Спор за битови задължения и финанси с приятелката ми
Здравейте,

Мъж на 30 съм около 7-8 месеца ходя със сегашната ми приятелка, тя е на 26.

Тръгнахме да говорим за съвместен живот и как си го представяме и настанаха разногласия и спорове.

Бях и казал, че съм окей нещата да са 50/50. Като ме попита какво означава за мен 50/50, казах и, че ще си отоворим обща сметка и всеки месец, колкото пари вкара тя, толкова ще вкарам и аз и с тях ще пазаруваме, ще плащаме по заведения, ходим на почивки и т. н. Съответно, готвене, чистене и всякакви други битови задача, ще са 50/50.

Тя обаче, се обиди, понеже изкарвам няколко пъти повече от нея, съответно и казах, че нямам проблем да допринасям повече, обаче очаквам тогава с битовите задачи, тя да се занимава повече. Тука съответно пак се обиди, че видиш ли е щяла да ми слугува.

Попита ме, ами ако имаме дете какво ще правим, при което и казах, че първите няколко години аз ще поемам всички разходи и съответно, ако почне да работи пак, ще продължим както сме се разбрали. Съответно пак се обиди, че как така за собственото си дете няма да дам пари. Тука и казах, че смятам, неща като образование, спорт, уроци и разни техники като телефони, компютри за моя отговорност и ще взимам на детето, обаче храна, почивки, дрехи, джобни, ще са както се разберем относно общите финанси и битови задължения. Съответно нещо пак не беше доволна.

И сега не знам, кой е крив и кой е прав. Моля за мнения.

Коментари

51-81 от 81

52.   Ми зависи какво се разбира под 50 на 50. За мен в моето семейство разделението е 50 на 50 - жена ми е поела цялата домашна работа, не желае и не работи друго, аз пък на 100% съм поел издръжката на семейството, като мисля, че не се лишаваме от нищо, включително почивки и екскурзии в страната и чужбина. Обичам и уважавам жена си и усилията й в семейството, мисля че и тя се отнася по същия начин към мен, с любов отглеждаме децата си. Ами това за мен е 50 на 50, ама авторът има малко по-друго виждане, което явно отсега води до неприятности.

53.   От 18/42 до 44. Вие очевидно имате много здравословна връзка. Но при много хора не е така! Има жени, които смятат, че мъжът трябва да плаща всички сметки, храна, наем и те с нищо да не допринасят! Затова човек трябва да има една здравословна предпазливост. И да, финансите са нещо изключително важно в едни отношения! Една сред първите причини за развод е безпаричието или проблемите с финансите. Не се ли уточни това отрано и то по честен и директен начин, само проблеми чакат такива като автора. Много правилно е повдигнал всичко това.

Аз лично не повдигнах ясно темата с финансите с моя бивша. Тя изкарваше много малко пари, реших да плащам всичко аз тогава (защото и тя не можеше) с наивното ми очакване, че при по-голям бъдеш неин доход, тя ще започне да допринася. Ами познайте. Тя получи по-голям доход и ми вдигна брутален скандал как трябва да продължавам всичко да плащам, че и за почивки всичко да покривам. Затова тези неща трябва да се говорят скъпи дами! Не може да се мълчи на тази тема!

54.   Че мъжа трябва да е водещия финансово мисля че всеки мъж с глава на раменете си няма съмнения.. но с мъжкото до тук.

1. Първо той не я познава, нищо не може да разбере за нея за това кратко време. Дори известни психолози твърдят че срока е 16 месеца като минимум, да живееш с някой за да добиеш някаква представа за отсрещния човек.. но това е много далече от това да добиеш пълна представа и винаги стоят рисковете да не си видял пълната картина.

2. След като са в "изпитателен" срок, той не й дължи нищо освен много добре прекарано време. Да правят добър секс, да си почиват по начините които и двамата искат по разумен начин, не да плаща по 5к за екскурзии и тя да се мъкне като багаж. Също не е длъжен да я обува, да й плаща коси, маникюри и т. н. Дори жените, които твърдят че го искат и станат финансово зависими от мъжа си - първо на подсъзнателно ниво спират да харесват мъжете си, защото те "купуват" любовта си, а после и на съзнателно ниво.. и накрая любовници и глупости, а балъка я гледал като писано яйце.

