Токсична връзка ли е
Искам да попитам смятате ли една връзка за токсична и нездравословна, когато партньорът ви налага своите правила? Например не иска да обсъжда бъдещето, казва че трябва да живея за мига. Не иска брак и съжителство засега. Бил е женен и каза, че е прекалено трудно и отговорно. Не желае да анализирам връзката, казва ми да спра. Всеки път когато правя някое от тези неща, съм заплашвана с раздяла. Иска да съм щастлива с това, което ми предлага. А то е ходене по екскурзии - това е единственото място, където да се срещаме, но то е 3-4 пъти в годината. Също онлайн комуникация почти всеки ден.
Когато се опитам да задавам въпроси за връзката и за бъдеще, той се ядосва, прекъсва разговора и ме наказва с мълчание. При което аз пиша, звъня и се извинявам, и обещавам, че повече няма да задавам въпроси. Той всеки път казва, че моите въпроси са развалили хубавата връзка. Да, обаче това ме разяжда отвътре. Минах на хапчета, увеличих алкохола. В последния онлайн разговор казах, че ми е много трудно в тази връзка вече. Не се виждаме с месеци, нямам право на въпроси. Все така ли ще я караме от разстояние и без бъдеще? Той пак прекъсна разговора и след 2 дни ми писа, че прекратяваме интимността и оставаме приятели, защото му е омръзнало от моите въпроси, на които нямал отговор.
Аз се ядосах и взех решение да не го търся 2 седмици. След 2 седмици му писах, че съм осъзнала, че тази връзка е токсична за мен, в нея аз нямам права и трябва да следвам само неговите правила. Нямам право да питам за бъдеще, нямам право на свои желания, нямам право да анализирам. Писах, че това е токсично и би трябвало да се промени. Той отговори, че съм го наранила с тези мои думи, поема отговорност и съжалява, че не може да покрие очакванията ми. Надявал се да срещна друг, който да го направи. След което писа, че съжалява, че дългогодишното ни приятелство приключва така и ме блокира.
Не знам, но за мен това поведение е токсично и манипулативно. Прехвърля собствената си вина и нежелание за сериозна връзка на мен. Аз лично не чувствам вина, че съм изразила своите желания и нужди. През цялото време се чувствах все едно ходя по яйчни черупки. Все гледах да не го ядосам, за да не избухне и пак да ме игнорира. Много напрежение събрах. Направо си съсипах здравето за няколко месеца. Даже сега чувствам облекчение, въпреки тъгата.
Благодаря, че ме изчетохте. Моля без подигравки.

Коментари

1.   Токсична не е. Харесвам хора, които казват какво могат и какво не, от самото начало. Той ти казва че ако искаш секс и забавления е твоя човек, ако не значи не е той.
Не те е излъгал с нищо, не те манипулира и ти казва нещата както ги мисли.
В същото време ти очакваш от него нещо, което той ти казва че няма да сране. И ти се правиш на наранена и обидена, надявайки се че твоята липса ще провокира емоции в него и ще ти се врече във всичко което искаш.
По-скоро ти си тази, която не разбира и манипулира.

2.   Робска психика имаш. Не е подигравка, но е факт. Само жена, която се мрази и се смята за робиня може да търпи подобно нещо. Някаква травма от детството. Поработи върху това. Вашето не е връзка, а запълване на време.
Този е недорасляк, независимо на колко е и какво работи.
Не си виновна, че си се влюбила. Просто е грешният човек. Грешна е реакцията ти с този алкохол и хапчета. Заслужава ли си Иванчо, че да си го причиниш? ! Не съществува мъж, за който да си заслужава.

3.   Мъчно ми е за теб. Защо си влошаваш здравето заради този мъж Че и те заплашва.
Ако не искаш след време да се разболееш сериозно, реши се и прекрати итношения с този..
Той така ще те ползва и когато му омръзнеш ще те остави.

4.   Авторката: Пропуснах да кажа, че живеем в различни държави.

