Коя е незабравимата жена?
Пичове, дайте да си кажем коя е незабравимата жена в интимен и романтичен план, да има и малко позитивизъм за женския пол, че напоследък само разочарования.
Започвам аз - външният вид е доста важен, няма да се лъжем. Важно е обаче според представите на мъжа да е хубава- тоест да го привлича индивидуално, да има химия. В повечето случаи това са хубавиците, но за фигурата си има различни предпочитания. Да е вярна разбира се и да има чувство за хумор, един човек ако не можеш да се посмееш с него, не можеш да прекараш пълноценно времето като партньор. Сама да си иска и да дава също е супер, както и да опитва нещо ново. Да се интересува от другия, а не само от себе си
Ей това прави една жена незабравима, какво мислите? На тази дама човек би искал да даде всичко, което може, ако тя дава това.

Коментари

1.   Имах такава. Минаха години и тя някак беше в съзнанието ми ден и нощ, без да мога да си го обясня. Така до момента в който не видях и чух един ден на какво е заприличала, без да е нужно да квалифицирам. От този момент толкова чаканата и исканата жена, се превърна в непозната.

2.   Само външният вид на жената е важен и трябва да е хубава, ако жена си хареса мъж и го нарече "симпатичен", трябва да си понижи стандартите и да не гледа визията, иначе е повърхностна.

3.   Незабравима за мъжете е тази, която никога не са имали, но са искали.

4.   Незабравимата жена е съвкупност от няколко критерия. Най-важният. Тя трябва да е скромна и да изглежда беззащитна пред мъжа. Това е ключът, който отключва мъжкото сърце и на такава той дава любов и сериозност. И обратното. Колкото една жена е с по-високо самочувствие и се мисли за важна и с висока цена, толкова по-малко струва тя за мъжа. Важно е да се знае, че тук никаква външна хубост не може да компенсира и запълни тази дупка, ако я има. А то обикновено я има. В допълнение към това жената не трябва да е обградена от много мъже, които тя нарича свои приятели, защото такава жена също не струва нищо в очите на мъжа. Няма да влизам в подробности за това. А жена, която не струва нищо в очите на мъжа обикновено подлежи само на единия секс и за трофей и нищо повече от това. Като нерядко мъжа постъпва така с нея точно за да и натрие носа. В крайна сметка каквото повика от жена, такова се обажда от мъжа. От тук пък такава жена си изгражда мнението за мъжете, че те искат само да се докопат до секса и да я използват и така се вкарва в омагьосан кръг. Без секс също и няма връзка, а тя се опитва първо да опита почвата дали ще я изполвзат за секс и затова не им дава докато не се "увери". Ако жената проявява неуважение към мъжа също тотално не става. А също и токсична и тъжна и сърдита жена. Или такава, която е с мъжа заради парите му. И понеже доста от младите жени не покриват тези критерии то в мъжете се развива един механизъм на отвращение към младите накундени жени. Особено поради високо самочувствие и мислене, че имат висока цена. Също както вие развивате отвращение и към най-вкусната храна, ако в нея има мухъл. И веднъж налапали такава, следващият път, като видите от същата храна ви светва една лампичка и имате вече изграден рефлекс към нея, който се проявява автоматично, а това прави повече тази храна да не ви е любима и да имате постоянно посято съмнение и недоверие към нея. И само като я видите се появява това противоречие във вас-хем уж хубава, хем гадна в същото време. Един път набие ли се в съзнанието на мъжа този рефлекс няма изтриване. И обратното храна, която на пръв поглед не изглежда толкова вкусна, ако тя дава пълноценно усещане тогава тя става любима. Това е причината толкова много млади мъже да имат толкова силно влечение към жени на годините на майките им вместо към момичета на техните години. Това е защото в жената минимум 20 години по-голяма от тях те виждат в нея безприкословната обич и всеотдаденост и безкористност на майката към тях. Заедно с липсата на най-големият недостатък на жената за който споменах-надутост и мислене, че има висока цена и е с голямо самочувствие. Понеже възрастната жена все пак няма гладката визия на младата то от там мъжа е с рефлекс, че тя няма нейното самочувствие и надутост, поради чиято липса, а също и поради това, че тя изглежда мръсница и в същото време е опитна във всичко, гладна за обич и романтика и е сериозна за разлика от младата, тя го привлича безумно силно. А един мъж наистина би се отплатил добре на такава жена, която веднъж е доказала, че заслужава любовта му, а не играе симулации. Разбира се говоря за истински мъж а не зя някакъв простак, повърхностен тъпанар или курвар. Както примерно стана при Наполен Макрон и Брижит на която той е верен от 14 годишен досега, което е повече от 30 години и се отнася с нея като с принцеса в Елисейския дворец, нищо, че тя е 25 години по-голяма от него и вече е на 71. Той можеше да има всяка млада красавица, но ги подмина всичките като пътни знаци именно заради принципите, които описах. Незабравимата жена е преди всичко жената която покрива тези критерии. А от моите контакти с жени излиза, че от всичките млади и красиви жени с които съм общувал само 2 влизаха в критерия незабравими и те при това не бяха българки а германки, а останалите 99% от младите и красиви не. Докато при възрастните в повечето случаи по презумция в съзнанието ми са незабравими, заради описаните по-горе неща. Общо взето младата красива жена е като циганката. Тя е нечестива по презумция и първо трябва да се докаже, че не е такава и е от малкото почти никакви изключения от това, че чак тогава да излезе на старта на който е възрастната жена без да се доказва и чак тогава да се правят някакви опити да се правят някакви сериозни взаимоотношения.

