Правилно ли е да отблъснеш някой по този начин
Ако някой те харесва, но ти него не, правилно ли е да го отблъснеш, като започнеш да го игнорираш и да се запознаваш с нови хора и да си намериш някой, за да отблъснеш този, който те харесва?

Коментари

1.   Редното е да му кажеш, че не го искаш. Ако го приеме, приеме.

2.   Не, показва незрялост и лошо умение за комуникация. Правили са ми на мен този номер и не изглежда добре. Когато не харесваш някой, просто го комуникираш и с чисто съзнание продължаваш напред с респект към човека, който си отрязал/а. Нормално е да няма съвместимост или чувства да липсват и да не искаш да си с някой, но не е нормално да въртиш детски номера на възрастен човек. :)

3.   Не си ли с брутална физика, татуси и брада ще бъдеш винаги отблъскван.

4.   Нормалното е ка кажеш, че не искаш и няма да стане. Не си длъжен/длъжна на никого да даваш обяснения защо, но пресичаш всякакви опити от другата страна и така всеки продължава нататък без очаквания и разни финти тип "ще се хвана с друг, че този/тази да ме остави на мира".
Като ученичка в 1 курс се почувствах притисната да трябва да си хвана гадже, че да ме оставят на мира. Огледах се и си избрах момче от съседна паралелка, много хубав, интелигентен и с чувство а хумор, спортуване активно, та и визията беше "не пипай тук". Нямаше привличане от моя страна, станахме най-добри приятели в крайна сметка. Но си научих урока, да не позволявам да ме притискат външни хора да вземам решения, които не искам, само за да избягам от досадници.

5.   В повечето случаи "харесването" е еднопосочно. По-добре да го покажеш още от самото начало, отколкото да даваш фалшиви сигнали и надежки.
Как точно ще го кажеш и покажеш, няма значение. Важното е другия да го разбере ясно, така че да не си губи времето с теб.

6.   Да, правилно е, ако не го харесваш, да го кажеш, за да няма той надежди за нещо.
Просто казваш”не те харесвам”и това е.

7.   Като не харесвам някой не съм длъжна да давам обяснения тип 2ри клас "ама аз не те харесвам". Продължавам си напред, поведението говори достатъчно.

Отговорих ли ти?

8.   Правила и рецепти в личните отношения няма, всеки се оправя както може. Ако човекът е достатъчно умен разбира кога е нежелан и се оттегля, без да стигне дотам да го отблъскват директно, блокират и т. н. Някои неща си ги спестява сам. На който не му стига акъла и/или продължава да нахалства и да не приема отказа, се налага да му се казва в прав текст. Въобще не е нужно да се хващаш с някой само за да разкараш друг.

9.   От автора: Благодаря за отговорите, питам, защото харесвах едно момиче, но тя мен не и заради това започна да си търси момче за гадже, за да се отърве от мен. Вместо да се разберем, че не ме харесва.

10.   До автора: Ти пък откъде разбра, че си търси гадже, за да се отърве от теб?
Казала ли ти го е? Явно не. Или това е твое тълкувание?
И като толкова много искаш да си кажете нещата, ти гарантирам, че ако беше ги казала в прав текст ''Не те харесвам'', темата тук щеше да бъде колко е груба, нали?

Да, правилно е постъпила- за човек, който не знае какво иска като теб.
Ще се научиш, момко, да разчиташ знаците, а не да очакваш да ти кажат директно колко не те харесват. Това второто възпитаните хора не го правят. Момичето е било достатъчно възпитано, време еда го разбереш. А ти не си мисли, че ще понесеш леко нещата, когато някое харесвано от теб момиче ти каже ''не ми харесваш''!