Най-добрата му приятелка
Здравейте! Пиша ви с надеждата да ме посъветвате относно сегашната ми любовна ситуация. От известно време с един мъж сме заедно и засега всичко върви добре. Обаче ме притеснява най-добрата му приятелка. Те са отраснали заедно, преживели са много неща, ходели са по събирания, купони и прочие. Тя живее в съседство с него. Докато сме двамата тя идва да пие кафе, вика го навън. Той на шега си играе с косата и, прегръща я. Виждала съм начина, по който се гледат. Не мога да му кажа нищо, именно заради това, че сме заедно отскоро и ще изляза като новата приятелка, която иска да го отдели от приятелите му. Силно се надявам да си въобразявам заради ревността ми. Тази жена е семейна, което също означава, че едва ли нещо ще стане между тях, но все пак се притеснявам.
Моля, който е в такава ситуация или е бил, да ми даде съвет. Благодаря!

Коментари

1.   Мъж жени приятели няма. Има приятели с привилегии, секс с бивши и френдзони. Едно от трите е. Ако ще и да са сукали заедно, не е нормално да се пипат и да ви се изтърсва да ви свети на срещите. Зарязвай го тоя, може и тройки да въртят с нейния.

2.   Е, щом е омъжена, няма проблем. Само си мишкуват скришно...

3.   Не бих търпял. Дори да няма нищо между тях, това е неуважение, а щом и не се усеща, значи не си струва да говорите на темата.

4.   Абе и аз знам за такива приятели, обаче това чак да си играе с косата ѝ малко ми идва в повече, ако трябва да съм честен. Не знам каква е причината - дали чувства, дали странно приятелство, но е странно.

5.   И какво като е семейна? Да не е кастрирана. Знаеш ли, колко семейни приятелки и дори вече майки, ми споделят за изневери с лекота? Правилно ревнуваш. Много е вероятно в миналото да са били интимни, и още да са, от време на време.. Мъж и жена САМО ПРИЯТЕЛИ? Имали човек който вярва в тези филми? Тя е от онези "семейни приятели" които развалят семейства с лекота! Говори с него, за нея и то сериозно.

6.   Имал съм и още имам много добри приятелски отношения с жени. С някой сме приятели още от ученическите години. Колкото и да сме приятели с всяка една от тях съм спал в някакъв момент. Това не е прераствало във връзка и не се е повтаряло във времето. Жена ми също към ден днешен е приятелка с някой от тях, аз съм и разказал всичко и това никога не и е пречило. Та така приятелството между мъж и жена е възможно, но винаги има някакъв момент на страст и чувства, като разбира се това не е нужно да е взаимно и не означава, че задължително са правили секс.

7.   Сега, аз на твое място - бих поставил граници! - няма значение, че отскоро сте заедно, защото едни отношения както тръгнат - така си и откарват! - в смисъл по-добре няма да стане, може само по-зле!

Затова ще му кажа в прав текст. че това ми е много неприятно и не желая, когато сме двамата заедно - тя да идва с нас, или при нас!

Ако той не се съобрази с теб - това означава, че не те обича и не държи на теб - и следователно няма смисъл да продължаваш тези отношения!

8.   Винаги съм се чудил на мъже, които ми казват една пеиятелка това, една приятелка онова. За какво му е на един мъж жена приятел, ако не иска да я ебе? Просто е безмислено.
Тия двамата си играят тайно на чичо доктор

9.   Човек като се влюби и почва да намира време само за жената до себе си, приятели, приятелки остават малко по- назад.
Питай го дали я намира за секси или нещо такова. Не е нормално според мен. Аз имам един приятел, но от много време нито сме излизали и между нас няма физическо привличане. При мъжете според мен е малко по- различно.

11.   Е. ти, ще се познавам с някой от деца, ще сме минали през какво ли не и изведнъо цъфва някой си и започва да забеанява да излизам с прияталката. Това ще стане на 31 февруари. Такива приятелства запазени в годините се броят на пръстите на едната ръка. Късметлии сме тези, които ги имаме. На мен ако ми поставят узловия няма да стане. Та прави си сметката, ти си просто момиче - като теб има хиляди. Приятелите от детството са малко и се пазят от зловредни навлеци.

