Егото разваля взаимоотношения
Здравейте, бихте ли ме посъветвали как да се справя с его ли е какво е не знам. Ситуацията е следната: запознах се преди месеци с жена, в която в началото бях яко хлътнал, но с течение на времето споровете с нея, умишлените дразнения ми дотегна и не е както в началото. Доста съм особняк и имам мания всичко да е по график, план, контролираш типаж съм и ревността ми е от тва че имам комплекс за притежание. И може би заради това не съм стигал до сериозна връзка, но с нея можеше и все още може, но знам ли какво ме спира. Тя ме излъга, че е девствена и съответно като разбрах се погнусих от нея. Мисълта, че го е правила с предишни просто ме отвращава, опитвам се да си контролирам мислите, но ме избиват.
Разказва ми какво що е правила и сякаш след това загубих уважение и с др очи гледам на нея. Гледам и снимките и не съм със същите мисли за нея както преди, а е гнусене каква е всъщност. Най-гадното е, че ѝ правя оценка на живота-как си го живее и т. н. и не че го омаловажавам, но не е от хората със стремеж, стимул, не е хубаво да сравнявам, но го правя, явно е отишло отношението ми към нея. Но бих останал с нея докато не я намразя. Дори нямам очи да и го изрека пред нея.
Някво докато е с мен си мисля така ли е била с други. Но въпреки тва как да намаля това его, определено ми пречи на взаимоотношения и камо ли за връзка.

Коментари

1.   Не е его, а комплекси, това трябва да търсиш-приемеш и оздравееш.
Така или иначе обаче, щом изпитваш гнус към нея.. това няма да се промени. Ето една възможност за оздравителният ти процес-късай навреме, не си товари съзнанието с повече гнус за теб, не губи и нейното време.

2.   Страдаш от ОКР /обсесивно-компулсивно разстройство/.
Съжалявам, но не е нормално, защото открай време е изключително трудно да срещнеш и да се задържиш с човек, с който си подхождате в секса и извън него, и да останете заедно за цял живот.
Имаш две алтернативи - или да си купиш нова секс кукла от секс шопа, или да се лекуваш, защото дори и да срещнеш девствено момиче, с което да си подхождате, с мсниире си ще й превърнеш живота в ад.

3.   С тази няма нищо да ти се получи - това е ясно.
А за егото? Не го махай. Мъжко е. Въпросът е, че трябва да го превърнеш в градивно. Да ти служи, а не ти на него

4.   Приятел, в тази ситуация по-голяма тежест на вина има приятелката ти само заради факта, че те е гледала в очите и те е излъгала за нещо толкова важно за теб. Аз бих скъсал с нея. Но да бъдем реалисти, и ти си имаш своите минуси. Като човек, преодолял този проблем, първо ще ти кажа, че вече си на правилния път, тъй като осъзнаваш проблема. Това, което ми помогна да превъзмогна егото си специално за ревността и притежанието, беше въпросът "с кого тя предпочита да бъде". Ако прекарва повечето от свободното си време върху теб, а не с други, няма повод за притеснение. Нищо друго не е важно. Дали си говори с други мъже (естествено по нормален начин), или е била с други няма никакво значение, защото избира теб. Това си е даже комплимент. Естествено не бъди ларш на тия неща, интересувай се с кого излиза, иначе може от изневиделица да ти сервира някоя лоша новина и усещането не е приятно. Ако обаче започне да намира някой друг мъж за специален, това си е неин проблем, не твой. Така си показва истинските цветове и няма как да го контролираш, вероятно и ще направи същия номер на новия. Важното е как да не се стигне до там, а то става като не предаваш тази комплексарска енергия върху нея. Просто трябва да си стабилен и докато тя прекарва повечето си свободно време с теб и те уважава като мъж и ви е готино заедно, не го мисли толкова. Почнеш ли да го мислиш, увеличаваш риска мислите да станат реалност.
Сега за оценката на живота й, това донякъде е плюс, тъй като се интересуваш за развитието й. Но пак - не можеш да го контролираш. Давай й съвети, интересувай се, но ако не те слуша, не го приемай лично. Някои жени са просто такива. Дори и да я изконтролираш, нищо позитивно няма да излезе. Текущият й характер е нейното истинско лице и колкото и да я променяш, тя ще се чувства най-щастлива каквато е била преди, а не след промяната. И някой ден ще се появи мъж в живота й, който ще я предразположи към истинското й лице и сам можеш да си отговориш с кого тя ще е по-щастлива. Затова не се стреми да променяш хората, а си намери правилния човек