5.   Мъжете не желаят да живеят заедно с жена, която познават от малко време, особено разделените или разведените мъже, мислят си че всяка ще е такава каквато е била бившата. Защо си настоявала авторке, при положение, че ти е казал да не задаваш подобни въпроси. Да живееш с някого, да се обвързваш това не е игра, първо трябва да мине време да се опознаете и чак след това да решите дали ще имате бъдеще като съпрузи, а не запознахме се вчера утре се женим.

6.   Ама той не те е лъгал, не ти е подавал фалшиви илюзии, ти сама си ги измисля при съвсем ясните му намерения.
Ти си се надявал той а промени намеренията си към теб и да се обвържете, но той никога не те е излъгал.
Не е манипулативен, нито токсичен, ти си прекрачвала границите на това, което той е предлагал като единствена възможност за вас.
Можело е да приключи много по-рано щом не ти е било ок така.
Но си се лъгала сама.

7.   А защо това, че не иска връзка го прави токсичен? Това първо не е връзка да се виждате 3-4 пъти.
То всъшност ти се опитваш да му налагаш твоите виждания, а той ясно е заявил какво иска и какво не.
Проблема си е твой, че се занимаваш в такъв.

8.   Ако съм аз на твое място, на мига съм го зарязала... комплексар прост... това не е връзка, зарежи го, спри алкохола и обърни внимание на здравето си, не е само той мъж на света....

9.   Понякога не е нужно да задаваме въпроси, отговорите са пред нас. Нямаш връзката, която искаш.

10.   Добре, че си се отървала. Отвратителен човек! Гледай самп напред

11.   Че той си е женен.

12.   Била е токсична както за теб, така и за него, но според мен вината не е в него. Той е бил честен с теб от началото до края. Казал ти е, че е изморен от връзки, което означава, че не желае сериозни от ошения. Ти обаче си го натискала да ти обещае бъдеще.
Токсичната си ти.

13.   Токсична, нетоксична, не се ли чувстваш добре с даден човек по каквато и да било причина - ставаш и си тръгваш.
Така описано ми изглежда, че само ти си въобразяваш, че сте във връзка. За него са си някакви свободни и неангажиращи отношения, които го устройват прекрасно. Лошо е когато при двама уж големи и (предполага се) зрели хора липсва адекватна комуникация и очевидно имат съвсем различни виждания за живота.
Честно казано най-ми хареса предпоследния абзац, където всчико е приключило (да се надяваме) ама в стил 5-ти клас, втория срок. Единия се разсърдил за 2 седмици, пък после му писал най-накрая какво мисли, другия пък уж разбрал и съжалявал, пък блокирал първия...
Хора, животът е кратък. Не го пилейте в измъчени връзки и отношения, които не ви носят никаква добавена стойност. Научете най-накрая, че когато чувствата са взаимни, не се налага да влизате тук.

14.   Е човека ти е казал точно тези въпроси да не задаваш, а ти си настояла, защо - нима си мислите, че ние мъжете нямаме чувства, нямаме страхове ли. Може човека се е страхувал, че ще пати отново и си искала да мислиш за бъдеще и аз исках да стана космонавт когато бях на 15 и мислих това и го наричах бъдеще, но уви, защо не си живеете мига. Защо не цените времето с този човек, а той как се държеше в нормалните ви разговори извън мисли за бъдеще ако се е държал лошо значи те използвал за мхмх да мисля че разбра, но ако се е държал добре какъв е проблема да не желае да говори за твоите въпроси. Щяла тя да анализира връзката и как ще анализираш ще го питаш къде и кога и в колко часа е роден да му изкараш наталната карта както и твоята и да ги сравняваш ли?

15.   Лапешка работа, от това което си писала подозирам, че мъжа е доста по-голям от теб, а ти си малка и се държиш като детенце

16.   Е как така 3-4 пъти в годината ходите на екскурзия само там ли се виждате, ако е така на колко е този човек, че те крие.

