Как да го задържа
Кои са най-успешните методи за задържане на мъж, без да му омръзнем, според Вас?

Коментари

1.   Хубаво отношение, интимност, еротика, обикновени са тези неща, но са топ, актуални по всяко време, класика.

2.   Пускай и си искай сама. Направи му нещо за хапване, да го чака след работа. НИКОГА не му крещи.

3.   Да го вържеш.
Няма сигурен начин. Трябва и той да иска да те задържи.

4.   С това мислене ИМЕННО се губи мъж.
Какво означава да го задържаш? Стига.
Свобода и обич… и каквото ще да става.
Не може да живееш живот, в който всеки ден се чудиш какво да направиш, за да го задържиш. Това си е вид манипулиране.
Ако той иска да остане, ще остане. Просто бъди себе си

5.   Голяма грешка е за посвети себе си в задържането на някого освен теб самата...
Да изгубиш собствена идентичност за да си полезно и необходимо "нещо" за някого.
Само когато си себе си, възможно най-добрата версия на себе си и надгражда, ще можеш да привлече, разпознае и бъдеш с човека, с който ще продължаваш да си ти, но цяла и щастлива.

6.   С ипотека и няколко деца хахахаха. Що за въпрос!?

Замисляш ли се за това, че той е отделна личност със своя воля?
Той не е вещ или домашен любимец, за да го “задържиш”. А за да той да иска да те “задържи” няма рецепта, която да е универсална.

7.   2 неща:
1) Не се променяй - бъди такава, каквато те е харесал в началото.
3) Не се опитвай да го промениш него - харесвай го такъв какъвто е.

Това според мен е ключа към дългите връзки.

8.   С магия, разбира се. ;)

Той, ако иска, сам ще се "държи" за теб. И за жената важи.

Колкото и да е трудно, приеми, че хората не са вещи, за да ги държиш, нито някой ти ги отнема (както много жени странно защо си вярват при изневяра и зарязване заради друга). Хората са личности със своя воля и избор.

Няма как да стоиш с някого от съжаление, насила, заради децата, ипотеките и т. н. Било е възможно при предишни режими и минали векове заради Църквата, Партията, Държавата, или обществото, но добре ли ти е да знаеш, че си в брак до гроб, защото няма мърдане, а другият откровено те мрази?

Днес хората не се примиряват да бъдат нещастни и така и трябва, колкото и да ни набиват, че това било липса на ценности. Не е, честността към теб и другите е истинската ценност.

9.   Никак. Не иска ли да е с теб, няма връзка, ако щеш на челна стойка да му заставаш.

10.   Свирки

11.   Не драматизирай за глупости.

12.   1. Няма по-определящо бъдещия ти живот условие от това да избереш свестен, надежден мъж! От избора ти зависи как ще протекат годините ти след това. Обратното на свестен и надежден мъж често си личи още в началото, но дори и това не спира преобладаващата част от жените да пренебрегват всички червени лампички и да се втурват презглава за такива високорискови мъже, стига още от пръв поглед да са си го харесали на външен вид или заради парите му. В междучовешките отношения се изисква повече време за опознаване, а не да се прибързва с другите неща, без да се носи отговорност за последствията. Ако една жена се провали още на този етап, всички по-долни точки няма да ѝ помогнат да задържи мъжа до себе си, или най-малкото няма да бъде щастлива с него;

2. Трябва да си винаги открита с мъжа до теб! Без лицемерие, без лъжи, без премълчаване на истината. Просто бъди себе си! Така ще му дадеш знак, че не преиграваш и той може да разчита на теб, както и ти очакваш същото от него. Споделяй мислите си с него (какво те вълнува, какви общи начинания ви предстоят, обменяйте с него знанията си от обща култура) и ако е свестен (погледни точка 1), с охота ще прекарва повече време с теб и ще му е приятно да сте заедно. Покажи му, че в твое лице той може да намери доверен човек и без притеснение ще може да отвори душата си пред теб, както и ти пред него;

3. Изразявай се точно така, както искаш да бъдеш разбрана от него. Не с недомлъвки и неразбираеми намеци (мъжете не сме телепати да четем какво си мислите наум), а ясно и недвусмислено. Тогава няма да се чудиш "Защо той не ме разбира? ", както се чудят много жени, които боравят с половинчати намеци или изобщо не споделят с мъжа мислите си;

4. Дръж се като зрял и уравновесен човек! Не бъди избухлива и груба, не бъди повърхностна, не се комплексирай от сравненията ти с други жени (особено в Instagram, където масата жени са с много обработени снимки), не се филмирай за глупости и не ги стоварвай върху мъжа до теб. Мъжете обичат да виждат в жената до тях нежност и спокойствие, а не да им създава нерви и безпорядък. Липсата на уважение е най-лесният начин да накараш някого да се отдръпне от теб и да се замисли дали изобщо си струва да сте задно. По време на спор, например, вместо да си повишавате той и да изричате прибързани думи, за които после да съжалявате, може просто да се прегърнете силно, да си помълчите, да усетите топлината си и така да го потушите още в ранен стадий. Покажете си един на друг, че държите на вашата връзка и че за вас е по-важно да намирате общ език, отколкото единият непременно да се наложи над другия. По-хитрите жени дори стигат по-далеч, като в такъв по-напрегнат момент направо казват на мъжа "Много съм напрегната напоследък! Искам да се изчукаш веднага, защото само така ще се успокоя! Можеш ли да го сториш за мен!? ";

5. Вършете повече дейности заедно, различни от обичайното ходене на заведения: разходки сред природата, пазаруване, чистене, готвене (може той да реже картофите, а ти да подготвяш мусаката), поправяне на нещо в домакинството (дори и само да му подаваш отвертка или клещи, докато той поправя нещо, ще му е приятно, че си му компания и вземаш участие в работата). Това сближава много! Бъдете един отбор, а не съперници! Може да използваш и една добронамерена женска хитрост - помоли го да ти покаже как се борави с някой инструмент или се поинтересувай от някое негово хоби;

6. Споделяйте повече близост помежду си, дори и да сте навън: прегръдки и целувчици без повод, държане за ръце при разходките ви. Бъди гальовна и той ще го оцени. А докато вкъщи чакате мусаката от точка 5 да се изпече, го награби в кухнята без покана. Ако е с нормални наклонности, а не обратен, страстта у него ще забушува мигновено и ще отвърне на ласките ти по най-първичния и желан от теб начин;

7. Като цяло трябва да има взаимност в отношенията, което касае както общуването, така и нежността, подаръчетата, заниманията ви и всичко останало, което да е свързващо звено помежду ви. Когато изискваш от него определени неща, бъде готова и ти да дадеш своя принос с нещо съпоставимо като положени усилия и отделено време, дори да не е от същото естество. Когато допуснете грешка, и двамата го казвайте и поемайте отговорност за това;

8. Не се самозаблуждавай, че липсата на общуване и разумно отношение от твоя страна може да бъде заместена от търгуването с половия ти орган! Това върши работа единствено при посредствените мъже от точка 1. Страстта е неизменна част от връзката, но е само едно от всичките неща, на които се основават трайните, сериозни взаимоотношения!

- Кифлоприземител