Гадже без приятели
Здравейте, имам въпрос към момичетата. Ако вашия партньор няма приятели, това за вас би ли било проблем. Не говорим да е загубеняк - даже точно обратното, кадърно и готино момче, просто без социален живот извън работата. Моля да споделите мнение.

Коментари

1.   Бях писал подобна тема преди време, обобщение - за повечето жени не е проблем, стига да ги караш да се чувстват както трябва и да не скучаете

2.   Интелигентните хора, особено в по-млада възраст, трудно си намират или създават среда, просто защото такива като тях са силно ограничена част от населението.
В началното училище, където бяхме събрани на квартален принцип, 90% ги смятах а пълни лумпени, простаци и олигофрени. След това чак в гимназията (далеч по-селектирана среда) имах чувството, че попадам на "нормални хора" и от там са ми първите истински приятели. В университета пък още повече. Но чак на 50 срещнах едни от най-стойностните си приятели.
Ако погледна назад - животът е отсял не повече от 10-ина-15 души!
И това беше... навремето, когато все още имаше истински хора. Не мога да си представя какво е сега - в тая въпиюща посредственост и масова простотия...
Преди няколко години бях започнал да се сближавам във фирмата с един доста по-млад колега (можеше да ми бъде син) - паснахме си и за много неща му станах нещо като ментор. Той, от своя страна, пишеше фантастични разкази, при това доста добре, с което ме беше възхитил и грабнал. Какво си мислиш стана? Жена му (тогава още гадже), без да ме познава лично и без да сме се срещали дори, такава ревност я затресе, такива номера започна да му върти и да го манипулира, че... в един момент "по-умният отстъпи" (т. е. аз). Много посредствено, неуверено в себе си и просто момиче, но... нашият човек явно беше решил да се репродуцира чрез нея и нищо друго не го интересуваше. А можехме да бъдем семейни приятели и т. н.
Та какво да ти кажа... Не упреквай човека! Тепърва ще се сблъскваш в живота си с изроди и мотики! Той вече може да се е отвратил от неговите "попадения".

3.   То истинско приятелство вече няма, всеки гледа да използва.
За мен няма да е проблем, стига да не е много обсебващ.

4.   Ако няма приятели, значи нещо му има. Може да е просто загубеняк и глупак или пък социопат. В живота човек трябва да има приятели, те могат да ти помогнат в много ситуации, в които сам ще е много по-трудно да се справиш. Оставяй го, не се занимавай с такъв.

5.   Тъпото е че ако има много приятели, ще кажеш, че отделя повече време на тях. Сега като няма, това отново е повод за крайно разочарование. в същото време неговите приятели изобщо не те интересуват, а драмата ти е че скучаеш и се чудиш какво оправдание да намериш за това. В същото време ако ще 100 човека да се ангажират с твоята особа, ще ти е интересно ден-два, после пак ще ти е скучно, та даже шумно.
В общи линии нищо ново, стандартните женски глупости, които няма да завършат добре за бъдещият ти съпруг, който хем ще ти трябва, хем ще е виновен за всичко.

6.   В днешно времена приятели няма, а само интереси. Не ти трябва хорското мнение за да бъдеш щаслива. Ако момчето става да не ти пука. И аз нямам приятели. Жена ми също. Не ни и трябват. Често приятелите могат да бъдат раздора в една връзка.

7.   Подкрепям номер 6! Страничните хора извън семейството могат само да навредят! А що се отнася до колегите на работното място-отношенията се поддържат единствено и само там! Поне при мен е така!