Как да си върна подаръците
Пускам тема, защото направих доста подаръци за жена, която ме предаде. Тя ме напусна, защото иска нещо ново. Да, но аз искам да ми върне подаръците, или отново да бъдем заедно, но тя се дърпа и не иска нито едно от двете. А аз искам просто справедливост.

Коментари

1.   Няма справедливост. Да не си й правел толкова подаръци. Ти нормален ли си - да подаряваш нещо, а след това да си го искаш обратно? Дори и апартамент да си й преписал, ако зависеше от мен, в ситуации когато днес и го даваш, а утре си го искаш, то щях със закон да ги забраня да се разтрогват подобни дарения. Имал си време да го обмислиш, да прецениш обстановката и да не й правиш подаръци. Тя, ако е била с теб само заради тях, то повече от очевидно е, че е материалистка. На една жена само внимание, жест и евентуално някое цвете следва да се отделя/дарява. И те работят, и те пари изкарват, така че ако иска нещо друго - да си го купи сама.

2.   Поредния мекушав глупак. И кво, ако ти ги върне ще се избавиш от запека и чревното разстройство?
Справедливо ще е да не си толкова глупав и дребнав, от там ми е ясно каква ти е била връзката и колко досаден си бил, без да защитавам жената.
Защо мисля така? Защото аз също съм мъж и от опит знам, че човек е умен и справедлив, когато може да се погрижи за себе си. За какво са ти тия подаръци? Не ти трябват, просто това е единствената връзка между вас с която можеш да я тормозиш и да си мислиш че ще и накривиш шапката. Пък нейната шапка е вече ушита и очевидно си и омръзнал до безобразие. Та вместо да замълчиш и да се погрижиш за себе си, някак си решил че тормозейки нея ще ти стане по-добре, уж мъж, а реално ранено плачещо момченце.

3.   Какво по-точно мислиш да правиш с тези подаръци? Ще ги ползваш лично или ще ги подариш на следващата?

“Подарена къща назад не се връща! ”- знаят го и децата. :)

4.   Какво значи да ти върне подаръците? Подаръци не се връщат. Не си искаш подаръците. Просто търсиш контакт с нея и начин да я провокираш, което е доста болно. За толкова време, никой не си е искал подаръците от мен, нито аз съм искала от някой друг да ми ги връща. Що за глупост е това? И какво общо има със справедливостта?
Остави я на мира и си продължавай напред.

5.   Не е истина колко си жалък. Изнудваш я да се върне или да ти върне боклуците. Тя пък на инат (имайки предвид какво жалкарче си) вместо да ти ги даде и се отърве от досадника...
Как очаквате такива някой да ви търпи и поема злъчта ви? !
Стой си сам е троеи хората със себе си!

6.   Ти си ги подарил, не си дал на заем или на концесия с условия. Като те е страх, че няма да ти го върнат или няма да ти пристават вечно, просто не подарявай нищо.

7.   A, ти защо и ги подари, да беше си купил нещо за теб. Да не си и купил апартамент и аз си търся такъв мъж?

8.   Справедливостта е, че се е отървала от теб. Задушаващ неудачник си.

9.   За какви подаръци става въпрос? Както се казва подарен подарък не се връща. Не бъди толкова стиснат.
А и ако си и подарявал дрехи, козметика, телефон и т. н какво очакваш ползваните и носени неща да ти върне ли?

10.   брат, ти сериозен ли си?

11.   Ама кви са тия подаръци? Коли, апартаменти и бижута за поне 100 бона ли? Щото ако не е така, си е меко казано смешно и комплексарско. То и другото е комплексарско, щото ако имаш пари да и подариш апартамент илк кола, то значи си ок с парите, но пак по върви да си ги искаш ако ти е изневерила примерно.

12.   :) Супер ме разсмя с тая тема...

13.   Няма справедливост на тоя свят. Да не си се изхвърлял толкова много. Компенсирал си своята слабост с подаръци и си очаквал, че тя ще бъде вечно твоя. Едно гадже ми беше казала: "Аз не искам подаръци. Аз искам само вярност и оргазми. " Това ще го пробваш с другата която срещнеш, тази я отпиши, защото тя вече те е отписала.