3. Не знам една млада умна жена как няма да я срам да не може да си купи едни гащи примерно и да разчита на мъжа си. Не върви мъжа да изкарва 5-6к, а тя да е толкова спряла че да му иска пари за глупости. Сами си поискахте този еманципиран свят и той върви с неговите си задължения: жената да изглежда уникално, да прави добър секс и да може финансово да се оправя без мъж, както вашите "колежки" се оправят на запад. Умните мъже с избор и финанси дават само на wife material, a такива са 1% от жените.

4. Авторе, ако чуеш жена да говори че й дължиш пари, затова че ще ражда ВАШЕТО дете -- ставаш и бягаш! Това са тотално сбъркани жени, които не стават за майки! Едно дете се гледа с много любов и желание, ти си представи каква любов ще му даде, докато тя се чуди колко кг ще качи и какви жертви ще направи и т. н. (FACEPALM). Да речеш че ще става следващата Марию Кюри, а то алтернативната й в която няма деца ще бъде да обиколи света и да увеличи сексуалната си бройка от някаква безумна цифра на още по безумна! Та, както казах смело ги избягваш тия. Дава се на жена, която има желание да става майка, такава жена е Ок да не изкарва пари, но трябва да е с християнски ценности.

5. Общо взето ако не си разбрал до тук, жената до теб не става. Друг път ги почвай по от рано, да не ти губят времето. Цели се в жени около твоето ниво.

55.   Добре че родителите ми са ме подсигурили с апартамент и ми дадоха шамса да уча и сега да имам хубава професия. Та да не ми се налага да клякам пред таива лаладжии като автора и подкрепящите го. Като гледам момичето също не е останало без покрив, и всичко опира до там ако тя приеме, и сниши максимално изискаванията си. Но, авторче, дали си струва такава жертва за теб? Съмнявам се. Пред теб и шансът да съм стара мома категорично избирам второто.

56.   И като остане дърт егрген ще вика - имам апартаменти, готов съм да издържам някоя, ама никоя не ще да ми роди дете...

57.   Авторе, 46 е много права, а ти си хитрите, пресметливи очички, за които говори в коментара си!

58.   Подкрепям изцяло 6. и добавям: отивате в една банка, отваряте си обща сметка, дават ви 2 карти за нея, та може и трета, резервна, и си сменяте сметките за изплащане на заплатите от работодателя, като посочвате общата. Честито! Вече сте семейство! Минавате на второто ниво - управление на общи финанси и решения на тяхната база - за това има YNAB лекции, прочетете, безплатни са, а има и много други решения!

И си направете фондове за отделните неща - фонд Бедствие, фонд - за ултраремонта на къщата на село, фонд помощ на роднини и родители, Фонд ново Бебе, фонд Сватба, фонд текущ Автомобил - ГО, винетка и поддръжка на колата, фонд автомобил за нея, фонд почивки... ако е лигла и мърла - ще забравиш за останалите фондове и ще издрусате всичко по нов материал за нови снимки за инстаграма... което трябва да те наведе на едни други мисли, драги ми сметкаджию!

Но, пък, ако и така се задържите и си проправите път напред в мир и хармония - значи сте един за друг, честито и тогава - случил си, докато не ти дойде главозамайващо гениалната идея да пъхаш моркова където няма да ти е работа... тогава - пак тема в споделито!

айде, със здраве!

59.   Авторе, страхотна математика вадиш. Какво излиза - 1000 лева разходи. 500 лева плаща тя, 500 лева ти. Но тя взима 1000 лева и остава с 500, с които да купи дрешки и играчки за детето. Ти взимаш 5000 и оставаш с 4500 лв., които харчиш основно за себе си, защото все ще ти останат. Виждаш ли сега нагледно колко е гнусно това, което си предложил. Дано момичето има късмет

60.   Взимаш 3 пъти повече от нея и искаш да плаща колкото теб? Е, не е ли малко нахално? Значи тя да мизерства до края на месеца, а ти с няколко хиляди ще си щракаш с пръсти. Май изобщо не си наясно какво означава да имаш семейство. Няма мое, няма твое, имате общ бюджет, а не 50 на 50, 60 на 40 и не знам си какви глупости. Права е мацката, а ако имате дете? Какво ще го оставиш гладно, защото майка му отговаря за храната, обаче на мама заплатата не стига и за 50% от сметките и за 50% от разходите за детето, защото взима 3 пъти по-малко от теб. Браво, бе! С тая математика по-добре си стои сам и остави жената да си намери някой, който наистина ще я подкрепя. А ти ще можеш да си харчиш парите само за себе си, щом толкова много държиш на това.