17.   Бягай с двеста от този енергиен вампир и токсичен манипулатор.

18.   Авторката съм. 5, познаваме се отдавна.
За токсичност ще дам няколко примера.
Като почнахме връзката, той заговори за брак, за това как аз ще отида при него един ден. И като реших, че най-накрая съм намерила Човека, той постепенно сложи рестрикции. Накрая аз се съгласих на всичко, само да сме заедно. Обаче не му ли хареса нещо, веднага прекратява разговора и казва повече не искам да те виждам. И аз почвам да чувствам вина, извинявам се, моля се... Чудя се какво толкова съм направила.
Например казва ще дойда на 20 октомври за 3 дни, пише ми го в чата. Казвам добре, чудесно. ( Ама то е след 4 месеца). Вечерта в о нлайн разговор започва... ти май не се зарадва за моето идване. Казвам не е така, радвам се. И той казва ами трябваше веднага да започнеш планиране на пътуването, а ти нищо не си планирала. Ако е така, тоняма да идвам нито септември, нито октомври, щом не си ентусиазирана. И аз веднага почвам да чувствам вина и да се извинявам. Още на сутринта бях направила планове, хотели и т. н.
Ако нещо не му харесва в разговора, прекъсва незабавно, изключва камерата и два дни не пише и не отговаря. Аз се чудя какво съм направила, искам да поговорим, да се извиня, но той не отговаря.
Е тези неща са токсични за мен. На всичко се съгласих, за да сме заедно и пак не е доволен. Може би аз съм токсична за него, не знам. Дано си намери жена, която да е доволна на трохите, които й подхвърля.

19.   "партньорът ви налага своите правила"

Малка си, и при това жена, та да те светна. Партньорството, в истинският смисъл на думата е - всеки казва какво иска, съгласяваме се на общи правила и ставаме партньори.

Жените обаче под "партньорство" искате да кажете нещо съвсем друго - сексуална връзка която вече е факт, и ЧРЕЗ НЕЯ искате да прокарате своите правила за да предоставяте секса. Човекът ти е казал - брак не иска, това си е ЛИЧНО НЕГОВ ИЗБОР. За да сте партньори, ти трябва да се съгласиш с този избор. Просто е. Ако не си съгласна с него - чао и толкова. Той няма как нещо да ти "наложи". Ползваш тая думичка да се правиш на жертва. Естествено, неговата цел е обратната, да прокара собственото си виждане. Момиченце, няма нищо по-естествено от това всек да дърпа в своята посока в едни взаимооношения, особено на такъв ранен етап в който просто правите секс за кеф.

Един зрял човек в тая ситуация би казал - вижданията ни се разминават, не мога да направя компромис, бяхме до тук, търся слеващия... И може би... една идея просто от мен, ако не искаш пак да станат разминавания и взаимни манипулации, говорете на тая тема ПРЕДИ да станете "секс партньри". Но етествено ми е ясно, че нещата не вървят в разумния ред при повечето и за жената няма по-върхово щасти от това тя да се изкара жертва после...

20.   "Например не иска да обсъжда бъдещето, казва че трябва да живея за мига. Не иска брак и съжителство засега. Бил е женен и каза, че е прекалено трудно и отговорно. Не желае да анализирам връзката, казва ми да спра. Всеки път когато правя някое от тези неща, съм заплашвана с раздяла. Иска да съм щастлива с това, което ми"

Е, не! Хайде някой да ми обясни защо бил токсичен той, при положение, че е бил напълно ясен с това какво предлага.
Не е излъгал, не я е манипулира, бил е съвсем откровен.
Защо той е токсичният, а не напиращата за повече отколкото той ясно е казал, че може да бъде?
Тя е била наясно през цялото време, защо не е прекъснала, а се е бутала насила докато той я блокира накрая и пак той е токсичният?

Жена съм!

21.   Звучи ми като особено неприятен тип и се чудя как търпиш. Ще заплашва и затваря телефона той..

