Тежка раздяла
С нея бяхме заедно 7 години. Имахме и хубави и лоши моменти, както и много разделянки, но все успявахме да се намерим наново! По стечение на обстоятелствата загубих единия си родител и трябваше да избирам между нея и майка ми. Избрах майка ми и се върнах при нея в родния ми град за бъда до нея. Трябваше да се разделим, нямаше как да ни се получи там където се върнах, защото е пълна дупка и няма никакво развитие! В следващите 8 месеца след като се прибрах продължихме да се чуваме и всеки месец ходих при нея! Така беше до преди 3 седмици, когато тя реши да сложи край. За първи път от както сме заедно тя го поиска. Излях си душата пред нея и обясних че искам да се върна да бъдем заедно и не мога без нея, но вече бе твърде късно. Тя се одръпна и стана студена! Седмица след като спряхме да се чуваме ми каза че има симпатии по друго момче и най вероятно сега са заедно. Последното, което ми каза е че все още има чувства към мен, но иска да опита нещо различно в живота и да си дадем време. Думите и бяха това наистина може да не е краят. Помолих я когато реши окончателно какво иска просто да ми каже защото знам ли че има някаква надежда няма да мога да продължа и ще я чакам! Това и ще направя. Мъчи ме това че в момента е в нечий други обятия! Друг я пипа, друг я целува, друг я разсмива с друг създава хубави моменти. Преди време и казах че разбера ли че е спала с друг повече няма да я искам, но сега когато вече се случи съм готов да се върна за да бъда отново с нея! Не съм перфектен имам много минуси, но тя ме беше приела въпреки всичко и ме обичаше въпреки тях. И аз съм бил с други докато сме били разделени но е било просто секс нищо повече. Казвал съм и всичко не съм и спестявал никога нищо! Такъв съм! Предпочитам да съм откровен от колкото да се измъчвам вътрешно знаейки че съм го направил. Вече 2 седмици не съм я чувал и знам че е с другия. Затова и не звъня, защото искам да бъде щастлива ако не с мен то тогава с някой друг. Толкова много ми лиспва! Вярно е че осъзнаваме какво губим когато вече е загубено! Не мога да продължа знаейки че ми каза че някой ден отново може да сме заедно! Решил съм да и дам нужното време за да реши какво иска и тя. Дали да бъде с мен отново или да заобича някой друг! Не я търся вече. В началото и досаждах въпреки че се разбрахме да си дадем време един без друг. Накара ме да и обещая че ако я обичам поне малко да си дадем време! Смятам да спазя това обещание и повече да не я търся, а да чакам тя да го направи. И ще чакам! Мамка му ще чакам! Имам страх че по този начин ще я загубя завинаги ако спра да я търся изцяло и ще ме забрави! Но в крайна сметка тя това поиска и това ще направя! Имам нужда от мнения на хора минали през нещо подобно. Загубих любовта на моя живот и не мога да се съвзема! Обичам я ужасно много и не мога да приема че съм я загубил завинаги и тя вече е при друг! Има ли надежда тя да ме оцени отново ако не се получи с другия? За 7 години не е била с друг и сега когато види нещо различно от това което и давах аз вероятно бързо ще продължи напред и ще забрави изцяло за мен... какво мислите вие?

Коментари

1.   И кво са, някой да ти избърше сълзите ли искаш?
Разбира се че ще бъдеш до майка си в труден момент, за това те е изгледала. И разбира се че в този период ти е изневерявала с тоя другия докато те няма. И разбира се че ще ти каже че има чувства, от гузна съвест и разбира се че ти ще клъвнеш на тази кука.
И като поредния балък ще се молиш и ще я тормозиш, защото в главата ти е каша. Тя е направила своя избор и той е против теб, уж 7 години, уж всичко наред, а тя си е гледала интереса и кефа. Насъбрало ти се е много, но точно в тези моменти трябва да станеш това, което се очаква да бъдеш.
Не питай повече, изтрий тази жена от живота си, тя ти е показала колко е читава. Не говори за това с никой, не товари близки, тук също няма получиш адекватно мнение. Просто приеми че тези неща се случват, стискай зъби и чакай да мине. Какво ще се случи натам никой не знае, но със сигурност забрави за тази жена, независимо причините и обстоятелствата, тя е взела избор да няма нищо общо с теб и трябва да си много ненормален да се занимаваш повече, независимо от чувства и емоции.

