Към мъжете
Питам от чисто любопитство и ще ми бъде интересно да чуя мнението ви на база личен опит. Кога се променя един мъж? Когато срещне правилната или когато е разбил сърцето на правилната?

Коментари

1.   Хората не се променят лесно, при това се изисква дисциплина, която не всеки има.
Идеята, че някоя жена може промени мъж идва от романтичните филми и книги, които са ФАНТАЗИИ за жени, предназначени да забавляват човек в свободното му време, а не са реалност. Избии си от главата, че ще промениш някого - или му приемаш недостатъците, или си намираш друг.
(Обратното - мъж да промени жена е по-вероятно, защото мъжете често си търсят млада жена без много опит в живота, която от разглезено детенце може да се преевърне в истинска отговорна съпруга. )
Ако искаш да променяш наркоман/пияница/курвар/хазартен тип и т. н, по-добре забрави, самият той единствено може да се справи със зависимостта си.

2.   Един умен мъж никога няма да разбие сърцето на правилната. Никога не би си позволил да и изтъкне недостатъците, просто защото я обича. Ако обаче правилната реши че той не е за нея, пак ще се оттегли тихо.
За промяната е ясно, мъж се променя прекалено късно.
Пак казвам написаното за умни мъже, не за селски бекове.

3.   Никога. Какъвто се ражда, такъв си и мре.
Жените много обичат да си фантазират, че някой ще се промени за тях, ще стане верен, трезвен, кротък. Ама не става така, това го има в приказките. Само там любовта ги променя.
Щом е разбил сърце, значи пък изобщо не му дреме за тая жена, защо да се променя? Той не страда за стореното, не изпитва вина, а си живее живота, свирукайки си весело.

4.   Когато мъжа поиска. Ако поиска обаче. Ако тръгнете да го променяте, както вече се доказва в тоя сайт, никога това не приключва добре за жената. Особено ако мъжа е хубав, както се ги селектирате и филтрирате по какви ли не начини, е много възможно ако е готин и има някакви пари, да не се промени никога. Особено ако е така наречения топ мъж, както тука сме ги отебелязвали... Ще приключиш с жестоки психически травми. Ако мъжа има опции, никога няма да се промени!

5.   Никога. Не се и опитвай да го правиш, защото ще ядеш много, много бой. Предупредена си.

6.   Какво значи за теб да се променя?

Всеки човек се променя до известна степен с напредването на възрастта. Но има и неща които не се променят - примерно черти от характера!

За да се промениш съществено - е нужно да се осъществи някакво генерално събитие в живота ти, и трябва и ти да искаш такава промяна.

Аз примерно коренно промених начина си на живот, когато повярвах в Бога и постепенно се въцъркових в православната църква!

Относно отношенията ми с жените - не съм се променял, заради тях! Ти не можеш да промениш другия човек в брака и семейството си! Затова е нужно да си търсиш ПОДХОДЯЩА жена за твоя съпруга! А не да се мъчиш да я променяш или ти да се променяш - това не работи! НЕ СТАВА!
Аз си търсих жена, която да отговаря на моите критерии за съпруга и слава Богу - намерих я...!

А и въпросът който задаваш е некоректен: "Когато срещне правилната или когато е разбил сърцето на правилната? "

Ако е срещнал "правилната" няма нужда да се променя! Просто се женят, сключват брак(църковен също - за да има Божие благословение над семейството) и създават семейство...
А ако той е разбил сърцето й(или тя неговото) - значи тя не е "правилната"!

7.   Мечтата на всички объркани жени - да променят мъжа... Толкова тъжно.

8.   Когато спре да му става...

10.   Не се променя.

11.   Когато правилната му е разбила сърцето

12.   Не се променя. Важи и за двата пола. Никой на никого не може да разбие сърцето. Но да- най- важният избор в живота е да си с точния за теб човек. Обикновено се случва на младини и си е повече късмет.

13.   Не се променя, не се залъгвай. Той като даже в началото има кофти отношение как очакваш после да е друго.

