Има ли надежда
Ще споделя тук своята история, защото съм в най ниския период в живота ми и имам нужда от съвет от някой по опитен. Ще започна с това че съм мъж на 29 години. Имах 9 годишна връзка с момиче 4 години по голямо от мен. Запознахме се когато бяхме студенти и малко след това заживяхме заедно. Първите 3 години бяха страхотни и бяхме щастливи докато не започнах да изпитвам нуждата да бъда с други жени, защото смятах че не съм се наживял на секс и постоянно заглеждах и исках други жени и си казах че щом е така то значи че тя не е правилния човек за мен заради различията, които смятах че имаме. Въпреки тях бяхме силно влюбени и привързани един към друг. Но в крайна сметка взех решението да се разделим, защото смятах че тя не е правилния човек за мен. Казах и как се чувствам и тя беше изключително разстроена, но каза че ще ме чака докато се наживея и след това да се върна при нея. Така и стана. Разделихме се за месец, преспах с няколко жени и истината е че дори не ми хареса и не изпитах особенно удоволствие от това. 2 месеца след това се събрахме отново и всичко беше както преди. И аз и тя бяхме щастливи докато след време отново не започнах да изпитвам съмнения че тя не е моят човек и отново взех решението да се разделим, защото просто не се чувствах щастлив с нея. Тя отново го прие много тежко, но в крайна сметка отново се разделихме този път за около месец. Нямах намерение да я търся и мислих да продължа живота си без нея, докато случайно не се засякохме и искрата между нас отново пламна. Знаех че може би отново правя грешка събирайки се с нея но си казах че този път ще е различно, просто защото въпреки различията ни аз я обичах страшно много и исках нещата да се наредят между нас. Трябва да знаете че с това момиче сме минали през страшно много заедно. Бях и подкрепа когато загуби близък роднина както и когато друг член на семейството и беше болен и с опасност за живота. Просто искам да кажа че бях до нея в тежките и моменти и тя ме обичаше безгранично поради тази причина. Няколко години нещата между нас бяха стабилни, но чувството в мен че тя не ми дава това от което имах нужда се завърна отново и аз вече не се чувствах добре с нея, което доведе до поредната разделянка. Загубих бройката колко пъти сме се разделяли, но са около 5 за период от 2 седмици до 1-2 месеца и ще кажа че всеки път аз бях инициатора. Последните 2 години от връзката ни бяха хубави, докато и в моя живот не се случи трагедия. Загубих баща си от болест и се наложи да взема решението да се върна в родния ми град и да бъда до майка ми за да го превъзмогне по лесно. Казах и че си отивам за неопределено време и смятах че нещата трябва да приключат тук, защото и тя самата нямаше желание да се мести от големия в малкия град където няма да се чувства добре и няма да е щастлива. В крайна сметка продължихме да поддържаме връзка от разстояние която продължи около 6 месеца като или аз ходих при нея за кратко или тя идваше при мен. Така продължи до преди няколко дни докато този път тя не взе решението да се разделим и всеки да продължи по пътя си. За първи път тя взима това решение и не съм аз инициатора и този път колелото се завъртя и сега е мой ред да страдам, защото за първи път изпитах това което тя е изпитвала всеки път. Имах това момиче за даденост и осъзнах какво реално губя чак когато я загубих и май този път е завинаги. Осъзнах че нещата които са ме спирали да смятам че тя е моята жена дори не са били от такова значение просто защото тя ме е дарявала с безгранична любов и на мен реално нищо друго не ми е липсвало, но го осъзнавам чак сега когато нея вече я няма. Този път аз искам да се боря за нея и да си я върна отново, но май вече е прекалено късно. Осъзнах че друго такова момиче което ме е търпяла и се е връщала след всички зарязванки от моя страна и ме е приемала въпреки всичките ми минуси аз в този живот няма да намеря друга такава. Осъзнах го чак когато я загубих завинаги и може би направих най голямата грешка в живота си губейки нея и любовта с която ме даряваше. Сега ми липсва ужасно много и съм в най голямата дупка в която съм бил през живота си, защото оставам да страдам сам и сега ще живея с болката от това че загубих най голямата си опора и човека готов на всичко за мен.

Коментари

1.   Каква надежда? ! 9 години те е търпяла, още 20 ли да те търпи? !
И защо? Жена на 33-4 е, време и е за деца, а ти си още келеш на акъл. Брак ще и предположиш ли? Не, нали? Тогава за какво си и? Да и кажеш, че си я оценил след 9 години? ! Няма нужда.

2.   Ти си пълен балък да знаеш. Мъж на 32 ти го казва, да не си помислиш нещо друго.

3.   Живей с болката! Играл си си с нея както искаш! Ходил да се поебе и решавал да се връща. Друга няма да те търпи и секунда.
Изобщо не си зрял, имаш да понесе много житейски шамари.

4.   В тоя сайт е пълно с жени, които давам за пример да се избягват. Ти си от "мъжете", които бих дал за приемер на жените да избягват. Един мъж може да има много недостатъци, както и една жена. Но някои са фатални. Твоите недостатъуци са фатални и бих ги сложил директно след алкохолизъм и наркомания. Ти си типа мъже - не знам кой съм и какво искам. Искал да се "наживее"... Ами с тая жена не си ли живял бе пич? Не сте ли имали връзка, секс, живот, ходене насам натам? ...