5.   Възможно най-леката и простата. Вярността не се цени, нито уменията на домакиня. Само да е шавлива.

6.   Човек, връзката е за двама! Трябва взаимност, а не веене на гащи! Тоест, не може единият да си кърши задника да дава всичко от себе си, а другият да се забива по социалните мрежи и да лъже партньора си! Аз лично не гледам толкова външният вид, но трябва да се поддържа, а не долу да е с коса, от която можеш да си оплетеш пуловер. Ако питаш мен, по-добре не искай мнения от тоя сайт, тук всички подтикват другите към изневяра, а на теб съвети от такива хора НЕ ти трябват, повярвай ми. Все пак всеки си има предпочитания, ама идва момент в който нито мъжа, нито жената мислят с горните си глави. Такива хора мразя изключително много.

Гаро

7.   Еми то и аз съм хубава, но мъжа ми няма много желание да е с мен, да не говорим пък да ми даде нещо. В един брак трябва и двамата да влагат и време и внимание.

9.   Не съм мъж, но в подкрепа на написаното от номер 3 - преди мнооооого години се бях запознала с един младеж. Много ВИП беше - модел, с високи финансови възможности, бройкаше жените яко. Пробва се и при мен, но на мен такива мъже не са ми интересни и не му се получи. Години по-късно се бяхме видяли и сподели, че е бил с толкова много красиви жени, но мен сигурно никога няма да забрави, защото съм единствената досега, която не му е пуснала :)

10.   О! Тя няма външни маркери - слаба, красива… не!
Тя е нещо много различно. Тя е живот, радост. Като се засмее и литваш. Тя е добра, нежна, женствена, но и е хала. Може да те погали, но може да дойде и да ти отвърти плесница ако нещо си залитнал.
Тя те прави най-добрата версия на теб самия

11.   Теа Таирович

12.   Ох добре, не ви хареса какво написах. Имам ново предложение: незабравима е тази, която дава всичко.

13.   Номер 10 - наистина хубав коментар. “Нежна, женствена, но и хала” :) като гледам повечето коментари в този форум масово се пише че жените са претенциозни и трябва само да мълчат. Сякаш ако е някоя различна, ги плаши.

14.   Няма такава батко, всяка която ме е заразяла може да бъде забравена със следващата. Жена се забравя с жена, особено ако както някой тук спомена е скромна и мила и добра, а не си вири главата до небето.

15.   Незабравимата жена винаги е майката :)

А в интимен план, жената която е хубава и хлътваш по нея като си млад и глупав докато в последствие не ти дойде акъла.

16.   Тази, която му е била шута по най-безцеремонен начин.