61.   Чакай, чакай, номер 59. Тя защо взема 1000 лева? Ако си е жертвала "кариерата", за да роди 2-3 деца, да ги гледа в повечето време тя и т. н., много ясно, че той трябва да поеме повечето, стига да има тази възможност. Обаче те още нямат деца, нямат нещо особено общо. По някакъв начин той е длъжен да ѝ осигурява някакви неща ли? Ами всичките мъки да го докараш тоя доход(освен ако не ти е спуснат) кво ги правим? Мъчиш се години наред, за да си докараш стандарт и после идва някоя принцеса, и ти за не си скръндза, и даваш всичко. Ама то много хубаво тъй, бре, чудесно даже <3... Същото бих казал и ако тя взема тия пари, 4-5, а мъжа ѝ 1-1, 5 и какво, тя да го издържа? Не ми харесва това, че искат равенство навсякъде и когато го получат, те изкарват скръндза(и изобщо всякакъв, това важи за всичко). Това се нарича женска логика. Някои знаят, че не са прави, обаче продължават, пък други просто нямат достатъчно капацитет да го осъзнаят.

62.   От 18/42/53 до 55/56. Вие някога попадали ли сте на прахосници и унищожители на пари? Защото има и мъже такива. Това ли сте правили, срещате мъж и след 6 месеца вече имате общ доход? А ако той започне да харчи този общ доход за глезотии, казина, коли? Тогава май ще изревете на умряло как бил безотговорен с парите. А с такива безотговорни жени е пълно!

Човек се тества и проверява преди да се направи такава стъпка.

63.   Аз не разбирам как е възможно да ти е ок да си смъкнеш стандарта на живот само и само да не поделиш някой лев с половинката си. Ако за 7 месеца не си се ориентирал мацката с теб заради парите ли е, то надали и в следващите 7 години ще успееш.
Като се събрахме с жена ми тя изкарваше 20000 на година, аз изкарвах над пет пъти повече. За мен щеше да бъде абсолютен шок да трябва да си променям битието заради нейната малка заплата. Защото да имате общ бюджет, приравнен към нейния доход, може да значи голяма мизерия. Тя е свикнала и няма да й е проблем. А на теб?
Моята половинка предложи този вариант като вашия, че даже и настояваше. Ама аз й обясних, че няма как да карам на свинска плешка, като съм свикнал да ям телешки стек. И няма как да ходя на Шкорпиловци на палатка, като съм свикнал да ходя на ол инклузив в чужбина.
И не ми го побира акъла защо ти ще причиниш неудобства на себе си, за да не изгориш с някой лев случайно. Парите се изкарват. Ама не можеш да върнеш времето, в което ти е било неприятно и да го направиш приятно.
Има неща, които съм й ги купил на доста по-късен етап. Например, кола от мен получи чак малко преди да роди първото ни дете. Защо? Еми, защото там щеше да се вози и моето дете, искам да е удобна и възможно най-безопасна за него. Преди това тя си я обслужваше, не ме е молила да правя нещо по нея, дори не знаех къде ходи на майстор и имах бегла идея колко често й се случва. В началото на сме ходили на екскурзии по 5000лв, но все пак съм си харчил по-малки суми, но за по-чести пътувания. Сега залагаме на нещо дълго, но по-рядко ходим.
Не ти казвам да си пръскаш цялата заплата по жена си и бъдещите ви деца, но все пак да живееш с 2лв при положение, че имаш 200... не е адекватно.

64.   От 18/42/53/62. Коментиращите, които казват, че ако тя изкарвала 1000 лева нетно или някъде толкова, за мен изпускат нещо. Ако някой, мъж или жена, без деца, вече работил/а години наред, още изкарва такива пари, просто не е за връзка и взаимоотношения. Колкото и грубо да звучи, човек трябва първо себе си да може да издържа и чак тогава да влиза във взаимоотношения. Има вече много работни места, които плащат над 1000 лева нетно. Средната заплата във всеки по-голям град е над 1000 лева нетно. В София е някъде 2200 нетно. Ако изкарваш толкова малко, просто ще си постоянно бреме за човека до себе си. Той/тя може да ти помогне да напреднеш, да намериш по-добра работа, но не е длъжен да те издържа!

