Споделена история от Семейство

Котка или хомосапиенс от мъжки пол за домашен любимец?
Тъй-като доста мъже започнаха да сравняват себе си с котки, според тях дори жената трябва да избере или котки или някой от тях за домашен любимец та, какво бихте избрали, момичета и защо?

Не питам за МЪЖ за връзка, партньор, любим, съпруг, а за домашни любимци. От скоро знам, че има опцията и за човек - дом. любимец.

Коментари

1.   Котка - по-честни са.

2.   Аз ли нещо съм изтървал или съвсем изтрещяхте?

3.   Как може да питаш такива работи? ! Естествено, че котка!
И проверявай метлата си от време на време, че трябва да се сменят.

4.   Животните са по-добри. Дават ти обич и нежност.
Хората са зли и егоисти.
Затова - котка... и куче да е, ще те обичат повече от човек. Иска се обаче отговорност и грижа.
Впрочем имам си котка над 10 години.

5.   Е котки ще изберете, много ясно, мъжът много яде и пърди.

6.   Е то... хубавото на домашния любимец е, че не е човек, това е смисълът. По-скоро бих гледала хлебарка, отколкото друго човешко същество като домашен любимец, що за глупост? !

9.   Котка, естествено. Котките имат силата да премахват негативната енергия събрана през деня. Мъркането им е един от най-приятните звуци изобщо. Малко е гадно да сравняваме тези прелестни животни с безполезния хомосапиенс от мъжки пол домашен любимец. Него по-скоро с грозен фотьойл от соца бих го сравнила защото и тях никой не ги иска.

10.   Риби имам аз, но и котката не е лош вариант. Като ще си вземаш нещо у вас, ще го храниш, гледаш, чистиш след някого... поне да е нещо, което ще те радва. Мъж за секс винаги може да си намериш, но не е нужно да си го отглеждаш у вас.

11.   Крайно време е да се направи цяла една нова секция - "Комедия". Много теми последно време са за там при все, че авторите им не го съзнават...

12.   Има животни които не стават за домашен любимец. Домашния любимец за да е такъв трябва да радва човека, а остриган първи номер с турска брада с поглед като хлебарка с анцуг и маратонки е просто един крайно нелициприятен вредител от който няма никакви ползи, а само вреда. Отрова както за обществото, така и за всички в близост до него. По-скоро си вземи декоративни хлебарки за домашен любимец отколкото такова нещо, че иначе и домът ти ще стане като държавата която обитава-една гадна тоалетна.

13.   Ако третираш хората по този начин, че да ги принизяваш до потенциални домашни любимци по-добре не си взимай и животинче. И кучето, и котката заслужават любов и добро отношение. Очевидно е, че ти няма как да го дадеш.

16.   Милата тя каква е наперена.
Тия дето търсиш за домашен любимец, вършат 99% от трудната работа като цяло. Дали ще са строителни услуги, нефтени платформи и индустрия, височинна работа или подземна, енергетика и водоснабдяване.
И ти си толкова отворена и можеш да пишеш на тъпия си компютър, само защото цялата тази работа, каквото за теб не е важна и никога не си се сещала че трябва да се свърши, я върши някой мъж. И ми е смешно като някоя дето главата и дрънка на кухо може да се похвали само с размисли над мъжете и бройки които не са толкова за хвалене.

17.   След като изхвърлих търтея, който отглеждах 20 години (да, сама съм си виновна), предпочитам котка.

19.   Абе нещо взехте много да се базикате с нас от мъжкия пол, че ви е смешно а, направо ще се скъсате от смях нали? Я вземете някъде да бачкате вместо да ми пишете тука някакви безработни домакини чакащи чичко паричко да ги клати и много забавно после котка или мъж за домашен любимец нямам думи...

20.   Като влезне турската армия в България заедно с цяла орда турци, тогава ще разбереш какъв домашен любимец да си вземеш.

21.   Жена съм и честно казано, никога не съм разбирала както мъжки подигравателни подмятания за самотните жени и котките, така и женски по-мъжемразки изяви - по-добре с котка, не ми трябва мъж.

Как така двете се изключват и не са ли срещали подобни хора щастливи семейства с домашни любимци, не знам..

Мъжът/жената са си едно, обичта към животните и нуждата да отглеждаш - съвсем друго.

24.   Ако ще е домашен любимец - категорично животните са такива. С мъж не се обвързваме, за да ни е домашен любимец, а за да ни бъде партньор. Но това е въпрос на двама души и отношенията помежду им.
Ж

25.   16, и повечето мъже в наше време просто пишат по "тъпия си компютър" и в общи линии за друго не стават. Освен това, има жени във всички индустрии - ако мислиш, че най - зле платената, досадна и пипкава работа (земеделие, хранително-вкусова промишленост, по поточните линии в заводите и т. н. т. ) я вършат мъже, си в голяма грешка.

