Голяма женска конкуренция
Здравейте, момиче на 25г съм. Имала съм връзки с мъже, но след последния ми приятел не мога да си намеря мъж. Винаги, когато се запозная с някого или си пишем, се оказва, че е предпочел друга или си е намерил момиче.

Даже по-често ми пращат с*ксуални мемета или ми казват, че не търсят сериозна връзка, а само приятели с привилегии и малко след като им откажа влизат във връзка с друга. Нямам провокативни снимки в профила си, съвсем нормални са. Омръзна ми вече, винаги когато имам конкуренция, винаги избират другата, защо? С какво другите жени са повече от мен?

Коментари

1.   Не са повече от теб, по-лесни са.
Още си млада, но с годините ще разбереш, че да си лесна не е да си "повече" от друга жена, а напротив, точно обратното.
Като жена ти го казвам.
Бъди умна и разумна, търси истински отношения с качествени мъже. Намират се рядко, но ги има.
Не сваляй критериите си и пази достойнството си, момиче!

2.   Ми какво мислиш, че ще ти се молят ли? Като не даваш секс ти, друга ще даде.

3.   Е ти не знаеш колко време ще са в тая връзка. А и освен това жестоката женска конкуренция е само за по-добрите мъже, тези с хубава визия или пари... Или и двете... Никога не се притеснявате и не се биете за обикновения мъж, който всъщност може да не е толкова лош ако му дадете шанс и излезете на среща. Понякога не всеки в социалните мрежи може да изглежда някакво мега яко или супер добре. Понякога не се дава шанс на наистина хубави и добри мъже. Явно ти не си нищо особено, но искаш нещо по-така. Щом това се случва вече няколко пъти. Проблема няма да е в момчетата.

Една жена беше казала в друга тема със злоба, че нямало да смъква стандартите си, което е разбираемо, няма проблем да искаш каквото там искаш, въпроса е дали този който ти покрива стандарта, ти дали покриваш неговите. Не е само до искане. Жените са научени какво мъжа им дължи и какво той трябва да прави за тях, но много малко, да не кажа почти нито една жена не е научена от какво има нужда мъжа. Не може високите стандарти да са едностранни. И ти явно не покриваш тези на мъжете. Желая ти късмет!

4.   Е ти не знаеш колко време ще са в тая връзка. А и освен това жестоката женска конкуренция е само за по-добрите мъже, тези с хубава визия или пари... Или и двете... Никога не се притеснявате и не се биете за обикновения мъж, който всъщност може да не е толкова лош ако му дадете шанс и излезете на среща. Понякога не всеки в социалните мрежи може да изглежда някакво мега яко или супер добре. Понякога не се дава шанс на наистина хубави и добри мъже. Явно ти не си нищо особено, но искаш нещо по-така. Щом това се случва вече няколко пъти. Проблема няма да е в момчетата.

Една жена беше казала в друга тема със злоба, че нямало да смъква стандартите си, което е разбираемо, няма проблем да искаш каквото там искаш, въпроса е дали този който ти покрива стандарта, ти дали покриваш неговите. Не е само до искане. Жените са научени какво мъжа им дължи и какво той трябва да прави за тях, но много малко, да не кажа почти нито една жена не е научена от какво има нужда мъжа. Не може високите стандарти да са едностранни. И ти явно не покриваш тези на мъжете. Желая ти късмет!

5.   Избират други защото явно са им по-лесни за после а им напомнят, че са само предложили само приятелство с привилегии.
Така ще могат да си го веят, пък тя няма да има право да се сърди дори.
Много ти е добро сито-то даже, не ти губят време разни мъжки салфетки.

6.   Защото ти не търсиш с привилегии и ти личи по държание, приказки. Има жени за сериозна връзка и за отворена. Другите ще са за отворена. Ти явно излъчваш нещо, което показва, че номерът не минава.

7.   Не мисля, че са повече от теб. Просто са по-лесни и глупави, т. е. наивни. Днешните мъже търсят шаранче, което да им се върже на лъжите и номерата. Ти явно просто не си такава. Нр бързай и не се предлагай на такива. Ще си срещнеш твоя човек. :)

8.   От две красиви момичета, аз бих предпочел тази, която я интересува как съм, дали би могла да ми помогне или подкрепи с нещо и да се държи мило с мен. Най-вече да не ламти само за пари, парцалки и така нататък. Никога не бих й позволил да плаща сметка дори и тя да ме кани на среща, но се досещаш накъде бия. Погледни да не би проблемът да е при теб ако все им даваш акъл за живота или ако си токсична! Не твърдя че е така, но все пак не го изключвай като вариант! Едва ли всички мъже, на които попадаш са големите играчи и мачовци, освен ако ти самата не търсиш само такива.

9.   Не е, че другите жени са повече, а че си падаш по определен тип мъже. Намери сходствата и лесно ще ги отсееш; иначе се буташ там където не ти е мястото.

Ако искаш, ще ти помогна. Опиши ги последните трима и после опиши себе си.

10.   В никакъв случай не се разголвайте заради едната чалгаропростащина, обзела народонаселението, то ако вземете такъв, който ще Ви е избирал, по голите снимки - какво ли можете да очаквате от него?

