Трябва ли мъжа да подпомага жената
Според много млади жени, мъжа трябва да плаща сметките, когато излизат.
Според вас трябва ли мъжа да помага на една жена, било съпруга или приятелка, с която не живеят заедно?
Или трябва жената да не очаква нищо и да си харчи заплатата.
А, ако остане без пари трябва ли да иска от мъжа или той трябва сам да се сети?
Бихте ли били с мъж, който не харчи много за вас?

Коментари

1-50 от 51

1.   Много ясно, че не. На какво основание да го прави, че да не си намери някой друг плащач?

2.   Ако ти е само приятелка не е нормално да ѝ плащаш масрафа. Ако ти имаш 10 приятелки преди да се ожениш, за жена ти какво ще остане? Жена ти няма ли да иска да имаш някакъв "гръб"? Трябва да си някакъв богаташ да плащаш сметките на всяко гадже.

3.   Това е мисленето на масовата българка-да хване провайдър и да я носи на ръце. Да я води в Дубай, Бали, Малдиви и да и купува маркови дрехи. За да му пусне. Може да върти няколко такива балъка и те да я отглеждат до пенсия. Защо ще иска от него пари, ако няма? Баща ли и е, съпруг? Ако му роди, има защо да я обгрижва финансово. Иначе е поредната в кревата му.
Не трябва. Трябва и тя да му помага с грижи, манджи, редовен секс и уважение.

4.   Аз като мъж, мога да кажа за себе си. Когато имам приятелка (в момента нямам), давам всичко за нея. Не ми се е случвало да излезем и да я оставя тя да плати - това би било обидно за мен.

5.   Каква е тази съпруга, с която не живеят заедно?

6.   Айде пак поредната тема. Това го решава двойката, правила няма.

7.   Ако не живеят заедно, не е длъжен да й поема никакви разходи. Не говоря за почерпки и подаръци, а за разходи за живот. Може да поиска назаем, ако се наложи. Поне на мен би ми било неудобно да искам от мъж, с когото не живеем заедно и не ми е съпруг, да ми дава пари. Аз да не съм просякиня?

8.   Аз съм от онова поколение, което е определено като бумъри. За някогашните момчета от годините на социализма, момичетата бяха, поне за повечето от нас нещо безкрайно интересно, желано, плашещо, вълнуващо. Все едно имат някакви познания, които ние не можехме да възприемем. Комплексираните като мен, просто си учеха уроците, тренираха си джудото, четяха разни книги, слушаха музика и понякога след драматични колебания посмяват да поканят съседското момиче, с което сте израснали от деца на кино. Все пак тя някак е по близка, нещо като сестра, но не съвсем. След това казарма и отново рестарт на социализацията. Като правило всички момчета бяхме задръстени до излизане от казармата, а след това ни трябваше време за адаптация-с една дума смотаняци. но едно знаехме когато излезеш с момиче, винаги, ама абсолютно винаги момчето плаща сметката. Не разбирам тази джендърска, феминистична перверзия, като делене на сметката, остава и да си броят залъците. Когато това ми го каза дъщеря ни, бях потресен-не го вярвах. Даже ми е казвала, че тя плаща сметката, а колегата, с който била изобщо не реагирал, все едно това е нормално. Да може момичето да плати сметката, но това е когато са някак по-близки в интимен план, но и тогава момчето трябва да намери подходящ начин даже и да не иска момичето, да я компенсира. Дали ще е хубава книга, дали ще хубав парфюм, ами да помисли и да види. Така ги виждам. нещата, но има и още нещо, тогава като, че ли чувствата не бяха придобили съвременната меркантилна окраска. Харесваш едно момиче и ти не знаеш защо, но някак само като го видиш нещо топло облива сърцето ти. Като млад, мечтата е да те прегърне момиче, та тя те зарежда с някаква енергия по-силна и от атомната. Не случайно има подобно парче, вярно, че там става въпрос за майката, но тя също е жена- Pink Floyd - Atom Heart Mother. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време

9.   Като се разберете, реципрочност да има е важно.
Ако ти не и помагаш (и не става дума за пари или само за пари) не можеш да очакваш помощ за същото.
Просто е.
Ако при наистина сериозна нужда не ми помогне той, има други хора, които ще го направят със сигурност.
Но не може да очаква ако се случи той да има нужда от същата или подобна помощ, да я получи от мен.

