Обърканост
Излизам от известно време с един мъж на 32 години, аз съм 9г по-малка, и отношението му към мен е бих казала доста добро, помага ми, грижи се за мен, но има един голям недостатък според мен - винаги когато изляза с приятели момчета започва да ревнува, а съм му обяснила, че те са ми добри приятели и не бих спряла да излизам с тях. Ще се радвам да чуя и Вашето мнение по въпроса.

Коментари

1.   Ревността е болест, желание за контрол. Прочети повече по въпроса за да разбереш защо го прави.

2.   Разбира се че ще е подохящ, когато е помагащ, грижещ се.
Изобщо голяма част от вас приемат тези отношения като чиста разменна монета, секс за екстри.
Една не видях да пише, че прави нещо от любов и емоция.
И една от вас не мисли, а то в последствие се налага, че този помагащия и грижещия се за вас просто иска да ви върже и в момента в който това стане, най често с дете или да знае че нямате друг избор, ще покаже характера си на тиранин.
Защото добър и възпитан мъж няма да предложи нещата като този, защото ще му е неудобно, защото има друго мислене, ама такива не търсите, търсите някой да си ви издържа и това ще установиш че има цена, вече виждаш първите последствия, след време ще видиш още.

3.   Ама сама ли си с тия мъже? Те гаджета имат ли, взимат ли ги? Френдзона са ти и се надяват да те минат. Ти пък се кефиш да имаш 10-15 обожателя.
Няма нормален хетеро мъж, който ще е ОК гаджето му да се зяпа с други сама по барове и кафенета. Ти искаш отворена връзка.

4.   Е, по-възрастен, помага ти естествено, кака иначе да задържи младото... Ама от мъжете не може да те опази, знае си, че не му е мястото до теб и затова ще иска да контролира всеки твой близък, приятел или дори познат. Сега започва, ще видиш как скоро ще започне да коментира и роднините ти, да се опитва да те отдалечава дори от приятелки-жени за ди под пълния му контрол.
Дано да работиш, щом ти помага има вероятност и да ти предложи д ате издържа изцяло за да си напълно зависима.
Внимание, наблюдавай и като се увериш- бягай без обяснения, ще лъже и манипулира, ще се изкара жертва, а ти виновна, ще не го разбираш, дори ще си неблагодарница според него.

5.   Това не е недостатък!

А е напълно нормална реакция на човек, с който сте гаджета!

Просто ти още си дечко и явно не гледаш сериозно на отношенията ви!

(На твоите години аз вече си бях създал семейство, и бях вече и баща... )

Не разбираш ли, че този човек може да е твоят бъдещ съпруг, с който да бъдеш цял живот.
А тези приятели, след 1-2 години животът ще ви разпръсне в различни посоки, ще започнете да имате различни интереси и приятелството ви ще приключи...

И ти си готова, заради излизанията си с тях - да рискуваш перспективните си отношения с твоят евентуален съпруг? !

Извинявай, но твоето е голяма тъпотия и детинска грешка!

Когато човек обича - се посвещава изцяло на любимия си човек!

6.   В една връзка между мъж и жена се правят компромиси. Значи щом може той да се държи добре с теб, значи и ти можеш да не излизаш с момчета, било то приятели.
Ей така приятелката на един мой авер му изневеряваше. Момчето я издържаше, плащаше й университета, отгледа я от 18 годишна до 25 годишна. Майка й била починала, баща й бил алкохолик. Оставена на произвола той й даде каквото можа. Накрая тая въпросната завършва университет, почва работа и започва да се чука с нейн колега. Авера разбира от любовника, че тая му изневерява. На всичкото отгоре от любовника разбира, че тя се чукала и с един нейн уж “приятел”. Грозна работа. Както са казали хората не питай старило, питай патило.
Сега и да ти обяснявам ти няма да го разбереш. Ще го разбереш тогава, когато се хванеш някой, който излиза с приятелките си жени, а ти бавиш бебето. И ще си траеш, защото да си самотна майка не е вариант.
Та накратко моя съвет е да зарежеш този ревнивец. Това е болестно състояние, не си го причинявай. Успех.