2.   Чакай и реви за шавливата! Само такива истински обичате.
В труден за теб момент не е била до теб. Тя идвала ли е? Не, нали?

3.   Ами ти си избрал майка си, на какво се надяваш?

4.   Разбирам ти болката авторе. И аз преминах през кофти раздяла и сега имам връзка от разстояние с друго момиче, но такъв е живота. Вярвам, че ще се наредят нещата.

Колкото до твоя случай - виждам, че на няколко пъти тя е водила разговор да си дадете време и тн. Хубаво ама в превод знаеш ли какво означава това? Това означава тя да пробва с друг, и ако не и се получи, тогава да се върне при теб. Ако на нея и се получи обаче, тя няма изобщо да помни кой си никога повече. Жените са така. Ако с новия вариант не се получи, искат да се върнат при стария, който е в кърпа вързан... И който е сигурен, до другия по-интересен вариант.

5.   Аз такива ходенки по няколко години не ги разбирам, авторе!

Всичките добри семейства, които познавам - до една(1) година вече се бяха оженили и създали семейство! Сключили брак(и църковен също, за да има Божие благословение над семейството), а някои вече бяха на път с първото дете.

Какви са тези "връзки" по няколко години?
На всеки разумен и трезво разсъждаващ човек са му достатъчни няколко месеца да разбере дали е срещнал подходящия човек за свой/я съпруг/а!

Напротив! Аз лично знам няколко такива случая как връзки по няколко години(едната беше над 10) не завършиха с брак, а с раздяла! И интересно, че същите тези хора след това почти веднага срещнаха своите половинки и за няколко месеца си създадоха семейства!

Така, че ще ти кажа следното:

Щом тя е била с друг(и иска да се разделите) това означава, че това не е подходящата за теб жена! ТЯ НЕ Е ТВОЯТА СЪПРУГА! Разбираш ли авторе?

Така, че не страдай за тази жена и не се тормози!
Забрави я по най-бързия начин! Изобщо не си спомняй и не мисли за нея! Ако ти дойдат помисли за нея - веднага ги прогонвай и не мисли за нея! Ако ти е трудно - помоли се на Бога да те освободи от тези мисли!

В свое време ще срещнеш подходящата жена за своя съпруга и ще си имаш семейство и деца!
Само се надявай и уповавай на Бога!

И благодари на Бога, че те е отървал от тази неподходяща за теб жена!

6.   Какво означава да трябва да избираш между майка ти и нея? Да, ще бъдеш до нея след като е починал другия ти родител, но не да живееш при нея. Моя приятел е загубил баща си преди 4години, отишъл е преди това да го види, постоял е 1-2 дни след погребението и се е прибрал в града, в който работи. Дали е имал приятелка тогава не знам, но не се е прибрал за постоянно. Сега е в друг град и се прибира веднъж на месец предимно заради мен, ако не бях аз в неговия град се е прибирал рядко. Какво толкова? Майка му да не е умряла и тя, че не е до нея? Пишат си, чуват се всеки ден като се прибере той от работа и стига толкова. Ако съм на мястото на приятелката ти и аз няма да съм ок да ме зарязваш, че да живееш при мама. Това е начин майка ти да те зароби и да те направи заместител на мъжа си. И е болен вид отношение между майка и дете. Това, че живееш с твоята приятелка не те прави по-малко син. Ти пак може да ходиш да й помагаш, да я виждаш, но да живееш с нея? !
Добре се е отървала приятелката ти, щом отсега я зарязваш заради мама, след време ако имате дете и трябва да направиш нещо за него най-вероятно ще я оставиш сама да се справя, че на мама трябва да си й до гъза.