10.   Никой за нищо не ти е длъжен. Ако разсъждаваш, че някой трябва да ти плаща сметките, защото си красива... е, има много красиви момичета, а красотата намалява с времето... и може да бъде изместена. Ако искаш да си в съюз, а не просто държанка, трябва да можеш да се издържаш сама. Мъжът трябва да знае, че може да си тръгнеш, ако решиш. Ако знае, че нямаш друг избор и ще си с него, защото иначе трябва да си на улицата, ще загубиш уважението му, а може и да започне да те унижава по един или друг начин. Има много такива двойки от по-старите поколения. Бие я, а тя търпи, защото няма къде да отиде. А по-младите сами се вкарват в това и си търсят белята с богати мъже, които са изключително нагли и си мислят, че всичко им е позволено.
Колкото до това дали мъжът трябва да помага - нека те попитам, ти би ли помогнала на мъжа? Докато чета тези разсъждения, изпитвам съмнение. Ако сте във връзка от достатъчно време и имаш временни финансови затруднения, може и да ти помогне, но може и да не го направи. Ако сте вече семейство - естествено, че ще ти помогне. Не очаквай обаче да си принцесата, на която всичко й се плаща, защото е красива.

11.   За сметката много ясно, че трябва мъжа да плаща, а вече за по нататъчна помощ, ако са в сериозни отношения защо не!?

12.   Не. Преди да заживеем заедно, не съм искала и стотинка от моя мъж, дори и не съм позволявала да ме черпи - всичко деляхме наполовина. Само на няколко пъти ни се е случвало да се черпим взаимно по заведения в началото на отношенията ни, но това по поводи и с лека закачка.
Не виждам логика в това да искам пари за сметките си и други нужди от човек, с който не живеем заедно. Едва след като заживяхме заедно и станахме семейство, си разпределихме и сметките и всеки плаща тези, които са негова отговорност с условието, че всеки помага на другия при нужда. Но пак - ние сме едно домакинство. Не виждам логика в това да не живееш с някого, но да му плащаш сметките. Че той/тя да не е сакат/а? Как се е оправял/а преди да те срещне? Като цяло, не е добър знак, ако има подобни изисквания в отношенията, без значение от пола.

13.   Не живеете заедно! Какви сметки? Ако заживеете заедно е ясно.

14.   Ами аз работя, имам си дом и кола, плащам си сметките сама... та, ако мъжът до мен дори сметката в ресторанта не иска да плати, се чудя за какво ми е мъж? !

15.   да, трябва.
не, не бих била с мъж, който не е щедър и не се грижи за мен. била съм преди и накрая се изпълвам с презрение и ненавист, защото аз съм работила 8 часа, той също, но аз съм и изпрала, сготвила и изчистила, изслушала проблемите му и дала му ласки. при това положение да си къта пари, всяка жена започва да го презира за малодушието, стиснатостта и немъжкото поведение.
след този случай никога повече не съм правила компромис с това и няма да напрвя. да ми е трудно мога и сама.

16.   Когато има финансова дисциплина, купуване на бюджетни стоки е добре.

17.   Жена съм и ще изразя женска гледна точка. За мен има разлика между материалистка и момиче, което просто иска подобаващо отношение. При първи срещи за мен е неуважетелно и грозно мъж да остави момичето да си плати кафето или обяда. Не излизаш с приятел или колега - поканил си момиче на среща и мъжката постъпка за мен е да се погрижиш за сметката, да изпратиш момичето до вкъщи. Не става въпрос за скъпи подаръци, месечна издръжка и подобни простотии, които вече са плод на материално ориентираните жени. Една жена иска поне малко отношение, не мисля, че ще обеднеете от плащане на сметка в заведение. Ако говорим за вече сериозни връзки и съвместно съжителство, естествено, че мъжа не е длъжен да плаща за всичко и хората си делят разходите както намерят за добре.

