствам като голтак и на второ място, това е недопустимо за мен. От различно тесто сме и това няма как да се промени... Материалното и положение, обяснява и семейното благополучие, което е било фактор да получи възпитание и нормален живот. Ще се насоча към по - обикновено момиче, където тези неща няма да са пречка. Чувствам се изключително зле от факта, че за пръв път срещнах мечтаният за мен човек... или така си въобразявам поне... и нещо толкова банално се оказва пречка...

35.   Знаеш ли, и аз съм мнителен човек, но ако наистина искам нещо, правя го... не че за всички е валидно де... Животът е един и не бива да го губим в дълго премисляне и изводи дали или е правилно това или онова... пробваш просто... стига да искаш достатъчно много... Ако не съм сигурна , че го искам, не го правя.. Не знам вашата ситуация каква е точно, но при един случай с мен, аз направих повторната крачка, защото просто исках да стане.. И стана.. Просто спрях да мисля за напред/както по навик и съвсем безсмислено правих преди/. беше наистина супер.. Човек не бива да се води от миналото и то да става определящо за реакциите му сега!!! Така само може да се обърка и да изгуби... В крайна сметка - един живот живеем!!! Не знам от колко време поддържате връзка по скайп, но при мен е не повече от 1/2 година и то поради простата причина, че се преместих и започнах нова работа, но след като се прибрах, се видяхме почти веднага, защото аз исках.. ТЕЗИ ВИРТУАЛНИ ОТНОШЕНИЯ СА МНОГО СЪМНИТЕЛНИ... НИКОГА НЕ МОЖЕ ДА ОПОЗНАЕШ ЧОВЕКА ОТСРЕЩА!! Без значение от казаното до тук, опитай се да я накараш да се видите, за да разбереш какво мисли тя за теб и съответно да си изясниш твоето отношение към нея.. Успех от мен!! И да знаеш-дори и да не се получи, повярвай ми, някъде те очаква наистина истинският човек за теб... просто иска време да го намериш и да го познаеш... :)

36.   Офф авторе като те слушам, ми става ясно че и ти не знаеш какво искаш. Докато не се видите и не поговорите на 4 очи, няма как да прецениш какво я спира и какво търси тя, и дали си достоен за нея. Повърхностен си и желанието ти спрямо това момиче не е достатъчно силно... един път искаш да се откажеш, друг път не. Има нещо сбъркано и в теб, да знаеш!

37.   36 - Няма нищо объркано! Там където има финаносви различия, нещата не опират до искане и желание, а до можене!

38.   да, но ти не й признаваш, че я харесваш, кажи й, нали мъжете са мъже, за да бъдат мъже?
Стига с тези пари, ето, ние днес имаме пари, утре може да нямаме, стига си се предавал! Днес парите, утре друго, само и само да не си по-настоятелен, какво ще стане като научи за чувствата ти, какво?
Просто ще спре болката ти, и може даже и да се получи повече!

39.   Изобщо не си прав относно парите! МОга да ти кажа, лъжеш се, че тя ще търси пари, особено ако е богата!
Второ, ти изобщо опитваш ли се да я разбереш, да я попиташ на нея какво й е? Защо я обвиняваш за това, че е мнителна, ако наистина са я използвали, ти не можеш ли толкова да докажеш, че тя значи повече за теб и не си като останалите използвачи? Какво ти става, как така се сриваш, не виждаш ли че й на нея й е зле, сериозна е, била е с някакви хора, които са били несериозни, а сега търси нещо сериозно, но не ти се доверява още... Трябва да я накараш да се почувства щастлива, първо бъди с нея по нейните правила и после ще излизате... Бързай бавно са казали хората! И стига с тази работа, тя няма да ви избяга и на двамата! И кой какво работи, това не са любовни отношения.
НЕ се отчайвай, ами смело! И ти, и тя сте свястни хора, а на теб ти трябва повече настоятелност. Не си оставяй така любовта на вятъра...

40.   И също, защо допускаш грешката да търсиш и да тръгнеш с друга, като не я обичаш, защото била по в твоя гьол, без да знаеш 100% дали момичето, което харесваш, не те харесва, или обича?
Какво губиш ти, ако разбереш нещата как са докрай? Защо си втълпяваш в главата само идеи за пари, че била богата, а ти не си, за това да я критикуваш, че е мнителна, от това, че са я използвали, или че учи, и се бори, дори че не била с мъж?
Нали ако я обичаш, трябва да я подкрепяш, да й дадеш щастие? Направи нещо мъжко, и стига с този страх вече..

41.   Автор: Моята тема има развитие:) Накарах момичето да ме отблъсне. Не беше умишлено или поне не започна умишлено. Знам, че ще прозвучи странно, но съзнанието ми я искаше, а подсъзнателно се борех с това. Имах дълга връзка, която приключи по доста болезнен за мен начин и мисля, че психически не съм готов за нещо подобно, макар че мина доста време от това... Момичето си заслужаваше, но аз не мога да и предложа нищо! Явно трябва да изградя нова същност и светоусещане, а това няма да стане изведнъж и веднага!

