Възможно ли е семейство със самотна майка, без да поемаш отговорност за доведеното дете?
Здравейте,

Пише ви мъж на 39 години. От около 8 месеца се виждам с жена на 32 години, която има дъщеря на 5 години.

Всичко е абсолютно перфектно между мен и нея. Вече излизаме заедно и с малката и имам и много добри приятелски отношения с дъщеря и.

Бащата на момичето присъства в живота им, детето ходи при него от време на време и също така им помага финансово. Аз също се запознах с него и изглежда разбран човек и няма да има драми между него и мен.

Говорим си от време на време да живеем заедно и че има желание да си имаме наше дете, обаче тук идват, моите дерзания.

Не желая да бъда бащина фигура за дъщеря и. Винаги бих се държал добре с нея и да и бъда приятел. Но не искам да участвам във възпитанието и също така да имам отговорност към нея. Виждам, се по-скоро като приятелче на детето и как идва при мен, да се оплаква как майка и се е скарала и я е наказала, а аз да съм там да я утешавам.

Моето мислене е, че това дете не е мое, не съм и баща и съответно тя и бащата си имат отговорности спрямо нея.

Не искам да съм финансово отговорен за дъщеря и като става дума за рожденни дни, дрехи, джобни за училище, универститети, екскурзии с приятели и т. н. Това са неща, които тя и бащата са отговорни да предоставят.

Естествено, от време на време, ще и правя подаръци по поводи, и ще помагам. Но не искам, да се очаква това от мен и няма да е винаги.

Също така, естествено, за ежедневни разходи, като храна, ремонти и мебели по апартамента, домашни потреби, нещата ще са 50 на 50 и съм окей с това.

Проблема е, че спрямо нея и бащата на детето съм много много по-заможен. Тя живее под наем, а бащата на детето имат закупен апартамент на кредит с новата му приятелка.

Аз имам два изплатени апартамента, които ги давам под наем и в момента имам закупен с ипотека голям 4-ри стаен апартамент, също така имам и ивнестирани около 120 000 Евро във ETF фондове, акции в ресурсни компании и малко крипто. Като цяло и доходите ми на месец са в пъти по-големи спрямо нейните.

Всичко каквото съм постигнал и все още постигам бих желал да го оставя на собсветното си дете, защото това е моя отговорност, да подсигуря родното си дете. Лошото е, че не знам как ще го приема това приятелката ми.

Нещата ги виждам, че нейната дъщеря е отговорност на нея и баща и, а нашето дете ще си е отговорност на мен и на нея.

Просто се притеснявам, дали не се възлползва от финансовото ми състояние, а ако е склонна, да живеем така, както описах по-горе, то това означава, че наистина ме обича и иска да е с мен.

Коментари

51-88 от 88

54.   Излез от филма. Никакво дете няма да ти даде да й направиш ти. Не може да не поемаш никаква отговорност за нейното дете, тя затова се е залепила за теб, за да й гледаш нейното чаве, а не за да й направиш твое. Жените, особено самотните майки са долни егоистки и използвачки, и никога няма да позволят те да са ощетените за каквото и да е. Само мъжът трябва да е прецакан, да се съобразява с тяхното чаве и да пръска собствените си пари за него, обратният вариант за тях е немислим. А ти като искаш свое, просто не се бутай между шамарите, а си намери жена без деца. С тая ясно, че няма да ти се получи.

55.   До 53. Значи казваш че си била в това положение. Сега всичко ти е наред, вече имаш 3 деца, помогнала си на съпруга си да развие бизнес, всичко е идеално.
Сега а кажи ми как майка на 3 деца, бизнесдама подкрепяща съпруга си, всичко и точно, а висиш в клубове за проблеми от сутринта. Понеже държиш да си откровена и сладкодумна, вероятно би ни споделила?

56.   Тази те използва, авторе, да си уреди живота, намери си свободна жена.

57.   Авторе, колкото и да е свястна жената, няма да ти се получат с нея нещата с този начин на мислене. Оплюха те и те изкараха егоист, но те разбирам напълно, защото съм била в донякъде сходна ситуация. Нормално е да мислиш за себе си, защото ако ти не го направиш, никой няма и другите просто ще те използват, както им е удобно. Никой няма да мисли, кое е за теб най-добро и да действа от тази позиция - всеки поставя на първо място своя интерес и интереса на детето си и това е напълно нормално.