18.   С приятеля ми сме заедно от 6 години почти, не живеем заедно, но за сметка на това в седмицата спя при него поне 4 дена от 7. Карам първи смени и не мога да го задължа да става рано, заради мен. Готвя му, чистя му, не сме омъжени, но правя нещата, които доста момичета на моята възраст, дори с пръстен на ръката си не биха правили. Помага ми с парите, тъй като той взима по - голяма заплата от мен.
Общо взето всичко зависи от двойката, няма правила в тези неща.

19.   Има една източна поговорка: За да получиш първо трябва да дадеш. Но, ако сме само във връзка без брак и да и е родила деца, да не очаква кой знае какво заради единия секс.

20.   Мъж без пари, огън да го гори е казал народа и това не е случайно, мъж т трябва да плати сметката, като излизат на среща, естествено жената тлне бива да злоупотребява, но тя с що прави инвестиция в себе си, да е красива и това струва пари. Далеч съм от мисълта от кифли експоататорки, но и мъж мухльо без пари, какъв мъж е.

21.   Ако гледа със сериозни намерения, би трябвало да и помага. Ако има нужда от подкрепа ще я търси по приятели или роднини. Тогава неговата роля каква ще е-само секс?

22.   Бившият ми мъж беше научен, че неговата заплата си е негова, а моята - моя. Такъв беше примерът, който беше видял в семейството си и беше възприел за нормален. Примерно, майка му ако иска да направи ремонт или да купи нещо за домакинството, баща му винаги е пас, и жената тегли кредит, който изплаща сама. Та, моичкият бивш също не смяташе за необходимо да се включва по някакъв начин в семейния ни бюджет, тук-там плащаше моя телефон, някой и друг дребен подарък, който обикновено даже не беше съобразен с интересите и вкуса ми. Аз пък от своя страна никога не съм изисквала и очаквала да ми плаща. Майка ми ме е отгледала сама, тя ми е била винаги пример, че жената може да се справи и без мъж в тоя живот. Настоящият ми мъж е руснак. Там е въпрос на чест мъжът да се грижи за жената и да поема всички разходи, свързани с домакинството. Многократно сме имали спорове по този въпрос. Казва, че за руския мъж е унизително жена му да си плаща сама. Това се отнася и за жените, с които все още нямат брак, но са в някакви отношения. Направо пада под масата като му разказвам, че в България все по-често семейни двойки делят разходите за почивка, например, 50:50. Още в началото като се запознахме ми каза - твоята заплата си е твоя заплата, харчи я за каквото прецениш ти, моята заплата е за семейството. И там най-често жената е ковчежникът на семейството. Поне при нас заплатата си ми я дава, аз плащам всичко, купувам храна и т. н. Той си оставя някаква малка част за цигари, кафета и други такива дреболии. Доколкото съм разговаряла по темата с негови приятели и роднини, семейни двойки, при тях е по същия начин. Разбира се, всички по-големи разходи се обсъждат, и глупости избягвам да купувам. Иначе се сещам за една от първите ни срещи, имах повод да почерпя и предварително бяхме обсъдили, че сметката ще платя аз. Когато дойде времето за плащане, сервитьорката подаде сметката на него, а аз се пресегнах да я взема и оставих сумата. Когато тръгнахме ме помоли никога повече да не си помислям да плащам сметката, когато сме двамата, защото по този начин го унижавам в очите на останалите. Когато се запознах с майка му тя също ми се скара, че вадя портфейла си в магазин. Каза, че мъжът затова е мъж, за да се грижи за жената и може за него да няма, но за децата и жената винаги трябва да има. На мен това мислене ми е доста далечно, и се опитвам да компенсирам и балансирам нещата с жестове и подаръци. Все пак нормално е даването да е двустранен процес.

23.   14 ти наистина ли казваш истината? Имаш си дом и кола! На колко си години и какво работиш. Абе вие жените, особенно ти, големи постижения си постигнала. В кой град живееш и каква кола караш. Само не ми казвай, че колата ти е МЕРЦЕДЕС от най-новите. Хвалби, хвалби, до побъркване.