5.   Не е само его, болестно състояние е. Пробвай с читав психолог, проблемите ти са сериозни. Лекувай се, ако искаш сериозна връзка и на жената да и е хубаво с теб. Успех!

6.   А ти беше ли девствен?

7.   Това не е его, а психопатия. Ти девствен ли си? За сватбата ли се пазиш? Или имаш стабилен километраж?
Мама и тати не те хвалиха и не ти показваха любовта си, нали?
Няма оправия. С теб ще е някакъв ад.

8.   Ти също можеш да си гнусен за нея и всяка друга жена от гледна точка на това че си си завирал пикалника къде ли не. Като искате девствена замслете се какво предлагате отсреша - инфектирани и протекли пикалници. Търси психиатър, сам няма да се промениш от нищото.

9.   Аз бих препоръчал на хора които не четат психология да не използва сложни думички като "его". Защото е все едно да говориш за полупроводници, без да разбираш от електротехника. Бай Тошо имаше една известна мисъл по темата...

Човек винаги има его, и всеки мотив се базира на етото му, т. е. е егоистичен. Двата ти его мотива са - хем искам да спя с нея, хем сега като знам какви ги е правила с други ме е гнус. Проблемът ти е, че не знаеш коя страна на собственото си его да слушаш, коя е по-силната. Това води до нерешителност, и една жена го вижда като слабост. Жените може да са слепи за неща като интелект, морал, отговорност, личност ама слабостта на една мъж веднага я надушват... Една жена може да търпи насилник, пияница, простак... само не може да търпи слаб мъж. Ако не си забелязал - същото е в политиката, защото нородът като съвкупност има женска психика. Така че трябва да решиш кое е по-важно за теб и да го следваш. Както жените си имат претенции - да е 1. 90м, да прави много пари, да е уверен, да е силен... еми и мъжете трябва да имат претенции към жените. Ако не можеш да държиш на собствените си изисквания значи си слаб мъж, не че трябвало да си "преодоляваш егото". Друг е въпросът, че ако търсиш девствени в днешно време, девствен ти ще си умреш... Надявам се виждаш какъв е "матриала". Егото ти трябва и да се примири с изборът който има. Само децата викат - искам, искам и се тръшкат.

10.   Напомня ми на описанието на мъж "Дева"... :)

11.   Съжалявам, но в някои отношения си ужасен. Според мен, за доброто на момичето и на теб, се разделете! По-добре сега, отколкото да 'и стъжниш живота. Не знам как се държиш с нея, но само от написаното ми биеш на човек със "силно изразени" токсични черти. Всеки има своите недостатъци, все пак, но най-хубаво при теб е, че ги осъзнаваш. Остра съм, но това е, за да разбереш още важни неща. А и какво очакваш? Жената да няма бройки ли? Че какво лошо има, освен ако не са "прекалено много". Да, грешка е, че тя е лъгала за такава глупост, но ти покажи уважение, любов! Виждам, само като чета, че надали имаш много от това към нея. В крайна сметка се разделете!

12.   Остави я и не я занимавай със себе си, ако обичаш. Потърси психолог - така можеш да си помогнеш. Съвети тук няма как да са ти от полза, ти си тежък случай.

13.   Мисълта, че го е правила с предишни просто ме отвращава, опитвам се да си контролирам мислите.

Не си добре! За лечение си, особняк, с идеали от 16 век, нахален и заядлив.