Не знам какво не ми харесват жените
Здравейте, на 29 години съм, от малък град.
Инженер съм и работя по специалността си.
Имам множество оферти за работа, бързо се издигнах и в сегашната ми фирма.
Общо взето смятам, че съм амбициозен и не спирам да се развивам.
Външно смятам, че изглеждам добре - винаги съм се поддържал.
Разполагам със собствено жилище.
Имам няколко хобита - мотори, коли, пътуване, фитнес.
Не ходя по казина, дискотеки, не пия, не пуша.
Имам малко познати( трудно да кажа приятели ).
Мечтая за жена, семейство. Бих казал, че съм контактен.
За 29 години никога съм нямал наистина сериозна връзка. Имал съм няколко за по 6-7 месеца. Имал съм и несериозни.
Не изпитвам срам да говоря с жени.
Трудно обаче издържам като уж сме се разбрали за излизане и ми направят номер - нещо ненормален ли съм?
Не мога да кажа, че съм човек, който е супер мил с жените, не мога и да кажа, че съм супер груб - общо взето, който както си заслужи.
Нямам развити социални мрежи.

Коментари

1.   Доста incel-ска тема.. И какво? Като имаш апартамент и ходиш на фитнес, всички са длъжни да ти припадат в краката ли? Може просто да си смотан.

2.   Ми лек си. Сменяш като носни кърпички. Поредният, върху който валят пари, блъска във фитнеса, трезвенник, готин на вид, а жените не го искат. Иначе за година сменял няколко. Кога забрави една, кога запомни друга? Това е несериозно. То ти нямаш сериозни за по година-две-пет. Пробвате се и чао. И до следващата. Това е развило в теб едно консуматорско мислене и всяка би разкарал бързо, защото ще ти омръзне лесно.
Как се създава семейство така? Ще тръснеш на някоя целият си емоционален багаж да те лекува. То ти вече си негоден за сериозни отношения.

3.   В такива случаи причината обикновено е в характера. Направи анализ на досегашните си връзки и виж защо са се рзпаднали. Вероятно причината е една и съща. Работи върху себе си, за да я отстраниш. Или търсиш само красиви, но празноглви момичета, Ако не смениш типажа, резултатът при всяка нова връзка ще е същия.

4.   Общо взето впечатления на първо четене:
Правиш бързи изводи за ситуации и жени, които познаваш от съвсем малко време.
Неспособен си да наблюдаваш не чрез компромиси, но поне с малко повече време дали е затвърден характер или за другите е нещо съвсем невинно и може да се промени с просто разговор, насочване на вниманието.
Отмъстителен и злопаметен (кой както си заслужи... звучи малко психарско имайки предвид, че дори никога не стигал до етап да опознаеш повече поне 1 жена) вместо да продължиш напред или се опиташ да поговориш и разбереш защо и дали е възможно ти да си по тънкоообиден.
Не забравяй, че компромиси се правят и от двете страни, не може да очакваш всички останали да се адаптират към теб.
Ако не си мил с жените, ще бъдеш приеман от тях като френдче/брат в най-добрият случай.

Приеми го като бърз, повърхностен анализ върху само написаното, не е критика, а безпристрастностно мнение.
И повечето жени вече имат или са в процес на купуване на собствено жилище... и това сами си отнеха сами мъжете "в моята къща аз съм господар и ти си ми дом. прислужница"...

5.   Ами явно се целиш в кифли

6.   С колкото повече жени пробваш, толкова по-голям шанс имаш за успех.

7.   Последното ти изречение е ключово - нямаш развити социални мрежи! Другото, което е - може да изглеждаш добре и да спортуваш, но дали си сериозно нацепен, имаш ли татуировки, брада, прическа? Носиш ли тежкарски дрехи? Общо взето в днешно време мъжете в България трябва да разберат нещо и колкото и идиотско и нелогично да е, това е самата истина. Т. е. трябва да си с брутална физика, мускули, татуси, брада и да го раздаваш тежко. Дали можеш да кажеш две приказки на кръст, дали си вече на 30 и още те издържат вашите и т. н. и т. н. няма никакво значение, важно е да си с такъв външен вид и да се правиш на "страшен" и да демонстрираш "статус". Ако си такъв един лекар, инженер, архитект, адвокат, нотариус, бизнесмен, артист, музикант и т. н. няма да имат никакъв шанс пред теб с жените. Знам, звучи идиотски, но в България и някои съседни страни това са топ мъжете.

