Да се преместим
Бяхме заедно две години, когато той реши, че трябва да направим следващата крачка – да се преместим в столицата. За него това беше въпрос на развитие, по-добри възможности и нови хоризонти. Аз не бях толкова убедена, че това е правилната посока, но той настояваше. Живеехме в друг голям град и работехме от вкъщи, така че нямаше истинска нужда да се местим, поне не веднага.

С времето натискът от негова страна ставаше все по-силен. "Там има повече възможности", казваше ми той постоянно. "Това е шансът да постигнем нещо повече. " Но за мен идеята да се разделим с живота, който имахме, не беше толкова лесна. Не разбирах защо трябва да изоставим всичко тук, когато можем да продължим да се развиваме, без да се местим.

Нещата се усложниха още повече, когато неговата работа изискваше да бъде три дни присъствено в офиса. Това беше моментът, в който натискът от негова страна стана почти непоносим. Разговорите ни все по-често се въртяха около столицата и как трябва да се преместим там. Януари месец накрая стигнахме до точката, в която вече не можехме да продължим така. Решихме да се разделим.

Сега, десет месеца по-късно, виждам какво наистина се е случило. Той така и не се премести в столицата, както настояваше. Вместо това остана в родния си град, при родителите си. Всичките му думи за развитие и нови възможности изглеждат като празни обещания. Тогава се чувствах сякаш аз съм тази, която пречи на мечтите му, но сега виждам, че може би всъщност той не е бил готов за това, което искаше да постигнем заедно.

След тези 10 месеца се чувствам като съвсем различен човек. С времето осъзнах, че тази раздяла ми даде пространство да открия себе си и да намеря своя вътрешен мир. През цялото това време не съм търсила нова връзка, не съм комуникирала с никого с цел да започна нещо ново. Това беше период, в който реших да се съхраня – емоционално и ментално. Посветих се на себе си, на собственото си развитие и на това да разбера какво наистина искам от живота, без натиска и очакванията на другите. Сега се чувствам по-силна и по-уверена в собствените си избори.

Коментари

1.   Виж сега, авторке, най-просто казано, от историята ти се вижда, че това не е бил подходящият човек за твой съпруг!

Защото такъв тип решения се вземат само след сериозно обсъждане и пълен консенсус по въпроса!

Съпругата ми също се премести преди да се оженим при мен, в моя град, като остави всичко, но се обичахме, разбирахме, уважавахме, и бяхме решили да се оженим, защото виждахме, че сме създадени един за друг...

Така, че радвай се и благодари на Бога, че си се отървала от неподходящ за теб човек!

2.   Може просто да се е отказал, бе. След като се е разделил с теб, депресията и айде... Ама щом си се "просветила", окей...

3.   Прекрасна възможност си имала, си я разбрала и си се "бухнала" в нея- браво! А той ти е бил учителят в момента...
Когато душата надделее над мозъка, изрази себе си, тропне с крак и каже "ааа, не! Не ме избутвай повече в задънени улици, аз съм тук за да бъда себе си, да се науча как да се изразявам в материалния свят, не да следвам чужди объркани души, които дори не знаят кои са и накъде отиват".
Браво!

4.   До авторката -браво, похвално е това, че си обърнала внимание на вътрешният си душевен мир. А с какво точно се занимаваш, какво работиш? Имаш ли някакво хоби?

5.   Не е имало друга. Бил ти е верен. Искал е с троя помощ да се откъсне от родителите си. Ти не си била готова за това, но проуктираш върху него своята липса на готовност. Със сигурност ти е първата връзка, или пък самата си не си търсила емоционалните отговори в себе си в други връзки ако си имала, за да видиш че самата ти не си цвете за мирисане. Всички не сме, но това го разбираме през обите на другия.

Ако имаш чувства към този човек и си склонна да видиш събствените си проблеми, не само чуждите - потърсете се. Съдбата ви е свързала, не е хубаво заради липсата на зрялост да ѝ пречите.

6.   Ами добре, живей си живота.