Сериозна връзка без любов като първата
Здравейте, мъж съм на 31 години.

Преди около 2 години момичето, което смятах за любовта на живота ми и с което мислех, че ще прекарам остатъка от живота си скъса с мен. Много зле ми подейства и изпитвах доста болка. Нека да я наречем К.

От тогава съм бил с няколко момичета, като с нито едно от тях не успях да изпитам същото както със К и съответно приключвах взаимотношения с тях.

В момента съм във връзка отново с едно момиче от няколко месеца, като нещата вървят добре и ми е приятно с нея и се разбираме и е много красива. И изглежда читаво момиче, не прилича да е лека жена с много бройки. Имала е 2-ма сериозни приятеля преди мен по думите и.

Аз обаче, пак не изпитвам същите чувства, каквито изпитвах със К. Чувствам се приятно и добре с нея, но не е както беше със К. Все пак вече съм но годинки и обмислям, това да е момичето с което да прекарам живота си.

Не се знае, дали изобщо ще намеря момиче, в което да се влюба така силно както във К, а и да намеря, то трябва и тя да ме хареса, времето си минава, а аз искам семейство и деца.

Мислите ли, че това решение е добро?

Коментари

1.   Като жена винаги ме е било страх да не се окажа на мястото на новата ти приятелка...
Млад си за мъж, имаш още време за семейство. Поживей с новата година-две, виж дали с времето няма да я обикнеш истински, но ако това не се случи, не правете семейство. Никой не заслужава да прекара живота си в заблуда. Не я лишавай от възможността да срещне мъж, който ще я обича. Семейният живот е тежък - трябва много да се обичате, за да минавате през трудностите и да опазите отношенията си. Ако така и не си я обикнал, за теб нещата ще станат непоносими в даден момент.
Ако обаче самата тя бърза за деца и не й пука особено от кого само и само да е скоро (може би сте набори и 31г. за жена си е време), може да реализираш плана си с чиста съвест.

2.   Добро за кого? Ти би ли бил с момиче, което въздиша по предишна любов и не е изцяло отдадена на теб?
Добре ще бъде, ако спреш да я сравняваш вечно с предишната, ако тази предишната, я оставиш в миналото, ако се осъзнаеш и вземеш решение да започнеш на чисто с новото момиче. Ако новото момиче е добро и скромно, ако е като теб семейно ориентирано и искате едни и същи неща от живота- действай! Не смей да я лъжеш или да се насилваш да си мил, посмали егото и спри с илюзиите. Ако ти си готов за сериозна връзка и видиш нейните качества- да, добре ще бъде, успех!

3.   Виж сега, авторе, важните неща за твоята бъдеща съпруга не са външния вид и дали е красива, а са следните:

1. Да имате духовна близост

2. Да имате еднакви(или поне сходни) възгледи, цели, приоритети и виждания за най-важните неща в живота

3. Да се обичате и уважавате

Като външен вид - достатъчно е да ти е приятна и да ти е хубаво заедно с нея

4.   Остани с момичето с което си в момента. Явно “К” е била първата ти любов или поне първата ти истинска любов. А тези чувства като първите, никога няма как да изпиташ втори път за съжаление… За напред виж как се чувстваш и още повече помисли над нещата в напредване на годините. Дали си представяш бъдеще с това момиче? Не съм била в подобна ситуация, защото още съм с първата ми любов, но ти пожелавам късмет!

5.   Това се казва зрялост. Остави любовта на учениците, вече си мъж и тези пеперуди в корема не ти отиват. Важното е момичето да е по - влюбено в теб.

6.   Прочети подобни женски теми. Нищо, че си "мъж на 31", там е отговорът за което питаш. Търси пИпИруди, несподелени любови, драми... За съжаление всичко изписано там ще е най-вероятно вярно и за теб.

7.   Лъжеш най-нагло някаква млада жена, докато още въздишаш по бивша от преди 2-3 години. Като ти е толкоз скъпа защо не си я намериш и не спиш пред вратата и? Защо искаш да баламосваш друга жена? Ми стой си сам, никоя не е длъжна да е заместител на Любовта на живота ти. Пусни я да си намери мъж, за който ще е тази любов. Ти още пъшкай за К.

8.   Не си ученик, за да вярваш във вечната, единствената, незабравимата любов. Може би си започнал скоро след раздялата новата си връзка преди да си се отърсил от старата. А пък и бившата те е зарязала - напомняй си го по-често и продължи напред. Сегашната ти приятелка не заслужава да бъде заместител.

Ж.

9.   живей в настоящето и спри да мислиш за човек, който пет пари не дава за теб!

10.   Моята К след 20 години се завърна в живота ми. И разбрах, че тя трябваше да е.
Разликата е, че аз я зарязах. Тъпанар! Тъпанар! Тогава си мислех, че толкова силни чувства не са нормални, че тя е малка, че един ден ще поиска друг. Бях ѝ първи. Просто не повярвах в любовта ѝ
Сега и двамата сме женени. И, ей Богу грях не грях опитах да я имам… та било и така.
Но тя ми отказа. И такива ми ги наговори, че като се сетя и пффф
Седя, гледам жена си, обичам я уж и си казвам, че е подходяща.
Даже външно прилича на другата. сънувам другата, мисля всеки ден за нея. Искам я. Съжалявам
И все тая.

Ако можеш - върни си я!

11.   Моята драма е подобна. Голяма любов имахме с бившата си. Това става преди 13 години. Имахме си нашите моменти за които да се сещаме. Нашите и техните се разбираха идеално както и ние с тях. Всичко беше шест докато тя не стана на 18 и започна работа. От там разни дърти нейни колежки започнаха да и пълнят главата с глупости как живота бил пред нея и не трябвало да се задомява още сега да си живеела. Започнах да я усещам как се отдръпва малко по малко и накрая реших да я оставя да подиша малко при което тя просто се съгласи и не се противи. Минаха няколко месеца при което се видяхме няколко пъти само за секс. Аз и бях все още ядосан, за всичко което се случи и спрях да я търся за един период. После научих, че е тръгнала с някакъв индивид, но не се е получило за около седмица. По него време не исках никаква връзка. Болеше ме още и нямах никакво намерение да си търся друга. На едно парти обаче ме запознаха със сегашната ми приятелка с която имаме 2 деца вече. Нямаше любов от моя страна и така е и до днес. Тя беше много настоятелна. 3 месеца ходи след мен и настоява да излизаме, а аз се дърпах и накрая реших просто да опитам без да влагам някакви чувства. Водовъртежа ни засмука и така дом, семейство, но любов няма и до днес. 13 години по-късно съдбата отново ме срещна с бившата и от чисто любопитство се заговорихме как е живота при нас при което разбрах, че нещата при нея са били по същия начин както при мен. И тя се е дърпала 3 месеца докато тръгне с нейния. И тя има 2 деца на същата възраст и тя още ме обича което ме шокира. Мислех, че не ме обича вече и бях заровил всякакви чувства на дълбоко и когато разбрах това изпаднах 3 месеца в депресия. Не можем да си оставим семействата. Не можем да се съберем. И двамата живеем без любов и със сегашните си половинки само се караме за какви ли не глупости. Моята е много ревнива както и нейния което създава само негативи. Бях спрял да се храня, да работя. Нямах желание за нищо. Тя от своя страна е човек който таи всичко в себе си и търпи много. Аз не съм толкова търпелив и все пак и двамата не бихме причинили нищо такова на децата си на този етап докато са малки. Съдбата ще си покаже, но любовта ни беше голяма, а я съсипахме от лапешки глупости. Или ще си живеем с тази болка или ще се съберем на по 45-50