14.   Егати жалкия тип, не се учудвам, че те е зарязала. Очевидно си личи, че си някъде на спектъра, по начина, по който говориш

15.   Българският мъж в целият му блясък! Ерген за чудо и приказ!
Ако подаръците ти не са жилище, фирма, кола, яхта, самолет, хеликоптер, как искаш да ти ги върне? ! Полза имаш ли от женски дрехи и бельо? От дамски чанта, обувки, козметика? От бижута? Парфюми?
Сподели какво толкова не можеш да прежалиш, стана ми интересно. И на каква стойност е всичко. Имаше преди тема за един образ, който не можеше да прежали 180 лв ваучери, разхвърлени за година. Да не си ти?
Пазиш ли касови бележки, че това е купено от теб и си и го дал? Водиш ли отчет на коя дата?
Хората адски издребневят като скъсат с някого. Не те е грижа за евентуален подарък, а така да я изнудиш да се върне при теб, но първо да я унижиш. Подарък не се връща. Ако иска ще ги задържи, ако иска ще ги хвърли.

16.   Ако са на твое име и имаш документи действай.

17.   Един мъж на място с достойноство никога не би си търсил подаръците обратно. Това за това се казава, , подарък, , , другото са вещи, които даваш на някой за временно ползване, но си длъжен да уточниш още преди да го дадеш, че това не е подарък и след време си запазваш правото да си ги поискаш.

18.   Ами разбирам защо те е напуснала, много е жалкарско да си искаш подаръците, дори да е най-долната ку*ва дал си ги по твое желание, никой не те е насилвал. И аз съм подарявал доста скъпи подаръци, телефони, часовници и тн, било ми е кеф, жената е заслужила, и на мен са ми подарявали. Даже сложих климатик в стаята на бивше гадже и кво викаш да ида да си го взема... А като се скараш с майка си отиваш ли при нея да си искаш подаръка? Стягай се, с такова отношение ще си седиш сам, бъди мъжкар.

19.   Жалък си. Подарил си й, секс... това е положението. Затова е подарък. Не те ли е срам.

20.   Те и руснаците са така. Подарили са Крим, а сега воюват, за да си го вземат

21.   Ха-ха, значи просто си се опитал да си я купиш с тези "подаръци"...
Ще ти разкажа една поучителна история: Живея в 14-етажен блок (ЕПК). На 8-мия етаж по едно време се продаде един апартамент - младеж го купил като жилище-подарък за девойка (сега прителка ли му е била, любовница ли - така и не можа да се разбере, малко вероятно е да му е била съпруга, макар че и това не е изключено). Та направиха луксозен ремонт, ремонтираха и обновиха дори общия коридор на етажа. Заживя момата щастливо и почтено в жилището 2-3 години. Накрая обаче взела, че разкарала младежа... И! Една сутрин, по зазоряване, се събуждаме от вой на сирени и ужасен пушек! Младежът подпалил апартамента на момата! Пожарни, линейки, полиции.. (а то до 8-мия етаж и стълбата на пожарникарите не стига, та по стълбището на входа търчаха! ) Е, отърваха я преди да изгори или да се задуши!
Та се сетих за една приказка за Хитър Петър и Настрадин Ходжа - "Назаем брàшно - тъпкано се връща! "

Силно се надявам и ти да не си замислил нещо подобно! :)

22.   Жалка дребна душица си ти. Кой те би по главата да ѝ правиш подаръци? Надяваше се да я задържиш с тях? И като ти ги върне какво ще ги правиш? Ще ги дадеш на следващата ли?
На нейно място щях да ти ги върна, за какво са ми подаръци от някой, който не значи нищо за мен.

23.   21, и лежи в затвора този герой, нали? Психарска работа. Има си закони.

24.   Затова и не трябва да правиш скъпи подаръци като имоти, коли, телефони, бижута и т. н., особено ако нямате и брачна връзка. Една кутия шоколад или един букет цветя са достатъчно. Иначе я заплашвай, кажи ѝ, че ще я злепоставиш. Аз също бих искал да ми върнат подаръците, не съм длъжен да спонсорирам никоя.

25.   До 21. То тя тая си е за продажба 100% не е цвете и със сигурност и е изнасяло да даде всичко за нея, а наяата да е принцесата дето само харчи. Все повече мъже правят тая тъпотия като тоя глупак, като си мислят че щом плаща, значи трябва да е лоялна, , А тя толковба морална и лоялна, че смях да тъи стане. Реално са се намерили.