24.   Да, трябва. Щедрият мъж прави семейство, стиснатият все мисли как и къде да не се мине. Много жени не са алчни, даже много пъти поемат много неща за мъжете, и вбъдеще също, но го преценяват дали е щедър. Стиснатият мъж отблъсква много.

25.   15, тоест си вършила типичната женска дейност, която се върши от векове. И затова искаш валута. Меркантилна работа.

26.   Ясно е че не е нужно да "помага" на когото и да било с който са само приятели, но в момента в който иска да топне чушката, трябва да е наясно че абортите струват пари и влошават здравето на жената, и е добре да знае че докато не поеме отговорност не може да топва чушка!!! Плащането на сметка за питие или храна, подаряването на коланче или герданче е показване на готовност за поемане на отговорност.
Така да топнеш чушката и да очакваш тя сама да се грижела за последствията, харчейки собствената си заплата е доста нагло.

27.   Да, ако той ме е поканил някъде трябва да плати сметката. Ако аз го поканя някъде, аз ще я платя. Който кани - плаща.
Когато ходим по екскурзии в чужбина, моя приятел плаща по-голямата част от разходите, не защото е мъж, а защото изкарва в пъти от мен и тези пътувания са негова идея. В случая, аз съм казала, че това пътуване не ми е "по джоба" и той е предложил да плати самолетните билети и/ или нощувките.

28.   Тоест мъжът е длъжен да плаща сметките на всяка, с която излиза? Да и плаща и ток, вода, телефон? А обратното го няма, нали?
Повечето мъже тук не взимат голяма заплата. Не всички взимат 5-10 000-20 000 лв. Не всеки може да работи нещо такова, нито да е бизнесмен. Та с неговата си заплата от примерно 2000 лв. трябва не само да гледа себе си, ами и да покрива и битовите сметки на гаджето. И да я глези. Защо, не се знае. Ако е глупав, ще го прави. Може и да се хване на още една работа, че да легне изцяло на ръцете му принцесата.

29.   26, той топкал, а теб не те ли отъркват също? Или нищичко не усещаш?
Тоест възприемаш връзките като вид проституция.

30.   номер 25, номер 15 съм. да, правила съм това, което жените правят от векове плюс това, което се очаква от мъжете, за да може човекът до мен да спестява парите си.

никога повече няма да направя подобна грешка.

и само едно ще кажа, като не искам никой да се обижда, нито мъже, нито жени. около мен сметките си ги делят само жените, които или перат парцала за пода с бельото на мъжа си, или изневеряват, или изглеждат много под средното очакване на красота и чар. да не говорим за емоционално присъствие и нежност в живота на мъжа.

така че! не искате да помагате на жената, не го правите. има опашка от жени, които са готови на всичко.

но после да не ревете къде са стойностните жени.

с това не искам да кажа, че всяка, коят очака гривна пандора, е добра стока.

а искам да кажа, че като става дума за съвместно бъдеще и искате красива, вярна, кадърна и домакиня, с която всичко да ви цъфти и да вървите изпъчени, трябва да сте на място и да, това означава да сте солиден финансов гръб.

не е нужно нито да ви харесва, нито да сте съгласни.

31.   22 Звучи много добре. А мъжа ти, ако взима повече пари е добре, но ако взима по- малко или колкото теб, разбира се щом ти ги дава на теб, ти ще допълниш бюджета, ако не стигат.
В България мъжете нямат такова мислене.

33.   Жените винаги си плащат всичко, особено ако са излезли на обяд/вечеря с приятел. Ако партньора предпочита да е само приятел, просто трябва да каже.

34.   От човек на близо 60 години - щастливо женен.

Виж сега авторе, при взаимоотношенията между хората, които се запознават и продължават напред с идеята да създадат семейство с този човек и да сключат брак(и църковен също - за да има Божие благословение над семейството), такива бакалски сметки - НЕ ТРЯБВА ДА СЪЩЕСТВУВАТ!