Търсете си клубове по интереси, ходете в библиотеката, в театъра, на изложба, в музея, там си търсете момче. В чалготеката най-много на наркоманизиран порноманиак да попаднете...

м31, 186 см, 86 кг, 3 езика, 2 висши в две различни държави, 60хил. евро годишно, чета редовно книги на езиците, които знам, и... ходя по библиотеките да видя коя момичка пуска по някой уж случаен поглед...

Но, от друга страна, ако искате точно батката, наркоманизираният лумпен и лют простак, но пък не щете да се разголвате, ами.... да, грешните идеали, и модели за подражание, заучени от интернет, са също компонент на модерната социална болест - "стоя си сама, но с подходящи не ща! "

11.   Здравей, авторке!

Разбирам те много добре, но не трябва да разсъждаваш така!
Свестни, добри и благочестиви мъже има и в момента! Да, не са много, но ИМА!

Относно начините на запознанство - може да стане и по интернет. Познавам човек, който така се запозна със съпругата си и той ми каза, че първо са се влюбили душите им - докато са си писали многобройни писма, а чак след това, когато са се видели и на живо(те бяха от различни градове) са се харесали и физически.
Но това е ИЗКЛЮЧЕНИЕ!
(А и двата били писали в профилите си, че търсят само запознанство с цел брак! )
Но в момента не знам дали има читави сайтове за запознанства в България?
Затова ти не се стреми само към това! При теб нещата могат да се случат по друг начин - само Бог знае това!

Но най-важното - имай търпение!

Нещата в живота много рядко стават от раз!
Повечето пъти, трябва време, докато срещнеш подходящия човек! Но всичко това става в своето време - нито по-рано, нито по-късно!

Ти си още млада! Животът е пред теб!
Ще се появят ситуации, в които ще се запознаеш с подходящ за тебе мъж! Гледай само да не го отблъснеш!

Имаше една много добра тема по този проблем, която би трябвало да помогне и на теб, и която аз съм си запазил. Тя е в раздела Любов и Изневяра и е със заглавие:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

(за да се отвори от връзката - махни интервалите в нея, защото сайтът автоматично създава два интервала,
или напиши заглавието й в Гугъла - и ще ти излезе)

Прочети я многократно като обърнеш внимание на съветите на автора, а не на хората, които спорят с него!

Там са дадени добри съвети на хората в подобно на твоето положение, ще ти копирам някои от тях и тук:

За хората, които са сами и искат да срещнат сродната си душа:

1. Трябва да търсите човек с еднакви(или поне със сходни) с вашите интереси, цели, ценности, възгледи и приоритети!

2. Трябва да бъдете много търпеливи, постоянни и упорити!

3. В никакъв случай не трябва да се обезкуражавате или отказвате, дори дълги години да няма резултат!

4. Трябва да влезете в такава среда, където има хора с близки до вашите интереси!

5. И не се отчайвайте, ако не се получава, а продължавайте да опитвате и да търсите, и да се молите на Бога за това - щом много го искате и полагате усилия, Бог накрая ще ви го даде!
(С едно изключение - ако това няма да бъде полезно за спасението на душата ви. Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви! )

12.   Къде ги намираш тези? В Тиндър? 90% от мъжете въобще не говорят с жени. Няма никаква конкуренция за тях, а има много свестни. Аз моя си го харесах и си го взех. Той има малко на брой колежки и всичките са заети. А и не поглежда друга. Приятелите му също са свестни момчета, нямат зависимости, изглеждат си добре, сериозни са, а си стоят сами. Въобще не срещат и не говорят с жени, вероятно чакат те да ги намерят и заговорят.

В същото време, покрай общи познати, знам един, който е тотал щета. Пушач, с хазартна зависимост, виси по дискотеките. И някакви чалга пеперудки все му се натискат. Въобще не ги разбирам.

Намери някой нормален, извън Тиндър, Инстаграм и подобни и го заговори ти. Така се прави в днешно време.

13.   Всяко зло за добро. Радвай се, че не се е получило. Не са били за теб и си се отървала. Не е вярно, че са с нещо повече от теб и ти не си била покривала "стандарти" (виждаме ги тези високи стандарти.. ).

Просто ти имаш характер и си отстояваш принципите и критериите, а това плаши.

Затова са и тези безумни опити постоянно да бъде принизявана жената - че уж не била нищо особено, за кого толкова се пазила, защо чакала със секса, защо искала тези, а не други мъже. Яд ги е, че при някои жени някои номера не минават. Ако "не беше нищо особено" нямаше да се пробват изобщо при теб.

Няма да останеш без мъж, спокойно, просто жените с интелект по-трудно намират подходяща половинка. Няма да се оставят някой да ги контролира, не са за веднъж и на много мъже не им се занимава. Това е. И да бяха те отразили, точно тези, а и много като тях, щяха само да те наранят и използват. И по-зле щеше да стане.

14.   12, и моите наблюдения са такива. Донякъде е жалко, ама пък прави отсяването на мъже по-лесно? Ддз.