7.   Завършен комплексар с чувство за малоценност, развиващ патологично собственическо чувство към теб.

8.   Ти как ще се чувстваш, ако той си излиза насаме с добри приятелки?

9.   Аз също си мислех, че не съм ревнива и съм широко скроена, но след като мъжът ми два пъти излиза с една стара приятелка, която му се обади, когато беше в нашия град, се издразних. Нищо не съм му казала, защото и аз преди време съм излизала с бивши съученици и смятах, че това е най-нормалното нещо на света. Та човек трябва да се постави на мястото на другия.

10.   Това не е недостатък, а житейски опит.
Всеки мъж, който се прави на приятел на една жена, всъщност я харесва и иска да спи с нея.
Въпрос на време е някой от твоите приятели да си подпийне и да остане насаме с теб и ще започне да ти се обяснява или директно да ти предлага секс.
На твоите години и аз наивно вярвах, че имам приятели мъже, а гаджето ми ми обясняваше, че всички мои приятели-мъже тайно мечтаят да оравят секс с мене.
Е, оказа се прав.
След техните опити, разбира се, се отдръпнах.

11.   Съдейки по коментарите и оценките, тук явно е пълно с безнадеждни ревнивци. Не, уважаеми, патологиите ви не са нормални и издават много сериозни вътрешни конфликти и дефицити.

Заради ревнивите пристъпи на един такъв комплексиран смешник най-добрата ми приятелка започна да се дистанцира от мен напоследък (и не, не си мечтая тайно да преспя с нея, представете си). Идва някакъв парашутист и почва да се разпорежда с дългогодишни приятелства и познанства. Чакай бе, кой си ти бе? Само го чакам да ми падне насаме тоя, да му обясня това-онова, че не искам да поставям приятелката си в неловко положение. Ще има да мига и заеква, като го знам какъв е охлюв.

Хора, лекувайте си патологиите и тогава влизайте във връзки, че не е хубаво да прехвърляте дефицитите на партньорите си.

12.   Не обръщай внимание, съсредоточеност е точното нещо в такива моменти, адекватния живот, това е смисълът.

13.   11, парашутистът е човекът, в който е влюбена. Точно искаш да спиш с нея, иначе нямаше да го наричаш така. Правилно е постъпила.

14.   Разликата във възрастта Ви е доста голяма. Сега не си личи толкова, но след години ще се разминавате сериозно и това е проблем. Казвам го като човек познаващ много такива двойки и имал връзка с 10 години разлика. Колкото до поведението му. Правилно са описали нещата другите коментиращи. С такъв човек щастие няма да имаш.

15.   13, парашутист е защото каца от нищото на нова територия и веднага започва да се разпорежда като с лична собственост. Такива днес ги има, утре ги няма, докато приятелствата издържат с десетилетия.

Ама то като се замислиш, в подобна ситуация май жената е по-виновна, че търпи пухльото и му се води по акъла, вместо да му постави границите. Аз на моята й обясних още в началото, че имам приятелки жени, на които държа и към които нямам сексуални въжделения, и тръгне ли да ми ограничава контактите или да ми прави сценки на ревност, приключваме.

Донякъде обаче разбирам ревноста при жените - уязвимият пол, на който му е в природата да се чувства слаб и несигурен. Ама това мъж ревнивец е бахти и путьовската работа, честно. Като нямаш самочувствието, че си най-добрият мъж за дадената жена - най-добре си хващай багажчето и спри да й губиш времето. Жени, как ги търпите такива ревньовци, кажете? Влюбени били. И като ви мине влюбването на втория месец, какво после?

16.   15, тоест и ти имаш отворена връзка.
Не се оправдавай, само разюздани егоисти са във връзка с хора , а излизат и с други.

17.   16, като сме във връзка, дай да се заключим вкъщи и никого да не виждаме, че ревньо може да се сърди, тъй ли? !? Въобще знаеш ли какво значи "отворена връзка"? Тотално са ви изфирясали разбиранията за отношенията. Не случайно все по-рядко се среща нормална здравословна връзка, била тя романтична или приятелска. Медиите ли ви промиха, средата ли, ама е положението е страшно.