Как борите отхвърлянето?
Не раздялата, връзка не е имало, а студенината?

Коментари

1.   Очевидно проблемът не е в другия, тъй като не ти е длъжен. Имаш проблем в себе си, вероятно по-дълбок от колкото предполагаш и трябва да го намериш.
За повечето хора е лесно, отхвърлен ли си, това е, не си задаваш въпроси, стискаш зъби и това е.

2.   Когато си даваш шанс, трябва да си убеден, че имаш шанс. Бъди реалист, а не мечтател. Отказа не винаги е тотално отрицание. Може би жената има други копнежи или просто да не е наясно със себе си какво точно иска и си представя. Трябва да разшириш хоризонта.

3.   Работим върху самочувствието си, по друг начин не става. Просто приемаш, че този човек не е за теб и не го взимаш прекалено навътре.

4.   Повтаряш си, че не е вината в теб. Не може да накараш на сила някой да иска нещо с тебе, просто не можеш. За тия неща се иска двама, иска се истинско вътрешно желание, не договорни отношения, не някакви компромиси и т. н. Ако една жена или един мъж има интерес към тебе той/тя ще си го покаже и нещата биха се случили естестено. Не всичко зависи от тебе, не си ти виновен (освен ако обективно ти не си направил някоя простотия за да откажеш човека) ако си се държал/а на ниво и в рамките на социално приетото - ти вина нямаш.

Знам много добре какво имаш предвид, много пъти са ме рязали, много пъти и аз съм рязал, много пъти съм и виждал какво е една жена да е хлътнала по тебе и да иска да е с тебе. Даваш си време, отдръпваш се от човека, мютваш му социалните мрежи докато не ти е минало и си даваш нужното време. След време ядът ще мине, ще си продължил напред, някой/я друг/а ще ти е завъртяла главата и това е. Наистина е много важно да не се обвиняваш, самообвинението е бич който сам налагаш на себе си. Знам защото преди години и аз се самобичувах, мислех си, че щом не се е получило аз нещо не съм направил правилно в правилния момент и някакви такива, все едно е някаква игра на шах, ами не е.

5.   А, защо някой е длъжен да е топъл с мен? Може би, разчиташ на някакви контакти и комуникация, той явно не усеща така нещата.

6.   Към 1:

Кое е очевидно, авторът е написал 1 изречение? Защо даваш акъл и мъдрости като базираш всичко само на въображението ти?