Споделена история от Семейство

Жена ми се държи много зле
Здравейте, пиша защото живота ми вече е придобил изцяло сив отенък. С жена ми сме заедно от 14г, имаме едно доста палаво и умно момче на 10г., което има същия чепат характер като нея и като цяло живота ни винаги е бил леко ненормален, защото тя е свръх емоционална и постоянно крещи на всичките си близки. Преди 2г. Я оперираха от голям тумор в и след като всичко мина си мислих, че ще има някакво смирение, но тя стана още по зле до степен в която напуснах изключително високоплатената си длъжност в чужбина ( аз бях в България за 6 месеца годишно през 2 месеца) за да мога да гледам детето да не е под постоянното и пагубно влияние. Наскоро тя пак заболя( не онкологично) беше в по болниците 4 месеца през, който аз се грижиш за нея и за детето и за родителите ни и това бяха най- спокойните 4 месеца в живота ми просто защото я нямаше. Детето което имаше проблем с нощно напикаване спря да се напикава и всичко беше ок. Откакто тя се върна вкъщи мрънкането и крясъците са повече от всякога. Тя се държи зле не само с мен но и със сина ни знам че го обича и че ние сме и най- важното, но нейното присъствие е токсично за нас и зловредно. Наскоро пак тръгна на психолог и смятам да говоря с психоложка и за реалните проблеми вкъщи освен за страховите неврози заради болестите ( тя вече е здрава). Незнам защо пиша тук, няма как точно да ми се помогне, но дори и в момента съм супер унил защото тя трябваше да стане да заведе детето на училище имаше 15 мин крясъци и като се прибра след като аз съм бил зает снощи и съм се прибрал след 1 часа вечерта просто се влезе в стаята с трясък, пуснаха се лампите и се почнаха крясъците и по мен, на какво съм го бил научил докато тя била по болниците... последните месеци спя с тапи за уши, просто не съобразителността и е невероятна, всеки път когато се опитвам да говоря за проблемите ни ме напада и ме обвинява. Също така не желае да проумее, че заради нея и детето напуснах доходната си длъжност и сега имаме доста по ограничени средства, а тя иска същите пътешествия и почивни както преди... беше стигнала до момент в който когато идваме до София за прегледи тя взема апартамент на Витоша през airbnb, за много сериозна сума без паркинг и никаква съобразителност за мен. През последните 4 месеца навътрях над 18000км да я карам по лечебни заведения, постоянно съм преумора и недостатъци, появиха ми се хемороиди от многото шофиране и пак беше по добре отколкото да сме заедно...
Много искам да спася семейството си защото искам детето ми да отрасне в нормална среда.

Коментари

1.   Заведи я на ресторант, за обяд, цирк или кино, което ще хареса и на двамата, имаи приятен момент с нея, така ще има хармония и всичко ще е наред.

2.   Стана ми жал като цяло за семейството.
Вероятно е отключила нещо като страхова невроза или друго, заради това, през което е минала покрай заболяването.

3.   Последното ти изречение ми стана яко смешно. Прочети си го ощрще няколко пъти. Точно ако запазиш всичко това, няма да е нормална среда.

4.   Жена ти е за психиатър, повярвай ми, това с състояние се лекува с промяна на химичния състав в организма, плюс възпитание, което и липсва, ако с м на твое място, адвокат, психолог за детето, взимаш правата над детето и се махаш. Вие сте го с сигнали вече, аз съм отраснала с такава "ма ка" и днес с м развалини. Да си родител е отговорност, жената си заслужава и болестите и всичко, не се е осъзнава, няма и 7а се осъзнае и живота ти ще си мине. Зарязва я заради детето ти, нощно напикаване от ежедневен ужас, 6оето изпитва от тази жена, защо насилвяш нещата? Синът ти е голям, има и право да избере с кой родител да е, не си щастлив, не стой с тази жена, защото е болно, горката.... защото убиваш бъдещето, убиваш детето ти.

5.   Хвърли й един бой и кажи, че ще има още, ако не се осъзнае. Ако иска да се развежда - ще ти направи услуга. Мисля, че няма да е много трудно да получиш родителски права, но не й го казвай предварително - нека мисли, че е тя.

6.   Много искаш и за това тя си позволява такива волности. Знае че ще и простиш всичко и че ще си просто послушен чехльо.
А тов че си позволява толкова си е чист тормоз от нейна страна, но ти доброволно позволяваш такова отношение, така че нямаш прави са се оплакваш.

7.   Истинският въпрос, на който търсиш отговора е "От какво ме е страх? ".

8.   Намери си любовница и продължи живота с жена си.. тя не се е оправила за целия ви съвместен живот а очакваш да спре от веднъж всички изблици (дано стане, просто не вярвам) ако си намериш любовница поне ще разнообразиш, няма да ти прави впечатление лудостта на жена ти.

9.   Защо се мъчиш?
Няма нищо страшно да се разведеш

Джед Мороз

10.   Правилното е да изведе детето от тази среда. После можеш да и помогнеш да се лекува защото явно има ментално заболяване. Евентуално в бъдеще като се подобри да сте заедно и с детето, но ако има поне баби, дядовци, роднини на които можеш да довери детето си поне временно, или ти самият да се отделиш поне временно с детето докато тя приеме и позволи да и се помогне.
Но категорично не бива детето да живее с това, нейните пристъпи и твоите бездействия да формират неговото бъдеще...

11.   И какво точно искаш да запазиш?

