Споделена история от Други

Щастие за другите, но не и за мен
Здрасти, хора. Напоследък започвам да се замислям все повече и повече над щастието като цяло и изобщо има ли такова нещо. Относително ли е или всеки сам си го създава. Години наред си мислих, че и за мен ще има щастие, че когато правя добро и на мен ще ми се върне. Просто да съм търпелива и да вярвам в бъдещето. И колкото повече повтарям тези неща, толкова повече осъзнавам, че са пълни простотии. Години наред чакам нещо хубаво да ми се случи, което няма да е трайно. Но уви, за другите има щастие, а на мен все някак ми убягва. Във всичко. И не е честно, с какво другите са го заслужили повече от мен? Защо аз съм мизерница, а при тях всичко е хубаво. Имат си хубави професии, добри мъже и деца. И те са най-обикновени хора като мен, с какво са по-различни? Много се озлобих и вероятно ще нараства тази злоба към всички и всичко. На какво е резултата щастието? На късмет, на действия, на мислене?

Коментари

1.   Здравей,
Погледни живота от друга гледна точка.
Това, че ти не искаш да изядеш лъва, не означава, че той няма да те изяде. Добрия човек е такъв, защото не очаква нищо в замяна.
Не се сравнявай с другите, състезанието е само между самата теб всеки ден. Изтрий социалните си мрежи, виж времето колко е хубаво навън, излез, разходи се, тренирай, чети, играй, разтягай се, пий вода, яж вкусна храна.
Обичай себе си и се приеми такава каквато си, махни тази отрова с негативното мислене.
М29

2.   Грешката ти е генерална.
Първо мислиш че някак хората са супер щастливи, което е страшна заблуда и повечето са нещастни по цялата глава, но за пред хората много държат да покажат колко са напред. Самата показност и говоренето за това колко сме щастливи, само показва празнотата и тъпотията.
Второ, не е лошо ше си чакала подходящата среща, а не си се мятала от мъж на мъж. Това е стойност която всеки мъж ще оцени. Просто прекалено много гледаш другите, гледай себе си, прави каквото искаш и нещата ще се нагласят.

3.   Мисленето ти е много грешно. Никога не прави добро, с цел после да чакаш и ти да получиш нещо. Светът изобщо не работи по този начин.
Убедил съм се, че абсолютно винаги, животът е буквално отражение на мислите в главата на човек. Например прочети заглавието на темата си - това не ти ли звучи като точно твоя живот? Това го мислиш и излъчваш чрез всяко твое действие по стотици пъти на ден. Затова животът ти е това, което е. Мислите са реална енергия и имат огромна сила над материята. За да промениш живота си, буквално трябва да смениш мисловните си навици.
Съветът ми е да положиш съзнателно усилие да промениш мислите, които излъчваш. Започни съзнателно да мислиш положителни твърдения като “Светът ми се грижи за мен”, “Винаги получавам най-доброто”, “Аз съм изключително щастлив човек. ”, “Животът ми прекрасен и имам всичко необходимо”. Никога не мисли, че “искаш” или “не искаш” нещо, защото ще го получиш и изживееш като състояние на искане. Мисли за нещата, все едно че вече ги имаш.
Прави го ден след ден и се старай искрено да вярваш в казаното, дори и на пръв поглед да не виждаш промяна. Ако успееш да задържиш тези мисли, съвсем скоро ще започнеш да виждаш как чудесата започват да се случват.
Отиди в някоя книжарница и си купи книгите “Тайната”, “Подсъзнанието може всичко” и “ Транссърфинг на реалността” От тях ще разбереш как наистина работи реалността, в която живеем.
Знам, че вероятно казаното от мен ти звучи налудничаво, но аз съм го правил и съм си изградил навици да го практикувам всеки ден и за мен работи като магия. А и нищо не пречи просто да прочетеш книгите, които ти споменах и да опиташ. После пиши дали при теб работи и има ли промяна в живота ти.

4.   Авторке, първо ти не знаеш какво е истинското положение на хората - виждаш само външното отстрани, което е една обвивка, но не е същността!

Аз ще ти кажа, че много семейства има, които отстрани изглеждат ОК, но всъщност това е само за пред хората, а в душите си са нещастни.

