Ако той/тя иска да си татуирате името му/ѝ...
Ако партньор, с когото сте от съвсем скоро заедно, Ви предложи да си татуирате имената един на друг, и дори след като му откажете с пояснението, че сте твърдо против татуировките, продължи да настоява, каква би била реакцията Ви, и какво ще си помислите за този човек? А ако той има татус от предишна връзка с името на някакъв пълен б*клук - самотна майка и лека жена, която целия град я знае или човек от такъв тип? Мислите ли, че такова предложение и изискване - някой да си татуира името ти, е нагло? Дори да имах толкова ниско ниво на интелект - да си татуирам имена като някоя чалгарска кифла, не би ли трябвало аз да го пожелая и да взема това решение? А не някой да ми предлага да си татуирам името му, що за наглост и липса на връзка с реалността?

Коментари

1.   Жест на притежание. Твоето върху него, и обратното. Иска да те притежава, щом ти не си съгласна, значи той е несигурният. И сигурно иска да е на видима част на тялото-ръцете, нали? Така всеки мъж ще знае, че си заета. Тъпо е. Има логика да си татуираш името на детето, някаква важна дата и нещо символично. Ама имена на гаджета е тъпо. Разделите се и какво-заличаваш името с лазер?

2.   Ще откажа категорично, ако ще и да съм обезумяла от любов.
Не харесвам татуировки и не съм добитък от стадото, та да ме бележат.
Лоялен и отдаден човек съм, но няма да се татуирам, за да доказвам каквото и да било на някой обсебващ комплексар.
Признавам, че ревността не ми е чуждо чувство, но никога не бих си помислила да изисквам от някого да си татуира името ми.
Ако някой реши да кръшка и татуировката няма да го спре.

Не смятам, че е редно да иска това от теб.
Мисля, че дори е сигнал, че трябв да се разделиш с него.

3.   Ти като голям човек не можеш ли да си отговориш сам?
Задаваш смешни въпроси.

Темата е провокация.

4.   Ничие име не бих си татуирала никога.

5.   Въпросът е какво правиш с този човек и защо въобще питаш?
Никакъв шанс да имам нещо общо с подобен! Как ли не ще си татуриам името на някой си сульо.

6.   А ако той има татус от предишна връзка с името на някакъв пълен б*клук - самотна майка и лека жена, която целия град я знае или човек от такъв тип?
Доста грозно разсъждение, тогава ако той е бил с някакъв боклук и той е боклук, а щом ти си с него какво си?

И в 21 век самотна майка звучи, сякаш го казва някоя баба в твоя стил.

Гледай себе си, като не искаш татуировка не си прави никой не може да те задължи.

7.   Какво правиш при него? Мисленето ви е на светлинни години разлика

8.   Биеш му шута и толкова, какво има да го мислиш, че и тема да пускаш.
Много е тъпо искането му. Като се разделиш с него и тръгнеш със следващия и него ли ще записваш, че то ще стане като домова книга.

9.   Имах такъв бивш, с когото още от самото начало ми беше странно - на втората седмица Обичам те, на втория месец ми говори скоро да си правим общи татуси :D аз бях споменала, че някой ден бих, но със съпруг например и то пак не е гаранция за успешна връзка. Отказах и ми светнаха лампите и прекратих отношения малко след това.

10.   Аз пък мисля, че даже е много сладко. Това показва колко те обича.
Ж

11.   6, не съм виновна, че си самотна майка и си се засегнала. Факт е, че освен ако не сте останали вдовици, в повечето случаи самотните майки сте най-пропадналите жени и има защо да сте такива.

12.   Н 10, робско мислене--защо така?

13.   10, гледаш много филми тип 50 нюанса, 365 дни, След, или четеш подобна литература. Ревниви и ръмжащи красавци, искащи да бележат жената. Това не е любов, дамгосване е. И като се разделите трябва да я заличиш. Едно е да си татуираш името на детето, важна дата, друго е името на някакво гадже. Тъпо е.

14.   11 ако мъжа те напусне, ти за какво си виновна например? Много мъже го правят това, намират си друга и си оставят децата. Жените нямат вина. Или, ако мъжа я тормози е нормално да го остави. Няма гаранция, за нищо, никой не е застрахован за такива неща

15.   Той да си татуира каквото иска. Ти не искаш и толкова.

16.   Н 11, името ти ще бъде татуирано след името на "боклука", с който този човек е имал връзка. Тя е значела много за него, и още означава, затова и не изтрива татуировката с името ѝ. А ти беснееш срещу всички самотни майки.