12.   Човеците авторе крещят по една причина чувстват се неразбрани, не чути.
Има начин да я приучиш да не крещи, не казвам че е лесно, но щом твърдиш че искаш да спасиш семейството, тогава чети:
Начинът е ти да си спокоен, когато кресне спокойно, бавно и полека й кажи че си тук до нея и я чуваш и не е нужно да крещи. Казвай й да си сподели проблема заедно да помислите за начин как да го решите.
За финансовите неща също говори с нея. Главния проблем на семейството ви е това че не си говорите, че не си споделяте. Всъщност тя си споделя, но не се чувства чута и разбрана, затова и крещи, с надеждата да бъде чута, колко е наранена, а ти не й споделяш какви са твоите тегоби, тайш в себе си и това се отразява на здравето. Говорете си бе хора оставете телефоните изключете телевизора, налейте си по чаша сок и си говорете.

13.   Ти обичаш ли жена си? И ако да, какво точно й обичаш при това положение? Дала е живот на детето ви, но от там нататък аз не виждам нищо друго, заради което да сте заедно. Тя собственоръчно ще провали 3 живота - нейния, твоя и на детето ви. Всичко си има граници, включително и отговорността и добротата.
На мен ми изглежда все едно тя е невъзпитано дете, а ти, в стремежа си да й угодиш за да няма разправии, всъщност подхранваш точно това поведение. Тя вижда че има ефект, получава каквото си иска, няма стимул да обмисля емоциите си и всичко се струпва на теб. Ако не си психолог по природа, и си предимно отговорен и добронамерен, няма да можеш да се справиш. Единствения изход е раздяла. Всичко си има граници. Тя е голям човек, нека види как е да се грижи сама за себе си. Лошото е че тя няма да се поучи от това, а просто ще те намрази още повече. Но какво значение има.
Сам си разбрал, без нея е по-добре. Не се мъчи, семейството не е отговорност само за един човек. Трябва да участват и двамата, равностойно.

14.   Заведи я на психиатър ул или някой друг специалист.
Защо се държи така.
Преживяла ли е нещо освен онкологичното заболяване нещо друго.
Не и е било лесно да преживее онкологично заболяване.

15.   Я не се връзвай на тия тъпи женски номера. Тя използва болестта като извинение за да те тормози теб и детето ви, а ти й се връзваш и й угаждаш на простотиите. Набий й 2-3 шамара, ако трябва и 10 и се махайте заедно с детето от нея, преди да му е разсипала и на него психиката и да е станало като нея. Модератори, стига ми трихте коментарите, поне тоя публикувайте, мисля му най-доброто на детето и искам нервите му да бъдат спасени навреме, преди да са му се повредили за цял живот.

16.   Може би си има причина за това държание.

17.   Интересно как никой от коментиращите не обвини автора, че сам си я е избрал и тя е била такава преди да се ожени за нея и да ѝ направи дете. И интересно, че никой не споменава факта, че вероятно и други жени са харесали автора, но той вероятно не им е обърнал внимание, защото са били скромни. Ето на това му се казва двоен аршин!

Авторе, не мисля, че за сина ти ще е добре да остане при тази жена, нито психологически, нито физически. Той от сега е под голям стрес( симптом: нощно напикаване). Не мисля, че е добре и ти да оставаш при нея, твоите симптоми си ги знаеш, а е си личат от текста. Философията на мен и партньора ми е: навън е достатъчно напрегнато и изнервено, защо и вкъщи трябва да е така. Убедена съм, че има жена, с която ще си спокоен като се прибереш. Викането е психическо насилие и като човек се чувства безсилен (както някой писа по-рано) има други методи/опции за решаване на проблема. Но те не включват нито физическо насилие, нито викане. Това са първосигнални реакции и като се има предвид, че човешкия вид се смята за особено напреднал, тези реакции не би трябвало до се прилагат!

18.   17, той че я е избрал, избрал я е, дали е пренебрегнал други свестни жени, сигурно. Защо точно нея и какво й е харесал не е ясно. Въпросът обаче е какво да прави, макар че е очевидно за всички и това си личи от коментарите.

19.   Подкрепям номер 17

Авторе, сам си си виновен - жена ти не е свръх емоционална, а емоционално нестабилна. Има огромна разлика. И да, в началото всичко е супер - секса - като в порно филм.
Нейните дребни "изблици" ги третираш като сладки. Но с времето разбираш че въобще не са толкова сладки, но това след като "любовта се изпари". И сега виждаш голата истина - Ти си преебан, детето ще е емоционално осакатено до живот, само защото мислиш с долната си глава. Имаш едно единствено правилно решение, което няма да направиш - защото и ти си женичка. И винаги си бил - вие сте перфектната комбинация със своите травми и проблеми - ти чешеш нейния гръб, тя ти обръща вниамние временно. И разбира се бъдещето на сина ти е ясно.
Бъди мъж, ако искаш нещо да промениш. Има хора от които трябва да се пазим на всяка цена, няма значение колко са ни близки роднини/приятели.

И да, провал си и като баща, защото не можеш да опазиш беззащитното си дете от една жена. Това е твой дълг - ако ще в съд ходи, детето е беззащитно, няма физическите и ментални умения да се справи само. С мрънкане и писане няма да стане - мъжът действа.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

20.   Авторе не се гаси туй, не можеш да запазиш това дето го няма то чувствата са само от теб оставяй я после ще ти се моли. Защо си я търпял досег а истината е точно заради детето трябва да я оставищ но