Давам пример със себе си: ако аз поканя жена на среща - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО плащам сметката!
Когато сме били гаджета, също винаги аз съм плащал сметките, освен, когато тя е искала да почерпи по някакъв повод!

Аз несериозни връзки не съм имал, защото още от млад винаги съм търсил жена за своя съпруга!

За друг вид финансова или друг вид помощ - щом съм започнал сериозни отношения с тази жена и гледам на нея като моя бъдеща съпруга - естествено, че бих направил много неща за нея! Аз съм жервоготовен човек!
Не съм имал случай да ми искат пари за сметки или други такива неща, но съм помагал с труд и с ум доста пъти, когато са имали нужда от помощ.

А иначе в семейството ни се обичаме, уважаваме и разбираме много, и естествено имаме общи финанси. Обсъждаме заедно всички по-значими покупки, и ако имаме единомислие - действаме!

35.   Мъж, който не харчи за жената, докато са гаджета, и после, след като се ожени за нея и имат деца, пак няма да харчи. Всички разходи ще са 50 на 50, така че опичайте си акъла и не се захващайте със стипци.

36.   Българският мъж е скръндза.

37.   35 Моят мъж ми плащаше телефона и кафетата всеки пъти когато излизаме. Не съм усетила стиснатост. Предлагал ми е да ми купува обувки, аз отказвах. Сега нито ми дава някакви пари като мъж, ако ми свършат омрънква всичко, че ми е дал 20 лв.

38.   30, че бъди солиден финансов гръб и ти! Нали искаш да си равна с мъжа?

39.   В мюсюлманския свят мъжете плащат всичко, а жените понякога даже не работят. Забрадените мюсюлманки са значи най-големите материалистки според еврогейската пардон европейската логика.
Май че и в Япония жените държат парата. За Индия как е не знам.
Тези, дето се множат, явно ползват съвсем друг модел на общество от нас, еврогейците. Че те са на друга крайност, относно стил на живот (по-консервативен) е отделна тема.

Но по темата тук, излиза че най-успешният модел е традиционният. Мъжът трябва да е мъж, да изкарва пари, жената да е жена, която се грижи за мъж, дом и деца. Извратиха всичко. Никой не казва жената да не работи. Но главният доход да идва от мъжа. Впрочем може много неща да се направят, по случая от политиките на държавите, но не се правят.

Защо например в България няма заложена почасова работа като стандартен модел, така че жените да могат да съчетават семейство и работа? Защо не се вдигат заплатите на мъже, сключили брак, и при наличие на дете, да има пак някаква закономерност? Изобщо да се насърчи традиционното семейство. В тези насоки трябва да се мисли, а не в насоки само масово крадене.

И между впрочем, големия бъг в питането ви идва от там, че например в онези консервативни общества, няма такова нещо като ходене години наред именно поради това да го нарека последствие! Защото това е фиктивен брак, ходене, живеене заедно, всеки за себе си, и това само пилее от времето на жената, както и тя е напълно губеща от такава ситуация!

Те не са били глупави едно време, когато и в християнския свят не е имало такова нещо като дълго време ходене (максимум 6 месеца, година) и след това брак. Като бракът е значел - договор един с друг да се грижите един за друг до живот и без мислене ами ако (ако не поработи, ако не ми хареса нещо, ако не стане по мойто, а по твойто и директно разводи). А брак с умисъл до живот.

Няма как да сте печеливши като първоначално приоритетите ви не са поставени правилно! И да, разбира се че едно от последствията е че мъжът ще се запита - аз ако пилея парите си по тази жена, а утре се разделя с нея, и по същата логика и тя разсъждава относно него по същия начин - ами резултатът е един - всеки за себе си. Ще се стискат, ще са интересчии и двамата, направо връзка ад. Всеки ще гледа да не се прецака. Общо взето това са съвременните връзки. Затова ако хората нямат сериозни намерения един към друг, то си е от ясно по-ясно, мъжът няма да иска да плаща, а жената, ще се опитва пък да го цеди на всяка цена, за да не се прецака пък нещо тя.

