Защо той не ми подарява пръстен?
Здравейте! Ето, че дойде и моя ред за моля за вашата помощ. Историята ми е следната: Заедно сме от 11 години. Имаме две деца. Живеем в собствено жилище и нямаме кредити. Нито моите, нито неговите роднини се месят в живота ни. Той има собствен бизнес, а аз работя добре платена работа в сферата на здравеопазването. Ходим на почивка, . веднъж годишно( на близка дестинация, но това ни е непълно достатъчно). Придобихте представа за живота ни, а сега към моя проблем. Той не ми подарява пръстен. Вече повече от 7г чакам заветния въпрос. Ходили сме на романтични места, където очаквам, че ще се случи най-желаното от мен, а не се случва нищо. Той е супер неромантичен тип. Разбрах от него, че е подарил пръстен на бившата си( тя е направила няколко аборта от него). Така се случи, че забременях и изобщо не мислех за пръстен или брак. Той е супер отговорен баща, мога да разчитам за всичко. на него. На 100% е отдаден на децата. Колкото повече минава времето, аз толкова повече се вманиачавам по пръстена. Всичките ми мисли и молитви са насочени, към годежния пръстен. Говорили сме през годините е винаги отговора е бил, че нямаме излишни пари за сватба. След, като му обясних 1000 пъти, че не искам голяма и пищна сватба, а само и единствено пръстен, . резултата е 0. Няколко пъти му изпратих пръстени, които се вписват в неговия бюджет, той не реагира. След, това му изпратих часовник, за същите пари и отговора беше, по-добре пръстена
И оттогава зачаках. Ходихме в Турция, откъдето бях харесала пръстена. Там се скарахме и той не направи крачката. Прибрахме се и той ми казва, че никога няма да ми подари годежен пръстен, докато са държа така... (наказва ме за държанието ми). Оттогава всичко пропада между нас. Не мога да приема, че сме заедно от 10г Имаме 2 деца, той не иска да ми подари един скапан пръстен. Въпроса ми е, какво да правя?

Коментари

51-56 от 56

58.   Точно така 56, наемайте детективи и хващайте мъжете в изневяра, което е най-нормално за мъжете, след това си обирайте крушите и бъдете щастливи самотни и самодостатъчни майки, а ние ще сме много по-щастливи от вас без вас, като чаластрим нещо младо, свежо и после отново го сменяме с друго още по младо и свежо. Щастлив мъж е този, който успее да се измъкне от лапите на женското робство!

59.   58, младо и свежо мъжко, нали?

60.   И ето идва щастливия ден, когато ти ще си далече от мен! Тра-ла-ла! Мъжът ти ще ти купи пръстен, ама друг път! А ти можеш да станеш "щастлива, самотна майка" с две гладни и мръсни деца без баща! А ако си купиш пръстен, гледай да е с дълга дръжка, ти си знаеш защо!

61.   С моя мъж сме женени, и какво от това, не ми обръща внимание, не прави нищо да е с мен и за мен. За мен вече не ми е никакъв, какво като имаме брак?
Ако ти обръща внимание и ти дава пари не се кахъри толкова.
Купи си един пръстен и му се радвай. Другото е насила работа.

62.   Мила, вие отдавна сте семейство, така че след като е добър баща и партньор, за чий ти е тоя пръстен? !
Разведена съм и като имах пръстен, какво? Мъжът ми изневеряваше ли? Да. Държеше ли с мен като с парцал? Да. Така, че по-добре с рюбим човек без пръстен, отколкото с гадняр, който не те уважава, но с пръстен.
Не мога да ги разбера тия жени, които буквално се побъркват на тая тема. Преди е имало смисъл, бабите е са работели, това е било вид защита, че няма да останат на улицата и без пари. Но днес? Даже и за децата вече е без значение, защото според Семейния кодекс, ако бащата ги е признал, те имат същите права като децата, които имат родители сключили брак. А и предвид, че над 60% от сегашните бебета са родени от родители без брак...
В скоро време тая институция ще стане изцяло излишна.
Така, че не знам какво си си навила на пръста тази идея. С брак или специално твоята живот няма да се промени и на милиметър. Или цялата работа е за бялата рокля и партито? Да, съгласна съм, тръпка си е, рокля, избиране на място, цветя, торти, снимки... обаче, да пръснеш толкова пари, хъм... по-добре да ги дам за благотворителност или за екскурзия.
Разбира се това си е лично мнение, но пръстенът и подписът НЕ гарантират, че ще "живеете дълго и щастливо", от опит го казвам.

66.   За мен пръстен и брак никога не са ми били самоцел. Бижута по принцип и не нося, само обици, за да не ми се запушат дупките на ушите. Но мъжът ми още в първите месеци на връзката ни ми каза - за мен бракът е важен, това е начин да заявя пред света, че ти си моя и аз нося отговорност за теб. Пръстен получих след половин година връзка. Даже, честно казано, нямаше въпрос. Просто ми каза - не те питам дали искаш, заявявам ти, че ще бъдеш моя жена хаха С него сме коментирали темата многократно, споделял ми е, че на един мъж често са му нужни само няколко месеца, за да прецени дали това е човекът за него и да вземе решение за брак.

51-56 от 56