65.   От 30 до 42/18

Моя проблем е, че ако има голяма разлика, ако го следваш това 50/50, се стига до едни изкривявания, в която едва ли не, парите трябва да се изхарчат. И особено, като започнат и едни "общи решения за финансиЙте", направо се втрещявам.
Първо - това, че ще ти дам 5000 лева, не значи, че трбява да ги изхарчиш за банални глупости.
Второ - Госпожица "РОкличките бяха намалена от 120 на 90 лева, затова взех три и така спестих за четвърта" не се слави с разумните си решения, когато става върпос за пари.
Трето -

66.   Безсмислени спорове по безсмислена тема. Излишно се хабите да пишете, този с бакалските сметки от темата семейство няма да направи.

67.   61, защото приятелю, извън София заплатите са такива. При нас в Пловдив масовата заплата е 1400-1500 лв. "Кариери" имат лекари, адвокати, изследователи, университетски преподаватели.... останалите имаме работа. Това е.

68.   Авторе, авторе, колосални грешки.

Със съпруга ми никога не сме делели нищо. Имаме обща сметка. Като поискам веднага ми се дава, но аз съм скромна жена, израснала съм бедно и съм научена с малко да живея, макар че мъжът ми е с 5 цифрена заплата и е осигурил всичко. Допринасям с каквото мога, само защото съм настоявала.

Сега ми предстои раждане и представи си, че сте вие двамата в тая ситуация. Ще и кажеш ли да си плати половината раждане, всеки памперс ли ще делите? А като се разболее, пак ли ще делкате?

Нямам предвид да ти легне на плещите, ама какво семейство, какви работи? Вие сте съквартиранти, а подходът ти е супер тъп.

69.   Случвало се е мъжът ми да остане без работа за няколко месеца (в чужбина) и аз поемах тогава двойни смени. В онези години работех като камериерка в 5 звезден хотел. Които са работили това или подобна работа, знаят за какъв психически стрес и физическа умора иде реч.
Сега трябва ли да му искам аз да ми плати 50% за това време, в което съм плащал всичко сама.
На всичкото отгоре беше изпаднал в "дупка" и трябваше и емоционално да го подкрепям, и като се върна от 16 ч смяна тогава, да сготвя защото дори и това не правеше.
Не защото е такъв, не е, но тогава беше като беззащитно, изгубено дете.
После и аз съм оставала без работа, бях на 100% издръжка от неговата работа и джоб.
Когато реших, че приключвам с работа за други и ще бутам, тикам, драпам ако ще на хляб и сол докато пробия с това, което искам аз (хобито ми) пак на негов гръб, а аз дори забравях да ям докато затворена вкъщи създавах моите си неща.
Ходили сме на дълги екскурзии из разни други чужбини.
Никога никой не е държал сметка кой колко е похарчил. Парите ни са общи, както и животите ни със всичко. Имаме си лични пространства, харчим си за свои хобита всеки, но споделяме общ живот.
Като е боледувал някой от двамата ни или дете, също ли е трябвало да си мислим кой колко и дали трябва да вложи в лечение на другият? А безсънните нощи около болният? А че съм тичала като луда през нощта 2 км в туристическа зона с пияни и дрогирани боклуци за да стигна до денонощна аптека защото колата беше в сервиз?
А когато мъжът ми ме носи на ръце 1 месец всеки ден, три етажа защото нямаше асансьор, а бях със счупен крак и откачах вкъщи, исках да излизам? !
И много, много други за цели 20 г вече. И на бой на друг мъж съм скачала за него, нищо че съм педя и половина! Парите са ни важни дотолкова, доколкото да си купим спокойствие и приятни забавления, как по дяволите ще цепим стотинката, тоест спокойствието и приятните забавление с човека, който сме избрали за общ живот и другият родител на децата ни? !

Авторе, ти не си за семейство, поне на този етап от живота ти. Или тя не е жената, с която да се обвържеш или ти по принцип не можеш...

70.   Който изкарва повече, допринася повече за бюджета. Аман от мъже скръндзи.

71.   От 18/42/53/62/64 до 67. Има голяма разлика между 1000 лева нетно и 1500 лева нетно. При 1500 лева, вече можеш сам да се издържаш и не зависиш от друг за основни разходи. При 1000 лева, си на почти минимална заплата. Не можеш сам да си поемеш основни разходи.

