Споделена история от Секс и интимност

Съпругата ми е недоволна от живота си до сега
От известно време жена ми стана много неспокойна, напрегната и вглъбена в себе си. Тя е хубава и поддържана жена, излъчва сексапил, грижи се за външността си и въпреки, че е на 45 вече, изглежда прекрасно. Ние сме средна класа, живеем прилично, почиваме редовно, пътуваме умерено, имаме 2 деца, нормален живот с две думи. Напоследък тя много ми говори колко е неудовлетворена от живота си, колко скучно живеем, как не е видяла още света, как иска да пътува, да смени страната, професията, да замине някъде и т. н. и все в единствено число, само за себе си говори. Започна да се занимава с музика, ходи на две школи за певици, по цял ден разглежда по нета тоалети, чанти, обувки, гледа разни видеа на психолози за самоанализ, женска енергия, как да се привлича внимание, любов и пари и т. н. Постепенно се откъсва в един свой свят, който все повече се отдалечава от моя. Тежи и да прави в къщи почти всичко, дразни я всяка дребна грешка на децата или мен. Секс правим вече само когато аз поискам и имам чувството, че го прави само колкото да мине, без да влага нищо от себе си и без да има нужда от него.
Не знам какво се случва с нея, дали има някаква криза на този етап от живота и, нещо като предкритическа равносметка, дали пък някой друг мъж не и мъти главата и разсейва или пък аз съм остарял за нея (по-голям съм 8 години), но промяната е факт. Имам чувството, че ако и излезе някакъв интересен ангажимент в чужбина- напр. нещо свързано с пеенето( мечтае да я ангажират певица на круизен кораб) или нещо, свързано с друг мъж, веднага ще тръгне, а и децата ни вече са сравнително големи.
Искам съвет от хора с опит в подобна ситуация, моля, не пишете глупости, важно и е, държа на нея...

Коментари

1.   явно е криза на средната възраст в комбинация със желанието да имаш все повече и все повече, породено от социалните мрежи, и създаването на комплекси от тях. Как видиш ли другите колко са по-богати, по-успешни и по-щастливи - което е голяма илюзия. Това да се правиш на успешен и щастлив в социалните мрежи само показва колко си нещастен всъщност.

Дори вече ги иронизират такива, като слагат черна снимка и пишат че са на Малдивите, но сега било нощ.

Просто и го обясни това, че така парадират само нещастните хора.

Отиде един път на еднодневна екскурзия в Дубай примерно, нащрака стотици снимки и после 10 години пуска по една по две, все едно че ходи всяка седмица. Комплекси избиват хората.

2.   Сигурен съм, че е зодия Телец!

Майтапа настрана.
Сега ще бъда буквално искрен.
Жените винаги избират сигурния мъж с цел брак.
Обаче годинките минават, тя осъзнава, че си е дала младините за семейството и е загърбила нейните си мечти ( в случая да бъде певица и по круизи да обикаля).
И в един момент, се оглежда, вече е на 45г, децата поотраснали и си вика, това ли е живота?

Социалните мрежи много усилват това чивство, както е споменал и коментар 1.

Ако искаш поговори с нея, ама без да я нападаш, просто разбери какви са и мечтите, за какво си е мечтала.

Заведи я на хубава почивка и това е.
Жените искат развлечение а явно живота ви е рутина.

от един млад мъж, който също гледа социалните мрежи.

3.   Ако сте близки и държиш на нея, говори с нея, но не веднъж, а много пъти. Очитай се да разбереш какво й липсва, какво я пали, къде намира себе си за първи път... Възможно е да е срещнала нов мъж, който й дава повод да се замисли къде се намира, коя е и коя иска да бъде. От време на време човек среща нова любов и такива срещи могат да са наистина разтърсващи. На мен ми се е случвало (жена съм), затова единственият съвет, който мога да ти дам е: бъди до нея в това търсене, може да избере новия, но може да прецени, че ти си й по-ценен. Ако имате възможност, пътувайте, има много лоу кост полети, евтини хотели и т. н. Създавайте заедно нови преживявания, нови спомени, правете нещо ново, което е наистина яко. Ако имате спестявания, ползвайте ги. Пак не е гаранция, че ще остане с теб, но поне ще си опитал и ще сте преживели ище хубави мигове заедно! Успех!