8.   Казваш кой както си заслужи. Ами те и жените са така - кой както си заслужи.

9.   Търси жена, която ще те хареса.

10.   Явно винаги проявяваш интерес към неподходящи жени: или такива които са прекалено красиви и получават много предложения (прекалено голяма конкуренция) или някакви несериозни които не искат връзка и семейство. Къде се запознаваш с тях?

11.   Смени колата, вземи си BMW примерно. Тъпа схема, но важното е да има резултат, а не да си представяш идеалната кандидатка.

12.   В една връзка е важно да има интимност, а месеците не определят дали е сериозна или не. То може да не си в сериозна връзка и две години. Ако не си имал сексуални отношения за тия шест месеца, да, връзката ти не е сериозна.

14.   Сега всички коментиращи ще обвиняват теб за положението, в които се намираш, въпреки че проблемът е в жените, а не в теб…

15.   1. Отиди да живееш в по-голям град. Смени и разшири средата.
2. Редактирай си профилите в социалните мрежи. В днешно време при запознанство всеки търси другия в социалните мрежи, за да разбере повече за него. Сложи си готини снимки. Не може човек да очаква с профилна снимка на куче или мотор, някой да го вземе на сериозно. Професионалните снимки също не са за фейсбук, а за LinkedIn. В случай че нямаш снимки, е възможно да си помислят, че си аутсайдер. В случай че имаш по едно харесване на снимка, е показател, че имаш някакъв проблем с комуникацията или че си фейк профил.
3. Запиши се на групови занимания - народни танци, бокс, бойни изкуства - някъде, където има представителки на женския пол.
4. Ходи на конференции, семинари по специалността, мотофестове, фирмени партита и заговаряй хората. Завързвай контакти.
5. Работи в офис сред колеги. Покрай пандемията много хора преминаха в хоум офис, но това ограничава контактите.
6. Работи върху социалния си кръг - колкото повече приятели и познати, толкова повече възможности за потенциална среща с бъдещата ти партньорка чрез тях.
7. Погледни визията си и я сравни с тази на другите твои набори, които са обвързани. 1. Отиди да живееш в по-голям град. Смени и разшири средата.
2. Редактирай си профилите в социалните мрежи. В днешно време при запознанство всеки търси другия в социалните мрежи, за да разбере повече за него. Сложи си готини снимки. Не може човек да очаква с профилна снимка на куче или мотор, някой да го вземе на сериозно. Професионалните снимки също не са за фейсбук, а за LinkedIn. В случай че нямаш никакви снимки, е възможно да си помислят, че си аутсайдер. В случай че имаш по едно харесване на снимка, е показател, че имаш някакъв проблем с комуникацията или че си фейк профил.
3. Запиши се на групови занимания - народни танци, бокс, бойни изкуства - някъде, където има представителки на женския пол.
4. Ходи на конференции, семинари по специалността, мотофестове и заговаряй хората. Завързвай контакти.
5. Работи в офис сред колеги. Покрай пандемията много хора преминаха в хоум офис, но това ограничава контактите.
6. Работи върху социалния си кръг - колкото повече приятели и познати, толкова повече възможности за потенциална среща с бъдещата ти партньорка чрез тях.
7. Погледни визията си и я сравни с тази на другите твои набори, които са обвързани. Ако се налага, я промени.
7. Задай си въпроса: Ако съм жена бих ли бил с мъж като мен?
8. Бъди активен и търсещ. Дори да си асоциален, излез от комфортната си зона. Ако силно се целиш в създаване на семейство, се налага да направиш всякакви промени, дори такива, които не са ти много в природата.
9. За всеки влак си има пътник. Вярвай, че твоят човек ще се появи.