17.   Самотните майки са масово паднала маса и опиянчени мъжемразки, факт. Казвам го от личен опит. Живял съм с една такава, дондуркаше един лигав 14- годишен беберник и искаше и тя да си татуира името на келемето с Едипов комплекс. Далеч от такива обсебващи и инфантилни недорасляци, в това число и самотните майки.

18.   Номер 13 - Да си татуираш името на детето е също някаква болна форма на обсебване от родител към дете, всички знаем до какво води това - егоизъм, егоцентризъм и объркване на светогледа и възпитанието на детето. Пази Боже пък да е единствено, а майката да е самотна такава, опитваща да изгради все пак и
връзка с мъж. Получава се една нескончаема агония и конкуренция кой е най- важен за мама, много отровени връзки и отношения има от такива инфантилизми и много мами им допада това да бъдат обект на съревнование между детето и партньора. Има хиляди други по- начини един за родител да изрази грижа и любов към рожбата си и да запази и съхрани отношенията с партньора си. Иначе знаем какво става, татуиране детето, хленчим как няма читави мъже, а възпитаваме мухльовци, зависими от мама, изпитващи наслада от това и мама да зависи от тях. Когато става дума за разумни индивиди, не за такива, запълващи емоционални празнини и страхове от изоставяне. Любовта винаги си личи, както към детето, така и към близките хора, не е нужно да я татуираш и афишираш, ако тя е истинска.

19.   Това е прекалено! Те хората с по 20 години брак се разделят, а пък вие от скоро като сте заедно, е безумно и абсурдно да го направите! И това ти говоря, ако ти беше човек, който е "за" татуировките и има много. И все пак е зле в случая. Още повече, че по написаното разбирам, че ти дори попринцип не искаш да си правиш. Този/тази явно е с доста детинско мислене! Не знам, но естествено, че за такова нещо ще отстояваш себе си.

20.   №14, жените имат ОГРОМНА вина, жените абсолютно винаги са виновни в 100% от случаите на разводи!! И те не са ангелчета, и на тях не им е чужда изневярата и хойкането в чужди легла, и те зарязват мъжете си и захвърлят децата си в сиропиталища заради както ти се опитваш да го представиш субективно, само от едната страна. Стига сте ги щадяли тия жени, бе, това, че имат съответния "вълшебен" орган между краката, не трябва им да служи като оправдание за всичките безобразия и своеволия, които вършат в обществото и които остават безнаказани, пак заради същия тоя орган!

21.   16, авторката съм. Темата е публикувана дълго време след като бях в този казус. Той я заряза заради мен, и каза, че ще заличи татуса си и иска да си татуира моето име, а не че моето име ще е след нейното, но аз бързо се усетих и му казах да не го заличава, и че те са си един за друг, и скоро след това го зарязах. Тая е един от най-големите батали в града, използвана от кого ли не, като много самотни майки, аз като цяло самотна майка свястна жена не познавам. Той я заряза и няколко месеца ме преследваше, преди да тръгне с мен, но ми харесва как си правиш някакви свободни съчинения, без да знаеш историята.

22.   Споко, де - не само на едно магаре викат "Марко". Ако пък е Георги, Димитър или Иван - с детектив не можеш да му хванеш спатиите, кой е.
Виж, ако е Спас-Лоренцо - вече става по-разпознаваем.

24.   18 от 13
Къде почна и къде стигна. Детето е повод за гордост и радост, много скъпо нещо. Ако ще се татуира име, по-добре на детето, отколкото на гадже. Ти разви някакви теории, едни трилъри, едни чудеса. Пък обсесии, пък чудо. Радостен повод превърна в трилър. Имаш проблеми.

25.   Авторке, какъв се явява човек, имащ връзка с "боклуци"? Не е ли той също боклук? И ако е такъв, ти която имаш връзка с него, не си ли подобна нему?

26.   25, не, че съм длъжна да ти се обяснявам. Както казах, той беше влюбен в мен и месеци наред ме преследваше. Накрая реших да му дам шанс, защото е красиво, хубаво поддържано момче, и имаше уникално добро отношение към мен, и винаги се е грижил и правил всичко за мен. Което не променя факта, че е чалгар и простоват, и виждах в него неща, които го правиха в моите очи неподходящ човек за мен. А колкото до това аз дали съм боклук - не мога да ти кажа колко пъти запознавайки ме с негови приятели и хора в града е казвал - "Нищо общо с онази, нали" и хората са се съгласявали, че онази е страшен боклук. И ме е хвалил колко съм интелигентна и така нататък.
Много отклонихме темата към това аз да се обяснявам каква съм, от това за което беше, а именно абсурдното искане на този човек.