Аааа, "сетих се", видял си че има мъже които всяка седмица са с нова мадама и си си помислил - абе да не изпускам нещо... Нищо, че не знаеш дали те бива за тая работа (да си играч) или не. Ей това е типът "мъже" с които дори свестните жени правят голяма грешка да ги търпят да "търсят себе си". Да се пробват като ебачи, и ако не им потръгне, те си ги прибират... Да те светна, и да си играч не е лесно, иска се талант, а и отвътре наистина това да те влече. Това че някой друг го прави, не значи че ти го можеш и ще те прави теб щастлив. И не, не се иска толкова да се пробваш... иска се малко да се познаваш. На 30 години човек трябва да се познава.

Жени, НИКОГА не давайте втори шанс на тоя тип. Някой може да ви изневери скришом, но да знае вътрешно, че иска да се с вас. Тоя тип изневеря, който момчето описва тук е най-лошия и най-унизителния за една жена. В днешно време не мога да критикувам никой мъж, ако е избрал да бъде играч. Но тук става дума за нещо друго - на 30 години ти да не знаеш какъв искаш да бъдеш, и да залъгваш другия. Това не е мъжко поведение.

5.   Най-после и е дошъл акъла в главата.
А ти, автор е, най-вероятно ще си останеш сам. Така е и редно.

6.   Отиди на психолог да ти направи една безжалостна дисекция, дори го помоли да е такава, помоли го да ти напише на един лист какъв ти е проблемът и какво да направиш, за да го решиш и си го чети този лист всеки ден.
Ако един ден се промениш, ще го усетиш и ще си готов за някаква, надявам се, пълноценна връзка.
Ако ли не- просто ще си живееш основно сам, прелитайки от жена на жена и така ще си остарееш.

7.   И аз имах един такъв, с който се разделяхме няколко пъти по негова инициатива, докато един ден не се събудих и осъзнах, че този човек си играе с чувствата ми.
Обичах го, но пожелах да се разделим, защото няма как някой, който те обича, да си играе с теб и да те унижава неколкократно. Прие го тежко. В стремежа си да ме задържи, ми предложи да се оженим. Късно. Бях решила, че това не е моят човек.

Авторе, не съжалявай. Това, че си усещал, че ти липсва нещо с нея, е показател, че тя не е за теб. Трябваше да я пуснеш да си иде. Събирали сте се заедно пак, защото ти е било скучно да си сам.
Помисли върху усещането, което си изпитвал, когато си искал да се разделите. Това е била твоята интуиция, на която е трябвало да се довериш. И тя като мен се е "събудила" и осъзнала, което й прави чест.
Продържи напред. Не я търси. Позволи й да бъде щастлива. Достатъчно я нарани.

8.   Тази тема я чета за втори път. И десет пъти да я пишеш, все тая. Получил си това, което си заслужил. Не си ценил това, което имаш затова си го загубил. Напълно нормално.
Жената също има вина, не пред теб, пред себе си, че не се е уважавала и обичала достатъчно и не те е разкарала още на първото ти "наживяване".

9.   Аз не бих те търпяла. Не знаеш какво искаш. Връщал си се Ащото не си намерил друга

10.   Аз такива ходенки по няколко години не ги разбирам, авторе!
(И такива разделяния и събирания)

Всичките добри семейства, които познавам - до една(1) година вече се бяха оженили и създали семейство! Сключили брак(и църковен също, за да има Божие благословение над семейството), а някои вече бяха на път с първото дете.

Какви са тези "връзки" по няколко години?
На всеки разумен и трезво разсъждаващ човек са му достатъчни няколко месеца да разбере дали е срещнал подходящия човек за свой/я съпруг/а!

Напротив! Аз лично знам няколко такива случая как връзки по няколко години(едната беше над 10) не завършиха с брак, а с раздяла! И интересно, че същите тези хора след това почти веднага срещнаха своите половинки и за няколко месеца си създадоха семейства!

Така, че ще ти кажа следното:

Щом тя е била с друг(и иска да се разделите) това означава, че това не е подходящата за теб жена! ТЯ НЕ Е ТВОЯТА СЪПРУГА! Разбираш ли авторе?

Така, че не страдай за тази жена и не се тормози!
Забрави я по най-бързия начин! Изобщо не си спомняй и не мисли за нея! Ако ти дойдат помисли за нея - веднага ги прогонвай и не мисли за нея! Ако ти е трудно - помоли се на Бога да те освободи от тези мисли!

В свое време ще срещнеш подходящата жена за своя съпруга и ще си имаш семейство и деца!
Само се надявай и уповавай на Бога!

И благодари на Бога, че те е отървал от тази неподходяща за теб жена!

п. с. И не хващай с по голяма от теб жена! Това е противоестествено и обичайно не свършва добре!

Търси си жена с 5-10 години ПО-МАЛКА от теб и гледай да е добра и свястна като човек!