Разбрах, че бившия ми приятел е бил убит
Преди седмица разбрах, че бившия ми приятел е бил убит в Италия. Израстнахме заедно с него, майките ни бяха най- добри приятелки, учихме в един клас. От както разбрах какво е станало не мога да спя и постоянно плача. Винаги е бил много мил и възпитан. Излизахме заедно 3 години, но той към края на връзката ни се беше променил до неузнаваемост, не беше това което беше преди. Започна да се среща с кофти хора, с които стана много близък а те си бяха бандити. С течение на времето от полицията разбрахме, че е замесен с мафията. Тогава се опитвах да говоря с него, да го убедя че не си заслужава но той се държеше дори пред близките си все едно нищо не е направил и че полицията го е нарочила и че е само жертва.
Това, което родителите му са разбрали от полицията, че по време на сделка с наркотици го застреляли с един куршум в гърдите. Единствено ме успокоява факта, че е умрял на място и не се е мъчил.
Искаше ми се да бях могла по някакъв начин да можех да го спра още когато бяхме заедно, защото знам че той не беше боклук и лош човек. Беше може би най- добрия човек, който познавах някога. Имаше чувство за хумор, забавен.
Не знам как да преодолея стананалото. Просто исках да си излея някъде какво ми е...

Коментари

1.   Пред подобни загуби съветите не помагат, нищо не помага. Свикваш с това да те боли.
Вероятно ще се чудиш вътрешно какво би могла да направиш за да е още жив, какво си сгрешила, дали не е трябвало да предприемеш нещо, но нито един от тези въпроси няма да има отговор, за това ги избягвай.

2.   Съчувствам за загубата ви. Да, доста е тежко, защото сте имали общо минало, доста е тъжно и със сигурност би било трудно да го забравите, особено, след като си е отишъл по такъв начин. Според мен ще ви е по - леко, ако приемете, че това е негов избор и негова съдба.
Успех, позитивни мисли и прегръдки!

5.   Е, какво? Била си с топ мъж.

6.   Това наистина е много трагично събитие. Жалко за момчето. Трябвало е да те послуша и да се откаже от действията си навреме.. сега щеше да е жив. Бог да го прости.

7.   Най-добрия човек, пък с какво се занимава. Осъзнай, че всеки си има житейски път, съдба и носи отговорност за това, което прави. Няма какво да ревеш, трябва да се научиш да приемаш живота, а не да вървиш срещу него. Негов избор е било как да живее, в какво да се забърква. Това се нарича егоизъм от теб, трябва да поправиш света и всички да живеят както ти искаш, защото ти си права и ако не стане на твоето се тръшкаш. Носиш отговорност само за себе си!

8.   Напротив боклук е и то голям. Тези наркотици, достигат до децата ни в училищата и според мен най-закономерно си е получил уловото. Има една сила тя се нарича БОГ, и той дава на всеки това, което заслужава.

9.   Човек се обича и уважава докато е жив, после вече няма файда.

10.   И аз преживях нещо подобно. Известно време прекарах по софийските улици преди 2 години и преживях кратък романс с един уникален мъж - беше много силен и голям мъжкар, добър човек - в когото бях влюбена. 3 месеца по-късно научих, че е починал. Някакви деца намерили тялото му в изоставена сграда месец по-късно. Беше само на 35 години, и навремето е бил топ мъж. Тежко го преживях и много плаках. Разбирам какво ти е, няма рецепта за да го преодолееш. Винаги ще си го спомняш.

11.   "Винаги е бил много мил и възпитан"

Знам че е шокиращо за женския ум, но да се държиш "мил и възпитан" е просто поведение и не изразява никакви вътрешни качества. Особено пък когато това поведение е към другия пол с цел секс... Хората не се променят, просто спират да се преструват.

Към наркомани и още по-вече - наркотрафиканти, нямам никаква милост. Това са хората които завличат децата ви към дъното. Получил си е заслуженото... Това че се избиват сами, единствено ме радва. Благодаря, че сподели една положителна за останалите новина.

12.   До номер 8
Тия вярващите в БОГ като вас са най-големите лицемери и това личи по риториката ви.
Бил боклук и си заслужил оловото.
Какво има в главите ви, чудя се как разсъждавате, не се ли усещате колко си противоречите, колко сте сбъркани.

13.   Крал, убивал, търгувал с наркотици, но иначе “душа човек”.
Авторке, наистина ли търсиш съчувствие от хората за чувствата ти към някакъв гангстер наркотрафикант!? Поредната драма на жена, влюбена в “лошо момче” - голяма романтика няма що. Човекът си е получил заслуженото и е пожънал каквото е посял.
Знам, че ще ти влезе от едното ухо и ще излезе от другото, но стой далече от подобни “намини душици”.

14.   До 12 - прав си, къв Бог, като такива неща се случват на такива добри хора?

До Авторката - разплака ме тая историйка, потече ми цяла сълза по едната буза.

Напомни ми за един приятел наркоман (бивш дилър) дето така се унищожи, че не може да има деца, един друг дето Златко Баретата го е возил в багажник и бил с метални тръби за да се откаже от бизнеса си, няколко наркомана дет умряха или са в списъка.

Как такива неща им се случват на добрите хора не мога да разбера. Не е справедлив Света - вместо всички пропадляци да стават Пеевски, под 1% стигат до това ниво и няма за всички путки, батковци.

Плача и поскам салза!

15.   Гугъл не показа никаква новина. Не е възможно да няма нищо. Пише за един българин, но той е пребит, не застрелян.

16.   Избори.
Животът ни е низ от избори.
И когато дойде Тя ( смъртта) идва с много въпроси, мамка ѝ.
Ако… дали.. ами…

Наскоро разбрах, че младо момче, което някога ми беше близко се е обесил.

Избори

Трябва да се научим да ги приемаме

Затова винаги ще вярвам в максимата: обичаш ли - кажи го, не отлагай. Смъртта е най-истинската философия

17.   Това се случи и на мен с разликата, че нашата връзка беше най вече приятелска. В момента на убийството той си имаше приятелка и беше щастлив с нея. Много близък мой приятел от 20 години, от училище. Приятел не само на мен, но и на семейството. Страхотен човек. Алексей петров го уби. Скоро след това убиха и него.