27.   Нямам никакви проблеми, ти имаш и то сериозен с интерпретацията и приемането на мнение, различно от твоето. Това дете да не ти е някакъв придатък, или ремарке, че да му слагаш идентификация, да не би да е твоя собственост? На нещо такова ми намирисва, не на обич, гордост и загриженост към детето, такива неща се доказват с дела и грижа, а не с татуси, като пандизчия, нашарен като селска спирка с некролози. Проблемите ми се струва, че ти ще ги имаш и твоето дете с осъзнаването на идентичността в симбиозата родител-дете. Дано успее да се откъсне от това обсебване и болни фантазии. Татусът е скрит символ на маниакалност към притежание на нещо, или някой, което не е наше.

28.   27, в сравнение с това, което си изписала като обем, наистина нямаш проблеми. И как се пениш. :)
Нямам деца още. Какви обсесии, фантазии те гонят? Още малко ще намесиш социалните. В темата се обсъжда хипотетична ситуация. Татуировките могат да бъдат на всякаква тематика. Човек може да си ги направи във всеки момент от живота си и да иска да изрази с тях нещо. Тъпо е да си татуираш имена на гаджета, каквато е и темата. Повече смисъл има да е нещо значимо, ако човек се реши изобщо да си прави. Поограмоти се, да видиш, че не само затворници имат. Това е супер ограничена представа.

29.   Остави го обема и погледни съдържанието, ако изобщо успяваш да вникнеш в съдържанието. Науката отдавна е доказала, че тези, които се кипазят с татуси имат психологически проблем и отхвърлят и не приемат част от своето аз. Дано си решиш проблемните преди да имаш деца и да ги обременяваш с подобни лудости и излагации, че наистина е супер дразнещо и инфантилно.

30.   29, нали ти няма да се шариш, какъв ти е проблема? Синдром на спасител ли имаш, че налагаш мнението си и искаш да вкараш околните в правия път? Мания за величие, че смяташ, че трябва всички да са по твоя калъп? То твоето не е инфантилно, нали? Наистина се поограмоти за татусите и, че това е вид изкуство.

31.   Анджелина Джоли и Били Боб Торнтън си носеха в стъкленици кръвта един на друг, докато бяха заедно. Така, че да, общите татуировки, били те на бивш/а, на детето ти или на домашен любимец, разменянето на кръв и всякакви други такива простотии, издават ясни признаци за маниакална обсебеност към даден човек или същество. И не, 24, това не са никакви трилъри, това е реалността. Просто някои хора са извратени, и се чудят с какво да си оправдаят болните, извратени потребности. Любовта си към детето си можеш да си я изразиш и по друг начин, не е необходимо да си шариш тялото по този идиотски начин като затворник, както вече каза някой коментиращ тук. Любовта и предаността си можеш да му я покажеш чрез трайни действия, като му осигуриш елементарни условия за живот, качествена храна, вода, дрехи и се погрижиш да не му липсва нищо, за да не расте в лишения, като му дадеш качествено образование, за да може да успее в живота и да е щастливо и др. С реални действия ще си докажеш любовта към детето ти, а не с някаква грозна мацаница, пък била тя и с неговото име. Мацаницата няма да го нахрани, няма да го напои, изкъпе, изпере, облече и образова така, че да си намери качествена професия и да може да живее нормално, като порасне.

32.   31, явно имаш и дарба да виждаш и в бъдещето. Освен Синдромът на спасителят и мания за величие.
Това, което описваш, включва ли сладникавите статуси, снимки в социалните мрежи? И това са жестове на притежание, нали? Ясно е, че имаш страх за свободата си, ама издребняваш.

33.   Когато стрък треви в задник станат ваза, тогава и татуировките ще станат "изкуство". Без значение с какви миловидни епитети го описваш, това е "изкуството" на лишените от свобода и на ония ниско интелигентни субекти в целокупните ромски гета, ако ти се приравняваш умствено и интелектуално на някоя от тези групи - добре, ама да си окипазяваш поколението за цял живот с такива пошлости не е добре. Читав човек с татуировки не познавам, всичките искат да бъдат и се изживяват като нещо, което не са. От там идва и драмата на психологическо ниво, както и да си нашариш кожата, вътре човекът си остава същия, вълкът татусите си мени, но нравът не. Да не говорим за чисто здравната страна на това извращение и какви болести могат да се лепнат. Хората, които се харесват и си ценят здравето, не се кипазят по такъв начин.

