До мъжете
Мъжете, отблъскващо ли ви е ако жената е тази, която пише първи и инициира контакт. Обичате да получавате внимание или по скоро предпочитате вие да правите първите крачки?

Коментари

1.   Ти кое цениш повече- това, което получаваш на готово без никакво усилие, на тепсия, както се казва или това, за което си положила някакво старание, труд, време, амбиция? Което е лесно, не е интересно.

2.   Много ясно, че предпочитам жената да прави първата крачка, може и втората даже.

3.   Не знам какво ще ти кажат мъжете, но аз съм забелязала в мои познати, че на практика чакат някоя жена да им обърне внимание, да поеме инициативата да ги заговори и активно да покаже интерес към тях. След това, може евентуално да се замислят и те да предприемат действия, но ако не им се случи никога, просто ще си умрат сами.

4.   Зависи коя жена пише - също като при вас жените е - ако ви пише някой, който ви харесва - нямате проблем, ако ви пише някой който не ви харесва - става ви досадно и неприятно.

5.   Не мисля, че тука въпросът допира до мъже и жени, а до това, дали има или няма интерес. Ако отсрещният човек е заинтригуван -то не само ще му е приятно, но и с нетърпение ще очаква жестовете на внимание. Но ако няма интерес - ще сте просто поредният досадник, който го занимава със себе си.

6.   Объркала си раздела, тази тема е за "тинейджърски".

7.   Няма правила и нормативна уредба, както стане. В повечето случаи аз съм бил инициатора, но жена е правила първата крачка.

8.   При всеки е различно.
Аз харесвам искреността т. е. да давам и получавам внимание.
По житейските ми наблюдения. Жените които са ми отделяли време и са се запознали с мен, в последствие са ми ставали много близки.

Тези към които аз съм правил стъпки, веднъж са тук после ги няма бързо спирам контакт. Не харесвам хората да лавират. Всъщност отношението ми към двата пола са еднакви. Проявявам доброта, разбиране. Държа на ясните уговорки и ясно да се прекратяват. Смисъл ако ме потърсиш и съм зает или не ми се говори, при първа възможност ще ти кажа. Няма да ме чакаш цяла седмица. Ако имаш нужда и знаеш, че звъннеш ли ми повече от веднъж аз знам спешно е - ще ти отговоря каквото и да се случва.

Така че според мен всеки, който прави крачки е ценен. В случая ти правейки първата крачка към някого. За мен останалото е липса на зрялост.

9.   Зависи дали е мой тип, но като цяло ми е приятно, не ми е отблъскващо.

10.   Ами жената да прави първата крачка е много хубаво според мен, но зависи в каква насока, ако към секс ми изглежда доста курвенско

11.   на мен ми харесва
няма значение кой е първи-каквото чувстваш, покажи го. пък другата страна.... ако отговори е прекрасно
За мъжа е голямо лъскателство жена да флиртува с него, стига той да не е някой самовлюбен нарцис, който да ебе всички и всичко.

12.   Зависи от жената, зависи от писането.
Ако е някоя почтена и без голямо хидтори, ще знам че ще се бори за мен, от там мисля че ще се получи.
Ако е обща, минали са я една рота мъже, ако ще да пише през 2 минути, гайда няма.

13.   И двете обичам.
Обичам хем аз да търся дадена жена и да й показвам, че имам интерес, обаче обичам и това ако дадена жена реши да ми пише първа да види как съм и впрочее. Такава жена обикновено я карам да се чувства като принцеса и правя всичко за нея, което ми е по силите. Разбирай, помагам й за каквото пожелае, държа се добре с нея, обсипвам я с комплименти и така нататък.
Към настоящето имам две такива, , принцеси" и това са две мои близки приятелки. Ценя си ги и ги уважавам от все сърце.

14.   Е хубаво е. Даже е желателно по-често да се случва.