Да, бил е честен, обаче има мъже и мъже, подход и липса на такъв. Много е удобно така - не можеш/не искаш нищо да предложиш на една жена, но междувременно си я ползваш за секс и си играеш с нея и чувствата ѝ.

Ами, стой си сам и си живей живота на необвързан и свободен!

Защо я викаш 3-4 пъти в годината тази жена, защо ѝ губиш времето, защо издевателстваш така - жената да те търси и да ти се моли?

Явно си влюбена или съжаляваш за инвестираното време. По-добре го отрежи изобщо, този не е добър човек и само се тровиш до него.

Бившата му се е отървала от страшен боклук.

22.   Неангажираща връзка е. Няма сериозни намерения към теб и това няма да се промени. В случай че ти си влюбена в него, категорично са токсични за теб взаимоотношения. Трудно е, но най добре да забравиш за този мъж.

23.   След като сте толкова време заедно е съвсем нормално да имате някаква визия за общото си бъдеще. Това което той върши прилича на социопатия, някакъв синдром за доминиране и контрол. Времето минава, вие трябва да си устройвате живота, ако на този му се играят игрички, нека да не са с Вас. Разделете се, има стойностни, скромни и срамежливи момчета /особено в IT сектора/. Родете си дечица, а играча го оставете да си прилага номерцата. Ако някой на моята дъщеря, прави такива номера ще се принудя да си поговоря по-твърдо и задушевно с него. Моят съвет е, оставяте го и си намирате ново момче. С всеки изминат ден не ставате по-млади. Годините се изнизват неусетно. Огромният процент от жените искат дете, предполагам, че връзката на майка с дете е в пъти по-силна, отколкото на баща с дете. Детето е растяло и живяло на няколко сантиметра от сърцето на майката, то се е хранило от майката. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

24.   Авторке, той още отначало ти е показал ясно, че иска т. нар. неангажираща връзка, а ти защо се набута в това?

Значи аз винаги съм търсил сериозна връзка с цел брак и жена, която разсъждава подобно на този, бих я отрязал още на първата среща! (И съм го правил)

Така, че като го виждаш, че е неподходящ за теб, защо си продължавала да се буташ, където не ти е работа и да страдаш? Ти мазохистка ли си?

За да нямаш в бъдеще такива проблеми - научи се още в ранен стадий да преценяваш човека и изобщо не започвай отношения с неподходящ за теб човек, независимо колко е привлекателен външно!

Гледай главно душата на човека и характера му - да е свястен и добър човек, дали мислите еднакво - това е важното!

25.   Тази връзка е приключила, гледай напред и търси човек, който наистина ще те обича и цени и ще иска да живее с теб, да се грижи за теб и да бъде истински с теб! Успех!

27.   24, на мен също не ми трябва брак и деца, аз имам дете. Исках обаче по-ангажираща връзка с тенденция да се съберем един ден. Животът е кратък и не се знае кой докога е, че да го прекарваме на тая възраст като тинейджъри.
Обаче си прав, този човек не желае да се ангажира сериозно с мен. Каква е причината, само може да гадая.

28.   Човекът се забавлява и си запълва времето с теб и твърде вероятно си има реална връзка там, където е, а от време на време си разнообразява живота. Годините минават, а ти буксуваш в нещо, което е любов и връзка само в твоята глава. Не може да има истински отношения, базирани само на он лайн комуникация и срещи за по 2-3 дни няколко пъти годишно. Чудесно е, че те е блокирал, блокирай го и ти и повече не мисли за него и не гледай назад. Ако действително е имал сериозни намерения към теб, за толкова години щеше да ги е реализирал, нали? Най-доброто решение за теб е да приключиш завинаги отношенията си с този човек и да си намериш истински партньор. Успех и бъди щастлива!

29.   Връзка не виждам да има тук, авторката говори за токсичност... Че и тъгувала. Жалка работа.