16.   Автора:
Към 10 - запознавам се където ми дойде главно навън.
Към 7 - имам нормална физика, но имам генетика, естествено със жокери, да поддържам поне 110 кг надран. Даде ми добри идеи, благодаря.
Към 1 и 2 - истински ме забавлявате в два часа вечерта

17.   Жена съм, но и аз леко се подразних от първите 2 коментара. Това, че досега не е имал по-дълги връзки, не го прави лош човек, лек, женомразец и прочие.

На 29 е, нормално е до момента да е пробвал и да не се е получило, а и колко хора в наши дни срещат подходящия още в началото училище и до живот заедно? Това прави ли ни "леки"? А има хора, които никога не намират сродна душа и или си остават сами, или кретат с някого, колкото да не се прибират вечер в празно жилище. Ясно е, че има социопати, от които мъжете и жените просто бягат, но сред самотниците можеш да срещнеш и съвсем нормални и интересни хора. Просто късмет.

За несериозните хора, които уж приемат среща и връзват тенекии, е напълно прав да се ядосва. Ние жените дали бихме се зарадвали на такъв екземпляр от мъжки пол? Хората трябва да се научат да бъдат точни към другите. И за среща, и за изясняване на отношенията, и за семейство. И аз съм правила остри забележки, че всеки си има достойнство и

Другото, което ми допадна е, че има някакви интереси и се старае да живее здравословно. Виж, излизанията по заведения са си важни за социализация и релакс, но тук причини много да не го прави.

Просто не си открил жената за теб, това е. И не се връзвай на редовните женомразки обяснения, които се пишат тук - ако нямаш кола, пари, брутална физика или 2 метра висок, не си лошо момче и прочие, ще умреш сам. Това е върховна глупост и смешно да се твърди изобщо за жените. Колкото момичета/жени - толкова и предпочитания.

Някои пък сме се омъжили за мъже изобщо без книжка и кола, не държим да има такава, или мъжът е бил малко по-нисък, а теглото и физиката се променят цял живот и не зависят само от нас. Още по-малко пък ни е било фактор мъжът да ни покрива всички разходи. Собственото жилище е плюс и браво, че го имаш, но и без него като са двама и имат обща цел, ще го имат.

Та, ако една жена иска да е точно с теб - ще бъде.

18.   16, ми несериозен си. Дали ще се хилиш, или не, си е истина. Номер 4 добре ти е написал/а. То ти си леката дума за мъж. Фитнесът не прави връзката, нито каква кола караш. Очевидно не можеш да ги задържиш с нищо стойностно.

19.   Днешните жени трудно се навиват за сериозна връзка. Смисъл тия, които са покрай твоите години или са от, , независимите, , или вече са във връзка. Изчакай твоя момент. До тогава гледай да поднеш каквото можеш.

20.   7, стига с тая брутална физика, брада и татуси, бе!!! Във всяка тема го пишеш това. Човек ще си помисли, че ти си падаш по това нещо. Аз съм жена и не харесвам такива мъже. Най-хубавите мъже, които познавам нито имат "брутална физика", даже не са мускулести, нито татуси, нито бради.

21.   Авторе, някъде бъркаш и очевидно не си даваш сметка.
Лично съм разигравал сценария да се правя на адски тъп, да видя реакции на жени и въпреки това са ми налитали.
Много е вероятно да не си привлекателен според мен.
Чак после следва отношението, когато можеш да отблъснеш една жена прекомерно лигаво отношение.

22.   До номер 4 - какво ще рече "мил към жените"? Ясно е, че трябва да си кавалер, но пак ли ще ме приемат като приятелче, ако ползвам по грубо чувство за хумор, примерно да изтъквам някои нейни отличаващи черти, но изцяло с добра воля и в кръга на шегата. Например ако е като джудже или по-висока от мен

23.   Не си особено интересна личност, очевидно. Разнообрази си средата и интересите малко. Какви хобита са мотори, коли, пътуване, фитнес? Че то всеки втори мъж има тези хобита. 9 от 10 мъже са с абсолютно еднакви интереси и еднакво поведение. С какво се отличаваш ти от тях? Моя приятел, например, в свободното си време се занимава с театър, свири на китара, чете класическа и философска литература. Ходим по театри, опера и концерти. ;)
Ивена, 23

