Проблеми свързани с детството
Здравейте, първо искам да благодаря на всеки, който ще прочете историята ми. На 32г съм, жена. В детството ми баща ми беше алкохолик и много ни тормозеше. Впоследствие аз започнах да избухвам лесно за всякакви неща, да хвърлям предмети и такъв тип агресия. Преди една година срещнах мъж, който отговаряше на всичките ми критерии /в началото/. Разбрах след година, че той също е алкохолик. Започнаха обещания за промяна и на следващия ден беше същото. Травмите ми отпреди започнаха да се връщат както и нервите. Вследствие като го виждах пак пиян хвърлях предмети, изпадах в нервен срив и не бях на себе си, удрях му шамари и бях друг човек. Ако питате защо не съм се махнала - до последно имаше надежда в мен, че ще се излекува, защото трезвен беше перфектния човек. От известно време успях да се откъсна и да не му вдигам. Сега съм в дупка, с проблеми с нервите и единственото, което искам е поне отчасти да се излекувам психически. Моля за съвети дали психолог ще ми помогне или поне някакви начални стъпки, с които да премина по-лесно. Благодаря на всеки изчел историята ми.

Коментари

1.   Психолог.
Смятам, че хората като цяло влизат във връзки без да посещават психолози и затова така се забатачват. За да имаш успешни отношения трябва да си пречистил себе си изцяло. Да не повтаряш модели от детството.

2.   Включвай се в походи сред природата/планина.
Може да не вярваш сега, но много ще ти помогне, а и ще бъдеш сред здрави хора.

3.   Хубаво, че си се разкарала. Има надежда и за него, но е много трудно...
Пробвай с психолог, но по-скоро опитай ти да си въздействаш сама на себе си.

4.   Сега, авторке, някои хора тук ме критикуват, че давам еднакъв съвет на хора с емоционални и психични проблеми, но го правя, защото това е лекарството за тях! Но вече от самия човек зависи дали ще го възприеме?

Затова, моят съвет е: да се обърнеш към Бога с цялата си душа и сърце, и да повярващ в Него, и постепенно да се въцърковиш в православната църква!

Защо в нея?

Защото само тя единствена е наследница на древната апостолска църква и преподава вярно Божието слово, и води хората към спасение.

Потърси и православни сайтове в интернет и чети от тях:
ето няколко: Бъди верен, Православието com, сайта на Ловчанската епархия, Добротолюбие, Православен храм, Православен свят.

След като направиш това животът ти ще се измени тотално и ще намериш смисъла му, и ще преодолееш и своите психологични проблеми.
И тогава ще имаш мир в душата си и няма да се тормозиш толкова от нищо!

А с този човек - продължаваш да не комуникираш изобщо и никога!

5.   Да, иди на терапевт ще ти помогне да преработиш травмите, но първо проучи психолога при когото ще идеш, виж отзивите, не се хвърляй на първия телефонен номер в google.

6.   Добър психолог, редовни посещения, повече срещи с приятели и хора, с които ще се разсейваш, някакво хоби или групови активности. И никога, ама за нищо на света не давай втори, трети и т. н. шанс на този човек или на подобни.

7.   Искаи мнения от хора в твоята ситуация,това е смислено,други коментари,нямат полза никаква за теб.