14.   Зависи. Един мъж с ниско самочувствие си оправя самомнението, когато срещне жена над неговото ниво, любяща и добра... и ѝ разбие сърцето. С този жест си самодоказва, че е значим и самият факт, че жена като нея може да страда по него, му докарва еякулация. Това му вдига самочувствието и оттам нататък вече се счита за бог.

Има го, обаче, и другия вид мъже. Тези, които цял живот страдат и попадат на кофти жени, имат трудно съществуване като цяло. Когато те срещнат добра жена като описаната по-горе, те се считат за истински късметлии в живота и всичко за тях се променя към хубаво. Изживяват любов с тази жена -истинска и чиста, срещат подкрепа, създават семейство. И ако преди това същият е бил тъжен, уморен, нещастен, той се променя към по-хубаво и добива сила, увереност.

А ако питаш за това кога един мъж престава да се държи кофти с една жена и си променя насилническия характер, това е много лесно - НИКОГА. Може замалко да изглежда, че е станал по-добър човек, но реално това не е възможно. Един възрастен не може да бъде превъзпитан или променен. Какъвто си го вземеш - такъв остава.

15.   От личен опит, когато "правилната" му е разбила на него сърцето. Това много ме промени.

16.   Мъжете често се променят заради жената, която ги променя, те. е с тях.
Но когато се променят, жената губи интерес и тръгва да търси друг за промяна.

17.   Противно на другите коментирали е моето мнение.
Два случая мога да посоча от личен опит.
Бивш: сериозен, интелигентен, на много висок пост, публична личност, винаги е пазил имиджа си.
Беше се "бутнал" да ме ревнува, следи, вкл. скочи на бой по подозрение, без реална причина, на друг мъж на публично място.
Дори баща му беше изумен и вбесен на синът си. Казваше (бащата) че никога не се е държал така преди. Дори пред мен му каза, че ако продължава с тази обсебеност-ше ме загуби, което и се случи в крайна сметка.
Никога не е имал никакъв повод да ревнува, но не позволих опитите му да ми ограничава приятелства, та дори и в работата ми опитваше да се намесва, насочва, предлагаше по-добра според него работа, разбирай--сред негови хора, които да ме следят и контролират.

Настоящият: също първата година се обърка нещо да ме ревнува, бях съвсем ясна и категорична при първите признаци - АУТ, с мен НЕ, никога повече няма да допусна нечии страхове и комплекси да присъстват дори в живота ми, камо ли да ми създават негативни емоции/моменти т. н
Промени се! В началото му костваше да се сдържа, но се научи да ме обича правилно! Не да гледа какво правят и как реагират други, извън нас, а как се държа аз.
Казваха за него, че бил без отговорен бохем.
Е, с мен се научи да поема отговорност за себе си, а и за частта от НАС. Но аз съм човек, който реагира на мига, директна до болка, без заобикалки и матиране, не чакам да се сети, а изплювам на момента каквото не е наред или няма да допусна.
Ами 20 г сме заедно с този човек.
Иначе за много неща сме като сиамски близнаци, харесваме много неща по еднакъв начин. Имаме и различни от другият хобита, но с времето дори натурално всеки започна да се включва в хобито на другият, та даже и да ни харесва.
Майка му 2 пъти в първите години му е набивала канчето, винаги е подкрепяла мен.
А с бившата си е бил наистина развей прах, безотговорен към ТЯХ, в полза на себе си.

18.   Няма оправия в този свят, няма. Жените са си внушили че са съществен фактор и могат да променят мъжете защото сега е модерно жените да командват, чрез извратенията на феминизма. Да, ама не! Жената вече няма голяма стойност за мъжа и не може да налага мнението си, освен на ляворезбести мъже, хюмнета или олигофрени. И какви изрази-женски мечти само!!! "мъжът ще ме загуби".... Я чувай! Мъжът щял да я загуби? !? Напротив, точно обратното е, мъжът ще се е отървал от префърцунената жена, със самочувствие за много интелигентна-стойностна и самочувствие за нещо което в същност няма, а си въобразява че струва нещо, но е без покритие. Мъжът може само да спечели, ако се отърве от високомерната жена, дето си мисли че е нещо, което мъжът щял да загуби! Жената е стойностна за мъжа, когато си знае мястото, в противен случай пет пари не струва.