72.   Прави една Excel-ска таблица и вкарвайки вътре всичко - твойте доходи, нейните и смятай отношението. После, вкарай всички разходи за домакинството, почивки и т. н. за следващите 20 години. И смятай точно по колко се пада да даваш ти и тя. После определете средната стойност на домакинските задължения, раждането, кърменето, воденето на градина, на училище, извънкласни дейности и всичко докато децата ви се изнесат от вкъщи с обстойно маркетингово проучване. Разпределете задълженията, ако не можете да се разберете, използвайте генератори на случайни числа, и добави съответните стойности. Смятай, докато не се получи принос 50/50. Няма как да се ожените преди това.

73.   Ж 74 Омъжена 52 г, имаме едно и също образование и професия. Аз бях отличник в университета, той не. Той има много успешна кариера, доходи и максимална пенсия, имаме тризнаци, които гледахме без помощ от баби, до навършване на 5 години не съм работила, нямаше как. Той пое всички разноски, работеше непрекъснато, справихме се. Не станах дебела, напротив отслабнах, с деца е трудно да се гони кариера и заплащане. Парите винаги са ни били общи, домакинските задължения кой както има време. Помагаме си за всичко битово, професионално и навсякъде. Имаме общо хоби планинарство и фотография. Да, аз готвя и пазаруваме заедно, той чисти, пералня зареждам аз, той глади. Пазаруваме заедно. Всеки има нужда да си почива. 50/50 не е възможно да се делят разходите, мъжете ядат двойно повече, мъжките дрехи и обувки са много по-скъпи, дамското бельо и чанти също. Козметика, парфюмерия, разходи за здраве и външен вид са равностойни за поддържащи се хора. Семейството е преди всичко любов и грижа за другия. За общите идеали, цели, грижи. Моят мъж знае, че обожавам чанти, шапки и рокли, без повод ми купува и се радва като ги нося заедно с него. Отдавна не работя и пенсията ми е неголяма, той все още има топкантора и доходи. Е, по тази логика той с костюми Том Форд, аз от втората употреба? Той си хапва сьомга с аспержи и броколи, аз кисело мляко? По полека, бракът е път заедно, в радости и скърби, в бедност и богатство. Пари се печелят, харчат и стопяват, няма сигурно нищо материално, само общите спомени за хубавото заедно остават, за преодолените заедно трудности. Моят мъж седя до мен в болницата след тежка операция и ми разказваше за нашите планински преходи с децата, всеки ден след ден ме водеше в количка на патиото да се радвам на цветята, остави клиентите на младшите сътрудници. Счетоводството и договорът са бизнескатегории, не любов.

74.   Близо 25 години живеем заедно с мъжа ми. Нямаме обща сметка и нямаме нужда от такава. Разбрали се той да плаща сметките и да пазарува храна, а аз да купувам дрехи за децата и нас, уреди и мебели за дома, също спестявам за почивките. Два пъти в годината ходим на почивки, които финансирам изцяло аз. Разбира се, пазарувам и аз понякога. Не знам колко пари получава и не питам, защото не е на заплата, а на извършена работа. Всеки разполага със своите си пари, но в същото време, ако някой няма, си помагаме. В домакинските задължение се включва и той, защото вижда, че сама трудно да смогвам с 2 деца. Разходите за децата никак не са малко на месец - дрехи, уроци, училище, празници, подаръци...
Така ни е добре и удобно и на двама ни. Важното е да има хармония.
Щом приятелката ви не е съгласна с вашия модел на семейно счетоводство, потърсете компромисен вариант. Обидно е изказването ви, че ако дадете повече пари, то няма да помагате в домакинството.
Бизнесът няма работа в любовта. Като не искате да помагате, наемете чистачка. Струва ми се, че дълбоко в сърцето НЕ обичате тази жена. Сякаш насила ви събират с нея...

75.   Обича я най- вероятно, но не иска да дели с нея по- големия финансов ресурс, с който разполага и за който смята, че се е трудил. Но в България, за съжаление, много професии, за които също се изисква много учене и труд, са ниско заплатени. Например лекарите.