7.   Подкрепям писалите по горе.
Нареви се хубаво, избърши сополите, измий лицето и продължавай напред, без да се обръщаш.

8.   Една връзка или прераства в семейство, или приключва. Тя ти е дала прекалено много време. Не заслужаваш 7-те години от нейния живот!
Ж

9.   Хора, престанете да съдите и да бъдете толкова груби. Идея си нямате какъв човек седи зад тази история. Проявявайте малко емпатия. Вие направо го направихте на нищо, сякаш не сте хора и изобщо никога не сте се влюбвали и сте безгрешни. Не бъдете толкова нападателни към човек, който преминава през труден период, защото точно в такива моменти хората са по-емоционални и не мислят трезво.
До автора - знам, че е изтъркано, но дай си време. Прави нещо, за да се разсейваш - хоби, фитнес, рисуване, редене на пъзели, книги, излизане с приятели и там каквото друго се сетиш. В момента сигурно ти се струва невъзможно, но знай, че до 1 година ще си много по-добре. С времето ще израснеш, ще научиш наистина много за себе си, ще се гордееш с промяната, през която си преминал. Уви, дошло ти е време за трансформация, а тя се осъществява само и единствено чрез болка. Наскоро преминах през тежка раздяла, сега се чувствам страхотно.

10.   Някои жени (може и мъже да има, но като жена говоря от женска гледна точка) страдат по време на връзката и когато окончателно настъпи край преживяват по-лесно раздялата, защото са се наревали още докато са били обвързани. Може и твоята приятелка да те е преживявала още докато сте си общували и сте се виждали като си бил при майка ти. Но това, че е с друг, а те държи като план Б е красноречиво доколко има смисъл да я чакаш. Ти си решаваш, но на мен ми изглежда, че за нея връзката ви е изчерпана и докато още не е сигурна дали с новия ще им просъществуват отношенията те държи за някаква сигурност.

11.   Братле! Слушай ме много внимателно. Запознах се с първата си голяма любов на 14 (сега съм на 23), беше връзка от разстояние в началото като с нея тръгнахме на по 15 години и така около 5 години. Беше прекрасна, бурна връзка с много неустоими моменти, както и такива които са ме докарвали до нервни кризи, и безсънни нощи. Една сутрин тя просто реши да ми пише "Край" и ме блокира навсякъде. Има няма месец по-късно беше вече с друг. В следващите близо три години от тогава съм минавал през много, много етапи. Болка, самосъжаление, ярост, потъване в спомени и ревове. Имал съм и други три бивши след нея, за по 2, 6 и 7 месеца. Ще ти го кажа така. Ти няма да я забравиш, НО БРАТЛЕ ПРОДЪЛЖИ НАПРЕД ЗАЩОТО ИМА СВЕТЛО БЪДЕЩЕ. Има и други момичета, които ти ще откриеш, ще откриеш отново любовта, ще почустваш отново тази тръпка, която те кара да настръхваш.
И моля те! Като един мъж към друг, не я чакай. Веднъж направила такова нещо, просто не я допускай отново до себе си, не и в близките 5-10 години. Ти имаш достойнство, не си някаква играчка, че да ПРОБВА С ДРУГИ. Аз лично все още помня гласа й, спомням си и откъсачни моменти, но.... това е миналото. Гледай в бъдещето, там има уверявам те, някоя сладурана която ще има нужда от теб, ще те гледа в очите, ще се любува на тях и няма да пуска ръката ти, защото мой, някой който е пуснал ръката ти, в 99% от случаите не заслужава да я хваща отново! Също друго изключително важно нещо. Не знам колко връзки си имал преди нея, НО НИКОЙ НЕ Е ЕДНАКЪВ С ДРУГ. Едни привички, държание и особености с нея не биха били същите с друга. Успех!