17.   До 16. До време. После тая дето му е била шута одъртява, наскачала се е на един куп места, избрала е някой невзрачен и смешен кретен и нещата от трагични стават много бързо комично.

18.   Най-незабравимата е тази, която ми е дала най-много от себе си. За съжаление, не жена ми, с която се обичаме и уважаваме, не бих я напуснал, но имаше една друга преди нея. Не толкова красива сама по себе си, колкото имаше чар и привлекателна енергия. Весела, забавна, открита. Казваше си и майчиното мляко, не можеше да стане дума да излъже. В леглото в началото беше плаха, без много опит, после се разкриха чудесата на света пред мен. Дните ни бяха изпълнени с малки жестове на обич, повече от нея към мен. Ще ми донесе обяд на работа, ще сготви любимото ми нещо за вечеря, ще ми прати някоя провокативна снимка по никое време, ще изчисти сама преди да се прибера от работа, че да имаме време за двама ни без ангажименти. Боядиса си косата според вкуса ми. Угаждаше ми всячески и съм сигурен, че много ме обичаше. Защо аз не можах да откликна на нейните емоции толкова дълбоко и до сега не мога да кажа. Ценях я много още докато бяхме заедно, но не ми беше баш на сърце легнала. Сигурен съм, че и сега да се срещнем, аз да не съм женен, тя все още да ме обича, аз пак ще бъда пън спрямо нея. Но това не значи че мога да я забравя. Беше толкова чиста в отношението си спрямо мен, толкова всеотдайна, че няма как да не се сещам за нея не съвсем рядко. Сещам се с добро и с надеждата, че е намерила или ще намери мъжа, който ще заслужава това отношение и ще й дава всичко, от което има нужда.

19.   17 - Утехата на прогонения мъж. За една жена ти си невзрачен и смешен кретен. За друга - друг мъж е такъв. Сигурно принцовете Уилям и Хари нямат такова завишено мнение за себе си като Ганчо. Незаменими са само родителите. Мъже под път и над път

20.   До 19. Не, това не е утеха. Цифрите винаги са точни.
И си права мъже навсякъде и вие щото сте лакоми сте минали навсякъде. С по 5-10 сериозни връзки и още Бог знае колко еднодневни. И цифрите казват че щом не се е получило с до втори, трети, то значи няма да се получи и с онзи десетия няма логика да се получи. Просто виждате че нещата са свирени и седите отегчени при някой щот знаете че не е като да сте на 20, въртите очи и просто гледате тоя да не ви разбере мислите.
Е вярно, разбивате си психиката, блокирате, обвинявате Ганьо и ставате цинични и всичко това, защото втори, трети, после няма никакво значение какъв дръгнеш е до вас, важно е там да ни слуша, кво беше да е улегнал, стабилен.
И вероятно е такъв, прави всичко за такива като теб, а ти във форум за взаимопомощ си търсиш Ганьо.

21.   Онази красавица с дългата коса и пъстрите добри очи в която се влюбих безумно на 25.
Същата, която направих своя съпруга на 30.
Тази, която на 35 ме дари с най-ценния дар - нашия
прекрасен син и ме направи най-гордия тати на земята.
Онази, която не ме изостави дори и на 40, когато ми поставиха диагноза на болест смъртоносна и нелечима.
Същата, която отряза част от себе си, без да се замисли и за секунда и я дари на мен за да мога да продължа да живея на 45.
Онази, която се надявам един ден да притвори и очите ми, когато ми дойде времето...
Дано...
Обичам те, любов моя!!!
А името? Казва се Бояна.