40.   При мен и съпругата ми, такъв въпрос не е никога, ама никога не е поставян. Както казах по -долу, ние сме от поколението бумъри. По време на късният соц, аз изкарвах повече пари, бях научен сътрудник, станах и старши научен, малко по-късно. Много работехме по различни проблеми о линията на ТНТМ, ИКО и други организации, които са просто посредници, но без тях не можеше да работиш официално. В последните години съпругата ми е технически директор в голяма иновативна компания и двамата сме инженери в областта на електрониката. Та тя взема поне три пъти по-голяма заплата. Никога, никой не е следил, кой, кога, колко е платил. Тя и дъщеря ни ми правят щедри подаръци. Тъй като дъщеря ни също е инженер в нашата област, като Ph. D., доктората е от чужбина, но тя работи като софтуерен инженер и с мъж много добър програмист. Дъщеря ни е обзета от манията да купува онлайн. Тя ми пък купува разни блузи, уж все маркови. Лично аз, за нещо като тениска, няма да дам 200 и повече лева, заради някакво етикетче. А при съпругата ми в продължение на години, всеки понеделник слагаше по 400 лв в портфейла ми, под претекст, че съм се срещал с хора и сме ходели на обеди и не трябва да се излагам, щедро-разумна е. Сега пък дъщеря ми и мъжът И решили да ми подарят джипа си, защото нещо не го харесват и вече лизинга е изплатен. Щели друг да купуват. Съпругата ми не е съгласна, защо както казва има македонска поговорка "Крава от теле не бозае". Аз съм съгласен, но да си платим поне 50-60% от покупната му цена. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време

42.   36. Така е, скръндзи сме, ама не отговаряш трябва ли, не трябва ли, на въпроса в темата.

43.   Моя мъж е полуруснак, полунемец и мога да потвърдя какво казва номер 22. Трябва наистина специално преди това да му кажа, че искам този път аз да платя, че изобшо да ме остави и имам чувството, че не му е удобно. Ако му кажа, че ми трябва нещо за домакинството да речем, ще се погрижи да го имам, няма нужда да напомням, няма нужда да повтарям. Същото е ако забележи, че нещо не функционира правилно. Едновременно с това не ме остава сама в кухнята, въпреки че му казвам да седне да си почине. Отговорът е: е какво да правя сам на дивана, така че свършим двамата работата по-бързо и после ще си почиваме заедно. Нашите мъже имат още много да учат.

44.   Обобщенията винаги са показвали ограничен ум и болни следствия от кофти ситуации.
Фактически мъжа може да издържа който си поиска и както си поиска. Струва ли си, не. Ако една жена е с някой заради парите, то ще се види и ще се знае. Повечето жени дали гледат джоба, да. Познавам не малко мъже, плащащи всичко на починалите и пак го ядат като изневяра, мисли за някой друг и ебем ти и живота нали, хем даваш всичко хем са те пребили емоционално.

45.   Бившият ми мъж беше скръндза висша степен. За 15 години, нито един път не си каза "Чакай да купя нещо на жената" или нещо подобно. Още докато бяхме гаджета, се проявяваше като скръндза, но тогава бях на 18 т. е млада и тъпа. След развода ни, той обяснявал на всеки срещат как съм го прецакала да плаща 350 лв издръжка за детето.

Винаги съм си работила и никога не съм разчитала на мъжете да плащат за мен. Така съм научена от майка ми.

47.   Това, което пишат по-горе за чужденците, съм го чувала и чела и за други народности. И даже не е обвързано с домакински задължения на жената - ако не иска, може да си наеме помощ и там.

Т. е. цени се жената сама по себе си, а не какво можеш да вземеш от нея като услуги, при това - ако може и без пари. Няма го това безкрайно просташко: "Е, на мен за какво ми е тази жена? ", или още по-обидното очакване на не малко мъже, че като поемеш сметка на жена, или направиш услуга, трябва да следва плащане в натура, или си се прецакал.