12.   Според мен не губи време, щом сте отскоро заедно раздялата няма да е толкова болезнена. Ако от сега си играе с косите на "приятелки" пред теб и им светиш докато си пият кафето, не ми се мисли връзката като напредне какво ще е. Той явно си има дългогодишна приятелка, която уви не си ти. Интересно ми е само, пред мъжа и дали си играе с косата и? Или за пред него излиза на кафе с приятелка и се мъкне в дома му?

13.   Всеки човек е различен, но според мен ако е имало да става нещо, вече да е станало. Щом толкова години се познават и са само приятели, явно няма привличане между тях.
Казват, че мъж няма приятелки жени. Не съм съгласен. Аз имам, но само жени, които не ме привличат. Имам и аз близка приятелка, с които сме израснали заедно. Но просто няма никаква химия между нас.
Според мен не прибързвай с тежката ревност. Сигурен начин да съсипеш връзката си е да започнеш война с приятелите на момчето.

14.   Приятелство с жена, ако някой от двамата е обратен. В случаят не важи. Тези са били интимни. Може да те готвят за четворка.

15.   Ако човек е привлечен от друг, докосва го, седи близо до него, гледа го. Виждаш ли нещо такова?

16.   Номер 11 - най-точен коментар. Другите просто са нямали щастието да намерят свестен човек само като приятел от женски пол. Номер 8, жените само за секс ли стават?

17.   Играта с косата и прокарването на пръсти в косата на друг човек е акт на интимност. Никак не е уместно да се прави с друг, който уж е само приятел. Почти същото е като да си пипат пишките, защото видиш ли, като деца са го правили.

18.   слушай са. Оставаш го да хлътне по теб като го играеш недостъпна, на моменти влюбена. Когато хлътне, викаш някой жребец, уж твой добър приятел от детството и задължително пред него да те хване за дупето. Да видим тогава кой я играе тая игра по-добре :)

19.   Покани го при теб, покани и приятел, за играй с бицепса на приятел... Как ли ще реагира? Реакцията му ще е изповед.

20.   На мен ми звучи като между тези двама да има нещо повече, поне от негова страна. Малко като неизживени чувства/тръпка ми звучи. Тя е семейна (сега), но ако се освободи изведнъж, дали няма да се пробва? И това, че е с някого, не значи, че не може зад гърба му нещо да стане и с друг. Гаранция няма. Особено пък в наши дни.

Приятелски отношения, като между брат и сестра, може да има, но не и с половинка до теб ти да си играеш с косата на друга жена. Прегръдка е допустима, но зависи каква - като на брат, или на любим човек. Тя и сама би трябвало като жена да се усеща, да се поставя на твое място и да не допуска да се чувстваш неудобно. Дали с нейната половинка наоколо пак така се заиграват, или тя няма против той да си гушка приятелките?

Права си да не мълчиш и веднага е трябвало да поставиш въпроса открито. Никой не те кара да си зарязваш приятелите, но има граници. Аз бих си поговорила с него, открито, спокойно и без ненужно напрежение какви точно са отношенията им, как усеща нещата между нас и т. н. И ако сам е разколебан, по-добре да се знае и да решиш какво да правиш.

21.   Единствения съвет, който мога да ти дам, е да не взимаш прибързани решения, а търпеливо да наблюдаваш. В тази ситуация ти си в най-неизгодна позиция. Защото просто няма как да застанеш между двама души чиито приятелство е градено с години и едва ли не целия си живот са прекарали заедно, без да отнесеш съответните последствия. Без значение дали по-рано между тях се е случвало нещо по-интимно или не, мисля че нито един от двамата не би допуснал някой да им разваля отношенията.

Сега, странно е това, което споделяш за косата. Погледите може да се тълкуват по различен начин, а прегръдките зависи как и кога. Ако са за "здрасти" и "чао", струва ми се в реда на нещата. Затова ти казвам, наблюдавай и ако има нещо, ще го усетиш, ще го видиш.

Това че няма истинско приятелство между мъже и жени е лъжа. Има, но са крайно редки случаи. Случаите на оцеляло приятелство от детските години също са редки явления. Повечето хора се оставят да ги движат само животинските им инстинкти или меркантилния им характер. Затова си мислят че всички са като тях.