22.   Номер 18, първото ти изречение точно описва защо е незабравима- дала ти е всичко. Достойно и мъжко е, че го признаваш, както и, че осъзнаваш факта, че ти за нея не си на 100 %. Мога и да ти кажа защо е така- хората сме социални същества и имаме нужда да бъдем обичани. Истинската и непринудена емоция се среща рядко в живота, но когато си обект на нечий свят и човекът за теб е приятен, собственото усещане на значимост на човека се увеличава.
Да, най- вероятно тя е обичала теб най- много, давала е абсолютно всичко от себе си, а едва ли за теб е било същото, но за нея е било достатъчно- добрите хора обичат да се раздават за тези, които обичат. Може би разминаването в чувствата предизвиква усещане за вина вътре в теб- че не си я обикнал достатъчно, че не си бил до нея напълно, но мога да ти кажа, че ти с нищо не си виновен- просто така се е получило- да бъдещ повече обичан, отколкото обичаш. Не може да контролираш емоциите си, те са естествени, а не се спечелват с жестове и внимание- 1 на милиард е да си също толкова влюбен- загубен в такъв човек и да е взаимно, но насила да дадеш не можеш.
Ти си добър човек, защото си осъзнал силата и емоциите на другия човек, значимостта, която си бил в неговия живот. Макар и да не можеш да ѝ отвърнеш със същото, на теб ти пука, което е важното. Казвам го, защото знам подобна история но с жестоко премазан от последвало безразличие човек, на когото бяха подавани грешни сигнали и надежди съвсем умишлено- също така искрено обичащ, също така раздаващ се, а после просто изхвърлен. Важното е, че си човек и ти пука, не го мисли повече.
Твоята, истинската ти любов най- вероятно те чака вкъщи, иначе нямаше да избереш нея. :)

23.   17 - Тя одъртява пък той остава вечно млад и красив като Аполон Белведерски. И жените се избиват за него.

24.   До 23. Ми не, красивия мъж на 20 е красив и на 50 и му се лепят и много младички.

25.   Христос Воскресе!

Авторе, личи си че теоретизираш по този въпрос. И ако беше срещнал такава жена - нямаше философстваш напразно и да да пускаш тема тук.
Аз ще ти отговоря от практическа гледна точка, като човек живеещ всеки ден с такава жена.

Ако си нормален човек, а не някакъв празен мечтател, незабравимата жена - това е ТВОЯТА СЪПРУГА!

(Имам предвид в нормално семейство, в което мъжът и жената се обичат и уважават, и живеят сговорно и задружно - в мир, разбирателство и любов. )

Слава на Бога - аз съм отдавна женен за такава жена, така че ти пиша от опит!

Първо - външния вид има едва третостепенно значение! А химията - почти никакво значение, може и да липсва, няма да е непреодолим проблем. (Точно с тези, с които имахме "химия" - бяха най-неподходящите жени за мен! )
Имал съм 3 приятелки преди жена ми, всички бяха много красиви, но това далеч не е достатъчно! А най-красивата от тях - беше най-неподходящата за мен. И отдавна я забравих!
За външния вид е достатъчно да ти е приятна и да ти е хубаво да бъдеш заедно с нея.

Второ: най-важното е естествено да се обичате взаимно, плюс следните неща: да имате еднакви(много близки) възгледи, цели, приоритети, виждания по най-важните неща в живота, тоест образно казано - да гледате в една посока!
АКО ТОВА НЕ Е НАЛИЦЕ _ НИЩО НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ!

И трето - трябва да имате твърда основа, на която да е положен вашия брак(за да може да устои във времето). А тази основа е Христос!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

26.   А за Теб коя е?

27.   До 22

Не си права! Уви, подобни хора ( като момичето) са… pleasers. Не мога да се сетя подходяща дума на български. Услужващи.
Най-често са такива заради дълбока травма в детството.
Те винаги са добри и дават, дават ( което изобщо не е лошо), но го правят в опит да спечелят нечия отказана любов. Или да се презапасят. Ако съм добра и мила - ще ме обича.
Аз имам такава травма от майка ми. Мога с часове да ти разказвам. Все на такива връзки попадах. Аз давам, обичам, стремя се да съм перфектна и накрая ме изоставяха.
На подсъзнателно ниво партньорът ти усеща твоята травма, но той не може да я излекува и бяга. Често в тези хора се върти и мисълта “Не мога да посрещна толкова обич”
Аз стигнах до психолог. Когато се разровихме с нея надълбоко - аз останах онова дете, което не смее да заяви себе си, за да спечели обичта на мама.

Още може би напълно не съм го преодоляла даже. Процес е.

Та и момичето на 18 ми изглежда от тези хора. Нищо не иска. Само дава. А връзката е двупосочна. Има здравословни граници. Един мъж, колкото и да те обича, не може да е целия ти свят.