В моя случай на 25 години имах сериозна връзка с разведен 36 годишен с малко дете - син на 5 години. Детето живееше при бившата му жена, той го вземаше само уикендите да прекарва с него. Детето му беше на първо място и си го обичаше много. Ами не ни виждах да прекарваме пълноценно време тримата и бившата му да ни се меси постоянно покрай детето. Може да съм егоист, но като се събера с мъж искам най-доброто за себе си - в случая - за него да съм на първо място аз, а не чуждото дете, което винаги ще ме гледа лошо и ще се надява мама и татко да се съберат. Мисля, че това е нормално и всеки заслужава да е на първо място за любимия човек. Ако нещата не са такива, защо ми е такъв брак? И другото, което основно ме притесняваше - когато имаме наше си дете, дали ще го обича така, както първото? Дали няма другото да му е по-мило и да ги дели? Дали чуждото дете няма да ощетява моето с получени време, грижи, средства, внимание? Дали няма постоянно да сравнявам и да се дразня, когато ощетява нас за сметка на сина си от първия брак? Ние и двамата работихме и имахме сходни доходи. Не си представях аз да инвестирам всичко за благото на общия ни дом и семейството ни, а през неговите пръсти нон стоп да изтича навън за чуждото дете. Нечестно ми се виждаше и знаех, че ще се дразня и че няма да се чувствам добре така. Ако съм лош човек и егоист, заради тези си разсъждения, то нека съм такава. По-добре отколкото да ме яде все нещо отвътре и все да гледам, дали не пренебрегва мен и нашето дете И да - все още нямахме дете, а само планове за брак, но е нормално като жена да мисля в перспектива. Както го правиш и ти.

Е, реших да не си го причинявам. Пасвахме си добре с човека, но разумът надделя и сложих край. Това наистина беше най-правилното решение в случая. В последствие се ок, в последствие се оказа, че е било правилно, както за мен, така и за него.

Та не прави компромиси със себе си авторе. Не слушай хората, защото те няма да живеят с твоя избор. Ти се познаваш най-добре и щом отвътре усещаш, че нещо не е ок и ще те яде, значи найстина не е. Заслужаваш най-доброто и ще го намериш. Дай шанс и на жената да срещне своя човек и на себе си. С правилния човек няма да имаш чуденки и съмнения.

58.   Много плюят по теб, но не са на твое място. Жена съм и много съжалявам, но истината е, че всяка жаба трябва да си знае гьола: хора без деца с такива без деца и хора с деца от предишни връзки със себеподобни. Иначе е несправедливо и в много редки случай е ок. Тя сега е мила и добра, ама няма да е все така….

59.   Понеже темата и коментарите са ми много интересни, попитах и съпруга ми какво мисли по въпроса дали би гледал чуждо дете. Отговорът му беше отрицателен, без да може да обясни защо. Каза, че така го чувства, дори майката на детето да е страхотен човек.
А съпругът ми е любимец на всички деца на нашите приятели - закача ги, играе си с тях. Весел и позитивен човек е, нито е стиснат, нито е егоист. Много странно ми стана.

