Защо казват,че ако правиш подаръци, значи се опитваш да манипулираш
Всеки втори човек казва, че ако правиш подарък, това не означава че имаш искрени чувства, а означава че се опитваш да манипулираш човека. Каква е логиката в това? Не може ли просто да му направиш подарък, за да го зарадваш, а не от манипулация.

Коментари

1.   Зависи дали очакваш нещо срещу този подарък- отношение, внимание, благодарност т. н такива хора са които манипулират с подаръци.
Ако са чисти намерения, подаряваш за да зарадва и забравяш - ок.

2.   Може, разбира се, защо да не може.

3.   Опитът в моя живот показва, че най-безотговорните, тези които ги няма когато трябва, правят най-много подаръци за да компесират. Не казвам че непременно е така, но в моя над 40 годишен опит това са резултатите.

4.   Може и така, и така
Митивът е важен
Ако искаш да го зарадваш..
Ако искаш да го манипулираш…
Желанието е различно.
Ако някой ме обвини, че го манипулирам, правейки му подарък, ще си врътна гъзето и ще ме види на куково лято.

5.   Подаръци (по принцип) на жена ми и на близките ми хора правя само на Рождество Христово, Имен ден, Рожден ден, годишнина от сватбата.

Към трите ми приятелки, преди съпругата ми, съм постъпвал по същия начин.

Подарък с комерсиална цел - никога не съм правил!

Без повод съм правил подаръци от типа - да отидем някъде и аз да поема разходите, но не и бижута, пръстени или други вещи.

Но така или иначе - какво те интересува какво казват другите?

Ти данък обществено мнение ли ще плащаш?

Както искаш да направиш подарък с цел да зарадваш любимата си - направи го!

7.   Автор: до коментар 5. Въпросът е че приятелите на нея й казват, че аз с тези подаръци се опитвам да я манипулирам, и й казват да не ми обръща толкова внимание, за да не се привърже толкова в мен. А истината е, че аз когато й направя подарък е с цел да я зарадвам. Те са млади и си знаят своето и не мога да говоря с тях

8.   Зависи от човека и от подаръка и повода. Едно е да подариш на жена си нещо, друго на детето си, а съвсем друго да познаваш някоя от 3 седмици и да й подариш нов телефон или диамантени обеци.

9.   Подарък се дава интуитивно, това е истината, има хора обичат на подаряват подаръци, хубаво е.

10.   Ееее авторе (7) ти си същият, който не спря да пита как да излъже младото... ДЕТЕТО? ! Спри се, бе, педофил!
Остави децата на мира че ще ядеш много бой!

11.   До автора след коментар 7

от 5

За да й кажат такова нещо, явно прекаляваш с подаръците!
(Вземи пример от мен - кога, в кои случаи, да подаряваш подаръци! )

Виж сега, явно си още млад и нямаш опит, ще ти кажа нещо важно:
Човек трябва да има мярка във всичко в живота!
Дадено нещо, дори по принцип да е добро, ако се прави постоянно и без мярка - губи своя ефект и дори започва да вреди!

Така, че и ти може да предизвикаш обратен ефект в нея с тези чести подаръци, и в край на сметка да я загубиш.

Разбира се, има и жени, които се впечатляват от подаръци и от финансови стимули - но такъв тип жена - за какво ти е?

Освен това една свястна жена не се печели с подаръци, а с добро и прекрасно отношение, с любов, обич и жертвоготовност към нея! Когато чувства и усеща, че я обичаш, уважаваш и я цениш!

Говоря за ситуация. в която си търсиш добра и подходяща жена за своя съпруга!

12.   Аз виждам подаръка като форма на манипулация в тези случаи - мъж подарява на жена, и то в случаите в които той е много по-възрастен от нея и не може да я има или е по-грозен. Абе като цяло тя няма как да е с него и да му дава от вниманието си ако не получи нещо насреща. Било то подарък, пари и т. н. Тогава той се опитва да я манипулира като й подарява разни неща.
Друго - при търговията. Уж ти дават нещо безплатно и те принуждават да си купиш още 2-3, но ти нали си на далавера имаш нещо безплатно, подарък хаха.

Сигурно има още много примери, но не мога да се сетя сега това ми идва на прима виста.

13.   Автор: да, грозен съм, но не мисля че това е важното, трябва да се гледа характера и душата на човека.
До коментар 7 - благодаря за отговора, явно по-рядко ще й правя подаръци

14.   Автор: коментар 11 имах предвид