Как да се справя с daddy issues?
Здравейте! Момиче на 20г. съм.
Смятам, че имам daddy issues. Баща ми беше изключително груб с мен, понасяла съм обиди, унижение, удари и доста бой. Понякога пиеше доста и пак ме е удрял, също така ме е гонил от у дома. Ходила съм при баба ми и дядо ми за подкрепа, но те само ми казваха да си мълча и да си “трая”, за да не му опетня хубавото име. Израстнах с психически и физически тормоз от негова страна. Брат ми също не ми помагаше, дори напротив, и той ми влоши емоционалното състояние. Сега се забелязвам, че ме е страх от мъжкия пол и от интимността. Мисля, че всеки мъж би ме наранил така, както баща ми (дори момчето да е на моята възраст). Плача всеки ден и се опитвам вътрешно да си помогна, но не успявам. Харесвам по-възрастни мъже попринцип, а тези на моята възраст по-малко.

Искам съвет от вас как мога да се справя с този проблем? Възможно ли е да се справя без да ходя на психолог? Някой оправял ли си е травмите, без психолог и какво му е помогнало? Моля ви, ще ви бъда много благодарна за коментарите.

Коментари

1.   Това, да харесваш по-възрастни мъже, няма нищо лошо. Вероятността по-възрастен мъж да се държи лошо с теб е много по-малка отколкото някой на твоите години.
Единственото, за което се сещам е да си намериш един, който да си струва и това ще те излекува. Без значение на каква възраст е.

2.   И аз бях по същия начин. С много проблеми останали от нещото наречено мой баща. С времето осъзнах, че няма смисъл да се затварям и че по този начин изпускам хубавото в живота. Слава богу никога не ми се е случвало да имам човек до мен който да се дъжи като баща ми и дори да съм виждала наченки в мъж за такова държание ставам и си тръгвам. Сега имам късмета да съм с прекрсен мъж който ме гледа като
писано яйце.

3.   Решението на твоя проблем е следното:
обърни се към Бога от цялата си душа и сърце, повярвай в Него и се въцъркови в православната църква!

Защо в нея? Защото само тя в момента е наследник на древната апостолска църква, запазила е неповредено апостолското учение и преподава вярно Божието слово!

Между другото, ако направиш това - ще имаш и много по-голям душевен мир още в този живот! Защото няма да се страхуваш от нищо, ще посрещаш смело трудностите и изпитанията, и ще ги приемаш като нещо нормално, и няма да се тревожиш за нищо - защото ще се надяваш и уповаваш на Бога!

Като за начало е най-добре да отидеш да поговориш с някой по-опитен православен свещеник, и той вече ще ти каже какво трябва да направиш!

Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.

Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...

Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим...

4.   Изнасяй се, намери си работа, не го поглеждай повече и го остави да си умре сам. Това заслужават такива боклуци.

5.   Психологът ще те изслуша и ще ти помогне. Няма нищо срамно да отидеш. Аз също съм ходил по други причини.

6.   Психолог ще направи от теб лесбийка. Точно както правят от момчетата педалчета.
Навремето имахме приятели, вместо психолози. Сега вие младите сте единични клетки.
Този живот го имаме за да израстваме, а най добрия начин човек да расте е като се изправя срещу страховете си.
1. Научи се да разпознаваш мъжете.
2. Избери си мъж разумно. Не с оная си работа между краката, а си намери ПРИЯТЕЛ мъж, с който взаимоотношенията ви да прерастнат в любов.

Когато се влюбиш във въпросното момче ще разбереш, че баща ти изобщо не е извадка за всички мъже, а най обикновен мухльо..

М43

7.   Ще ти дам пример от себе си имам абсолютно същия проблем. Бях на 20 когато започнах връзка с моя приятел в момента живеем заедно имаме и дете на 8 г. Аз съм вече на 30 мъжа ми на 60 никога през живота си не съм била толкова обичана и не съм обичала някой друг като него много сме щастливи и много се радваме на детенцето. За щастие мъжът ми е от щастливците, които не си показват възрастта, пък и е доста енергичен той е екскурзовод и много обича да пътува и ние с него понякога. Всичко е толкова вълшебно, дори и за миг не съжалявам, че съм с него. И толкова много се радвам, че се отървах от родителите ми при тях не усещах, че живея. Съвет от мен към теб само любов може да те излекува, намери си някой който ще те обича и уважа независимо възрастта. Също и ако желаеш може да посетиш някой психолог не знам дали ще ти помогнат, но нищо не губиш ако пробваш.