34.   33, сега пък намеси здравето. Че и за поколения напред. Лекар ли си, генеалог? Освен Спасителка?
Проблемът ти е, че си прекалено свободолюбива. Чак до параноя и мания. Нима не използваш изрази като " приятелят ми, гаджето ми"? Или "майка ми, баща ми"? "Приятелката ми"? Изрази за притежание. "Мой, моя" за предмет?
Нямаш ли снимки с тези хора на телефон, таблет, лаптоп? Жестове на притежание. Не качваш ли снимки в социалните мрежи, или да се те качвали в обща снимка? Жест за притежание. Не качваш ли статуси, не поздравяваш ли близки с пост? Жест за притежание. Или не правиш нито едно от тези неща?
Имаш параноичен страх спрямо свободата си.

35.   Не е нужно да си лекар, или психолог за да имаш елементарна здравна култура. Тези неща се учат в училище, всеки човек трябва да знае кое какъв риск крие за неговото здраве, ако си го цени разбира се. Който си е намерил здравето на пътя нека се шари и кипази като селска спирка с некролози. "Въпрос на вкус" казало кучето и се облизало под опашката.

36.   32, 34, аз съм 31, мъж съм, не съм 33 и не съм жена, но ти казвам, че си напълно откачена да защитаваш тая гнусотия и да я изкарваш нещо хубаво. Стига повтаря това "сега пък" и стига се подиграва на коментарите, които са против твоите гнусни драсканици. Това е ненормално, набий си го в тъпата кратуна, която сигурно също е нашарена. Това НЕ е изкуство, това е вандалство, автосадизъм, простащина, пропаднало мислене и говори за чудовищни вътрешни комплекси, с които въпросният шарещ се индивид се бори.

37.   Авторката: 36, съгласна съм с теб напълно!!! И аз не харесвам татуировки. Не бих си татуирала нищо, дори и да има смисъл за мен, защото го смятам за малоумно! Точно затова и смятам предложението на това момче - да си татуирам НЕГОВОТО име, при все, че се познаваме от няколко седмици, и СЪМ КАЗАЛА, че НЕ ИСКАМ татуировки по себе си, за върха на наглостта, арогантността и безочието! Къв си ти, че ще искаш някой друг да се дамгосва с твоето име, антихриста? ! Ето затова и заради други работи го разкарах. То си е показателно, за това, какъв човек е. Това може да мине при някоя друга подобна нему чалгарка, при мен няма как.

38.   35, а пафкаш ли, пиеш алкохол? Това не вреди ли на здравето ти? Ядеш ли здравословно?
36, защо наскачаш, все едно те касае пряко? Синдром на Спасителят, да поучава другите. Къде прочете, че съм За? Кой ред? Виж си нервната система, хапчета нещо.
Това, че сте имали токсични връзки с ревности и мании не ви оправдава, че реагирате така за нещо, което даже няма да правите вие. Нали никой не ви кара вас?
Тригървате се така, защото някой бая ви е ревнувал. Цял сюжет съчинихте за нещо, което нито ви касае, нито нищо. Че и обиждате напълно непознати хора. Никой не ви е виновен за токсичните връзки.

39.   37, нали сте се разделили? Защо още беснееш? Защо още те гложди? Нали няма да го правиш? Нали този човек не е в живота ти вече?
Цялата драма е приключила. Защо е тая злоба още?

40.   38, 39, много си злобна, много. Какви Синдроми, какви глупости те гонят ТЕБ? Едно простичко нещо, написано на ясен, книжовен български език не искаш да разбереш, а само лепваш разни твои измислени диагнози на хората, защото те е яд, че се припознаваш в думите им. Не се сърди на нас за това, че си се надраскала за цял живот, сърди се на себе си и на твоята простотия.

41.   Безсмислена тема. Една злобее, че вече бившия и иска тату. Пък що имал с пропаднала жена и искал и с нея. Разделили се, още злобата я държи. Антихрист се пише с главна буква, FYI.
Никой насила не я накарал, не я вързал, тя злобее. И то за вече бившия.

