Споделена история от Семейство

Превземки
Здравейте.

Защо толкова млади родители са толкова превзети.
Говоря като майка на малко и обичливо дете, с по буен характер.

Какво имам предвид..
Това че родителите гледат косъм да не падне, песъчинка да не хапне, да не се намокри с капка. Само киноа. Другите са им длъжни.

Като кажа че детето ми е по буйно и веднага има едно лицемерие че тяхното не е научено да се бие. И моето не е. Но и не седи до полата ми и за най малкото да плаче. Като не му харесва си показва. Няма гнус от куришки на кокошките на село.
Има характер.

Питала съм няколко детски учителки за това. Те казват, че е хубаво да е такова, и че е малко, не разбира, но с постоянно обяснение с добър тон ще разбере.

Та. Откъде е тази превзетост. Защо не се държат нормално и разбиращо

Коментари

1.   Ти защо съдиш?

2.   Реално един родител трябва да подготвя детето за бъдещия живот, не да му доказва колко е глезено и колко го обича.
От това което виждам, повечето тинейджъри тотално не са подготвени за живот, вероятно тези тинейджъри скоро ще
Искат де стават родители и грам не ми го побира акъла какво би излязло от това след време.

3.   Ами сигурно се притесняват за децата си. Напълно нормално е.
Не че разбрах много от текста.
Как така да хапне песъчинка. Знаеш ли колко боклуци има в пясъка.
Колко кучета са се изпукали там.
Не е възможно да не съзнаваш безопасността на детето.
Изобщо пука ли ти за безопасността на детето.
Естествено ако съм те разбрала правилно. Толкова е объркващо написаното.
Притесняват се да не се нарани детето им.
Ако се намокри ще се разболее.
Знаеш ли, че може да има някакви бълхи в козината на кокошките.
В перушината им.
Мисли малко за безопасността на детето.

4.   "Те казват, че е хубаво да е такова, и че е малко, не разбира, но с постоянно обяснение с добър тон ще разбере. "
Тактично ти се показва да си възпитава детето, но ти от тактичност не разбираш.
Затова, ето ти без прееземки: детето ти не е буй о, а оставено на самотек и не възпитавано.
Когато попадне на дете, което също не е учено да се бие, но умее да се защитава, недей да цивриш, виновните ще сте ти и бащата на детето ти.
Моят син също беше от "превзетите" но му се наложи да се защити от едно "буйно" което почти му заби ножица в окото. Е, буйното остана без зъб със само едно докосване с крак от синът ми, който е възпитан, дисциплини рано у дома и на тренировки, дори "превзет" - тоест не е конфликтивен.
Да и знаеш, де, че "превзететите" деца често са просто възпитани, не слаби, не жертви... детето ти ще пати заради родителите си.

Така по-ясна ли съм от твърде тактичните учителки? !

5.   За превзетостта си права, но това, че налита на бой и не го е гнус от курешките на село не го прави дете с характер.
Малко е да, но тази агресия идва отнякъде и то е от семейството. Малките деца копират.

6.   Комплекси. Баба им понеже само киноа е яла.

7.   Защото такива са бг родителите, с претенции, че отглеждат наследник на трон.
А твоето буйно дете е бъдещ хулиган в даскало, който няма да се учи, а след време и нещо друго е вероятно да стане.

8.   А ти какво искаш, да си оставят децата на произвола ли? Да яде пясък и да пипа кокоши л. йна е много поучително и много ще го подготви за живота. Естествено че ще искат най-доброто за детето си. За тях е киноата, за тебе е пясъкът и курешките. До момента в който чудо дете не наранява твоето не е твоя работа какво правят другите деца.

9.   Има ги и тези родители, които прекаляват, особено майки със синове, осакатяват децата от свръхзагриженост. И все пак трябва да има възпитание не може детето да се държи като маймуна и да агресира спрямо други деца. Важно е бащата да участва активно във възпитаването!!

10.   Май бърка превзети с възпитани деца. Май бърка възпитанието с превзетост.

11.   По-буйно е евфемизъм за агресивно дете, а ти си търсиш оправдание да не го възпитаваш. Това за кокошките не знам в каква връзка го пишеш.
Вместо да обвиняваш другите, вземи поработи с детето си, обяснявай му как трябва да се държи, за да не отгледаш поредния хулиган, който мисли, че всичко му е позволено. Учителките учтиво ти дават добър съвет, послушай ги, достатъчно деца са минали през ръцете им.

13.   Голямо чудо няма що да бърка в кокошите лайна. Чак ме разсмива.

14.   Според мен другите не са превзети, а ти Вие си възпитавате детето.
Да, детето няма оформени морални устои, не е гнусливо, не е предубедено към света. Именно родителите сме хората, които трябва да покажем, кое е правилно, редно и допустимо.
Това, че Вие сте абдикирала от отговорностите си като наставник, не е по вина на другите родители.

15.   Твоето звучи гнусно и неприятно, заради такива гнусни лапета още не сме направили деца. Много малко деца виждам, които да не противеят яко барабар с гнусните си родители.

16.   Радвам се че разсмивам.
Радвам се че карам вашето желание за справедливост анонимно дс се прояви.
Но айде да не е само у интернет

17.   Да разсмиваш.

18.   16, да, смешно е. Буйно дете значи разглезено, невъзпитано. Бъдещ хилуган и евентуален престъпник.

19.   какви превземки бе. Хората просто се притесняват за децата си.