60.   Ех какви забавни времена настанаха. Моята същата. Не искала да гледа детето и да чистела, не била слугиня. Няма проблем плащам за детегледачка, чисти, готви, за да може моята да работи, да се вижда с приятелки, да и е весело. Супер идва време за почивки, вика къде ще ходим, казвам и колко пари има от работата която искаше и започна за да се насочим на там. Нашата гледа лошо, как тя щяла да плаща за почивки от къде на къде, викам и добре делим 50 на 50, тя пак гледа лошо. Накрая почивка йок, нямала пари, къде и парите, по дрешки, маникюри, прически. Аз пари имам, ама иска равноправие, давам и го. После се зачатила с някакъв в интернет, авантюра прераснала в праскане след работа, а аз гледам детето. Хванах я банално, че тоя се влюбил, нашата акъл няма и я кара до съседния блок, разнесе ме целия квартал.
Събрах и нещата и я пратих при майка и и баща и. Беше наговорила един куп неща за мен на детето, на техните, аз злодея в историята. Техните по-късно вдигат ръце от нея, щото я хващат че бръмчи като невиждала, тя решава че ще излезе на квартира, защото била независима жена и защото тъпкача и обещал да помага. След няколко месеца не може да си плаща наема, пари няма уж работи, но знае че заслужава повече, поредния тъпкач помпал и си тръгнал.
Хвана някакъв сериозен уж, вече сме разведени. Пича влюбен, летен сезон води ги с детето на почивка. Само че гледам на снимките детето ги снима как се пипат и се радват един на друг. Хайде и това преглътнах, няма да бъда дребнав, да не излеза ревнив. И тоя мина и замина за две години, какво става не знам, не питам. Появи се друг, един огромен тип, не виждал жена много време, меко казано гнусен. И той влюбен, каквото поиска нашата, това става. Идва последния път той да прибере детето, нашата не можела да дойде, гледа лошо, ходи тежко, едвам диша. Отказах да му го дам, казах му да върви на майната си. Нашата ми звъни скандали, защо съм правел проблеми, че не искам да си дам детето на някакъв пореден тъпкач, който виждам за пръв път. Ама вече се чувства принцеса, че я водел два пъти на почивки, подарил и там някакви неща, чак се пренесли при него да живеят, малката стресирана, тикове има. Първо в къщи, после при баба си и дядо си, после на квартира, сега при някакъв, как няма да е стресирана.
Ясно е че тя по-умна няма да става, няма да цъфне, но лошото е че с нейните глупости повлече детето. Всичко това защото тя с вътрешна нагласа, че някой и е длъжен и че тя трябва да е това, каквото е решила. А тя не знае какво е решила. Знае че не иска да чисти, готви, да работи за много пари без да си дава зор и без да е учила. Знае че трябва този до нея да плаща, да и ходи по гайдата, но не и да има мнение. Защо, защото щяла да пуска секс когато реши, дори на крайно гнусни потни типове, ама това не е проблем, тя пак си е тази великата за която се прави.

Така че авторе внимавай, лесно е да разбереш какъв и е случая на твоята. Виж защо се е развела, виж какви претенции има, защото очевидно покритие няма. Не бъди наивен.

61.   Жените май по-трудно приемат чужди деца от мъжете.

62.   Като не ти се занимава с нейното дете недей се занимава и със нея..
Големи сметки голямо нещо сякаш тези пари ще ги носиш на онзи свят..

63.   Прав си и те разбирам, мъжете нямат вроден бащин инстинкт както при нас жените, често не можете да приемате чуждо дете, обаче това не ви прави скръндзи или егоисти, напротив смятам, че в тези отношения хората трябва да са равни. Ако един мъж не се е оженил и няма дете нека си търси свободна жена, която също няма дете. Чуждото винаги ще тежи, това е истината, много са малко хората, които биха приели чуждото като свое. Просто зарежи тази жена и нека си търси някой по-близък до нейното социално ниво - мъж който има дете тогава ще са равни отношенията им. А ти си търси жена, която няма дете.

64.   60, а ти като я избира за майка на детето ти къде бля? Нали знаеш, че твоя избор говори точно толкова зле за теб, колкото ти ни обясняваш сега, колко зле е била тя. Ама нека позная: филърите, изкуствените коси и мигли и чалгаджийската мода са били за теб решаващи. Нормалните жени даже не си ги и отчел. Като е така, ще си сърбаш попарата. Лошото е само, че и детето го отнася!

65.   Брат жените те нападнаха, но като мъж ти казвам търси си жена без дете от предишен. Тези с децата смятат, че си им длъжен. Това е супер бета позиция, честно ще спре да ти става пишльока с времето като осъзнаеш, че предишния безплатно ги е правил тези неща. Не е въпроса в парите, а в достойнството. Пък и незнам защо хората трябва да знаят, че имаш пари. Аз много обичам да казвам, че съм скъсан и да не ме ангажират с разходите си. Не си длъжен на никой.