Второ има и много хора, които не са щастливи! Къде ги видя всички тези, преливащите от щастие?

И не се озлобявай - злобата е дяволско качество и погубва човека!

А малкото хора, които са щастливи са такива, защото изпитват духовна радост от общуването си с Бога!
Щастието е състояние на духа, не материално богатство!

Но дори думата щастливи - не е ПРАВИЛНА! Защото този живот(земния) не е време за щастие, и в него няма пълно и постоянно щастие! В този живот на всеки човек се случват и много скръбни и тъжни събития! И ако днес е добре и щастлив - утре вече не е така!

ОК. Ще ти го обясня по подробно:

Трудности, скърби, болки и проблеми всеки човек неминуемо има в живота си.
Само, че човек трябва да си направи и изводите от такива събития!

При мен именно поредица от подобни събития ме накара да осъзная суетата на земния живот и да се обърна към Бога!

Аз също, преди да достигна до Бога съм се чувствал така - като тези объркани хора.

Изходът от това състояние е един: Да се обърнеш към Бога, от цялата си душа и сърце и постепенно да се въцърковиш(в православната църква).

Всичко в живота се движи от нашия създател Бога и от Божия промисъл, но човек е създаден със свободна воля и винаги има избор! Винаги има надежда!

Животът е прекрасен и не свършва със смъртта, защото човекът е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот.
Животът има смисъл, който се заключава в това да се изживее Богоугодно, за да може човек да отиде след смъртта в рая, при Бога. Земният живот е подготовка за вечния.

Затова човек никога не трябва да се отчайва и да губи мотивация за живот!

Напротив! - човек трябва да се радва, за това че е получил от Бога този прекрасен дар - живота и да се постарае да го изживее Богоугодно!

Знаеш ли, има хора в много тежко положение, инвалиди без крака, ръце, безпомощни телом, но въпреки всичко това неизпаднали в отчаяние, борещи се за живот и силни духом.

Има един прекрасен и потресаващ документален православен филм, казва се Форпост, за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за бездомни и болни деца(подобно на нашия отец Иван от Нови хан). В момента в този приют има повече от 400 деца.

Няма да давам връзка (защото сайтът ги трие) - просто напиши в Youtube Форпост православен филм, каналът е Православна вяра.

Знай, че живота е борба и човек не трябва да пада духом, а трябва да се бори и да продължава напред! Каквото и да се е случило и да се случи - винаги има изход и надежда!

Знай също, че Бог много ни обича и заради нас хората е създал този прекрасен свят, да му се радваме и да живеем в мир и любов.

Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.

Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...

Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим...

А знаеш ли кое действително е пагубно за човека на този свят? Аз ще ти кажа - да стане противник на Бога, и да повреди и съответно погуби душата си. (и до края на земния си живот да остане в такова състояние)

Конкретните ми съвети към теб и към такива хора са следните:

Прочети Новия Завет(втората част от Библията) и особено обърни внимание на глави 5, 6 и 7 на Евангелието от Матея. Там са цитиран думите на Божия Син - Господ Иисус Христос, това са Божествени истински слова!

Обърни се към Бога. Ако не си кръстена - направи го в някой близък православен храм. Поговори за твоята ситуация и със свещеника в храма, той ще ти помогне и ще ти обясни всичко.

5.   ти сега си плащаш за твоето щастие, а те сега си изживяват своето щастие ще дойде време да плащат за него, а ти си платила за твоето щастие, а не си го изживява ще го чакаш:) Щастието е когато извършва някаква работа която е правилна и макар аа нямаш способности да я вършиш когато се направиш да я правиш леко по леко способностите ти идват и чувствата от способностите които изпитваш до като вършиш тази работа те прави щастлив(а) Примерно виждаш някакъв работник които работи някаква работа и изявяваш желание да се включиш в неговата работа за да олесниш на пръв поглед това изглежда неблагоприятно да се натоварваш, но колкото то повече се натоварваш толкова повече тк се дава и толкова си по щастлив, че са ти дали способности да свършиш това което си искал и вместо да се уморяваш повече колкото повече работиш толкова по от починала се чустваш защотото колкото по силен(а) ставаш толкова по малко се уморяваш!

6.   На подходяща среда, където е тя, се развиваш.