76.   авторе, има доста коментари, които са читави и над които трябва да се замислиш, също така има и коментари на златотърсачки и феминистки.
Хората са ти дали добри съвети какво трябва да направиш. Аз ще се опитам да ти обясня ЗАЩО това, което си казал не се приема от жената до теб(а и от която и да е друга жена) и ЗАЩО нещата не изглеждат толкова добре от тяхна гледна точка. Това се дължи на женската психика, която е по различна. За да поиска една жена да създава семейство, да ражда деца е необходимо да се чувства сигурна, спокойна и че някой ще се грижи за нея. Тази сигурност идва от това мъжа до нея да не мисли толкова бизнес ориентирано, а повече като семейство и като едно цяло. Това, което трябваше да кажеш е че ти поемаш абсолютни всички разходи след забременяването, като медецински прегледи, раждане( на място където тя иска, а не заедно с циганките в окръжната болница), разходи за детето и за нея. Тя трябва да се почувства сигурна, че няма да ти се моли за пари за прегледи, за раждане, за памперси и т. н. Да има възможност да си гледа детето докогато прецени че трябва, а не след първата година да го праща на ясла и тя да бяга на работа, защото трябва да слага пари в общия бюджет.
Ако все пак не искаш жена-домакиня, просто кажи че като тръгнат децата на училище очакваш от нея и тя да се включи в семейния бюджет.

И да знаеш, всички домакински задължения са по равно, не прави грешката да казваш аз давам пари повече, по малко ще върша вкъщи, това много дразни жените.
Другото, което трябва да разбереш е че когато е в майчинство, през първите две години, ти трябва да помагаш още повече в домакинските задължения, а не да мислиш, тя нали е вкъщи, ще чисти, готви, пере и т. н. Точно обратното е, точно тогава трябва да помагаш повече.
Накарай я да се почувства сигурна, дай и любоб, грижи се за нея и ако е читава жената ще ти отвърне със същото и ти ще си доволен, ще имаш щастлив живот.

77.   Феминизъм, кво да правиш? нали всичко по равно? :)
Ма как си правите тънките сметки, всичките :)

78.   От стиснат мъж по-лошо няма!
Момичета, това е голяма червена лампа, когато някой настоява да делите 50-50 и още в началото на връзката и си прави тънки сметки и изчисления да не се мине. Бягайте с 200 - такива за семейство не са узрели и не стават. Ще ви съсипят живота. Не си заслужава нервите и жертвите.

Авторе, ти си търсиш робиня. Значи ти хем да работи и да внася в общия бюджет, хем да не даваш пари за секс и да плащаш само за себе си при излизания, хем да ти е безплатна домашна помощница, че и да ражда и да ти гледа и издържа децата. Е, защо и е на една жена да си го причини това? Такова удоволствие ли е да е с тебе? Че тя е по-добре без теб, отколкото с теб. Ти нищо не предлагаш, само се ослушваш да не се минеш.

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ РАЖДАЙТЕ НА ТАКЪВ МЪЖ, че тогава ще се окажете в капан.

Не е важно да е богат, момичета - за семейство е важно да е щедър и грижовен. Да е готов и малкото, което има, без да се замисли да даде за вас и за детето си. Всичко останало не е материал за брак и ще ви почерни живота.

79.   Авторе, всичко най-важно ти е написано в коментар 35.
Слушай го, защото ти пише от мъжка гледна точка и от своя житейски опит.
Подкрепям го с две ръце.

80.   Авторе в женски сайт какво да очакваш освен да чуеш че си длъжен да и осигуряваш и купуващ всичкоооо

не е за теб тази мацка да ходи даси търси такува като Гущеров да си продава ' най милото "

81.   Ганьовка чака да я издържаш, да плащаш за домакинска работа и дума да не става. Тя знае че с телефона пред телевизора е по лесно. Ами сетете се че нямаме нужда от вас. Ебане има навсякъде а вие си вземете котки.

82.   Моят пример едва ли ще ти послужи, но все пак човек не знае. С жена ми сме женени от 26 години. Имаме 21 годишна студентка. Когато бяхме по-зле материално, всеки даваше колкото може и си оставяше за себе си за фонда "И аз съм човек". Когато отидох да работя в чужбина преведох за няколко години около 300 хиляди на жена ми. Тя прави ремонти на апатамента, купи си стара кола, гледаше дъщерята и т. н. Не зная колко пари е похарчила, но от скоро и жена ми и студентката получават по 1000 лева месечно всяка, от мен и пак си мисля, че парите са малко за нормален живот, въпреки че жи жена ми работи, заплатата й е малка и мисля да им увелича издъжките поне на 1500 лева на месец. А формулата 50/50 според мен не реботи в едно семейство, а по-скоро за двама квартиранти! Ти решаваш, но с 50/50 няма да стане нищо!

51-81 от 81