26.   Обратно на всички субекти с разклатени и съмнителни морални устои, които са от същия дол дренки, като тая, дето и сваляли звезди, а тя го е предала нашето момче, мога да му кажа, че му съчувствам.
Няма как да даваш всичко материално и духовно в една връзка, а тая, дето си боготвори препиканото месо между краката, защото иначе най- вероятно нищо не става от нея, да го предава и той да си тръгне просто тъй.
Дано си получи заслуженото миндила, тоя отгоре си знае работата и ще създаде възмездие и на нея, и на всички утайки, които поощряват подобен род меркантилен курволяк.
Ей затова вече никой не ще да създава семейства, деца и да се жени, това не са хора, това е дъно и отпадък.
Успех авторе, ако не стане нищо, горе главата, гледай напред.

27.   Авторе, на жена винаги може да ѝ изкараш подаръците през носа. Тя очевидно е играла роли пред теб, само и само да получи мъжко внимание и материални блага. Бъди умен и ще се сетиш за справедлив начин да си плати.

28.   До 23 - ще полежи, ако въобще влезе, ама тая ще има едно наум, преди да реши да мами и да руши човешки съдби и животи.
Евала на момчето, така се прави, да си знаят.

31.   28, никой не е длъжен на никого да са заедно до гроб. В един идеален свят щеше да е така, но хората се разделят и срещат други. Сто процента този герой търка някой нар и е нечия жена вътре. А жената си гледа кефа.
Българска психарщина в целия и блясък.

32.   Сега ще научиш урок номер едно. "Подаряваш", но реално само даваш да бъде ползвано. В момента любовницата ми кара кола за 150 хиляди, но е подарявана за 4-5 път, дори и аз не помня вече. А когато се разделим или трябва да ми я върне или я пускам за издирване като крадена. А реално и казвам, че я вземаме на фирмата заради ДДС-то. Същото е с бижутата, жилища и всичко друго. Дори жена ми няма своя собственост. Дадеш ли на жена финанси ще те напусне бързо

33.   Автор: Благодаря за отговорите, до номер 27- еми може да я заплаша с нещо, още не се сещам с какво, но ще го измисля. Трябва да е нещо по-реално, че да ми повярва, че да не ме блокира.

34.   33, какво чак толкова си и подарил?

35.   Уточнявайте ги тези неща при започване на отношения, да не решат жените, че наистина държите на тях и ги обичате. Т. е., да си знаят, че са като вешите, които им подарявате - за временно ползване.

Не знам какво е причинила жената, но такова поведение е наистина жалко. А ти ще върнеш ли изгубеното време? Защо поне да не запази някакъв хубав спомен от теб? Какво ще ги правиш тези ползвани вещи - ще ги дадеш на следващата ли? Знаеш ли колко неприятно е усещането да си с човек, който не иска да те прави щастлива и се грижи за теб, а гледа премерено на всеки жест като инвестиция, която да си връща после? Мислиш ли, че жените уважаваме и гледаме сериозно на такива мъже?

Въобще, някои мъже не умеят да бъдат мъже, като поведение, не само по пол. Затова вече на много жени не им се занимава въобще с връзки и се стига до "кариеризъм" и прочие - само и само да не те унижават така. Вместо благодарност, че си избрала даден мъж и си му подарила времето и вниманието си - подобни грозни сцени и унижения.

36.   Автор: Подарявах й цветя, бонбони и телефон.

37.   Авторе (36) и сега си искаш обратно цветята, бонбоните и телефона... Ххахаххахахаххахахаххахахаххаха това е вица на годината!
Гледам нагоре има и други подобни "мъжкари" хахха

38.   Автор: Тя ми изневери вместо да преодолеем пречките във връзката ни

39.   36, единственото нещо, което е ценно е телефона. Макар че пак е тъпо, вече е нейн. Колко струваше? И да ти го връща, пак ще останат нейни неща на него като снимки, песни, акаунти. Нима това целиш? ! Да имаш нейни снимки? Тъпо е.
Как да ти върне бонбоните, пич? Знаеш ли какво става с храната след храносмилане? Това ли да връща? Или искаш левовата и стойност? И китките? Водиш ли си счетоводство на коя дата коя марка бонбони си купил, голяма или малка кутия? Също и каква китка?
Яд те е, че е я боднал друг, а не за телефона и бонбоните. Не всяка връзка завършва с живели щастливо до края на дните си.
Хората по почивки водят, плащат сметки, купуват коли, жилища, дрехи, нашия се отсрамил с телефон и цветя и реве.