Ето, точно върху това трябва да се работи у нас. Възпитанието. Разбирам, че доходите на много мъже са ниски, но с тази народопсихология, от която упорито не искат да се отърват, и много високи да бяха, пак така. Българката е претоварена от задължения и очаквания, без да се мисли, че човешките възможности все пак имат предел. Постоянно ѝ се вменява вина за нещо, непрекъснато ѝ се търсят недостатъци, непрекъснато ѝ се сочи мястото. Оставете сметките - вижте какво е отношението на улицата, прочетете форумите. Харесва ли ви? То е говорене на "ма" и "бе", на "лелка" и "дебелана", "изтичащ срок на годност" - от мъже, които нито визия имат, нито качества, нито ниво да говори с теб... Ти може съвсем обективно да си с класи с над някой Ганьо, но пак ще се сравнява с теб и ще се изтъква. И когато дръзнеш да кажеш: "Стига! ", излизаш феминистка.. за хора, които не знаят какво означава точно терминът и няма и да прочетат, но чули нещо си и всяка, която не слушка и не тичка като робот по команда е такава.

Естествено, че не са всички мъже. Има и истински кавалери, които без мрънкане и рев ще ти помогнат, ще ти благодарят за компания и приятния разговор и разбират, че парите за сметката се изкарват, но жената ти е направила комплимент, като те е избрала точно теб. Другите все ще си търсят ползичките и ще се питат защо са сами и никоя не ги изтърпява.

Това е. Доста превъзпитаване трябва и за двата пола. Жените да спрат да се примиряват с гаври и неуважение, мъжете да схванат, че "равенство" и "феминизъм" не значи, че ще ти е позволено да простееш на воля. Иначе българката се е справяла винаги и ще се справи. А чужденците ще се питат защо сами правим много неща и трудно ще можем да им обясним.

49.   Добре един мъж ако не плаща, за какво й е на една жена? Има една приказка: мъж без жена е половин мъж, жена без мъж е мъж и половина.

От както свят светува ролята на мъжа е да изкарва пари и да слага храна на масата на семейството си, а ролята на жената е да се грижи за дома и децата. Сега в днешно време понеже всички мъже ги мързи да гледат, камоли да работят и вече не искат да вършат мъжките си задължения и очакват от нас да си делим изкарването на пари и плащане на сметките. Междувременно не виждам как ще си разделим женските: не може мъжа да роди едното дете например или да го родя, той да го кърми.. Така че вместо много да философствате какви били жените, се погледнете какви неудачници сте и се стегнете.

52.   "49. Добре един мъж ако не плаща, за какво й е на една жена? Има една приказка: мъж без жена е половин мъж, жена без мъж е мъж и половина. "

Имаш много здраве от арменския поп. То днес доста мъже станажа жени и сигурно за това са като мъже и половина. За що да плаща мъжът на жената след като не е добра стока? Има и друга приказка: - " мъж без жена е като волта птичка, свободен от ремарке, което трябва да тегли, а една жена без мъж е нищо"! И за какво му е на мъжа цяла крава в къщи да храни, след като може да си купи литър мляко от магазина. Никакво плащане на женски сметки, никаква помощ. Щом половете ще са равни, всеки ще си плаща сметката. Мъжът трябва да прецени колко струва жената за да инвестира в нея и да я вземе за майка на децата му. Тогава няма да има нужда няукой от двамата да плаща сметката, защото ще е обща.

54.   На мен ми е интересно, дори някой да реши да плаща само за излизания по ресторанти и хотели, как ще го прави дългосрочно? Аз изкарвам над 3000 лева нетно, имам придобивки, ваучери за храна. Пестя много, не ям по ресторанти, не харча за излишни неща, не плащам наем. Пробвах се така да плащам по заведения и почивки на дадена жена. То е невъзможно. И на друга работа да отида за още пари, едвам ще ми остават пари на края на месеца. Едно ядене за двама на ресторант е минимум 60 лева. Ако поръчаме салата и основно, става минимум 80 лева.

