Какво да правя? Отчаяна съм
Здравейте имам нужда от вашите съвети. Имам приятел от 4 години когото много обичам обаче в последната половин година ме ревнува и си внушава разни неверни работи за мен.. От малък град сме всички се познаваме и почти всички са интриганти и клюкари! Разбирахме се добре със него докато една вечер не се беше събрал със компания и там някой му е казал че съм се занимавала в момента със друг мъж и то женен а това изобщо не е вярно! Въпросния мъж е женен има дъщеря маникюрист и преди месец ходих във тях да ми направи маникюр.. И сега моя приятел го тълкува че съм отишла заради бащата на момичето там. Той дори го нямаше момичето беше само вкъщи! И сега е много сърдит блокирал ме е на всякъде и неиска да говори с мен повече и вярва на този когото му го е казал това.. Не знам кой му го е казал за да му потърся сметка и да го питам къде ме е видял със този женен мъж и защо говори неверни работи по-мой адрес.. Много ми е мъчно цяла седмица нито сме се чували нито писали и като ме види ме подминива.. Скъсах се от плач като си представя как никога повече не ме потърси без дори да съм виновна.. Аз вярвам на очите си а не на това което чуя.. Моля ви дайте ми съвет какво да направя за да се сдобрим какво да говоря със него, как да постъпя?
Благодаря, че прочетохте несправедливата ситуация в която попаднах ще се радвам на вашите коментари!
Желая ви Светли Великденски празници!
Бъдете здрави!

Коментари

1.   Говори с маникюристката да му пише и да му каже, че ти е правила маникюр. Така ще чуе от първо лице, че нямаш вземане-даване с баща ѝ. И се успокой. :) Някой ви подлива вода - случва се във всички отношения. Като ти звънне да ти се извини след разговора с нея (ако реши, че все пак иска да ти се извини) недей да бързаш да се връщаш при него. Искай да ти каже кой му е казал и поискай всякакъв контакт да бъде прекратен с този човек, независимо от пола. Ако го направи, тогава вече може да се съгласиш на среща с него да си изясните нещата и да видите дали искате да сте заедно или не. Според мен човек, който така с лека ръка те блокира, не те заслужава - вместо да види твоята гледна точка, вярва на приятел.
Прецени си дали ти се занимава въобще с този човек, но все пак, първо направи това, което ти предложих - изчисти си името поне като помолиш момичето да му пише и да му каже.

2.   Въобще не то търси! Радвай се, че си се отървала! Как си представяш да живееш с такъв Отело? ! Без мозък в главата? ! И да те потърси- спокойно му кажи, че много те е разочаровал и не желаеш да бъдеш повече с него. Имай самоуважение и не се обяснявай, не питай, не се моли, не се унижавай! Прекъсни контакт и толкоз. Момчето, което ще те уважава, ще се появи, споко.

3.   Глупост, измислил си е повод да скъса с теб, като те е обвинил в това, което прави той. Това е нарцисиста! Такова е поведението им.

4.   Има една сладка поговорка “квото надробиш, тва шИ сърбаш”!

Гаро

5.   Зарежи го този комплексар.
Прави го защото знае че номера ше му мине.
В момента, в който го зарежеш ще тръгне подир теб.

М29

6.   Ако не ти вярва може би е защото самия той не е уверен в себе си или просто не е за теб след като толкова лесно се е отказал от теб за какво ти е?

7.   Всичко е с цел да те зареже и по-възможност ти да си "виновна", а той да не поема вина за раздялата, която очевидно е желал.

Зарежи го, не се занимавай с него, защото няма смисъл.

8.   Махни го този комплексар! Щом вярва на някакви "приятели", а не на теб, не ти трябва. Щом при първите доброжелатели, които му разкажат нещо, е готов да се откаже от теб, значи не е за теб. Представяш ли си живота с него, да си принудена постоянно да обясняваш и да се оправдаваш за неща, които дори не са ти минали през ума?
Услуга ти е направил, като те е блокирал, мен ако питаш.

9.   Виж сега, ако искаш нещата да се оправят - по някакъв начин му напиши истината по въпроса(може да накараш ваш общ познат да му предаде писмо от теб или думите ти) и че може да попита момичето, ако не ти вярва.

И след това - повече не го търси!

Ако той ти се обади и се извини - приеми извинението му, но му кажи друг път да не бъде толкова лековерен!

И, ако нещата се нормализират, какво чакате, че не сключвате брак и не създавате семейство след 4 годишна връзка? !
Ако сте един за друг - сключвайте брак(и църковен също) и създавайте семейство!

10.   Някои хора не са готови за връзки. Особено в млада възраст. Доста хляб ще трябва твоя хубавец да изяде още, докато узрее. Тоя не в тяоя работа обаче.
Бил съм с ревнива жена, страшно е. Не можеш да го оправиш. Живота тряба да го научи, а ти през това време не си пропилявай младоста като мене.

11.   Ами грешка, е да, че не си изкарала добре със бащата, сто процента е повече Мъж от тоя женчо и комплексар, ти изобщо виждаш ли живота си с някой, който постоянно се съмнява в теб и не ти вярва? Това е самоубийствено, а и сте още сами без деца, ами ако имате деца и те растат така, в такова семейство, в което баща им само се заяжда с майка им и търси сметка, може да почне и да ту побива, зарежи го на минутата, никакво уважение към жените няма вече, че чак блокира хаххаххах детска градина

12.   Прилича ми на постановка, може твоят човек да си има друга. Не го търси и не му се връзвай, изчакай и наблюдавах. За 4 години трябва добре да го познаваш, по принцип ревнив ли е?

13.   От Авторката-Приятелят ми ме потърси разбрахме се и се сдобрихме..
Дано повече нямам такива ситуации..
Благодаря Ви на всички за коментарите!

14.   От човекът с коментар 9

Радвам се за теб!

Но прочети и обърни внимание на финалната част на предишния ми коментар!