66.   Отново пиша по темата, не помня вече номера на предния си коментар, но не се стърпях.
Авторе, много неща спестих от каквото мислех по твоите изказвания, и гледах да се съсредоточа върху най-същественото. Предполагам и другите хора са реагирали и коментирали така.
Ако действително си успял мъж, пълно е с жени без деца, въпросът е да е и качествена. Ще си изградите пълноценно семейство с обичани деца. Нищо че си на 39, и жена на 28 може да си намериш. Ти си мъжът, тя е жената.
Поради нагласите ти относно доведеното дете, ще страдате всички. Въпросът не е в сладоледа, или апартамента. Тези въпроси са много по-дълбоки. Накрая ще се намразите всички един друг. Особено жената до теб ще те намрази и бъди сигурен, че няма как да скриеш за дълго деленето на децата
А и тук какво говорим изобщо? В момента говорим за нероден Петко!!
Ами ако се окаже че нещо имате проблем със зачеването? Още по-зле. Ще намразиш другото дете още повече.
Не се живее така. Няма да има семеен мир и хармония.

Пс, само да кажа че доколкото знам братя и сестри са си взаимно наследници при липса на поколение (техни деца, т. е. ваши внуци). А в днешно време много и не се ражда. Така че и тези имоти не ги мисли толкова.

67.   До автора : Не губи времето на тази жена. Такива дребни сметки просто показват, че не я обичаш. Когато обичаш един човек, го приемаш с целия му товар (емоционален, деца, проблеми и т. н. ) Да не говорим за това делене на разходите. Само не разбрах - очакваш от жената по принцип да поема 50:50 семейните разходи, или конкретно от тази, защото има дете от друг? И в двата случая е идиотско. Имам две деца от 2 мъже. Бащата на голямата дъщеря не я е търсил, откакто тя беше на 1 година, вторият ми мъж пое доброволно ролята на баща. Честно казано, точно с отношението си към детето ме спечели. Тя беше на 4, когато се събрахме, сама поиска да го нарича тати. В момента е на 11. Имаме и общо дете. Ако нещо се купи на едната, се купува и за другата. Това мисля, че е нормално, независимо дали децата са от 1 баща или не. Все пак са деца. Гледат, дразнят се ако няма за тях. Аз никога не съм настоявала той да купува и за голямата дъщеря, даже често съм предлагала пари, а той е отказвал. С него вече не сме заедно по стечение на обстоятелствата, но заради децата поддържаме добри отношения. В неделя заминават на море - по негова инициатива той отива с двете, на негови разноски. Каза, че не ми иска парите, разбрахме се аз да им дам за джобни, примерно. Не очаквам да купува жилище на голямата ми дъщеря, но и не приемам за нормално такива жалкарски сметки като твоите

68.   Тук мъжете голям го вадят. Ама на новата ми работа всички жени са с деца и живеят с дръг мъж, не с бащата. За пореден път се убедих че тук нямат връзка с реалността.

69.   До 67. Хахаха дребни били сметките. Кои сметки? Неговите че очевидно има възможност или нейните, че има ремарке, живее под наем и очевидно едвам връзва двата края?
Той не трябва да бъде дребнав, да прави сметки, като довод за това е прословутата Любов, хахахаха. То любов, ама тя къде е в тази схема? Тя какво дава, защото се вижда че не дава нищо. Нейното любов ли е или интерес?
Пич бъди по твърд, покажи и недостатъците, като евентуално ще правите семейство, прави забележки на детето, ако тя те уважава, ако е умна ще разбере. Ако не, ще знаеш че си по интерес.

70.   Здравей! Както си го написал. Не звучи добре. Като цяло ти разбирам идеята. Но просто ако я обичаш тази жена ще заобичаш и детенцето малко по малко. Не всичко е обвързано до такава степен с парите. С хора се живее. Никой не казва, че трябва къщи и имоти за това дете. Просто нормална среда. А щом си успял все пак си умен човек.
Майка ми е имала дете- брат ми преди да се запознае с баща ми, вярно е че неговият баща е починал. И ситуацията е малко по различна, но баща ми го е отгледал ами да ти кажа не ние делил имам и друг брат.
А не е бил с кой знае какви възможности.
Та ако смяташ, че можеш да им предложиш нормална среда, си бъди със нея чак 50 на 50 звучи грубо, просто нали идеята е да не чака всичко на теб. Останалото вече е по твое желание. И недей пропуска факта, че това детенце също ще свикне с теб и може да не си татко, но може да те обича и уважава. А това не е никак малко. Успех

71.   69, страшни възможности има пичът, щом на 39 няма жена и дете. Явно никоя не го е искала досега, с пари или без. Жената поне е имала семейство, а лирическия герой-нищо зад гърба си.
Детето било ремарке, сериозно ли? Какъв човек трябва да си, за да напишеш подобно нещо? !
Авторчето е материалистче. Още няма дете, ама вече пресмята колко ще дава и дали ще се овътри да дава за чуждото дете. И на 70 да стане, пак ще е същият- скъперник и лош човек.