15.   Не мисля, че е отблъскващо. Има стереотип, че мъжът трябва да направи първата крачка, ама не винаги един мъж ще се сети да ви пише и ще пише на друга вместо вас, понеже може даже да е видял профилът ви.

16.   Много зависи какво пише жената и самият и подход. Имал съм такива които са ме отблъсквали като са досаждали, но съм имал и такива, които са ме кефели че ми пишат. Просто гледай да не досаждаш, това е моя съвет, иначе няма лошо да му пишеш

17.   Не е отблйскващо, стига първата крачка да е във вид на флирт, като например - контакт с очи и другите малки женски хитрости.

19.   Отблъскващо е, когато жената, която прави крачката, не ни е цел. В другите случаи, когато симпатиите са взаимни, насрещният интерес гали егото, но все пак аз предпочитамда правя крачката. Жени, които се натискат, колкото и да са хубави, не ги възприемам насериозно и като цяло ги избягвам.

20.   Приятно е взаимно да е отношението във връзката, това е решението.

21.   Естествено, че обичаме. Който каже противоположното лъже вас и себе си :)

22.   Не е отблъскващо, даже е привлекателно в повечето случаи, най-малкото защото е толкова рядко.

Според мен, точно тези, които жените искат или поне така казвват, са тези които не заговарят, защото са възпитани да не закачат момичетата от самите жени, я майка, я учителка. И това, че не заговарят, ги кара да изглеждат недостъпни или по-зле отколкото всъщност са; поне така са ми казвали жени.

23.   По принцип всички мъже действат първи, но това не означава, че основните първи крачки са тях. Жената, ако покаже заинтересованост, сигналите. първи са това, в основата да се случат нещата. До този момент съм имал две връзки, които определено бяха провокирани (първо)сигнално от момичетата. Факт е, че това са първите моменти, които пък карат при интерес от мъжете да действат. Е, и аз не съм по-различен от остананите конкретно към тази част. Иначе, да... , харесвам когато жената покаже, че ме харесва.
Относно нещата като контакт!? Тук сигурно става въпрос за среща? Ами, не виждам нищо лошо една дама да покани мъж за среща. Нещо повече, това на мнозина ще се хареса. Ако говорим за (полов) контакт, нещата вече са интересни.
До този момент нещата са се случвали, защото момичетата са показвали желание за това. Не е нужно прекалено дълго жената да се дърпа, ако наистина й се прави секс. Друг е въпроса, че не харесвам тези, които го искат на първа среща, освен ако (условно) не се познавате от дълго време.
Към авторката: Ако имаш желание за се срещнеш с мъж, който харесваш, не виждам причина да не го потърсиш. От него пък можеш да очакваш да обсъдите къде да излезете и видите заедно.
Ако си във връзка вече и ти се прави секс, а сте излизали вече достатъчно време, не виждам защо да се стискаш и да се питаш: "Да му пусна ли"? Все пак не е задължително да се стига до полов контакт, а можете да пробвате други неща преди да има такъв по-късно. Освен, че ти го харесваш и тялото ти го иска. Изхождай от този факт, че НА ТЕБ ЩЕ ТИ Е ПРИЯТНО, а не толкова, че той иска да прави с теб секс. Като ти се чука, а все още се питаш дали(!? !? ! ), тогава не пречи да му се отдадеш на ласки.
Служи си секси дрехи, които харесва, хубаво бельо, покажи му, че го желаеш. А, възбудена ли си и ти се прави, тогава не виждам защо ще се дърпаш. Сексът не се свежда само до "да му пусна ли" (сиреч коитус). Като няма чукане, това не пречи да пробва орален секс.

24.   Отблъсква що е разбира се. Що за въпрос

25.   Жените режат наред и после викат ама то не ни пишат. Пишат ама не мъжете които искате... а. По обикновени...

26.   Всичко се е променило, комуникациите между хората също. За мен няма значение- статистика кой е първи, кой втори. Важното е да има севпадение- отразяване. Е, има го и другия варянт- да не се плучи. Тогава е по- трудно, да не останат рани и унижение.