Затова ми е интересно, как изобщо това е възможно? То и 6000 лева да изкарваш, имаш разходи по кола да я водиш наляво-надясно. Имаш сметки, имаш храна да си плащаш. Евентуално, ако наем или ипотека плащаш, това ти взима един сериозен процент от дохода. Наистина не разбирам кои са тези мъже, които го правят това в дългосрочен план?

То дори и да ти стигат парите и да остава нещо на края на месеца. Ти си се убил за този доход с много работа, а ги хвърляш всичките пари за едни простотии, заради претенциите на някаква. И 10 000 да изкарваш. Кой ще е готов всеки месец 2000 лева примерно от тях да ги хвърля по приятелката си? Аз знам колко трудно се изкарват такива пари, не се знае дали ще можеш да ги изкарваш догодина или дали бизнесът ще върви (ако имаш бизнес). Кои са тези мъже с такива доходи, готови да харчат такива пари в дългосрочен план?

55.   Във всички връзки има компромиси. Аз живея в град, в който няма работа по специалността ми, за да съм с приятеля ми. Той си има хубава работа и не му се мърда. Ако искам аз да си търся високоплатена работа, ще трябва да се преместим, вероятно даже да емигрираме. Учила съм в чужбина, което е по-скоро пречка, отколкото полза за реализацията ми в България. Но съм преценила, че кариерата не е толкова важна за мен. Съответно, той не очаква от мен нищо във финансово отношение. Вече съм сменила няколко работни места и просто няма такова, на което си струва да се задържа. Мъча се да започна собствен бизнес, почти без капитал, но ще отнеме супер много време. Такива генерализации - трябва ли мъжът да плаща или не, ги правят само хора, които нямат визия за общо бъдеще. Семейният живот означава също споделени финанси. Докато всеки си мисли за себе си като отделен индивид, връзката е обречена.

56.   до 54

от 34

Реших да ти отговоря на въпросите, въпреки че аз далеч не съм разполагал навремето(а и сега) с такива пари като твоите, но го правя за да ти обясня някои неща.

Да, едно ходене на ресторант е горе-долу минимум между 40 и 80 лв, в зависимост от това какво ще поръчате, но:

1. Аз лично много рядко съм водил приятелките си(имах три приятелки преди жена ми) и бъдещата ми жена на ресторант. Само при някакъв специален повод - Рожден ден, имен ден, Рождество Христово, Великден...
така, че такова ходене при нас беше примерно веднъж месечно.

2. По-често сме излизали на по-скромни и не особено скъпи заведения, и примерно сме пили по 1-2 бири с цаца и пържени картофи - сметка от рода на 20 лв. (Тогава цените бяха по-евтини)

3. Много пъти сме пили примерно само по кафе(ако е сутрин или на обед) и после излизаме на разходка.

4. Много пъти не сме ходили изобщо на заведения, а сме излизали на разходка, на кино - тогава ходехме често на кино, или тя ми е идвала на гости или аз на нея.

Така, че искам да ти кажа, че далеч не става въпрос за такива колосални суми - поне при мен!
Аз не съм стиснат финансово, дори понякога съм щедър, но имам финансова дисциплина и си правя сметката.

А при първоначално излизане на 1-2 ра среща естествено винаги аз съм плащал сметките(и после също), но ако една жена иска да ходим само по ресторанти - просто за мен в нея има нещо гнило и не бих продължил да общувам с нея!

Аз си търсех жена за сериозна връзка с цел брак и повърхностните и меркантилните жени ги разкривах обикновено още на първа среща - и втора среща естествено нямаше!

Така, че искам да ти кажа, че ти като мъж, а не жената, трябва да определя правилата и кой ще кара влака, разбираш ли ме?

С такива жени, които искаха да ми се налагат - също нямаше втора среща!

Хайде със здраве и успех!

57.   23, стюардеса съм, на 35 живея в София, апартаментът ми е по наследство, а реното си го купих сама. Нещо друго? Да ти кажа колко летателни часа имам? ;)
Така, че да, с моята заплата мога да си живея и без мъж.
Обаче имам мъж и го обичам, но изобщо не става дума за пари защото печеля повече от него.

1-50 от 51