26.   Н 13 и 21, ууууйййй колко е "готинко" да има къде да проектирате собствени липси, нужди... пък ако има внимание и аплодисменти ухааа :)
Ако прочетете текста с разбиране, без да проектирате, ще си дадете сметка, че се визира определен тип "мъже" които сами сравняват себе си именно с котки- домашни любимци. Те сами твърдят, че ЖЕНАТА ТРЯБВА да ги отглежда- да им готви, чисти, прислуга по всички битови неща, плюс други екстри освен и да работи и отглежда деца.
И горе в поста с последното изречение е ама съвсем ясно посочено, че изключвам от темата мъжете, с които се създава нормална, човешка връзка между партньори--любов, семейство.
Но нищо, де, имахте нужда, няма лошо :)

27.   Към н 20, като влезе турската армия (със сигурност сън не спят и се чудят как и от къде да влязат точно в България :)))))))) ще ви гледаме как бягате подрискани, нали? !
Други са ви господарите, ти спокойно. Наведени сте и слугувате на други, едни пълзящи такива... Можеш само да си мечтаеш да влязат турци или руснаци например, че да разчистят баш господарите ТИ!

28.   До 25. Очевидно всички объркани и озлобели от неудовлетворение жени са се събрали в темата. Като видя жена строител, на височина и тн, омърляна, може и да си помисля по въпроса. Пък аз не съм виждал нищо такова, нищо че съм живял доста години вече.
Реално се вижда увереност и наглост във вас и същевременно неудовлетвореност и жлъч, което само говори, че не ви отива, второ че не ви върши работа и третото е нещо прочетено наскоро, че жените желаещи да се налагат, повярвали си, винаги са на опаки спрямо всичко, самосаботират се и нищо добро не ги чака.
Позволяваш си тук да даваш гласност на глупостите си, само защото в реала си неспособна на това, камо ли към мъже с позиция и характер.
Нали знаеш говоренето е едно, действието е друго, а щастието е съвсем трето.
При теб и повечето жени писали в темата си личи огромно разочарование преминало в сарказъм, показващ невъзможност за излизане от състоянието което ги отвращава.

29.   1

30.   1

31.   Вижте жени, минете ли 30 така или иначе ще е котка. Както и да изглеждате жена на 30 без сериозна връзка зад гърба си е НЕ. Там с котките си се оплождайте, в днешно време нищо не ме учудва вече.

33.   Бих избрала котка.

35.   Ще избера котка. Много обичам котенца.

36.   Авторката май няма голям избор…

37.   28,
"Позволяваш си тук да даваш гласност на глупостите си, само защото в реала си неспособна на това, камо ли към мъже с позиция и характер. "

И тук си в грешка. 11 години в почти изцяло мъжки колектив и успявах да наложат мнението си и там. Знаеш, че агронома трябва да се слуша.

"При теб и повечето жени писали в темата си личи огромно разочарование преминало в сарказъм, показващ невъзможност за излизане от състоянието което ги отвращава. "

И за това си в грешка защото аз си имам мъж, вече 7 години и сме си ок двамата. Няма защо да съм разочарована от нещо.

Авторката на темата попита кое бихме предпочели : мъж, който не умее нищо сам и трябва да се грижиш за него или домашен любимец - котка. Разбира се, че никоя жена не желае некадърник, на който да слугува, и би предпочела домашен любимец.

38.   Н 31, с единият неврон само дотам стига, а :))) Ето, че сами се сравнявате с котки на принципа "аз или котка".
Искате да бъдете отглеждани като котки или ревнува те дори от котки, толкова ли те жалки, бре? ! Съвсем пък ли за нищо не ставате?
То нали има и МЪЖЕ, де, които обичаме котки и МЪЖЕ, имаме и от двете, просто ти и подобни не се вмествате никъде явно.

39.   31, Ако трябва да избирам между котка и мъж с мозък, колкото амеба, определено избирам котката.

Не знам защо мъжете си мислят, че цял живот младите момичета ще са им в краката. След време, в гащите си ще имаш само едно махало, което и кран не може да го вдигне. Какво си тръгнал да обиждаш жените?

