Връзка с колега?
Здравейте, аз съм жена на 44 години и от много време на работното ми място стават, , странни" случки с един мой колега
Разменяме си погледи, усмихваме се един на друг, но аз искам нещо по сериозно. Свободна съм и той също, но не знам дали има проблем в годините защото аз съм малко по-възрастна от него. Познаваме се от доста време и мисля, че и двамата се харесваме. Очаквам съветите ви. Благодаря!

Коментари

1.   То сега е модерно да свалят лели и какички, споко.
Какво сериозно да стане? Да те мине няколко пъти и да те разнася пред колегите. Да ти излезе име. Други варианти няма.

2.   Какви съвети? Сайтът е пълен с теми, като твоята- забежка на работното място, връзка с по- малък... класика. Съвети сме дали, чети или ти само да се похвалиш?

3.   Мисля че и двамата се харесваме, не е като да се харесвате. Очевидно е че ти го харесваш, но дали той те харесва има само един начени да разбереш, макар че щом се познавате от бая време и до сега не е станало нищо, трябва да ти е показателно че нещата не са точно така, както ти се иска.

4.   Според мен по-тъпо от това да не можеш да се възпроизведеш е само това - храната да е пред лицето ти и ти да не можеш да се нахраниш, в следствие на което да умреш от глад...
Извинявай за откровението!

6.   Колко е разликата и какво чакате, не сте на 20, а така се държите.

7.   Ако го имаш усещането, че не сте си безразлични- действай. Срещнали сте се, забелязали сте се, макар и на работното място. Ако не пречи на трудовия процес, няма нищо укоримо. А данък обществено мнение на 44 вече не трябва да е фактор. И по- смело.

8.   Зависи колко е по-малък. Ако е до 5 г. и вече си има дете/или не иска деца, може да имате по-сериозна връзка. Ако иска деца и е доста по- малък от теб на някой етап ще вземе да си търси по-млада жена.
Тоест ако е на 40, разведен с дете - давай! Ако обаче е 30 годишен ерген - не се занимавай, няма смисъл.

9.   Помоли го да ти съдейства за някой проект в работата или за нещо битово - местене на мебел, ремонт на колата, ако имаш... Така ще имаш предпоставка за благодарност да го почерпиш с кафе или вечеря и ще можеш да инициираш разговор, за да си изясниш какви са ви отношенията. Относно разликата във възрастта - голяма работа! Ако успеете да завържете връзка и се чувствате комфортно един с друг, хорското мнение няма значение.

11.   На колкото места съм работила, все е имало любовни истории между колеги - семейни или не. Нито една не завърши с нещо сериозно. Имаше няколко развода, но брак/съжителство- не.