4.   Или криза някаква... или някой друг ти оре нивата..
Ама, споко... и аз съм така...
Ама вече, да ти кажа честно не ми и пука...
Да прави каквото реши...
Децата, вече не са при нас.. така че, съм и казал че, няма да и преча за нищо...

5.   Влиза в климактериума и той ще бъде тежък.

6.   Омръзнало й е да ви слугува. Това, че е жена не означава вечна прислужница и секс-кукла. Ако е станала майка в 20-те си години и не е била поне в няколко чужди страни и континенти, нормално е да й се струва, че не е живяла. Особено ако е интелигентна. А и 8 години по-възрастен, това си казва думата също. Ако можеш да й осигуриш почивки из Европа и други континенти, само това би я задържало още 10-тина години до теб или пък може и да и подейства толкова освежаващо, че любовта ви пак да пламне.

7.   Интелигентна жена ще седне да напише книга, няма да мечтае за тоалети и почивки.

Приготви се да си тръгва и да се връща.

8.   Само от заглавието на темата си според мен описа към 70 процента от жените.

9.   Н 8, което води до извода, че 70% от жените са нещастни с мъже българи.

10.   И моята жена имаше такъв момент. Една вечер се прибра леко почерпена. Изчаках я да заспи и я вързах здраво. Когато се събуди започна да се възмущава, да заплашва.... Нарязах и дрехите и бельото и я оставих гола. Уплаши се и смени тона--започна да ми се моли. Свалих колана и започнах да я налагам като пазех само лицето и Плака и се моли да спра. Възбудих се и я чуках отзад въпреки че те не харесва аналния секс. След като свърших я освободих и мислех че тя ще си тръгне но за моя изненада тя остана да плаче до мен в леглото След това тя бе друга жена

11.   Mъж на 60 съм, с над 37 г. брак. Напълно нормална е жена Ви. Живеем в свят с основни ценности консумация и материализъм. Всички хора над 40 50 г. (мъже и жени) са постигнали някакви житейски резултати и гледайки в телефона си мислят, че всичко е постижимо. Семейните и традиционните ценности често остават само на книга, а се издига в култ блясъка на илюзиите. Всеки човек има 3 живота - обществен, личен и таен. Явно жена Ви има тайни стремежи и има право на това, оставете я да да си изживее своите тайни и безопасно да се върна обратно към себе си и своята здрава същност. Ако не.... хората се срещат и разделят постоянно, няма място за дрматизиране, животът е прекрасен.

13.   6 амного вярно. На мъжете им е добре като се приберат, хапнат си, починат си. Жената да се оправя.
На екскурзия не искат да я водят, трябва да харчат пари, а пък те са за инфлуенсърите, що ги гледа тях.
Важно им е на тях да им е добре и да не се минат с някое левче.

15.   Заведи я на околосветско пътуване ... ама ако може някъде другаде.

16.   Номер 9, собственото ти щастие зависи само и единствено от теб самия. Така и за вашия смешен опит за пускане на хейт. Че чак водело до извод... :D С такива заключения не се изненадвам защо не си доволна от нищо.

17.   Общият проблем на разглезаната жена-консуматорка, която се чуди на къде да изперка и няма някакви сериозни занимания. Няма ги старите семейни ценности, оттам идва всичко. Изобщо този свят, еврогейския в който живеем си отива към своя край.

18.   Тая е изкукуригала отвсякъде. Заебия и не се тормози.
Уж трябва да е улегнала жена а с поведенияе на разгонена тинейджърка, преоткривща света.

19.   Криза на средната възраст му се казва на това. И на мен ми се ще да обикалям света и да изпробвам всякакви жени и субстанции, ама утре съм на работа. Купи ѝ атлас с екзотични гледки. Да се е родила богата наследница.

21.   За мен има любовник