42.   До автора:
Сладурска е вашата история. Моето мнение е, че тя се е привързала към теб и сега, когато си я отблъснал тя страда. Би били хубаво да се извиниш - хора сме и правим грешки.
Това, че не можеш да и предложиш нищо как го реши? След като е наясно с твоето материално състояние и още си говорите, значи поне на този етап не е проблем за нея. Освен това нищо не се знае - утре може да си смените ролите. Много хора фалират, както и на много им се усмихва щастието и внезапно си намират доходоносна работа.
Този тип жени, които са по-затворени и недостъпни - трудно се стига до тях наистина, но стигнеш ли един път до такава е много дълбоко и за много дълго.
Преди да се стигне до връзка не можеш да знаеш дали си готов. В живота трябва да сме гъвкави и да не етикетираме прекалено бъдещето, защото все пак то е неизвестно.
Не знам дали живеете в различни градове. Опитай да говорите в скайп или по телефона, ако още не сте. Това ще скъси дистанцията. Също така опитай да и изпратиш някакъв символичен подарък - това също ще стопи донякъде ледовете. На колко години сте, ако не е проблем да споделиш? Тя просто се страхува, че ще я нараниш, именно заради дълбочината на привързаността и обичането, на коiто е способна. Ако си сигурен, че искаш да опиташ, защо не? Не ми изглеждаш повърхностен и сякаш има нещо общо между вас :).

Успех!
Soul

43.   Автор: Ние се видяхме всъщност преди време. Просто вече не подържаме никакъв диалог. Мисля, че тя самата не бе наясно със себе си и това я караше да се държи променливо с мен. Това ми омръзна в един момент и ме подразни! Надрънках куп глупости от които знаех, че ще я засегна и отблъсна. Губя уравновесеност с нея просто. Както и да е. Това е тоталният край на всичко. Донякъде ме е и яд, че имах възможност да излизам и с други през това време, но не го направих. Някак не мога докато мисля за една жена и да се раздвоя и да имам нещо с други.... Историята е детинска и глупава, но това е най - сладкото момиче което съм срещал :) Все пак, вече съм се примирил и ще си карам напред:)))

44.   Историята е очарователна :)).
Не съжалявай за нищо, защото това е опит и, ако решиш, може да ти послужи за в бъдеще. В крайна сметка винаги, когато губим и печелим и ти не знаеш какво си спечелил, когато не си излизал с други, нито сега какво печелиш като не си с нея.
А неяснотата е наистина дразнеща и е съвсем нормално, че ти бил подразнен. Може би тя има проблем с близостта, така си мисля аз. Но, щом си приключил с нея няма повече да коментирам.
Успех, изглеждаш ми свястно момче, доколкото тук може да се прецени :)

Soul

45.   Авторе, такива хора като теб не мога да ги разбера... Искаш да си с нея, а правиш така, че да се разделите... Нямам думи. Защо изобщо си започвал тогава? Защо си и показвал, че искаш да си с нея, след като не е било така... ти май не знаеш какво искаш... Или се бориш или не започвай... нараняваш хора така...

Д

46.   И аз не мога да те разбера.. да я искаш, а да правиш така че да я отблъснеш. Не можел нищо да й предложи... а като се появи друга и от нея ли ще избягаш така, защото не можеш да й предложиш нищо. Ами стой си сам до момента, в който ще можеш да предложиш нещо на някоя... малко тъпо звучи, особено ако става въпрос за любов. Това въобще не е било любов. Където има страх, любовта я няма. Не знам какви хора сте вие, защото за съжаление ги има много такива като теб, просто не знаят какво искат... а може и да знаят, но да не им стиска да си го вземат. И аз наскоро пострадах от един такъв дето нищо не можел да ми предложи, ама късно ми го каза, позволи ми да се привържа... още си ближа раните и даже имам чувството че скоро ще се поболея по него. Най- тъпото е, че виждам че и той не е безраличен и се измъчва. И какво постигаме с това- нараняваме се взаимно. Скоро се срещнахме случайно и като го питах как е, отговора беше "не съм добре". Ами как ще си добре? ! ... сигурна съм че и ти след време ще съжаляваш, ако не дадеш всичко от себе си и не опиташ с нея.

47.   Не знам какво да кажа... Не исках да става така, но проблема е в мен явно. Просто така се получи, въпрос на взаимодействие.... То ако ще се стремя да се показвам в добра светлина само, ще е до време - няма смисъл в това! Отдадох се напълно спонтанно и не се получи, нещата не станаха така както ги исках и предполагам това ме... подразни не е най - точната дума. Тя не успя да ме допусне повече, а нейното променливо поведение, ме провокира и да се поизнервя в един момент...
Та това е, нещата свършват до тук!

48.   Авторе, а твоето поведение да не би да не е променливо? Явно е било просто увлечение.... нищо повече... поне имам пресен пример до себе си.. :) ''да сме приятелчета за секс'', но това пък не изключвало нещо повече, ... и т. н. и т. н. и т. н. Знаеш ли, мисля че това се получава когато има привличане, желание да си обичан и да дадеш обич... , но това не са силни чувства. Поне аз така мисля :). Желая ти късмет и сила... както го желая на моя човек също... страшно ми приличаш по поведението си на него :)
Д

49.   Позната история приличаща много на моята. Днес добър утре непоносим. Отблъсна ме по най гадния начин. Така и неможах да разбера какво иска. Май и той незнаеше. Реших да му дам време време сам да си изясни нещата и да реши кое е важно за него. Дали е успял да ме разбере... незнам. Аз него... също.

50.   Автор: Тя самата ме предизвика някак да се държа гадно с нея. Редовно ми намираше някакви кусури и когато кажа нещо което не и' допада, не спираше да ми го навира в очите и да ми го натяква. Изобщо, детска работа... Ядосах и' се и затова започнах да се държа грубо с нея, ей тъй напук задето постоянно ме изкарва черен... Просто тя не беше наясно със себе си и може би несъзнателно на моменти, друг път съзнателно ме отблъскваше, а друг път се държеше по точно обратният начин. Съжалявам много, но това ме изнервяше! Накрая исках да ме види такъв, какъвто ме изкарва и... вече не си пишем! Освен това, не може и да ме понася :)

51.   Ха.... предизвикала те.... а ти си бил обичал едва ли не? ... просто ти е била интересна докато се е държала резервирано.... много мъже са като теб авторе.... жалко....

1-50 от 87