41.   от 31 до 38 и 39

Леле какви ядосани недочесани лелчета. 39 ти нямаш избор бе лелче, ако имаше нямаше да се жегнеш така. Стара мома с котки си е класика. А до 38 аз си имам жена госпожа и от млади сме се взели, няма като теб да ти го пиша с капс лока - навярно за подчертаване на казаното. В предишния си коментар не съм ви обидил никъде, щом го приемате като обида значи ви тежи, както и на авторката - факта, че има нужда от "котка или хомосапиенс" показва самота и потребност от компания. Следователно не е Кармен Електра, както и вие ядосаните с капс локовете. В интернета нищо не е, чакайте да си чуете роднините и близките след време в реалния живот. А ако дочуете какво ви говорят и зад гърбовете ей там ще има чупя тоз телевизор. Общо взето съществувате за да разхищавате кислорода имперически погледнато.

43.   До авторката.
Не знам какво целиш с този въпрос, предполагам, че се опитваш да унижаваш мъжете предполага едно.
Зарязана си от някой мъж, заради някоя, която предполагам не е пепелянка като теб. Честно казано, ако видя жена с такова поведение ще прескоча два тротоара и две дървета за да избегна контакт.
Ако продължаваш по този начин действително домашния любимец ще бъде единственото, което ще диша около теб и последното което ще види преди да се гътнеш.
Ако беше нормална жена/момиче щеше да споделиш какъв действително е проблема и съответно ние щяхме да помогнем или поне да те утешим.
Имам две колежки, които са самотни. Едната е на 56 и живее с баща си а другата на 30 самотница и също живее сама.
И двете са с лабилна психика и са нещастни. Никога не ми е минало през ум да им се подигравам дори напротив, когато е имало въможност сме си говорили и съм им помагал служебно. Времената, в които живеем са тежки и не се знае какво ще бъде в бъдеше, говорим не само в финансов, но и в социален аспект. Не мисля, че обществото се нуждае от още стрес и напрежение. Имаме го в изобилие. Нека с малки крачки да променим това.
Ти решаваш.

45.   Това, което знам на 100 % е, че никога не бих била с мъж (или въобще в по-близкият ми социален кръг) който не обича и/или не уважава животните, без значение какъв биологичен вид са.
Доста примати тук се сравняват точно с котките. Звучи така "не гледай котки, вземи мен, гледай мен" ей такива са.
Няма се предвид МЪЖЕ-ЧОВЕЦИ, а тези двукраки приматчета, подминати от еволюцията, неспособни себе си да гледат, търсещи приемник, жена която да ги обгрижва като инвалиди.
Имам мъж, имам и деца-биологични и осиновен-котка, имам и цяла колония за която се грижа.
А тези примати трябва да си се стоят натурално, даа си отпаднат, нямат място сред другите живи, безполезни паразити са!

46.   Британски котарак.

48.   Ех, че яко номер 46.

49.   20, няма бе. Ще влезнат само с оркестъра или ще пратят група психичноболни овчари с пушки (като тея дето утрепаха наш граничар преди години).

Кво ще занимават армията с некви 20 000 души, от които поне 12000 са чантаджии дето не са виждали оръжие.

50.   Н 20, големи мераци имаш с турски орди :)))))))))
Не си ли намери някой снажен турчин в България, че чакаш още да дойдат?
А знаеш ли, че дори в Истанбул котките са обгрижваниуважавани и обичани? Живеят си свободно навън и в магазини, заведения, навсякъде. И хората си имат и си гледат купета, котки и всякакви животинки, та дори и хомосапиенси ххаха

52.   Те жените така или иначе нямат кой знае колко голяма възможност за избиране между тези двата варианта, май на повечето ще им се наложи, щат не щат, да се примирят с котките, защото никой "мъжки хомо сапиенс" не ги иска за жена! А тези с котките се самозалъгват, че те са си ги избрали, за да им олекне от това, че никой мъж тях не ги е избрал и си остават да си седят така на пазара, като изветрели стоки в магазина, които никой не ще да вземе, освен някой баламурник пенсионер, и то само ако са с намалена цена!

53.   Н 52, дали те успокоява като лъжеш себе си надали, де но..
Българските жени са все още от изключително малкото хем цивилизовани, хем възпитани в ориенталското - "злато" за западните мъже.
Ами пей си ти твоите успокоителни мантри докато българките си "изтичат" навън.

54.   Браво 52, точно в десятката! Има още много какво да се каже за жените, освен че са изветряла стока и мъжете вече не ги искат са и прогнила стока, която иска да мине за редовна. Е, кой каквото прави, за себе си го прави! Феминизмът не прощава. Добре е, че има потребители като теб, за да обясняват факти и истини, защото моите коментари относно женската некадърност вече не се допускат от модераторките!