Въпрос и отговор, стар като света :)
На въпроса-вярвате ли в любовта от пръв поглед, дори и да е едностранна?
Аз все още си вярвам, дори и да са ми минали тийнейджърските години вече-просто ми се случи неотдавна.... няма да влизам в подробности, останах разочарован от другата страна и приятно заблуден, мога да кажа и леко подведен!
Пак въпрос-защо дамите са толкова нетърпеливи в очакване на бърза развръзка на нещата т. е. "ще го бъде ли тоя или не - докога да го чакам да ме заговори или излезне с интересно предложение"?
Дами, когато един умен мъж не ви познава (но все пак ви е дал повод и ви е заинтригувал с нещо), все пак иска да подразбере по някакъв начин, нещо повече за вас, преди да направи крачката, която вие очаквате, а може би и не очаквате, зависи от обстоятелствата....
... за справка, мен ме чакаха доста дълги месеци и така и не я направих от притеснение -просто се влюбих прекалено много (незнайно защо -при положение, че е напълно непознат човек за мен).... първо визия, стойка, глас... красота.... и си глътнах езика и граматиката при всеки визуален контакт-останалото е загадка :)... гръм при ясно небе!!!
Случва се и на момчетата като мен понякога, които не се нуждаят от критики и лекций, а се базират на ж. опит, който имат, но....

Очаквам вашите мнения-случвало ли се е на зрели хора такава излагация и как са постъпвали, особенно, когато от другата страна се оказва, че на сърцето ви е легнала семейна дама( с привлечен интерес ), но възпитанието, принципите ви пречат да я ухажвате с цел сериозни взаимоотношения... уви!!!

Коментари

1.   Нищо не разбрах

2.   Защото сте МЪЖЕ, а не жени. Нищо, че се напъвате да ставате жени с желанието си да ви свалят, жената да прави първа крачка, пък да ви се доказва и т. н. Модерните, джендър извращения и проповеди на коучове.
Докато ти се каниш с месеци, някой по-смел ще я грабне изпод носа ти. И ти ще ревеш как добрите момчета никой не ги иска, а само топ мъжете. Топ няма, има смели мъже, които не се свенят да покажат на жена симпатии.
За семейна не се пробвай.

4.   Хората са нетърпеливи като цяло, не само жените

5.   Правете крачка, ако не я правите жените си мислят, че не ги искат, че нещо не е наред с тях. Малко са наистина самоуверените, които могат майсторски да заявят, че харесват някого и да го спечелят.

Дори и да ви отхвърлят в очите на жените, ще изглеждате повече мъж и ще се сещат за вас дори и след време. Колко смел сте били да ги заговорите и да признаете нещо толкова трудно за всеки човек. Да се уязвим, което ви прави много силен.

7.   Хмм.. Случва се, да! При това доволно често. Хипотезите са най-различни - от събуждане на някаква генетична памет и съвпадане с вроден стереотип, до духовни спомени и това да срещнеш сродната си душа.
Възрастен човек наистина се чувства много глупаво и неловко в подобна ситуация.
Но си е и до човек (хормони, предполагам)! Познавам такива, дето постоянно са "влюбени" в някого, а на 40 са си още сами...
Не упреквай дамите, че ти си се държал като идиот и не си действал на време! Понякога за единия нещата се случват рационално и се очаква определена схема на развитие на отношенията, а за другия се случват ирационално, както при тебе. Давайки си сметка за това обаче, си бил длъжен да уведомиш въпросната дама какво се случва с тебе, така че тя да не те посмисли за откачен, базирайки се само на найните си наблюдения върху теб и поведението ти.
Тръгвал съм с жена само от уважение към чувствата ѝ. След това съм се влюбвал, естествено, но в началото не е имало нищо друго, освен лека симпатия, която никога не би преминала в опит за връзка, ако само на мен се е разчитало. Въпросното момиче обаче, превъзмогвайки себе си и страха от отхвърляне, един ден дойде при мен цялата разтреперана и заеквайки, със сълзи на очи ми сподели какво се случва с нея. Трогна ме толкова дълбоко, че направо я прегърнах, целунах и я уверих, че нещата са взаимни (а не бяха такива тогава... ). Нямаше по-щастливо същество от нея!

8.   Не! Любов от пръв поглед няма. И това е научно доказано.
Общо взето формулата е следната: по някаква причина човек чувства някаква празнина (самотен е, огорчен е, не обича себе си и т. н. ) и вижда някой - следва взрив от хормони, така наречените пеперуди, които задействат онази част от мозъка, която отговаря за създаването на фантазии и илюзии.
Така човекът отсреща се превръща във въплъщение на тези фантазии.
Допаминът, който се отделя, пристрастява още повече.

Така стават белите )
Това е именно "влюбване"
Говори за нужда на самия влюбен индивид, която по някаква причина не е удовлетворена.

Какво обаче е любовта наистина?
Нещо изключително различно. Тя е процес на опознаване, изграждане, взаимно доверие, взаимно всепроникване... докато най-сетне не осъществи своята истинска същност, а именно свободата да нямаш нужда от стимула на фантазията. Любовта е покой, мъдрост, радост, съзидателна енергия, доброта - СВОБОДА