42.   40, мъж съм. Нито ме знаеш как изглеждам, нито нищо. Нито какво работя. Налагаш си мнението за неща, които нито ще си правиш реално, нито нищо. Спасена си от покварата.
За да се пените толкова бързо, значи и вие не сте безпроблемни. Обвинявате в мании, а пискате като ви се връща същото. Не общувайте с татуирани, не работете с такива, не се срещайте с такива. И душите ви, телата ви са спасени за следващите сто живота.

43.   41, антихрист не се пише с главна буква, "FYI". Казва се "за твоя информация". Темата не е безсмислена, защото има много сходни случаи и други млади девойки/момчета ще я прочетат.

44.   43, това ли измисли?
Младите девойки имат мозъци. Младите девойки се хващат с татуирани батки със съмнителен вкус за жени, после реват и злобеят. Младите девойки я пушат, пият, правят секс без предпазни средства, но татуто много ги плаши. Младите девойки не би трябвало да държат сметка за живота на мъжа пред тях. И не би трябвало да плюят непознати жени с доста каруцарски изрази. Нали има раздяла, нещата са приключили.

45.   42, не ти, а аз съм мъж. Трябваше да напишеш "спасен" без "А". Ето, виж колко сте неграмотни надрасканите. То ако не бяхте, нямаше да се окепазите така.

46.   До 42

Това, че си вършиш малката работа в тоалетната прав, не те прави мъж.
Сто човека ти обясняват елементарни неща, а ти беснееш и обиждаш, защото не можеш да се примириш, че ти показват истината.
Тялото си е твое, обезобразявай го с каквото глупости решиш, но не налагай на другите собствената си простотия, особено при хора с обща медицинска, или поне здравна култура ставаш смешен с невежеството си за рисковете и вредите от татуировките. Повтори ги не знам колко пъти всички глупости по темата, какъв очакваш да бъде тона към теб, като на всяка втора дума раздаваш квалификации към непознати хора.

47.   46, ако прегледаш цялата хронология ще видиш, че не аз започнах цялата одисея. А някоя бясна жена, номер 18, която по цял ден зяпа сериали, Гала, Ергенът и в главата и са трилъри, садо-мазо истории. Цитира мой коментар. Предначерта цялото ми бъдеще. Защото сигурно вкъщи не може да пекне пред мъжо. Кой я знае дали не пие, не пуши, не се пази при секс, или се кефи на грубости. Но писка за неща, които даже не я касаят. И не възнамерява да прави. Но да се изкаже, че вкъщи мълчи.
45, то и мъж и жена ме нападат. Не мога да следя кой пол пише. Имаш свободно време, помниш.

48.   Никой никого не напада, просто опитите ти да налучкаш особеностите на аудиторията не случиха, даже и за пола се обърка, но това как да е, не е важно. Всеки си има свое мнение и е нормално да си го отстоява със своите си аргументи, но без да поставя квалификации на другите с различно мнение, още повече на непознати хора. Аз примерно съм мъж и крайно негативното ми мнение към татусите е повлияно от една много драматична връзка с точно такъв обсебващ тип жена, каквато съм описал. Самотна опиянчена майка, обсебена от разлигавен син, на който вместо възпитание му се казваше как е номер 1 и как маме ще те татуирам, за да виждат всички, че си на мама келемето. Знам, че това не е
обективно и меродавно за всички, но като е препатил човек с такъв тип токсични отношения, това формира някакъв мироглед. За що годе млад човек, да си татуира нещо красиво го приемам, ама имена на деца, тъпкачи и любовници, ми навява пресантиман към други, не толкова красиви емоции.

49.   48, ето същината на паленето ти-токсична връзка. В предни мои коментари познах- някой от пишещите разпалени е имал токсична връзка.
Ми, пич, ти си я избирал, не някой друг. Затова всички са ти криви, ако ще и цвете да са си нарисували.

50.   За други хора няма как да коментирам личния им избор.

Но аз лично никога не бих се "рисувала". Нищо, каквото и да е - пеперудки, цветенца, имена, дати.. За мен лично е физическа болка, страх от рискове за здравето ми, напълно ненужно и след години може да изглежда и абсурдно. Любовта към половинката и децата мога да я покажа по милион начини, без да "крещя" на целия свят с татуировка, която задължително да е на показ навън. Жена съм.

Но да съдиш други хора, че били "изпаднали", защото са татуирани, е доста ограничено мислене. Аз пък съм срещала и доста читави с рисунки. И доста истински боклук, който иначе е сресан, изгладен, веган, сигурно си ляга в 20 часа и така.

Не съдете за книгата по корицата ѝ!