Объркана ситуация
Здравейте, ситуацията е следната започнах нова работа и с една колежка много се сближихме. Тя беше обвързана с човек от фирмата, когото аз познавах. Не исках аз да съм причината да си развалят отношенията и просто, така да се каже, сведох разговорите само до работа. Същата тази колежка беше разправяла наляво и надясно как си ме е харесвала и как не можела да спи, заради мен (все още си имаше приятел). Съответно почнаха някакви подмятания и въпроси от другите колеги дали и аз си я харесвам. Аз й се издразних, понеже за мен не е нормално, когато имаш човек до себе си да говориш как си харесваш друг, най-малкото е супер неуважително даже и към теб самия, да не говорим за другия. През цялото това време въпросната колежка не дойде при мен, за да проведе един нормален разговор и да ми каже лично - харесвам те, ако искаш може да се опитаме да сме заедно? В един момент ми каза, че с приятеля й са се разделили, а след това разбрах, че са ходили на море заедно след раздялата им... След всичко това ограничих разговорите още повече. След 2-3 месеца, тя се раздели окончателно с бившия си и тръгна с друг човек от фирмата. Честно казано аз също си я харесвах, но нещата които направи ме отблъснаха много. Сега си мисля правилно ли постъпих? Трябваше ли да се опитам да имам някакви отношения с нея, въпреки всичко? Не съм първа младост (в началото на тридесетте съм), повечето ми познати вече имат деца, не съм и някакъв хубавец, за когото да се редят на опашка, а вече се замислям за семейство. Така че донякъде така да се каже вече и времето ме притиска, знам че може да станеш баща и на петдесет, но...

Коментари

1.   Тя да дойдела при теб и да ти каже, че те харесва? ! А ти защо не отиде? ! Защото те е срам и чакаш тя да те свали. Модерните, изнежени мъжлета.
Нищо чудно, че на 30 и кусур си сам. То с това мисле няма как. И на 50 можел да има деца, и на 350 можел.
Изтървал си я. Няма да те чака месеци да възмъжееш.

2.   Много правилно. Жената не е била читавата и е хубаво, че мислиш.

3.   То във всяка фирма има по една такава Мара Общата. Обикновено като ги прекара всичко мъжко, отиват на друго място.

4.   Добре си направил!
За какво ти е да създаваш семейство с такава курва?

5.   Не си изпуснал нищо качествено

6.   Не! Абсолютно не си заслужава! Тази е някаква ковричка, която подскача от клонче на клонче... Самият факт, че и двете ѝ гаджета са от фирмата говори достатъчно красноречиво, че тя няма никакви критерии за подбор (демек - все ѝ е едно с кого е), стига някой да я чеше отдолу.
Ти щеше да си просто поредният!
Нека това, че е привлекатена на външен вид, да не те заблуждава! Точно това е качеството, което ѝ позволява толкова лесно да сменя клончето... Добре, че не си се вързал!

7.   До коментар 1 от автора - при положение ще е обвързана, не мисля, че е редно да ходиш да й сваляш звезди. Аз съм на принципа, че ако един човек е обвързан, то това е по негово желание и други хора не трябва да се опитват да имат нещо общо с него и да развалят отношения. Ако връзката им е приключила, то тогова ок. Но ти да говориш как си се разделил с даден човек, а след това да ходиш с него на море... ми дойде малко повече. Не съм от "изнежените мъжлета" просто уважавам избора на отсрещния човек. А и за мен думи като морал и достойнство все още имат някакво значение. Не съм очаквал да дойде и да ми се обяснява колко е влюбена в мен, а просто да ми каже отношенията между мен и приятеля ми не вървят, пред раздяла сме и мисля че имам някакви чувства към теб... При положение, че го е говорила пред всички, не мисля, че е от най-стеснителни и срамежливи хора...

8.   А иначе, много добре си постъпил авторе.

9.   Авторе, не разказваш важни детайли - с какво те привлече тази жена, стойностен човек ли е, свястна ли е, имате ли общи възгледи, виждания по най-важните неща в живота, какво ви сближи...?

Без отговор на тези въпроси - не можем да ти дадем адекватен съвет!

Не стана ясно и защо след като си разбрал, че е приключила връзката си, не си опитал нищо - имам предвид преди да се хване със следващия ви колега?

10.   честно казано, изглеждаш стабиляга. Не ти трябва такава въртиопашка в къщата.

11.   7, цялото ти умуване е безсмислено. Хем нищо не си направил, хем те е яд, че те харесвала.
Каква файда има да се чудиш дали е трябвало да се опиташ да имаш нещо, като си много омерзен, че е имала гадже? Пък тя да дойдела, да ти кажела. Пич, тя е казала на всеослушание и е чакала знак от теб. Ми ти като я харесваш, сливи ли имаше в устата?

12.   Не ти трябва такъв чакал у вас. Жена, която така парадира и си хоцка зад гърба на приятеля/мъжа си, ще направи същото и с теб.

13.   Можеш само да се радваш, че няма да си следващият, с който има връзка, докато си пада по друг.