Имам връзки с други, за да я забравя
Здравейте! Познато ли ви е… минаха години - чудя се къв съм луд ли съм че става така. Имам една жена в живота си, не е била първата - имах приятелки преди това, но нея обикнах както никоя. Не се получи, после ходех и ходя с други - минаха години, но не става и не става да я забравя. Дайте съвет сам самичък да си не е оферта. На вас случвало ли ви се е такова нещо с някоя жена?

Коментари

1.   Да, години наред. Тук там, не ги приемах сериозно, макар да бяха също много привлекателни, но нещо ме връщаше при конкретната. Другите ми се молеха, даваха всичко за мен, готини жени, точни, но аз не им давах шанс за нещо сериозно, но и не ги лъжех че нещо може да се случи като връзка прерастваща в нещо.
Всичко това докато не се свързах с нея. Направих се на глупак, знаех какво да кажа, знаех какво исках да постигна.
Видях че си е с все същия характер, че е със същите мисли в главата си и натам беше лесно, повече не се поинтересувах как е, какво ли прави, камо ли да я искам обратно в живота си.

2.   Ако ви минал 40-те трудна работа да я забравиш, ако си по-млад има шанс
Може би тази жена наистина те е обичала и си го усещал. Друга не те е обичала така.

3.   Ми потърси я.

4.   Здравей, пише ти момиче.. явно всеки от нас има по един такъв човек. Често казано не знам какво да ти кажа, съвет не мога да дам, тъй като съм в напълно същата ситуация вече 6 години не мога да забравя въпросният човек, попаднах на много добри и красиви мъже, но не става с абсолютно никого. От 6 години насам, нямам ден, в който да не мисля за въпросният човек, какво ли не пробвах вече. Единствено мога да ти кажа, че не си сам, ако това би те успокоило поне малко. Понякога си мисля, дали не полудявам..

5.   Аз съм в същото положение мина година и половина от раздялата и опитах с нови връзки и не мога да я забравя по никакъв начин. Все още плача заради нея. Опитах се да се свържа с нея и и обясних че страдам и естествено ме блокира...

6.   Това е нормално при комплексарите.
Когато захвърлиш нещо в кошчето, не рови в него после, да го търсиш.
Вярно е, че клин, клин избива, но това че ходиш по други е просто оправдание за теб. Ти не я забравяш, защото си вечно в кошчето. Вероятно се чувстваш виновен.

7.   Като жена потърпевша от такъв, мога да кажа следното: няма по-малодушна постъпка от тази един мъж да събуди чувствата на една жена, да внушава на себе си, а покрай това и на мен, че уж изпитва любов, а всъщност просто да е искал да лекува обсебеността си към някоя бивша. Това го правят слабите хора, достойните такива, които имат чувство за почтеност- изживяват мъката си сами и чак когато усетят, че сърцето и мислите им са напълно прочистени и могат да дадат на друг човек пълноценно отношение, се впускат във връзка. Т. нар. "отскачащи връзки" никога не са решение, само остават неприятно усещане в другия човек, че е бил използван, а и не елиминира проблема на теб самия, най-много да се почувстваш още по-тъпо. Не мога да си представя, да обичам някого, да не съм го преодоляла още и да тръгна да манипулирам друг мъж, че изпитвам чувства, само за да не съм самотна, да си вдигна етото или да се опитвам да забравя предишния. Хората не са вещи, за да бъдат използвани, по-добре да седя сама, отколкото да се залъгвам с илюзии, че друг човек ще ми реши вътрешните ми проблеми.

8.   №7 много правилно
Забравяте, никой не играе честно.

9.   И аз имам една такава тръпка.
Просто съм приел, че ще е доживот.
Бях тъпак и я изгубих. Тя се омъжи, щастлива е. Не мога и нямам право да я търся.
Сега живея с една жена.
Винаги всичко се повтаря.
В началото съм влюбен. Страст. Глупости. И след година пак започвам да мисля за онази жена. Накрая си казах, че не става така и се обвързан сериозно. Гледам да направя жена си щастлива, давам ѝ всичко. Разполага с коли, пари, къща.
Сърцето ми обаче… то си е там. При моето момиче.
И това е вече повече от 10 години.
Има и такива жени… незабравими.
Ако можеш - върни си я!

10.   Номер 9, много тъжно!
Но все пак сигурен ли си, че й ти не си й останал гокяма тръпка?

11.   Да, имах такава жена. На 22 години бях като се запознахме. Бях голяма утрепка, какво друго да кажа, недорасляк. Изгубих я ама по начин по който никоя на нейно място не би ми обърнала повече внимание.
Ама годините минаваха, дори почти се ожених, а не спирах да мисля за нея. За това, което ми даваше. И това как ме караше да се чувствам. Намирах и по-красиви от нея. И по-умни от нея. По-успешни от нея. По-нежни от нея. Но не ми даваха това усещане за цялост.
И я потърсих. Не се бяхме виждали десет години. Разбрах що-годе къде мога да я намеря на живо, защото нямаше шанс да откликне онлайн или по телефон.
Каза, че е невъзможно да я спечеля отново. Направих невъзможното, за да повярва, че съм минал път и я ценя. Но резултат нямаше.

И така се примирих, че тя е затворена страница. И продължих напред. Понякога се сещам за нея, но не с желание да се върна назад, защото знам че там, където е тя, ще срещна само горчивина. От нейна страна за далечното минало. От моя страна за малко по-близкото минало.

12.   Каквото и да ти пишат тук ще да е за теб временно успокоение. Като и поотмине сърденето гледай да се срещнеш и поговорите. То безгрешни няма. Ако има още чувства действай

13.   До 11 от 1. Винаги така става, когато се натрупа предимно негативното, дори да си се сещал и да си проверявал как е тя, идва един момент в който просто ти писва да си изтривалката и спираш всичко, душата се успокоява и вече не се занимаваш.

14.   От 9
Отговор на 10

Мислел съм го. Много пъти. Надявам се.
Знам, че ако ме потърси ще преборя света за нея
Но аз не трябва да я търся