72.   69 Жената се е справяла сама и преди него. Ще се справя сама и след него. Тя има дете = има всичко. Той има само пари. Като толкова му свидят - пътеката. Пари се печелят, пари се губят. Щом до тия години и с парите му никоя не му е родила има някакъв друг проблем.
Да не би авторът да е оня с многото пари и 30 годишната кола, дето му свидеше и на себе си да си купува? Ако е нещо подобно ясна е работата.

73.   Ако детето беше по-голямо, можеше и да ви се получат нещата, но в случая не съм оптимист.

74.   До 68. Това което казваш, само показва реалността. А тя е че жените са го ударили на разврат, не са мислили, направили са дете с идеята за дете или материална облага и сметката им е излязла крива. Сега не искат нищо, искат само да щракат и да им е вътре, за това са хванали някакви балъци за да има някой там да запълва дупките.

75.   До 71. Нямаш идея колко мъже, ама мъже, не желаят да имат деца и жена. Повечето гении не са имали жени и деца. Който иска, чете. Така че това определение е доста скалъпено. Във Факултето повечето имат по 10, прави ли ги това по-големи от теб примерно? Или някой заухар хванат от гората там да направи дете, че друг не искал и свършил голямата работа.
Да не говорим за деца от крайно недъгави и болни хора, после тези деца растящи и страдащи заради глупостта на родителите.

76.   75, или никоя не е поискала да има от него.

77.   68 да така са жените с деца слагат си с тоя и с оня, додето вържат някой "сигурен".
Така поживеят някоя друга годинка или месец.
На тъпкача вече цирковете не минават и си бий камшика, като стане напечено.
Следва един период от рев и сополи... успокоение и нов тъпкач на хоризонта.
Па дано тоя да е сериозен... но уви.
Те на новата ти работа може и оргийки да си спрятат, но ти още не знаеш.
Та така. Мъжете ще го вадим. Важното е че има какво да вадим. Жени винаги ще има дето да го поемат, но скоро ше е ако са заслужили!

78.   Само едно ще кажа. ГОРКАТА ЖЕНИЦА. Ама нищо им няма. Те си ги избират такива изроди.

Ти не си нормален Авторе. Не заслужаваш жена да имаш.

79.   Намери си жена без дете, за да не пишеш повече такива гнусотии и глупости!!!

80.   До 77. Когато се говори за тези неща не се говори на изуст, гледа се сухата статистика, за която вече съм споменавал. Над 60% разводи, 75% от тях по желание на дамите. След това тези дами сменят на пропадия още и още мъже, обобщено търсят си го, какво търсят защо го търсят, съм сигурен че и те не знаят. Как хем избрали, хем сбъркали в избора, после мъжа виновен и така 20 пъти и очевидно все недоволни съдейки по коментарите пример със 72ри номер. Да бе ама тя, въпреки всичките провали, седнала да обяснява колко велика била и как имала всичко, защото някой я забременил, други качества не се коментират. Така е и с другото, ако искаш любовта и трябва да направиш поредица от неща, пък тя нищо, защото тя раждайки била си изпълнила ангажиментите към жалкият и, непрокопсан и неудовлетворяващ я живот.
Кво да се напише повече или да се спори. Ама това че реално 70% от децата растат с един родител, че по всичко са неравнопоставени сравнение с другите и като щастие и като шансове за развитие, обаче нашата ти говори че родила и това и било най-голямата гордост, нищо че шанса такова дете да се провали тотално е много голям, тя пак ще намери причина за това, ама не в нея. Разбира се както е намерила причина да се хване с бъдещия осеменител, да направи дете и после да го изхвърли същия. Само оправдания, резултатът е масово затлъстяване на обществото, деморализиране и рязък скок на венерическите болести.
Иначе същата търси сметка на автора защо е отговорен и защо мисли нещата. Защо не е направил дете от някоя парясница като нея. Е за какво му е? Това дете да бъде свидетел на всички бъдещи мъжлета на мама, да наблюдава как се пипа и целува с всички. На него я му вика татко, я не, я го види 10 пъти в годината я не. Ми отговорен е човека, не иска нещо подобно и с право му е светнала лампата, че щом тази е съсипала един брак, абсолютно нищо не и пречи да съсипе още един.