С най-добрия ми приятел сме като брат и сестра. Познаваме се вече 18 години, а сега и двамата вече сме на повече от 30. Той не е гей, но определено никога не ме е възприемал като жена, с която би имал любовна или сексуална връзка. Имал е гаджета, аз също съм имала гаджета, никога не сме имали проблеми с половинките ни заради нашето приятелство. Естествено винаги сме уважавали нашите партньори. Когато той е бил с гаджето, не съм се натрапвала. И той не ми е звънял да се срещаме в дните когато аз съм излизала с моето гадже. Прегръдки има на рожденни дни, Нова Година... такива поводи. Иначе не.

Нито един от нас не би допуснал приятелството ни да приключи заради трети човек. При такъв вид приятелство няма как да поставиш ултиматум "или той/тя или аз", защото мигновено ще бъдеш изключен от живота на този човек. Дългогодишното приятелство винаги ще има предимство пред новозапочналата връзка. Едно такова приятелство е рядко явление и следователно, е много ценно. Няма как да обърнеш гръб на човек който е споделил толкова много с теб, помагал ти е, и т. н. заради някой когото познаваш от 5 месеца.
Затова ти казвам да наблюдаваш. Ако има нещо повече между тях, ще си проличи рано или късно. Но ако се опиташ да повдигнеш въпрос, да поставяш ограничения и тъй нататък, най-вероятно този мъж да прекрати връзката си с теб или пък да продължи тайно да си общува с приятелката

22.   Браво на авторката, интересно откровение. Нейният разказ за отношенията И с приятелят И, се препокрива в значителна степен с моите отношения със съседска момиче. Израснали сме заедно от деца. Врата срещу врата, огромна обща тераса разделена с ниска зидана преграда, прескача лесно и безопасно. Баща И беше генерал от Службите, възпитан и културен човек. С нея си разменяхме книги, споделяхме впечатления от нещо видяно. Ходехме заедно на караме кънки на стадион "Дружба", там сега е метростанция или пък на езерцето, където сега е "Кукуландия" в парка. Тогава го наричахме къщичката на баба Яга. Тогава зимите бяха студени и продължителни. Някъде към девети клас пъпчасах като корнишон, не смеех да погледна момиче, криех се на последният чин и тогава живота ми беше сив и безинтересен. Учех се добре, по-точно отличник, тренирах джудо, четях книги и с това съседско момиче смеех само да говоря, без притеснение без вътрешно напрежение, правехме записи на нейната уредба с една дума беше ми нещо като сестра. Никога не съм я докосвал, понякога когато вечер се връщаме от кино, тя да ме е хващала подръка. Завърших, влезнах в родната казарма, първата година в НШЗО. По време на полагаемият отпуск ме заведе на рожден ден на дейна съученичка от езиковата гимназия. Едва ли не от вратата обяви, "това е моето съседче, той е парашутист и старшина -школник", е някои включително и рожденничката, знаеха това.. Аз се изчервих, и нещо вътрешно ми подсказваше, че това не е моята среда. Те три години по-малки от мен, не се чувствах комфортно, нещо момчета ми се виждаха лигави. Тихо се "скатах" в едно ъгълче и гледах да не се набивам в очи. Потанцувах няколко блуса със съседчето и пак в "моето" ъгълче до момента, в който рожденицата ме "откри" с коментар "Я къде си се скрил". Не се криех, а просто стоят в една чупка на просторният хол. От този момент не ме изпусна от ръце, тамън пак да се приземя в ъгълчето отново ме измъква. Когато си тръгнахме по тихите улици, съседчето ме хвана под ръка, дълго мълча и каза с някяква горчивина : "не предполагах, че си такъв танцьор, тя затова така настояваше да те заведа". Гледах глупово и неразбиращо, какво съм направил. Да, но съседчето беше решило да си "излее" всичко, започна да прави характеристика на моето поведение и държане. Бил съм наивен, тя -Силва си играела с мен, бил Мурва, а аз съм бил наивен, не съм си знаел цената, все пак съм би сравнително висок някъде към 183см, бил съм добър джудист, бил съм атлетичен, бил съм влезнал в най-елитният факултет на ВМЕИ "ленин", сега ТУ, бил съм умен и възпитан, всяко второ момиче щяла да е щастливо да излезе с мен-тук вече се разсмях с глас, а тя се разсърди още повече и два-три дни от отпуската мина в сърдене от нейна страна. Години по -късно децата ни израснаха заедно, тя ми е помагала с правни и житейски съвети юрист е и до момента сме приятели. Съпругата ми май не е много радостна от това. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

