Ревнувам си приятеля
Ревнувам приятеля си. От 12г сме заедно и тъй като е първата ми връзка и не съм имала друга, в семейство на разведени родители съм израсла и винаги съм искала цяло семейство, и явно от травмата от това да нямаш семейство, искам да сме най-хубавото семейство и да не се разделяме.
Ревнувам го, въпреки че зная че ме обича. Защото не му познавах характера и не го разбирах добре.

Преди него обичах друг, който по характер повече го разбирах, но той си тръгна въпреки че ме обичаше. Той съжаляваше, но беше се забъркал с друга връзка вече.

А преди него пък обичах мъж, който пък също ме обичаше, но майка му му повлия и се ожени за друга и има деца, после се развел явно не от хубаво и един ден го видях случайно и си личи че може и да иска да се върне ако аз дам, но аз държа на сегашния си приятел, защото 12г сме заедно и не ме е оставил за разлика от другите които също обичах.
Въпреки това на другите повече разбирах характерите им.

Но лошото е че като съм във връзка с някой и го ревнувам.. тоест несигурност в себе си е това... Дали е от развода на родителите ми? Че не растях в нормално цяло семейство?

Реално аз всички ги обичам, но ме е страх от раздяла и развод най-много. Страх ме е тази обич да те свърши и ако имаме дете да живее като мен без цяло семейство. То родители ще си има, но средата е важна да ги вижда заедно.

Коментари

1.   Не е от раздялата на родителите ти, търсиш си оправдание. Чети, лекувай я тази ревност, защото наистина ще го загубиш. Каквото си мислиш се материализира. Не го обичаш, в любовта няма притежание. Постави се на негово място- щеше ли да търпиш? Егото ти е голямо. Искаш пълен контрол и живот по твой сценарий. А той е също като теб жив човек, със собствени представи.
Как така 12г заедно, пък без брак и деца, т. е. сте спрели и връзката ви няма развитие, а ти се страхуваш от загуба? !

2.   Не е само детството ти с разведени родители, а и опитат ти с коцкари, обичали те, ама не могли да си го държат в гащите.
А след 12 г да не разбираш мъжът си, само значи, че е по-прикрит.
Не е несигурност в теб, а лош опит и сега вече недоверието от това, че е прикрит настоящият и не знаеш реално с кой си освен очевидното на повърхността.
Не бива така да зависи от това какво са други хора извън теб.

3.   Хубаво го ревнуваш, ама да ти е Приятелят 12 години не е нормално. За това време би трябвало да ти е съпруг и да си имате дете. Предполагам, че наближаваш 30, а и той сигурно и е странно такава дълга връзка без развитие.
Осъзнаваш проблема си, което е добре. Няма как да знаеш какво ще стане.

4.   12 години ти е приятел? След колко ще ти е съпруг и ще стане баща? След още 12? Това не те ли притеснява? И да ревнуваш и да не ревнуваш, той реши ли да бъде с друга/и какво ще направиш? Ще го зарежеш? И ще чакаш още десетина години да разбереш следващия? И така до пенсия?

5.   Насила никой не можеш да държиш на каишка, но с това поведение не се чуди ако мъж т си тръгне. Не се прави на жертва за да оправдаваш наледничевото си поведение. Вашите са са вашите, нямат общо с твоя живот и този мъж. Научи си да не си срещу, а да приемаш живота и чуждите решения. Работи върху себе си, никой мъж не иска ревнива жена с такова поведение, както и обратното.