81.   1. Бащата не помага финансово, а изпълнява своята част от финансовите си задължения към своето собствено дете!
2. Всеки, който участва в живота на детето по един или друг начин, оказва влияние върху него и съответно върху бъдещето на обществото.
С една дума - не! Не е възможно да не носиш отговорност. Ако не можеш да я понесеш, не избираш да бъдеш с такава жена. Имаш това право. Но нямаш право да нараняваш това семейство волно или неволно.
Ж

82.   Поредният чалгаро-новобългарин, заради мисленето на когото, ни спукват от подигравки нас, нормалните...

Той дете все още няма - внася разделение, търси мнение за житейска ситуация, но не пропуска да се самоизтъкне колко богат бил... Това няма нищо общо с българоправославният ни корен. Имам братовчед, който не е и осиновяван. Просто ДОПЪЛНИТЕЛНО от децата на тази ми баба, са си взели ХРАНЕНИК, едно дете да го отгледат, че да не стои неимотно и без шанс.

Представете си, че имам три пъти повече от Вас, авторе, Вие все пак казахте колко имате. Знаете ли защо няма да имате повече? Защото стойността и ценноста силно се разминават, едното е числото на преобразувана енергия в материални блага, другото - ценностна на съдържанието между ушите и гърдите на създаващият блага, във функция от тяхната полезност. Вижте снимка на братя Георгиеви пред университета, помислете върху това.

Няма да бъда лицемер - нямам жена, търся си сериозна връзка. Избягвам женените и с деца от предишни връзки. Но, то, нито знам какво ще се случи точно, нито аз съм лишен от контрол върху това с кого се запознавам. Вие изобщо не сте бил. Драмата единствено с това което Ви изложих по-горе.

Направете си завещание, дайте някаква част и на другото дете, упаствайте по точни правила с таткото за възпитанието, за разходите, така на всички ще ви е по-леко и потенциалът за раздори и крамоли много по-малък.... Звучи ли Ви нечестно, нередно? Ако да - Вие е много вероятно и каквото имате да изгубите, все пак говорим за трансформиране на енергия, а тя се влияе от нашата душевност... Който не дава - не взима. Фортуна се върти...

83.   Авторе, така, както го обясняваш ми се струва, че ти нямаш доверие на тази жена и си притесняваш да не те използва, което наистина е вероятно. Ти обаче трябва сам да си прецениш дали жената си струва. Ако виждаш някакви червени флагове още сега, по-добре не се занимавай. Иначе, ако искаш да имаш здраво семейство с нея, трябва да гледаш еднакво и двете деца. Друг начин няма.

84.   80, отговорен бил, затова нямал деца. Или никоя не е успял да излъже да му роди. Той, ако беше стока, щяха да се избиват да са с него. А реално на близо 40 е сам, без нищо стойностно, освен материални неща. И седнал чичака да прави счетоводство за години напред какво щял да дава. А неговото евентуално дете като е на 18, той ще е вече пенсионер. Защото може жената веднага да не може да забременее, а след няколко опита. А той няма да се подмладява.
Замисли се защо повечето деца растат с един родител. Защото бащицата пие, кръшка и е насилник. Жената избира дали това да живее в ад, или да си го гледа сама.
По начинът ти на писане е ясно, че си същият стар ерген без деца.

85.   До 84 от 80.
Хипотетично не всички мъже се мятат на първата, има мъже, които подбират и всъщност са разкарали доста жени по ред причини, други са направили така че да ги оставят, ако ме разбираш. Биха предпочели да са сами, от колкото да знаят, че нещо евентуално има голям шанс да завърши не както той иска.
Знам че е трудно за вярване, но има много такива и изобщо не им пука какво говориш за тях.

86.   85, от толкова подбиране се е докарал до 40 да е бездетен ерген.

87.   До 55 от 53, ами получи се, имаме добри служители, понякога работим по 12 часа, понякога почиваме и през седмицата, през лятото имаме по-малко работа. Не живеем в България.