24.   Н 22 "джудже - фъстъче/дребосъче/мъник"... схващаш ли разликата.
Или типичнят бъзик за високите "как е времето горе" а може да е примерно " с тези дъълги и красиви крака... (пауза) какво ли ще е да броим точките на компаса".
Пак са майтапи, пак не би допаднало на всяка жена, но поне не са обидни. По-нежни обръщения или ако са със сексуален подтекст да не обиждат... Не да изглеждаш простак.
Имай предвид също, че и дребните и високите сме чували всички клишета.
Н 4

25.   17, това, че не е задържал жена за година дори, го прави ненадежден. Има хора на неговите години с деца вече. Той само сменял. Това е признак за леконравие и ниска сексуална култура. С една 2-3 месеца примерно, с друга избутал 6-7 месеца. И аз съм жена, и това ми прави лошо впечатление. Това показва, че не притежава качества за успешна връзка в дълготраен план. Едно е да чуеш, че мъж е имал връзка 2-3-5 години с някоя, друго е да чуеш, че все по месеци. Показва някакъв дефицит.

27.   Номер 20, номер 7 съм
Това, че ти не харесваш такива мъже, не значи, че 90% от жените не ги харесват. Тези дни, когато София бе празна и бях свободен се помотах по улиците и във Витоша ходих. Където и да видях двойка от тийнейджъри до 40 годишни в 90% от случаите мъжете бяха нацепени и с татуировки. Можеше да се видят доста сами мъже, но не и толкова сами жени. И тези сами мъже не винаги са разни смачкани младежи с вид на нърдове от американски ученически филм, ами и прилични млади мъже, високи, стройни, с хубави черти и т. н. Но те нямат мускулести тела, не гледат страшно, не са с пилешки мозъци и естествено не представляват интерес за жените.

28.   22 - Не, няма да те приемат за приятелче. Просто ще те разкарат. Може и по-грубо, но с добра воля.
А да се "шегуваш" с ръста на някой е направо тъпо.

29.   Айде, още един смятащ че жените трябва да го 'аресваме по дефолт. И аз харесвам такива мъже като 23-ти. Масово обаче сте толкова забили с това "фитнес, татуси, коли и мотори" че само това повтаряте като развалени грамофонни плочи. Напротив, точно защото сте еднакви и си мислите че като тренирате, имате кола и прилична заплата сте толкова скучни. Еми кола имам и аз, както и апартамент и хубава заплата. Тези неща не ме впечатляват. Моторите ме отблъскват - убиици и самоубиици в живота си не ща. Нагледала съм се на катастрофи с мотористи от малка.
27 - къде ги видя тия нацепени мъже? Повечето които аз виждам са с нормално телосложение. От моя блок семейните мъже са с нормалнно телосложение. Единствения с татуси и трениращ живее с куче. Не знам защо мъжете сами си налагате този стандарт за мъжка красота. Комплексите ли ви гонят, или наистина го вярвате това?

30.   27, в раздел "Спорт и красота" има тема за представата на жените за готин мъж. Може да я прочетеш и да видиш отговорите на болшинството жени. Всичко е в твоята глава според мен.

31.   Правилно го каза един по-горе. Демонстрираш превъзходство от всякакъв тип = - материално, физическо, хумор (при жените това отсъства тотално) и накрая умствено. Жените това последното искрено ги дразни и не биха били с такъв мъж за нищо на света, защото покрайнего изглеждат изключително тъпи.
Затова се прави на тъп, но само като си в тяхната комания или на нейни приятелки, иначе и те ще изглеждат тъпи и ще я навиват да те разкара.
Това е разковничето.
Истината е че жената иска да управлява огромна груба сила, която обаче е само на нейно подчинение, като попърха с мигли.

