Грешка ли е
Здравейте!
Как бихте постъпили, ако в миналото сте харесвали някого от противоположния пол или поне сте искали приятелството, или да ви обърне поне малко внимание, но той не ви отразява по никакъв начин или се държи надменно с Вас, се преструва фалшиво, че е дружелюбен или пък например Ви откаже покани за излизане? След доста години на публично място се обръщате и го виждате да стои зад вас на близко разстояние да ви наблюдава и усмихва чаровно. Защото на мен ми се случи точно това. Тя ме гледаше и не сваляше поглед от мен. Явно очакваше да и се обадя. Доста дълго ме гледаше поне 1-2 минути стараех се да не се взирам постоянно в нейния поглед като от време на време прехвърлях моя поглед встрани. Очаквах да се обади, да каже нещо, но тя след като не се приближи и не се обади и й обърнах гръб. Почувствах се ужасно, че не постъпих като мъж да и се обадя и поздравя, все пак сме бивши съученици. Но как да се обадя на човек, на когото никога не му е пукало за мен? Дали наистина се променила отношението си към мен след толкова време и била искрена в намерението си да разговаряме или е обикновено лицемерие? Защо ме постави в такава неудобна ситуация да се наблюдаваме продължително? Изобщо правилно ли беше да не я отразя и да и обърна гръб?

Коментари

1.   Постъпил си незряло. Като сърдито тийнейджърче. Ми какво щеше да ти стане да я поздравиш, да се питате какво правите, работа и така? Нямаше да приказвате часове. Общи приказки.
Няма да разбереш каква е сега, сам си си виновен. Защото още се възприемаш като пубер. Тя пък може да не е била сигурна, че си ти.

2.   Така си го почувствал, така си действал, значи е правилно. Не я мисли повече.

3.   Защото все мислите с долната глава и долната глава като е обидена, защото не я уважили някога си, даже не можеш да включиш горната просто да поздравиш една съученичка от миналото.
Нееее, веднага си на мисли драмата, как и колко те гледала бла бла.
Просто е искала да те поздрави, може би е помислила, че не си я разпознал.
Не, едва ли е искала да поздрави долната ти глава.

4.   Предполагам, че е очаквала като мъж ти да се приближиш към нея и да разговаряте. Да се взираш в някого е доста неудобно и не знам ти защо си го направил. По-точно, не си направил едно от двете правилни неща- да се обърнеш или да отидеш при нея. Ако си решил да бъдеш чувствителен и отмъстителен, не се свързвай, независимо, че ти е съученичка. но ако искаш да бъдеш над нещата, разговаряй с нея, ако те инициира контакт.
И, още нещо- никой не е длъжен да отговаря на поканите ти и да ти дава обяснения. Както и ти не си длъжен да й се хвърляш на врата, след като те е гледала радостно.

5.   Споко бе, най-вероятно просто е искала да и си получи дозата внимание и нишо повече. Изобшо не съжалявай за нишо, 5 пари не дават за никой тия жени, не се заблуждавай, че седи у тях и не спира да мисли за теб. Мои съученички постоянно ме зяпат по улиците, в момента, в който отивах да ги поздравя или да кажа нешо се почваше с курвенските номера и да се правят на интересни. Вече ги подминавам винаги щом се видим и не се и обръшам даже, правя се на интвресен и не ми дреме. Не го мисли изобшо пич, жадни са за внимание и нищо ппвече, а шом и го дадеш даже почва да те гледа презрително.

6.   От автора:
Тя се взираше в мен, не аз в нея, на мен ми стана неудобно, иначе нямаше да пиша тук.
Впоследствие писах и й на лично съобщение, да и се извиня. Тя каза че няма за какво, не е обидена за нищо, вероятно не се е досетила за срещата ни. Попитах я как е, с какво се занимава е, тя ми отговори. Но интерес от нейна страна към мен нямаше, не попита нищо, получи се нещо като разпит. Извода ми че общо взето изхабих само нерви и притеснения за глупости, бях се поболял в един момент, дано не ми струва скъпо. Все пак ако я срещна някъде пак и тя ми се обади ще я заговоря и аз разбира се, но да тръгна аз да и се обаждам, просто не виждам смисъл, явно си е същата лицемерка като преди. Защото за да поздравиш и да се обадиш на някого трябва да си имате взаимно уважение, за съжаление аз не виждам такова от нейна страна.

8.   Не я мисли тази, обръщай внимание на жени, които ще те ценят, има такива със сигурност, запознай се с нови хора, с нови приятели, а не да мислиш за хора от миналото, които не си заслужават отделеното време.

9.   6, за какво да ти се обиди? Че нямаш т... да я поздравиш лично? Писал бил. Че и да припада в захлас от писане.

10.   9, А защо трябва да я поздравявам? Аз когато съм я поздравявал и съм я заговарял, тя не ми е обръщала внимание и откровено ме пренебрегваше. Дадох си сметка, че не желае да общува с мен и го приех. Сега очаква аз да и се обадя. На какво основание?
Една друга съученичка пък срещнах на гарата, обадих и се, тя само ме изгледа и ме подмина. Баща й по-късно разтягаше локуми, че тя била ме помнила и ми пращала поздрави. Егати лицемерието!
Имам и други съученички, които бих им се обадил и поздравил на драго сърце като ги видя, защото те са ми показали дори и за
малко, че им пука за мен, показали са отношение. Помагали са ми в трудни моменти, и вярата че не съм сам.
Не съжалявам за постъпката си, защото смятам че всеки заслужава това което си е надробил, но просто съвестта ме гризе до ден днешен

11.   10, преди колко години не те е поздравявала? ! 10-15? 20? Ти на колко си?
Вземи да порастнеш малко на акъл, а не на ЕГН. Много си злопаметен и дребнав.

12.   9 и 11, Давай смело с обидите и заяждането, честно казано не ми пука. С такъв патос и смелост пишеш, че човек би помислил, че случката касае теб. Или наистина си ти героинята, мей би?

13.   12, хем не ти пука, хем пишеш. В свободен свят живеем, не е задължително да мислим еднакво.
Добре- авторът е супер зрял, че го е яд на нещо отпреди сигурно 10 години. Съученичка не го отразявала и той го помни во веки веков. Срещнали се в настоящето и той се фръцнал като жена. После го досрамяло и си пописал с нея, колкото да се убеди колко е зла. Заключава, че е зла и така и се пада, че преди 10-15 години го е отхвърлила. Защото не се е метнала на врата му от писанки. Чувства се като пич.
Доволен? Дечко си е.