88.   86 от 85. Това е личен избор, независимо че на теб не ти се иска да е така. Ако иска може да направи дете на 50, ако иска няма да направи, теб какво те бърка?
Явно имаш някой такъв, който ти е присърце и си крайно озлобена, лошо, дано ти мине.

89.   88, деца и на 200 да прави. Ама знаем реалността каква е и до каква възраст го вдигат.
Явно и ти си същият бездетен чичо.

90.   Много точен е коментарът на номер 66.
Точно мислех да напиша нещо в същия дух, че от тази ситуация ще произлязат само проблеми краткосрочно или дългосрочно, но номер 66 е описал всичко много точно и без излишни емоции.
Без да искам да те обиждам, ще кажа (с цел да вникнеш в собствените си чувства), че не изпитваш истинска любов към тази жена. Но не го осъзнаваш. За теб харесването е равнозначно на любов. Но не е така. Дълбоката, искрена любов изобщо не би ти позволила да имаш подобни терзания, дори нямаше да усещаш как не само, че не ти пречи това дете, а и ще си щастлив, че ще можеш да участваш във възпитанието и развитието му наравно с биологичния баща.
Дотук с твоите чувства.
Относно приятелката ти хипотетично при нея вариантите са два:
или е искрено заинтересувана от теб, обича те, а фактът, че имаш (доста) пари е един плюс, но не е решаващ за нея или подсъзнателно(при някои даже и съзнателно) те ''харесва'' точно заради парите и не би се заинтересувала от теб, ако ги нямаше. Огледай се и разсъждавай. Какъв е бил бащата на детето, когато са се срещнали? Защо са се разделили, дали материалното е било фактор за раздялата? Какъв лайфстайл има? На нормална жена ( не казваме запусната) или на плеймейтка?
Тук много зависи каква е тя също. Ако я вълнува материалното точно колкото теб (извини ме, но натам е насочена твоята любов), ще бърза да те върже с твое дете, без да му мисли много обичаш ли и колко нейното. После ще станат едни каши, които е твърде вероятно да ви разделят, но не е изключено и да ви държат заедно в едни много токсични и вредни за всички отношения заради всичко материално и нематериално при вас.
Ако обаче жената не е типичната материалистка, ако е искрена в чувствата си към теб, от момента, в който усети (а то се усеща бързо), че не обичаш детето й, сама ще разбере, че няма работа при теб и ще поиска раздяла. Това в случай, че търси любовта по принцип.
В другия вариант може да саботира желанието ти за собствено дете и да не иска да имате такова или дори да взима противозачатъчни тайно от теб.
Но принципно мнението ми е, че от такава връзка ще произтекат само проблеми, ти просто нямаш нужната дълбочина на чувствата, за да не произтекат. Относно нейните, оставяме сам да ги преценяваш.
Не е зле и да посетиш един добър психолог, за да видиш себе си отстрани още по-добре.
Не те съдя, всеки човек се променя и може тази история да е пътят към твоето вътрешно израстване към по-високо качество човек, затова бъди внимателен и към себе си, за да не се окажеш един ден сам, а детето ти да живее при майка си, само защото днес не си наясно какво можеш да дадеш и какво можеш да получиш!

91.   Аз мисля, че най-важното в момента е, че се обичате с приятелката ти и я виждаш като бъдеща майка на детето ти. Ако толкова се страхуваш да не разпилееш по чужди хора материалното си състояние, което си натрупал, има юридически начини да си го защитиш и да остане само на твоето дете. Евентуално, защото още нямаш. Не знам дали искаш брак с тази жена, но всичките ти имоти са придобити преди брака, ако се омъжиш за нея ще има дял само при евентуална твоя смърт.
Не слагай каруцата пред коня, не се мъчи да предвидиш всичко, което би се случило. Може нейното дете да не иска да учи и да няма да се притесняваш кой ще плаща за образованието му. Аз съм сигурна, че като заживеете заедно, ти самия ще го обикнеш и ще искаш да се грижиш като свое. Ако вечер вдигне температура ще чакаш да дойде биологичния му баща да го заведе на болница ли? Не може всичко да се изчисли и раздели. Има и нематериални ползи от една връзка, особено от жена, която те обича и подкрепя. Все пак опитай се да поговориш с нея по темата, защото явно те притеснява. Но има и вероятност това да я отблъсне. Неизказаните неща не са добре за една връзка

51-88 от 88