Споделена история от Семейство

Моля някой за съвет… семейни проблеми
Момиче на почти 17 години съм родителите ми са разведени живея при баща ми и често ходя при майка ми искам да живея при нея но не знам как баща ми ще го приеме тъй като искам да е за постоянно поради разни причини като например
1-върша цялата домакинска работа и пак ми мрънка
2-не ме пуска да излизам до късно не смятам че момиче на 17 трябва да е навън до 19 часа
3-не ми дава дори една спирала да си сложа нито пък маникюр.
Майка ми ми дава цялата свобода и всичко което искам
Постоянното мрънкане ме дразни и ме изнервя имам брат на 20 години той мисли по същия начин като мен.
Въпросът ми е какво да направя и дайте съвети!!!!?

Коментари

1.   Не трябва ти да си в центъра на "борбата" между твоите родители как да се отнасят с теб, възпитанието ти, контрол и лимити...
Но можеш да ги събереш на една среща, кажеш какво искаш ти, достатъчно голяма си за това и да ги оставиш после насаме да се дракат и решават, но ти да не си свидетел и/или участник в спора.

2.   Говори с найка си и се премести да живееш при нея.
За мен е странно, защо живееш с баща си, след като си момиче и майка ти е жива.

3.   Защо си при баща ти, ти можеш сама да решиш при кой да си. На 17 може да носиш лек грим.

4.   Мило дете - не се мести! Остани при баща си!

Не знам, защо си живяла досега при баща си - но щом се е получило така - явно има защо!

Аз също отгледах дъщеря си след развода ни, и също я държах строго - и слава Богу тя порасна като нормално и добро момиче!

Разбери, че това което прави баща ти е за твоя душевна полза! По-късно, като по-голяма ще го разбереш и оцениш!

Ако отидеш да живееш при майка си - ще се разхайтиш и е много вероятно да тръгнеш по лоши пътища!

Така, че моят съвет е: да не се местиш!

Ако ти е трудно - моли се и се уповавай на Бога!

5.   Прави си каквото ти харесва и не му казвай, все пак животът си е твой, да не ти пука, играй го лежерно

6.   Е, разбира се, че ще искаш при този, който ти дава пълна свобода и не те товари с отговорности. Но така дете не се възпитава

7.   Въпросът е защо не живееш при майка си? В България рядко дете под 18 остава при бащата и то обикновено при доказване, че другият родител не се справя. Да ви се дава свобода е кардинална грешка за вашето бъдеще, един ден ще разбереш, така се опитва да ви спечели като доброто ченге, но е гршка

8.   Разбирам защо искаш да си при майка си.

9.   До номер 2 живея с баща ми тъйкато когато се разделиха бях на 11 и майка ми живееше в другата част на София и нямаше как да отида при нея и така си и остана до и днес.

10.   Благодаря на всички за коментарите ноо от 11 годишна върша всичко в дома( чистене, гладене, пране )и пак има недоволни и захапливи коментари от странна на баща ми.

11.   Ами - говори с баща си и пробвай, ама едва ли ще е както го мислиш.

А майка ти иска ли да живееш при нея постоянно?
Ама - наистина, а не само на теория?

12.   Номер 11 когато се разделиха тя искаше да вземе и мен и брат ми но нямаше как поради причини до ден днешен тя иска. Прекарваме си супер време заедно

13.   Е не е редно дъщерята да е само слугиня.

14.   Аз съм номер 11 и пиша от опит, защото съм разведен и дъщеря ми след развода остана с мен.
Ако майка ти не ви е взела като деца - вероятно е имала някаква причина. Доколкото разбирам от тогава са минали 6 години и каквато и да е била причината - тя не се е променила. Вероятно е даже да са се добавили още причини - примерно - нормално е за 6 години майка ти да си е намерила друг.

Естествено аз не знам каква е ситуцията, затова ти казах да пробваш, но недей да залагаш всичко на това, защото има доста голяма вероятност пак да се върнеш при баща си. Той - щом ви е гледал до сега - ще ви гледа и до край.

16.   След година ставаш пълнолетна. Може да потърпиш.

17.   Споко бе. Нали си на 17. Много скоро ще се спасиш.