19.   Аз мисля, че се променя, когато на него му разбият сърцето!

20.   До 18. Внушили са си, защото за съжаление сред нас има балъци дето да правят всичко за тях, да са унижавани, гърчени, ама те си седят, защото друга няма да им върже, ниско самочувствие просто, разбира се допълнително свалено от “крехката” половинка за да си знае мястото. А пък тя го тъпче, щото не и е вързало или е изритана като мръсен парцал от някой, дето му е писнало от глупостите и. Употребил я там колко му е кеф и я захвърлил. И сега заради онзи, тя вместо да работи над себе си, хваща някоя утрепка да го тъпче и същевременно да и угажда, чиста работа.
Познавам такива десетки. Някога красиви и енергични момичета, взели се на сериозно, сякаш са най-най големите. Сега години по късно няма капка енергия в тях, навели нос, ходят ден да мине друг да дойде. До тях някакви мизерници, я дебели, плешиви, никакви, ама по добре от нищо. И като се сетиш че тия жени някога са били топа на мъжките желания, чак смешно ти става. И всичко това защото някога са искали всичко, големите претенции, чупки, виждали са се някак, ама то не е за всеки, най-малко за глупавите, които се наиграват.

21.   Н 18, мъжете като теб вече сте загубили, бита карта сте и на изчезване. Колкото и да дъвчеш какво ти се ще, получаваш каквото ти се полага.
Примирява се и дишай спокойно докато още те има.
Прав си за едно, жената няма голяма стойност за теб, все пак ти искаш мъж и това ти е големият проблем, че и мъжете не те искат.
Има и вибратори, купи си.

22.   Когато започнахме връзката с жена ми бяхме млади, но с куп пороци. Пиехме много алкохол, пишехме много цигари, биех хората за какво ли не и приятелите ни бяха пълни боклуци. Бързо намалихме алкохола, спряхме цигарите и лека полека махнахме всички излишни хора от живота си. От тогава до сега не съм влизал в бой. Но дали сме се променили наистина? Не! Просто притаихме своите емоции, укротихме своите демони и ден след ден гледаме да ги държим на страна за свое лично добро.

23.   Моят съпруг се промени, когато му се роди дете.
Както се прибрахме от болницата, той стана друг.
По-кротък, по-уравновесен, по-нежен...
Питала съм го. Той ми каза така:
Вече съм глава на семейство. Имам едно беззащитно мъниче, за чиито живот съм отговорен. Не мога да си позволя да карам бързо. Какво ще стане ако си отида? Как ще се справиш?

Та.. при него промяната настъпи, когато се почувства... защитник, отговорен за добруването ни.

24.   21, бита карта са жените, впрочем те винаги са били бити (карти), и ще продължават да бъдат такива. Дишам си много спокойно и следя статистиката за жените дето често преминават в отвъдното, заради "игра на карти" с мъжа, а мъжът е бита карта.

"Прав си за едно, жената няма голяма стойност за теб, все пак ти искаш мъж и това ти е големият проблем, че и мъжете не те искат.
Има и вибратори, купи си. "

Тя жената няма голяма стойност не само за мен, а за 2/3 от света. Струва колкото една или две кози и в най-добрия случай струва колкото крава, но само ако е от знатен род. Мъже може да искаш само ти, но ако си дебела и целулитна ще си останеш само с искането. За това ти си купи вибратори, ще са ти необходими, защото мъж няма да те пожелае! Педераслъка е патент на феминизма и ляворезбестите, които не се различават много от жените, а аз бия наред ляворезбести и феминистки-лесбийки, няма особена разлика между тях.