Смесени сигнали от колежка
Започнах нова работа. Още първия ден една колежка дойде при мен и каза, че ме е виждала някъде. Аз попитах къде, тя отговори, че не се сеща. Което за мен си е чиста свалка. В почивката ме попита усмихнато дали се справям? Аз през цялото време никакво внимание. След два дена нещо си говорехме с колеги, и тя беше там и ме попита от къде съм. Аз и казах, попитах я тя откъде, тя не ми каза, а ми изсумтя нещо троснато. После пак се бяхме събрали с колеги и тя дойде, погледна ме и ме попита:, , И ти ли си тука? , , В края на работния ден се опитах да я заговоря, но ми отговори троснато. Иначе добре изглежда и с удоволствие бих я чукал, и то не един път. Чудя се какъв да ми бъде следващия ход, и въобще как да ги разкодирам тези сигнали.

Коментари

1.   Твоя ход е без значение, тя сама ще ти покаже дали или...

2.   Страшни комуникативни умения имаш.
Може наистина да те я виждала някъде, не всичко е свалка. Дори и да беше, ти защо не завърза разговор? Питала те е по човешки дали се справяш, тоест харесва ли ти работата, а ти си го превеждаш като ухажване. Нормален въпрос към нов колега.

5.   Леле - много си се разгонил нещо.
Това не са никакви смесени сигнали - това си е просто студена учтивост, която всеки възпитан човек би трябвало да проявява към колегите си. Не те знам от каква пещера си изпълзял, но между това което описваш и "сигнали" няма нищо общо.

8.   Положението е станало толкова тежко, че една жена дори само да диша, на някого ще му се стори, че го сваля...

-463

9.   Баси нерезите, то едно "здрасти" за вас е покана за секс вече.
И после се чудят защо жените били "надменни" и подобни.
А тези мъже, на които не им се позволява дори разговор-- ето защо, заради ей такива.

11.   Защо мислиш, че те сваля, може да иска да си говори с някого просто

12.   В повечето пъти когато дойде някой нов в работата, го разпитват от къде е и как се справя. Има и по учтиви жени които разговарят свободно с мъжете и разпитват понякога и се усмихват. Това не означава, че те харесва и незабавно иска нещо от теб. Това е само в твоята глава. Иска ни се жените да ни харесват и да ни се свалят, но не е така. Сигурно нямаш успех с жените и за това всеки поглед или усмивка от жена ти се струва, че те сваля. Ако започне да те кани на срещи тогава може да си помислиш нещо, но щом после ти отговаря троснато значи няма нищо специално към теб.

13.   И при жените е така. Държиш се мило и възпитано с тях, а те те гледат като изкопаемо.

14.   Не разбирам, защо когато една жена е усмихната и учтива веднага си мислите, че ви сваля, та тя може да е просто любезна и си нов може би иска да помогне да се адаптираш. И аз питам новите колеги от къде са, дали се справят, дали имат нужда от нещо, не го правя защото ги харесвам и искам да спя с тях, а просто защото са нови и може да имат затруднения в адаптацията и към жените го правя е и тях ли свалям според твоята логика. На всяко работно място когато дойде нов човек се пита откъде е, има ли затруднения в работата и т. н. това са си нормални неща. На колко си ти бе авторе на 15 ли, че разсъждаваш така?

15.   От Автора към 12:

Пич ти, ако чакаш жена да те покани на среща, ще си останеш на чикии цял живот. Жените са пасивния пол, мъжете активния. Ако не си го разбрал толкова по-зле за теб.

17.   Когато завърших попаднах в един институт. Секцията, в която бях разпределен бяха само жени, . Ръководителката се оказа много свястна жена. Бяха пуснати места за научни сътрудници към това направления, а тя ме посъветва докато не съм загубил тренинга от ученето да си взема неплатен отпуск, конспекта и, ако има кой да ме издържа два месеца да сядам и да уча. Това и направих, само сутрин за час-час и половина отивах на джудо и след това цял ден зубрене. Двама от явилите се изкарахме, изискването беше средният успех от устният и писменият изпит да е над 5, 00. станах ръководител на програмен колектив само от момичета, всичките инженери, имах и приятелка/годеница/ и тя нашият факултет, отлична математичка на инженерно ниво. Всичките момичета бяха, умни, културни, възпитани, с добър произход. Спортуваха умерено, все пак това е по врема на соца-паразите нямаше. Стараех се да пазя равновесното положение в колектива, да не проява предпочитания, да ама е много трудно. За разлика от авторът голямата крачка направих, чак шест месеца от назначението ми, а как стана, сам в първият момент не го осъзнавах. Понякога ги дразнеше, по някакъв странен начин, моето леко момчешко лекомислие и непукизъм. Както ми каза една колежка, отчаяна от моето лекомислие, бил съм будил в нея някакво странно желание хем да ми "отвърти" един здрав шамар, хем да ме прегърне. Та това е нонсенс. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

18.   Ле-ле, аз съм учтива с всички колеги. Говорим си за деца, за семействата, за всичко, което ни вълнува. Дано не си мислят, че ги свалям... Просто говорим, дори кафе не пием.

19.   Значи жена ми е същата любопитна Гана като твоята колежка!
Тя не може да живее, ако знае, че има нещо ново около нея, или пък човек на работата, и тя да не знае всичко какво е и от къде е!
Ходи, разпитва като последна клюкарка. Изкарвала ме е буквално извън нерви като се прибера в къщи с нещо ново, което съм си позволил да си купя веднъж на 6 месеца: "Това сега какво е? пък Защо е? Защо не си си ми казал - все аз последна научавам? " и ей-такива глупости, все едно съм длъжен за всяка смоя мисъл, действие и дори намерение да ѝ давам пълен отчет! Ходила е да ми проверява километража на колата, да не би да ходя някъде да ѝ изневерявам... Преди да се бяхме оженили, ходеше из къщи (в апартамента на нашите) и отваряше всяко чекмедже да види какво има вътре и да разпитва... Още тогава трябваше да ми светне червената лампа, но явно бях ослепял.
А тебе би те подхлъзнала с невинната лъжа, че те е виждала някъде, само за да ти развърже езика и да ѝ кажеш повече информация за себе си, докато примерно отричаш изобщо да си обитавал ареалите, в която тя е вилняла...
Това е болестно състояние, според мен, но има и такива хора.

20.   И ти на това му викаш смесени сигнали? Или въобще сигнали? Жена съм. Не виждам никакви свалкии. Обикновено любопитство. Нормално отношение към всеки нов колега, независимо мъж или жена.

21.   До 8

Не знам мъж или жена си, но определено се посмях доста на твоя коментар, забавен е. Не го казвам с ирония.