23.   Това жените сте страшни филмарки... Иначе ако беше обратното щяхте да казвате как момчето да ходи да се лекува и да се маха от такъв с болна ревност. Истината е че приятелства от детство в 99% от случаите се възприемат по скоро като брат и сестра ако е имало нещо да става да е станало доста отдавна. Мисля че едва ли има привличане от едната и от другата страна

24.   Езикът на тялото подсказва, че тия двамата се поебват. А на него може да се вярва повече, отколкото на думите.
Ти знаеш отговора на въпроса си.

25.   И като са такива големи приятели с гаджето ти, защо ви посещава сама? Защо не дойде с мъжа си? На твое място щях да я попитам и защо не ви покани у тях? Само това би трябвало да ти говори нещо. За пипанията и прегръдките да не говорим. Кажи му, че и ти имаш приятелчета от детската градина, от училище, от квартала и ще започнеш да ходиш да си пиеш кафето по къщите им, ако тази продължава да се влачи. На твое място, дойде ли тя, просто ще стана и ще си изляза.
Ще го зарежа заради наглостта му и неуважението към мен.

26.   Като се замисля, точно това е идеалната любовница. Имат си доверие и знаят, че няма да се изпортят пред половинките, няма да правят драми, няма да има влюбване, както и всички ще си мислят, че са наистина приятели, понеже се знаят от деца.

То по тая логика има много повече мъже приятели от детството. Те защо не се барат по косите и не си интимничат?

27.   Здравей, била съм от страната на просто приятелката. С въпросното момче сме имали страхотни преживявания като по-малки и подрастващи, когато излизахме в една компания. В последствие компанията се разпадна, но ние продължихме да поддържаме контакт и излизаме, аз смених няколко гаджета и никое от тях не ми е правило проблем дори да излизаме двамата сами, за сметка на това неговите приятелки не спираха да ревнуват, включително и една, с която аз ги “сватосах” да тръгнат, не спря през всичките дълги месеци да ревнува от мен, мислеше си точно като теб, че тайно спим заедно и почна да разпространява слухове за мен, че спя с дърти мафиоти от моя град. Както и да е де. Изводът до който съм стигнала и трябва да запиташ себе си е: Защо ревнувам всъщност? И аз ще ти кажа защо - подсъзнателно нещо те кара да си мислиш, че тя е по-добра от теб - по-умна, образована или красива, нямам представа, но това те гложди и кара да си мислиш, че приятелят ти ще види това превъзходство, което ти виждаш и ще те смени. Работи над самочувствието си.
Ж25

28.   23 много добре го е написал.
Приятелства от детството оцеляват и без секс.
Имам съученик от 2 ри клас, вече 40 години. Нищо сексуално не е имало, освен майтапи.
До ден днешен му казвам брат, защото нямам такъв. И го чувствам брат, не любовник.
Караме се, ядосваме се.. но толкова години не са случайни...
Той знае моя живот и мъж, аз гаджето му, което е добра и мила жена...
Ние сме изключение, предполагам...

29.   27, ревнува, защото има причина. За жените е изгодно да имат такова френдче от мъжки пол да им вдига егото. А мъжът на драго сърце би ви минал, затова общува с вас. Не е нормално иначе. Ти ще се занимаваш ли с мъж, който излиза сам с друга жена?

30.   Тези не са само приятели. Той има гадже в твое лице и тя редовно идва когато сте двамата. Като ревниво гадже, да си маркира територията. Ако беше наистина само приятелство, щеше да и е неудобно да ви се натрапва. Щяхте да се познавате, но не и често да идва и да го вика сам навън. Нито пък той да я гушка в твое присъствие и да и пипа косата. Това, че е семейна нищо не значи. Буквално нищо. Може редовно да се отъркалват, тайно от мъжа и. Спасява приятелят си от детството от сушата.
Не ги чети тези, които искат да те убедят, че е нормално това поведение и били като брат и сестра. Редно е да не ви притеснява толкова често сама. Редно е да ви кани семейно, да познаваш мъжа и и да излизате по двойки.