40.   36, искаш да ти накупи кутиите с бонбоните и да ги ядеш до пръсване?

41.   Авторе (38) не знам защо така е постъпила имайки предвид колко си бил щедър :)))))))))))))
Човек, сериозно: търси си мъж, нека той ти подарява цветя и бонбони.
Не си за жена.

44.   35: "Вместо благодарност, че си избрала даден мъж и си му подарила времето и вниманието си... "

Какво, моляяя? !? Мъжът да бъдел БЛАГОДАРЕН, че някоя си превзета пръдла, мислеща се за принцеса му "подарила" миризливото си междукрачие, което му се полага по право, като на мъж?? Я стига женски простотии, превъзнасяне и претенции за незаменимост! В над 3/4 от света, където феминизъм не вирее не жената мъжа, а мъжът избира жената, и тя трябва да е благодарна на него, ако той я избере, ако изобщо я хареса. Поведението на автора е напълно нормално, и с право смята постъпката и за несправедлива. Той вече е вложил инвестиция в нея, мислейки, че ще бъде негова жена и ще му роди деца, а тя се е изхитрила и е избягала в последния момент, за да се облажи с нещата, купени от него с неговите пари. Такава женска гавра с мъжкото достойнство в Ислямския свят е непростима, и се наказвая със смърт за жената. Бих дал на автора много ефективни идеи за отмъщение, но модераторките феминистки няма да допуснат коментара ми. Нищо, в нета има достатъчно информация по въпроса, и ако момчето държи на честта си и наистина иска да и отмъсти, нищо няма да може да го спре. Жените в днешно време не са това, което бяха преди еманципацията, и напълно си заслужават това, което получават, включително и примера на номер 21!!!

45.   Автор: Във всички случаи е тъпо, че ми изневери, вместо да преодолеем пречките с разговор. Може да не ми връща подаръците, а само парите, пак ще го приема. Но тя се дърпа.

46.   Автор: Телефонът беше Самсунг струващ над 1000 лв

47.   45, ето значи на толкова определяш стойността и времето си-1000 лв. Малко над минималната заплата. И да ти го върне, ще е телефон втора употреба. Не се знае и как го е ползвала, дали е запазен. Дали има вируси, или не. Просто ще е телефон втора употреба.
Като искаш пари, поне знаеш ли какви бонбони си подарявал? Най-много всичко е струвало 1500 общо, плюс телефона, бонбоните не струват 50 лв на кутия. Колко кутии си и подарил? 20? Най-много 3-5 пъти да си подарявал бонбони. Цветята варират, ама едва ли е получавала всеки ден, пак най-много 4-5 пъти да си подарявал цветя. Даже 1500 е прекалено много.
Какви са тия пречки? Може просто да не си ставал. Като ти го каже, ще ти помогне ли? Никоя не е длъжна да ти обяснява като
на дете, нито да е с теб до гроб. Ако си мъж, да беше набил другия.

48.   Добре де, аз разбирам да те е яд за купено Порше, вила на лазурния бряг, апартамент в Бояна, диамантен пръстен, но ти си и подарил цветя и бонбони, как да ти ги върне?
И телефона ще го вземеш ли, ако ти го върне, за какво, когато подариш нещо и приключиш отношения с някой, нещата ако искаш ги изхвърли, но да те карат да ги връщаш е смешно!

На колко години си не уточни?

49.   Според мен трябва да пуснеш жалба до прокоратурата.
Посъветвай се с адвокат как да я оформиш.
Но вероятно трябва да сметнеш левовата равностойност, амортизацията.
Примерно
1 кутия "Мерси" - 10лв
2 букета за 8 март - 20лв
телефон... тука е проблема. Той се амортизира. А цената на нещо веднага пада след излизане от магазина. Сметни си го на половината.. около500лв
И си заведи съдебен иск за 530лв.
Но първо си спомни дали не си си взел някой от бонбоните, да си хапнал, че така може да те извърти с това съда.

Успех!

50.   Ако имаш клипове с нея или голи снимки, заплаши я, че ще ги качиш в Замунда, телеграм групите или порно сайтовете. Виж тогава как връща всичко.