Социална тревожност - пречи ли ви,ако харесвате някого?
Здравейте, въпросът ми е провокиран от един коментар, който прочетох тук на едно момиче, което каза, че ако харесва някого, е способна дори да го избягва и. т. н. Обикновено хората разчитат и с право подобни сигнали като липса на интерес, минавай на следващия/следващата. Знам, че хората със социална тревожност, са притеснени как и дали ще бъдат приети, дали ще направят добро впечатление и дали няма да бъдат осъдени, но как в крайна сметка, показвате интереса си тогава? Трябва ли да сте сигурни в симпатиите на другия, за да се отпуснете? Как човек да знае дали го харесвате, но се притеснявате, или просто е класическият 99% случай на НЕвзаимен интерес?

Коментари

1.   Моят случай е по-различен, С едни хора ипитвам соц. тревожност, с други не. Зависи какъв човек е срещу мен. Ако правилният човек е срещу мен не изпитвам со. тревожност. Ама има едни хора, които докато съм с тях не спират да ме оглеждат от глава до пети. С такива просто е мъка и 5 изречения да разменя

2.   Ако харесваш някой трябва да му го покажеш. Ако не го направиш, значи плюеш на себе си, независимо дали ще наречеш това социална тревожност или глупост.
Животът е устроен така, да се бориш за това което искаш. Тези които не го правят не могат да живеят пълноценно и никога няма да го направят.
Може да бъдеш отрязан, после е кофти, но знаеш че си пробвал и си дал всичко възможно да вземеш това, което искаш.

3.   Ами питай го този човек какво мисли за теб, говори с него, вместо да мълчиш като пън и да се чудиш, пък после да питаш случайни хора в нета.

4.   Такива хора имат нужда от повече предразполагане, за да се отпуснат. При социална тревожност опитът ми е показал че често става въпрос за мъже, които са плахи, необщителни и нямат никакъв опит с жените или за жени, които са много чувствителни, склонни към депресивни състояния и са преживели нещо травмиращо за тях например били са влюбени, но мъжът не е искал връзка с тях или нещо подобно.
Като цяло трябва повече търпение, да не се прибързва, но твърдо и разбираемо за тях да покажеш че имаш интерес. Ако ти откаже няколко пъти покани за срещи тогава може да приемеш, че не е взаимен интерес.

5.   Номер 4, ами ако първо приема, но после отказва в последния момент? Повече от един път път, а на живо контактува с желание? За другото си прав/а.

6.   Аз доста жени съм харесвал през живота си, но почти никога не съм им го казвал или показвал по някакъв начин. Просто ме е страх, че ще ме отрежат и затова предпочитам да не правя нищо. Гадното е, че минах 40 вече и не съм сигурен дали въобще вече имам шанс някоя да ме забележи. Цял живот съм си сам, иска ми се поне веднъж да съм имал приятелка да видя какво е.