31.   Здравей и на теб, номер 29, да, бих се занимавала и се занимавам всъщност, вече 5 години сме заедно даже. Има приятели от женски пол и нямам нищо против тях, даже и да излизат насаме. Готини момичета (две са), познавам ги, понякога и аз излизам с тях, понякога не. Не ревнувам, защото нямам проблеми със самочувствието.
Ж25

32.   31, или си за отворените връзки. :) И нямаш против изневярата. Модерните извращания.
Такова приятелство е възможно, ако някой е обратен или са роднини. Иначе е френдзона, секс с бивши и с привилегии.

33.   Едно знам от опит- колкото мъже приятели съм имала, в един момент всички са искали секс. Естествено, не ми станаха любовници, но не са ми и познати вече.

34.   Много ми е интересно тия дето дават ревнив акъл на авторката че не са само приятели, дали глупавите ви глави не мислят логично, че ако са имали нещо щом се познават от детството са имали доста възможности нещо да направят и едва ли щяха да позволят тя да има мъж... Щяха те самите да са двойка много отдавна. Че и аз не вярвам като цяло в приятелствата между мъж и жена не вярвам, но по скоро за такива които идват в зряла възраст. Тези които идват от детството ги изключвам тъй като най малкото са си писнали отдавна и едва ли се възприемат взаимно като мъж и жена ако са прекарвали години наред нон стоп заедно

35.   34, а може да са били бивши, които се пободват скришом. Това, че е семейна нищо не значи. Хората изневеряват.

38.   Грешиш, 32, нямам афинитет към отворените връзки, просто не съм ревнива и имам доверие на партньора ми, както и той на мен, и се чувстваме чудесно. Ревността е за децата, но много дори и на 60 не са дорасли да го разберат. :)

40.   38, колко връзки се разпаднаха от подобни доверия....
Това е емоционална изневяра. Само умен човек би го разбрал. Другите си искат френдзоните, да излизат сами с приятелки и да го наричат доверие.

44.   40, ихаа, ние явно вървим наобратно, щом и двете си намериха сериозни приятели, едната даже роди. :)))
Ние под емоционална изневяра разбираме да имаш мисли спрямо другия човек в по-романтичен смисъл и да се хващаш да си представяш какво би било, ако бяхте заедно. На мен не ми се е случвало спрямо въпросния мой просто приятел, който споменах в първия си коментар, нито на него, нито пък на гаджето ми и неговите приятелки. Просто всичките осъзнаваме, че сме много добри като приятели, но за партньори търсим други качества.

45.   34 - А "умната" ти глава дали се сеща, че авторка знае и пише това, КОЕТО И Е КАЗАЛ ТОЙ за миналото му с тази? Авторката не е била в една детска градина с тях. Ако бяха такива невинни дружки от години, той щеше да е приятел и с мъжа ѝ и нямаше да е проблем с авторката да са поканени у тях или тя да идва с мъжа си.

46.   44, тоест ти му четеш мислите и знаеш, че не е искал да те мине? ! Еха. Знаеш, че не си е представял връзка? Или понеже за теб е бил безполов и като обратен, затова нищо не е станало. Не прехвърляй своите идеалистични представи за отношения мъж-жена върху други хора. Мъж не общува с жена, която намира за грозна и непривлекателна.

47.   Така така, и моята най добра приятелка ми ги разправяше същите за приятелството ни, до момента в който си хванах сериозно гадже. Много бързо се обърна плочата, да не навлизам в подробности, ама за малко да успее да ми съсипе връзката. Съжалявам, ама тия работи с супер чистото приятелство ги разправяйте на някой друг. Има ли прекалено сближаване, постоянна комуникация всеки ден и споделяне на всичко до интимни подробности, особено пък игра с косата на приятелката си както е в случая на авторката, винаги има и нещо друго.
Явно гаджето на авторката е готов, само приятелката му да му даде сигнал и заварката е готова, дали е омъжена или не няма никакво значение. Да се пробва да го откъсне от нея, което е малко вероятно, или да си бие камшика докато не се е омотала съвсем все още

48.   Тя е семейна. Той ѝ е любовник( или е влюбен в нея), но му е писнало да я чака и си е намерил теб.