32.   31, напротив! Това не е вярно. Поинтересувай се от хипергамията. Жената иска мъж, който да я превъзхожда във всичко, а не равен или по-низш от нея. Много неверни неща си написал. Аз съм се хващала с тъпи мъже, и ми е ставало неудобно в компанията им, а и съм усещала, че ги сдухвам. Искам мъж, който да е по-умен и интересен от мен. Прави се на тъп, и никога няма да привлечеш качествена жена.
Постът ти е много женомразки и сексистки. Не винаги жената е по-тъпа от мъжа, нито на всички жени чувството за хумор им куца.

33.   32, 31 е напълно прав, не разбирам защо така му се караш и дръвчиш. Хайде нека да не се правим на ударени, и да си признаем реалността. Жените винаги сте се плашели от умни, интелигентни, прозорливи мъже с будно съзнание, защото за вас това ясно означава, че при тях няма да ви минават тъпите женски номера и опити за манипулация, и са способни да предвидят всеки ваш ход още, преди да сте го извършили. Това ги прави крайно неудобни за вас и се чувствате тъпо и неловко покрай тях, защото ви комплексират с интелекта си и зрялото си, сериозно поведение, които при вас тотално липсват. На вас са ви удобни дебилните батки с тъпия поглед и двете мозъчни гънки, защото "не знаят твърде много" и са на вашето интелектуално равнище, а много често и под вашето, което за вас е супер, защото редом до тях наистина ще можете да се изтъкнете като вундеркиндки и професорки, и ще има кой да е по-долу от вас, че да не се чувствате вие ощетените. Женското огромно его и склонност за сравняване никога няма да ви позволят да си го признаете, но вие и сами си го знаете.

34.   до 32 от 31,
това за хипергамията ако е вярно, значи жените които избират за партнори нацепените батки с две мозъчни гънки на кръст са по-тъпи и от тях. Нали това е хипергамията.
Интересна гледна точка, не съм разглеждал ситуацията от този ъгъл. Значи все пак доста съм надценил умствените възможности на тези жени.
Благодаря ти, че ме осветли по въпроса.

35.   33, е аз в прав текст съм написала, че не искам по-тъп мъж от мен, а по-умен и интересен, и ти пак си влизаш в своите филми. Същият филмар от съседните теми. Потърси професионална помощ, че току виж си отрепал някого. Искам по-умен, по-знаещ и по-интелигентен от мен мъж за партньор. Който да ме разсмива наистина и да му се възхищавам, и да научавам от него нови и нови неща. А не по-тъп, когото да сдухвам, и аз да се сдухвам, че не е достатъчно умен, за да има качествена комуникация помежду ни. Прекратявала съм отношенията си с момче, което буквално беше като Брад Пит, просто защото не беше достатъчно умен и забавен за мен.

36.   Н 35, с два неврона толкова си може 33. Май и в психиатриите разрешават Интернет.

37.   35. Искала по-умен. Ама си се хванала с някакъв не много умен само, защото е изглеждал като Брад Пит и е бил с брутална физика, нали? И дали ти си прекратила взаимоотношенията или той, защото още 100 като теб са му налетели и просто те е зарязал?

38.   Авторе,
години, работа, жилище, изредил си много неща. Но така и не се разбира какъв ЧОВЕК си, а там се корени истината.

39.   35, прав текст, крив текст, няма значение - ясно е, че ЛЪЖЕШ, пък ако щеш да го повториш и още 100 пъти! Свършиха се наивниците, няма вече кой да ви се хваща на лъжите и глупостите. Ако наистина искахте умни, интелигентни мъже, нямаше да има толкова много девствени и самотни такива, а всеки прост, чалгаризиран батка с тъп поглед да има по 10 деца от 10 различни жени. Статистиките говорят повече от ясно. Жените не искате по-умни от вас мъже, защото са на по-високо ниво от вас. Те са ви "скучни", защото са перфектни и у тях няма какво да променяте, не събуждат майчиния инстинкт у вас да се грижите за тях и да ги "шлифовате" и "поправяте", за което толкова отчаяно жадувате. Вие търсите някой равен на вас, който да не ви комплексира, и в сравнение с който ще можете да "блеснете" като интелектуалки, да се вижда, че не сте вие най-тъпите, а има и някой по-тъп от вас. Затова толкова много вишистки с по три висши се захващат с тъпи, неграмотни, необразовани дебили, пияници и побойници, слушащи чалга, раждат им деца и си седят при тях. Защото си усещат, че са една порода и ниво на умствено развитие. Хайде сега гледай да представиш някакъв смислен аргумент, а не пак само просташка злоба и голо отрицание на всичко казано.

40.   39, човек, аз съм имала връзка с преподавател в СУ с академични степени, с който сме гледали заедно дебати и неща на всякакви интелектуални теми, обсъждали сме книги, и съм го слушала с интерес с часове. Била съм и с природно интелигентни мъже и ми е било много по-интересно и комфортно с такъв, отколкото с по-прост от мен. Не ми проектирай личните си комплекси и травми. Погледни се колко ограничено разсъждаваш, ти самият си далеч от интелигентен човек, и никога не бих имала връзка с такъв, именно заради това.

41.   37, О, ти си комплексарчето с "бруталната физика". Не съм се хванала с него, а си говорихме известно време, защото той инициира да се запознаем. Но ми стана скучно. Прочети ми предишния коментар, да видиш с какъв мъж съм била.

42.   Не знам някои мъже в какви условия и къде живеят, че считат автоматично жение за по-долна категория от себе си? Наистина ли не срещате интелигентни жени? И по-интелигентни от вас жени?

Или просто са ви възпитали да вярвате, че вие, само на базата на пола, сте с нещо повече, не позволявате на жените да имат мнение и с всички сили искате да им пречите да успеят в живота, че да не се комплексират?

Или друга е причината - жените бягат от вас, понеже ние имаме по-силна интуиция и усещаме токсичните хора. И за да не си поризнаете, че проблемът е във вас, се започва - "Не ме искат, защото са тъпи, не ме искат, защото съм беден, защото съм нисък.. " и т. н.

Това, че си бял, хетеросексуален мъж, само по себе си, не ти дава предимства, не те прави по-умен. Сексистите всъщност, сте доста ограничени и глуповати. Каквато и самодоволност да излъчвате. Това ви прави жалки, няма да ви уважават жените така, просто ще ви съжаляват и бягат от вас.

43.   39, според твоята блестяща логика, жена с 3 висши ще се хване с някой чалгаджия, защото той с простотията си бил на същото интелектуално ниво като нея. Ти сериозно ли? Наясно ли си изобщо с минималните интелектуални способности, които трябва да притежава човек за да завърши само една специалност? А ти ми говориш за три. Е как тъй в твоя фантастичен свят една жена може да е тъпа като овца, но в същото време да е изкарала 3 висши образования? Просто дрънкаш глупости ей тъй за спорта. Няма никаква логика в това, което пишеш.

44.   от 31 до 42, жена ми така бяга от мен, че имаме 4 деца. И така не съм и давал да се развива, че има докторска степен по инженерни науки.
Но това не означава, че има повече от 2 теми за разговор в живота. И когато се самоиронизирам с други думи се правя на тъп и прост е изключително щастлива и се смее много и обича дори да ме иронизира и то пред други хора или децата. Нещата за които може да се разчита на нея също са само 2 (нещо свързано с работата и, в смисъл да намери на кой да прехвърли това което тя трябва да свърши и да пита децата как са като евентуално да им сготви нещо което те не искат да го ядат), и то не винаги, а само когато е в настроение.
Аз съм с по-ниско образование (само инженер) но имам поне 100 теми по които мога да водя задълбочен разговор. И когато реша да си поприказвам с нея на такива теми и се свива в пашкулчето си. Освен това на мен може да се разчита за абсолютно всичко останало, освен че понякога върша и част от нейните 2 неща.
Така че жените може формално да имат по-високо образование от мъжете, но това не значи че не са тъпи и неинтелигентни. И затова се дразнят на мъже които явно демонстрират интелектуалното си превъзходство. Затова пичове, не го демострирайте, правете се на тъпи и се самоиронизирайте, за да ви върви с жените.